Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την κατεβαζω θα την περάσω τι ενοεις χάνει στην ραμ,πόσο δηλαδή μένει κενή μετα την εγκατάσταση .:ninja::ninja:

Η 7,5,1 καθαρή μου άφηνε 1900 ενώ αυτή 1700 περιπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα τικάρω και τα τρία(data,dalvik art cache και cache) και μετά πηγαίνω κάτω για να σύρω προς τα δεξιά το ''swipe to wipe''.Mόλις το κάνω αυτό,μου βγάζει πάνω σε μπλε πλαίσιο την ένδειξη ''wipe complete successful'' και από κάτω με πολύ μικρά γράμματα έναν κώδικα(''wiping dalvik cache directories wipe completed!Wiping data without wiping/data/media...done.Formating cache using make_ext4fs...updatingpartition details...done) αλλά μετά μου δίνει επιλογή back και reboot...όταν λοιπόν κάνω back,φαίνονται ξετικαρισμένα πάλι αυτά τα τρία.To έχω κάνει 3-4 φορές.

Ωραια αφου σου βγαζει ''wipe complete successful'' κανε τωρα εγκατάσταση την ρομ που κατεβασες την ελληνικη δες εδω

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

αλλά μετά μου δίνει επιλογή back και reboot...όταν λοιπόν κάνω back,φαίνονται ξετικαρισμένα πάλι αυτά τα τρία.To έχω κάνει 3-4 φορές.

 

Λογικό.... πας πίσω - πισω μέχρι να δεις το ινσταλλ .. μπαίνεις μέσα κάνεις κλικ στην ρομ και swipe to confirm flash..

Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Η 7,5,1 καθαρή μου άφηνε 1900 ενώ αυτή 1700 περιπου.

Ενταξη δεν ειναι κάτι αυτο οταν την περάσω θα κανω Wipe -> advacned -> τικάρουμε ΜΟΝΟ cache + dalvik cache αλλα και το system και data,θελει και το internal Storage η οχι . :ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ενταξη δεν ειναι κάτι αυτο οταν την περάσω θα κανω Wipe -> advacned -> τικάρουμε ΜΟΝΟ cache + dalvik cache αλλα και το system και data,θελει και το internal Storage η οχι . :ninja:

 

Dalvik art cache, cache και data.. Τα άλλα δεν υπάρχει λόγος..

Πάρε backup και τσέκαρε αν είναι στο on από micloud το αντίγραφο αρχικής οθόνης..

Αν είναι, θα κάνει restore όλες τις εφαρμογές σου ..(χωρίς τις ρυθμίσεις τους όμως)

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω δύο ερωτήσεις που μπορεί για κάποιους να είναι χαζές αλλά αφενός δεν μπορώ με τίποτα να βρω απάντηση,αφετέρου ούτε με γκουγκλάρισμα μου έβγαλε τίποτα.Πως γίνεται να αντιστοιχίσω ήχο κλήσης σε επαφή διαφορετικό από τον ήχο που έχω για όλους;Επίσης,πως τσεκάρω την επίδοση του κινητού; Εχω την ελληνική ρομ (αυτή που γ....ει)

 

Πάτα επαφές και μετά πάνω στο εικονίδιο της επαφής που θέλεις και μετά πάνω στο όνομα..

Λίγο πιο κάτω θα σου λέει προεπιλεγμένος ήχος..Ετσι είναι σε miu 8 τουλάχιστον...

όσο για την επίδοση δεν χρειάζεται από την στιγμή που γ...ει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη σημαντική βοήθεια,ακόμα θα παιδευόμουν αν δεν υπήρχε αυτή η υποστήριξη..ελπίζω να άξιζε τον κόπο.

Θα πάω να κόψω και τις κάρτες αύριο μάλλον για να τις τοποθετήσω και να δω τι ψάρια πιάνει ως κανονικό τηλέφωνο πια.

Τα Νumber fixer, CM transfer, YI home , Προτάσεις, MI fit και SUPER SU free έχουν καμία χρησιμότητα ή να τα απεγκαταστήσω;

Link to comment
Share on other sites

Dalvik art cache, cache και data.. Τα άλλα δεν υπάρχει λόγος..

Πάρε backup και τσέκαρε αν είναι στο on από micloud το αντίγραφο αρχικής οθόνης..

Αν είναι, θα κάνει restore όλες τις εφαρμογές σου ..(χωρίς τις ρυθμίσεις τους όμως)

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάτα επαφές και μετά πάνω στο εικονίδιο της επαφής που θέλεις και μετά πάνω στο όνομα..

Λίγο πιο κάτω θα σου λέει προεπιλεγμένος ήχος..Ετσι είναι σε miu 8 τουλάχιστον...

όσο για την επίδοση δεν χρειάζεται από την στιγμή που γ...ει.

 

Είσαι άρχοντας

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μέρες χρήσης λέω να πω την γνώμη μου

Τα θετικά είναι φοβερή μπαταρία με φουλ χρήση γύρω στης 8 ώρες ενεργή οθόνη, πρακτικά μια μέρα, φοβερή οθόνη με καλή φωτεινότητα ακόμα και σε παραλία με έντονο ήλιο, δεν έχω κάνει καμία επανεκκίνηση αν κ γνκ το ζορίζω. Τα αρνητικά μετά από αρκετή χρήση ζεσταίνεται πολύ το ακουστικό και ότι δεν βγάζει τόσο καλές φωτογραφίες την νύχτα, βέβαια δεν έχω κανει πολλές δοκιμές... Εν κατά κλειδί φοβερό κινητό και να ναι καλά τα παιδιά που βοηθάνε. Όσο αφορά την ρομ είμαι στην 7.5.1

Link to comment
Share on other sites

Τα Νumber fixer, CM transfer, YI home , Προτάσεις, MI fit και SUPER SU free έχουν καμία χρησιμότητα ή να τα απεγκαταστήσω;

 

Αν δεν έχεις στους αριθμούς-επαφές το +30 μπροστά.. στα μηνύματα θα βλέπει μόνο τα νούμερα και όχι τα ονόματα,

Αυτό το διορθώνεις με το number fixer..

Τις άλλες αν δεν σου χρειάζονται σβήστες..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις στους αριθμούς-επαφές το +30 μπροστά.. στα μηνύματα θα βλέπει μόνο τα νούμερα και όχι τα ονόματα,

Αυτό το διορθώνεις με το number fixer..

Τις άλλες αν δεν σου χρειάζονται σβήστες..

Α μάλιστα...ε τότε είναι χρήσιμη και θα την αφήσω!

Έβαλα και πληκτρολόγιο swift key αλλά το άλλαξα σε google που έχει ελληνικά.

Ποιο πρόγραμμα περιήγησης θεωρείτε πιο ελαφρύ,smoothy και απροβλημάτιστο;Στο Note 2 έχω βολευτεί με το Google chrome και δεν έχω κάποιο θέμα έχοντας κάθε φορά αρκετές καρτέλες ανοιχτές αλλά νομίζω πως βαραίνει κάπως το τηλέφωνο,δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

geoanto555

Την πέρασα τωρα την φωρτωνει,δεν την φόρτωνε με το MiPCSuite στο κινητό 2 φορές μου κόλλησε σε 2 σημεία δεν το φωρτωνε το αρχειο,σκεφτικα να το κανω ενγκατασταση με USB OTG το καλοδιο και το φλασακι,το ξανασυνδεσα τα έσβησα 2 φορες τα αρχεία, εσβησα και αλλες rom παλιές που ειχα στο αποθηκευτικο χώρο του κινητού,μολις το σεταρω απο αύριο μεθαύριο θα σου πω εντυπώσεις τωρα χάθηκαν ολα απο Stable->dev

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

geoanto555

Την πέρασα τωρα την φωρτωνει,δεν την φόρτωνε με το MiPCSuite στο κινητό 2 φορές μου κόλλησε σε 2 σημεία δεν το φωρτωνε το αρχειο,σκεφτικα να το κανω ενγκατασταση με USB OTG το καλοδιο και το φλασακι,το ξανασυνδεσα τα έσβησα 2 φορες τα αρχεία, εσβησα και αλλες rom παλιές που ειχα στο αποθηκευτικο χώρο του κινητού,μολις το σεταρω απο αύριο μεθαύριο θα σου πω εντυπώσεις τωρα χάθηκαν ολα απο Stable->dev

 

Πως σου ήρθε να χρησιμοποιήσεις mi pc suite;

Link to comment
Share on other sites

Πως σου ήρθε να χρησιμοποιήσεις mi pc suite;

Εσυ με τι τα περνάς τα αρχεία στο κινητό και τις rom στο αποθηκευτικο χωρο με USB OTG :rolleyes::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εσυ με τι τα περνάς τα αρχεία στο κινητό και τις rom στο αποθηκευτικο χωρο με USB OTG :rolleyes::rolleyes:

 

Όταν το κουμπωνεις στο pc δεν το βλέπει κανονικά το κινητό??

Άμεση μεταφορά αρχείων όπου εσύ επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ με τι τα περνάς τα αρχεία στο κινητό και τις rom στο αποθηκευτικο χωρο με USB OTG :rolleyes::rolleyes:

 

Η Απλά το συνδέω με τον υπολογιστή και κάνω αντιγραφή- επικόλληση στον αποθηκευτικό χώρο, ή την κάνω install μέσω sideload..

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κουμπωνεις στο pc δεν το βλέπει κανονικά το κινητό??

Άμεση μεταφορά αρχείων όπου εσύ επιθυμείς.

Το βλέπει απλα ομως ειχα δοκιμάσει να διαγραψω κατι και δεν το διέγραφε,με το MiPCSuite το διαγράφει σωστά ,γιαυτο το χρησιμοποιώ ποιο πολυ το MiPCSuite.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε update 7.5.2.0 σαν πρωτες εντυπώσεις το κινητο παει σφαιρα!! Και δεν ειναι ιδεα μου. Το μονο αρνητικό προσ το παρον ειναι πως οταν ειμαι στο Facebook δημοσίευσεις ολων των σαιτ τους τιτλουσ τουσ εχει με λεπτα γράμματα και κενα σχεδον δεν καταλαβαίνεις τον τιτλο. Τι παιζει με αυτο ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Android 6 ποτε θα βγάλει η Xiaomi για τις μπαχατέλες μας; ;) ;) android-6-0-marshmallow.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι στιγμής απο όλες που εχω περάσει αυτή ειναι η καλύτερη! https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6126-ROM-MiUi-8-Custom-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-RedmiNote3-Pro-Kenzo-MiUi8-6-6-30/

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε update 7.5.2.0 σαν πρωτες εντυπώσεις το κινητο παει σφαιρα!! Και δεν ειναι ιδεα μου. Το μονο αρνητικό προσ το παρον ειναι πως οταν ειμαι στο Facebook δημοσίευσεις ολων των σαιτ τους τιτλουσ τουσ εχει με λεπτα γράμματα και κενα σχεδον δεν καταλαβαίνεις τον τιτλο. Τι παιζει με αυτο ξέρει κανείς?

 

Παιδια αυτο με το fb που μου διχνει τισ γραμματοσειρεσ ακαταλαβηστικες μπορει να βοηθήσει κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με το fb που μου διχνει τισ γραμματοσειρεσ ακαταλαβηστικες μπορει να βοηθήσει κάνεις?

 

Έχεις αλλάξει κάποιο θέμα ή γραμματοσειρά; αν ναι αυτό φταίει

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει κάποιο θέμα ή γραμματοσειρά; αν ναι αυτό φταίει

 

Καλημέρα οχι δεν άλλαξα κατι μετα το update 7.5.2.0 μου το εκανε αυτο

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/30f5c24bd43b8ccfd6c042eec02ff6f6.jpg

Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση για αυτήν μέσω οτα. Έχω την global αλλά εδώ βλέπω γράφει Nightly. Ξέρει κανείς κάτι;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...