Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα οχι δεν άλλαξα κατι μετα το update 7.5.2.0 μου το εκανε αυτο

 

θα πας στις ρυθμισεις,μετα εκει που λεει system font, και θα κατεβασεις την γραμματοσειρα Roboto Zawgyi και το προβλημα θα λυθει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!σκεφτομαι ν αγορασω το κινητο και η ερωτηση μου είναι η εξης με ποια ρομ να το παρω για να μην εχω προβλήματα και να μπορει να αναβαθμίζετε? ?στο vickmall εχει αυτές τις επιλογές Official Developer Rom (Only Chinese&English language) .

Official Global Rom&Google play store(No Greek language) .

Mulit-language ROM&Google play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....εχω το εν λογο κινητο κ φοραει την 7.1.99.99 Μου κανει διαφορα κολπακια κ κολληματα...θα μπορουσατε να μ πειτε ποια version rom να του βαλω;;;απο που την κατεβαζω κ πως την κανω install???ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όσοι έχετε την αγγλοκινέζικη και κάνετε τα update όποτε σας βγάζει (όπως εγώ) έχετε δοκιμάσει να βάλετε pokemon go? εγώ το βάζω αλλά δε μου βρίσκει ποτέ GPS, παρότι στα permissions του το έχω επιτρέψει..
Link to comment
Share on other sites

θα πας στις ρυθμισεις,μετα εκει που λεει system font, και θα κατεβασεις την γραμματοσειρα Roboto Zawgyi και το προβλημα θα λυθει...

 

Επειδή δεν έχω xiaomi acount αν το κατεβασω χειροκίνητα σε πιο φακελo τον βαζω ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω xiaomi acount αν το κατεβασω χειροκίνητα σε πιο φακελo τον βαζω ευχαριστώ.

 

αν δεν εχεις account δεν κατεβαζεις...πρεπει να κανεις...

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/30f5c24bd43b8ccfd6c042eec02ff6f6.jpg

Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση για αυτήν μέσω οτα. Έχω την global αλλά εδώ βλέπω γράφει Nightly. Ξέρει κανείς κάτι;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Να ρωτησω κατι, εγω που εχω global rom γιατι δεν βλεπω αυτο το update ?

 

εχω την V7.3.7.0.LHOMIDD (MIUI7)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην αρχή το στέλνουν σε λίγους δοκιμαστικά και αφού δουν ότι όλα καλά το δίνουν σε όλους!

 

κατι σαν windows insider δηλαδη χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....εχω το εν λογο κινητο κ φοραει την 7.1.99.99 MIU Global Μου κανει διαφορα κολπακια κ κολληματα...θα μπορουσατε να μ πειτε ποια version rom να του βαλω;;;απο που την κατεβαζω κ πως την κανω install???ευχαριστω

 

Anybody???

Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Anybody???

 

H ROM Που φορας ειναι απο αυτες που βαζουν τα internetο magaza. Λογικα με αυτην θα εχεις προβλημα

Με αυτο τον οδηγο περνας πολυ ευκολα Official China stable/devoloper ROM οι οποιες εινιαι απολυτως λειτουργικες.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/?postID=169608#post169608

 

 

Εαν θες την ελληνικη ROM τοτε

 

1. Πρεπει να εχεις official devoloper ROm

2. Ξεκλειδωτο bootloader

3. TWRP recovery

 

Δες και εδω

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?postID=171210#post171210

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δουλέψει κάποιος xposed framework στην 7.3.2 την ελληνική? Αν ναι μπορεί να παραθεσει καποιο λινκ ή οδηγό? Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω την global 7.3.7.0 και παρατήρησα πως σε ορισμένα Wi-Fi εκεί που κανονικά πρέπει να βάλει ένα ''σύνδεση στο δίκτυο'' για να συνδεθώ κανονικά, δεν το βγάζει... Τι πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το κινητο απο vickmall, επειδη με το που ειδα 600 και σελιδες θολωσα, μπορει καποιος να μου πει με ποια ΡΟΜ να το ζητησω?

φυσικα θελω ελληνικα και φυσικα θα ασχοληθω αρκετα μαζι του. απλα επειδη το χρειαζομαι αμεσσα, πρεπει να ειναι και λειτουργικο αμεσσα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το κινητο απο vickmall, επειδη με το που ειδα 600 και σελιδες θολωσα, μπορει καποιος να μου πει με ποια ΡΟΜ να το ζητησω?

φυσικα θελω ελληνικα και φυσικα θα ασχοληθω αρκετα μαζι του. απλα επειδη το χρειαζομαι αμεσσα, πρεπει να ειναι και λειτουργικο αμεσσα.

 

official dev,κανε και μια αιτηση για ξεκλειδωμα.και οταν ερθει σε μιση ωριτσα αν ολα πανε καλα εχεις ελληνικα.

 

δες τα παντα στην πρωτη σελιδα στο "συχνες ερωτησεις"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το πήρα κ εγώ (αν κ πληρωσα τελωνείο λόγω βιασύνης / ems)

Ερώτηση γιατί το έχασα λίγο, έχω την παρακάτω έκδοση (στο screenshot) χρησιμοποιώ μόνο αγγλική γλώσσα σε όλα τα κινητά μου, ποια προτεινετε να βάλω; Είναι όντως global αυτήν που έχω η μουφα; Στα update δεν βγάζει και και unlock code πήρα από όταν το παρηγγειλα...

Thanks!!!

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το πήρα κ εγώ (αν κ πληρωσα τελωνείο λόγω βιασύνης / ems)

Ερώτηση γιατί το έχασα λίγο, έχω την παρακάτω έκδοση (στο screenshot) χρησιμοποιώ μόνο αγγλική γλώσσα σε όλα τα κινητά μου, ποια προτεινετε να βάλω; Είναι όντως global αυτήν που έχω η μουφα; Στα update δεν βγάζει και και unlock code πήρα από όταν το παρηγγειλα...

Thanks!!!

 

Για μούφα μου κάνει! Έχει επιλογή για Ελληνικά? Αν ναι είναι μούφα!

Link to comment
Share on other sites

Για μούφα μου κάνει! Έχει επιλογή για Ελληνικά? Αν ναι είναι μούφα!

Ναι είχε επιλογή για ελληνικά γιαυτό το ψηλιαστικα.... Good ποια προτεινετε;

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε επιλογή για ελληνικά γιαυτό το ψηλιαστικα.... Good ποια προτεινετε;

 

Global stable και θα είσαι οκ.. Με Αγγλικά playstore και χωρίς Κινεζιές..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Έχω την global 7.3.7.0 και παρατήρησα πως σε ορισμένα Wi-Fi εκεί που κανονικά πρέπει να βάλει ένα ''σύνδεση στο δίκτυο'' για να συνδεθώ κανονικά, δεν το βγάζει... Τι πρέπει να κάνω?

 

Δείξε με ένα screenshot τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχε επιλογή για ελληνικά γιαυτό το ψηλιαστικα.... Good ποια προτεινετε;

 

αν θες ελληνικα καποια απο τις ελληνικες.

 

αλλιως αν δεν εχεις θεμα με τα αγγλικα βαλε την official stable που θα εχεις και οτα

 

(με προλαβαν)

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

θα πας στις ρυθμισεις,μετα εκει που λεει system font, και θα κατεβασεις την γραμματοσειρα Roboto Zawgyi και το προβλημα θα λυθει...

Στην MIUI 7 στις free είχες πολλές γραμματοσειρες και κατέβασα μια όπου διορθώθηκε το πρόβλημα του Facebook. Τώρα στην MIUI 8 η free είναι ελάχιστες και δεν είναι μέσα αυτή που προτείνεις. Έβαλα μία παρόμοια όπου έγινε η δουλειά αλλά δεν τα δείχνει και τέλεια. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/64c8b11541a08d67ae786bacd9cb07c6.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και εγω ενας καινουργιος κατοχος του κινητου !! Τρομερο φενεται τρεχο με την απο κατω ρομ... Ειναι καλη ? θα εχω προβληματα ?? Να την αλλαξω ?? Εχω διαβασει αρκετα ποστ αλλα δεν μπορω να συγκρινω τις ρομ...

 

http://image.prntscr.com/image/d2dfcd285cb54e8fa45bbca08023bcd6.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...