Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nομίζω ότι επιβάλλεται πλέον να υπάρχει ένας οδηγός, γιατί δεν είμαι η μόνη που αγοράζοντας από vickmall με official developers είχε θέμα με το gmail, επαφές και ότι έχει να κάνει με την google γενικότερα. Το πρόβλημα λυνόταν, εφόσον ήθελε κάποιος να ξεκλειδώσει τον bootloader και να βάλει την ελληνική.

Δεν είναι όμως έτσι, διότι και οι official roms είναι μια χαρά... μ ένα ελληνικό πληκτρολόγιο και με μια εφαρμογή για sms κάνεις σούπερ την δουλειά σου και έχεις και τις αναβαθμίσεις σου τσακ-μπαμ. Οπότε, όπως κατάλαβες προτείνω να υπάρχει ότι προανέφερα και στο προηγούμενο πόστ μου. Oδηγός από official devs ξανά σε καθαρή εγκατάσταση είτε official devs ή stable. Και εάν τυχόν κάνεις λάθος όπως εγώ και μπαίνεις σε fastboot, οδηγός πως να ξαναμπαίνεις σε edl mode.

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@zaf_4 Για 2 συσκευές που έχω φτιάξει έχω δουλέψει με τον ίδιο οδηγό χωρίς πρόβλημα,ακομα και τώρα που στην ουσία είχα global .

Τα αρχεία μου για εγκατάσταση και πρόγραμμα παραμένουν ιδια αφού όλα δουλεύουν ρολόι.

miflash 2015.07.310 & rom kenzo_images_6.6.23_20160523.0000.23_5.1_cn_a8676364aa.

Για stable που λες δεν μπορώ να πώ μία και με ενδιαφέρει να ξεκλειδώσει ή συσκευή που έρχεται.

Δια ταύτα,αυτος ο οδηγός (edl mode)είναι για ιδιαίτερες συνθήκες,οταν εχεις multi ή μπλοκαρισμένη συσκευή.

Πιστεύω ότι για καθαρή εγκατάσταση μπορείς απλά με miflash.

Τι γίνεται όμως,ποτε δεν ξέρεις τι έχουν κάνει πριν έρθει ή συσκευή στά χέρια σου,γιαυτο θεωρώ ότι σαν πρώτη φορά ή χρήση του παραπάνω οδηγού επιβάλλεται να γίνει ΜΙΑ φορά στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση official rom με ή χωρίς κλείδωμα bootloader.

Ο οδηγός αναφέρεται σε αυτούς που έχουν ξεκλειδώσει τον bootloader και θέλουν να γυρίσουν σε official ρομ.

Προσοχή. Αν ακολουθήσετε τον οδηγό θα κάνετε την καθαρότερη δυνατή εγκατάσταση official ρομ αλλά αν έχετε εγκατεστημένο το custom recovery twrp θα το χάσετε..

1. Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε το miflash20151028 και το mipcsuite .

2. Κατεβάζουμε την fastboot rom που θέλουμε από εδώ..

fastboot rom

Προσοχή κατεβάζουμε την σωστή ρομ για το κινητό μας..

image.png

Την αποσυμπιέζουμε απευθείας στον δίσκο C:\..

Μετά την αποσυμπίεση θα πρέπει να έχει δημιουργηθεί μέσα στον δίσκο C ένας φάκελος με το όνομα της ρομ και μέσα σε αυτόν να βρούμε τα αρχεία

y4h2z_KH.jpg

3. Κλείνουμε το κινητό μας..

Πατάμε συγχρόνως το volume -(κάτω) και το power ώστε να μπει σε fastboot mode.

http://lintas.co.id/wp-content/uploads/2015/11/wpid-Tutprial-Flashing-Xiaomi-Via-Fastboot-Mi-Flash.jpg

Συνδέουμε το κινητό στον υπολογιστή με το δικό του καλώδιο.

4. Τρέχουμε το miflash που εγκαταστήσαμε πριν σαν διαχειριστές.

image.png

Επιλέγουμε το browse όπως στην φωτογραφία και πάμε και επιλέγουμε τον φάκελο της ρομ.

Προσοχή.. δεν μπαίνουμε στον φάκελο.

image.png

Επιλέγουμε το refresh για να μας δείξει από κάτω ότι η συσκευή μας συνδεθηκε κανονικά.

5555.png

Τέλος από την στιγμή που θα δούμε ότι είναι όλα οκ επιλέγουμε από τέρμα κάτω το flash all.

6666.png

Λίγο προσοχή εδώ.

Αν θέλουμε να κλειδώσουμε bootloader αντί να επιλέξουμε το flash all από κάτω, θα πάμε στο browse και στο παράθυρο που θα μας ανοίξει ξανα πατάμε browse στην πρώτη επιλογή.

cccccc.png

Εκεί επιλέγουμε μέσα από τον φάκελο της ρομ το flash all lock.

Τέλος πατάμε flash και περιμένουμε να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

Οδηγός για αλλαγή OFFICIAL ROM με κλειδωμένο bootloader

Unofficial σε Official για το Redmi Note 3

pro @lallasgr

Τον οδηγό αυτόν μπορούμε να τον χρησιμοποιήσουμε από οποιαδήποτε ρομ με κλειδωμένο bootloader.

Σε περίπτωση που το κινητό μας έχει μπρικάρει λόγο της "κακής" ρομ που είχαμε ή οποιοδήποτε άλλου προβλήματος και δεν ανοίγει ο μόνος τρόπος να το γυρίσουμε σε edl mode είναι να κατεβάσουμε το αρχείο...fastboot to edl mode.

Το αποσυμπιέζουμε στην επιφάνεια εργασίας του υπολογιστή μας.

Βάζουμε το κινητό μας σε fastboot mode πατώντας τα volume - & power μέχρι να φανεί η σχετική ένδειξη.

Συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή και τρέχουμε το edl.cmd

image.png

Αυτόματα θα δούμε το κινητό μας γυρίζει από fastboot σε edl mode.. Αναβοσβήνει η σχετική ένδειξη(κόκκινο ledάκι).

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

@zaf_4 Για 2 συσκευές που έχω φτιάξει έχω δουλέψει με τον ίδιο οδηγό χωρίς πρόβλημα,ακομα και τώρα που στην ουσία είχα global .

Τα αρχεία μου για εγκατάσταση και πρόγραμμα παραμένουν ιδια αφού όλα δουλεύουν ρολόι.

miflash 2015.07.310 & rom kenzo_images_6.6.23_20160523.0000.23_5.1_cn_a8676364aa.

Για stable που λες δεν μπορώ να πώ μία και με ενδιαφέρει να ξεκλειδώσει ή συσκευή που έρχεται.

Δια ταύτα,αυτος ο οδηγός (edl mode)είναι για ιδιαίτερες συνθήκες,οταν εχεις multi ή μπλοκαρισμένη συσκευή.

Πιστεύω ότι για καθαρή εγκατάσταση μπορείς απλά με miflash.

Τι γίνεται όμως,ποτε δεν ξέρεις τι έχουν κάνει πριν έρθει ή συσκευή στά χέρια σου,γιαυτο θεωρώ ότι σαν πρώτη φορά ή χρήση του παραπάνω οδηγού επιβάλλεται να γίνει ΜΙΑ φορά στην αρχή.

 

 

Δηλαδή λες ότι δεν χρειαζόταν να μπω σε edl mode κλπ;

Να έμπαινα σε fastboot και να περνούσα μέσω miflash; Νομίζω ότι με κλειδωμένο bootloader δεν γίνεται αυτό. Εκτός εάν δεν κατάλαβα καλά τι μου γράφεις.

Η λύση στο μυαλό μου ήταν 1) μένω με κλειδωμένο bootloader και περνώ σε edl mode την official που θέλω.

ή 2) ξεκλειδώνω τον bootloader και περνώ μέσω miflash τον οδηγό --> Unbrick ή Καθαρή Εγκατάσταση FastBoot Rom με το Mi Flash (SnapDragon)

 

Eπίσης ακολουθώντας αυτό τον οδηγό Ελληνικός οδηγός Flash Official Rom με το Mi PC Suite για όλα τα Xiaomi (ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader) εγώ δεν είχα επιτυχία.

 

edit: Δηλαδή όπως τα γράφει ο geoanto555

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λες ότι δεν χρειαζόταν να μπω σε edl mode κλπ;

Να έμπαινα σε fastboot και να περνούσα μέσω miflash; Νομίζω ότι με κλειδωμένο bootloader δεν γίνεται αυτό. Εκτός εάν δεν κατάλαβα καλά τι μου γράφεις.

Η λύση στο μυαλό μου ήταν 1) μένω με κλειδωμένο bootloader και περνώ σε edl mode την official που θέλω.

ή 2) ξεκλειδώνω τον bootloader και περνώ μέσω miflash τον οδηγό --> Unbrick ή Καθαρή Εγκατάσταση FastBoot Rom με το Mi Flash (SnapDragon)

 

Eπίσης ακολουθώντας αυτό τον οδηγό Ελληνικός οδηγός Flash Official Rom με το Mi PC Suite για όλα τα Xiaomi (ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader) εγώ δεν είχα επιτυχία.

 

edit: Δηλαδή όπως τα γράφει ο geoanto555

 

Αναφορά πριν ότι Πιστεύω,μονο με το miflash να κάνεις εγκατάσταση σε κλειδωμένο bootloader.

Το πιστεύω μού αφορά μόνο και μόνο ότι σε όλα το νέα Xiaomi με κλειδωμένο bootloader ή διαδικασία παραμένει ίδια.

Πριν δύο μήνες ειχα ξεκλειδώσει ένα Redmi 3, που μου πρότειναν απλά να δουλεψω το miflash για την official dev.Ειχε έρθει με multi.Ολα μία χαρά.

Μπορεί να ήμουν τυχερός,δεν ξέρω...

Έτσι άσε τον geoanto555 να τελειώσει την ενημέρωση του καί μετά μιλάμε με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό με 7.1/ Stable 7.1.9.0.0 Το πρωτο προβλημα που εντοπιζω ειναι η λαθος ενδειξη της μπαταριας. Φορτιση ολο το βραδυ και απο το πρωι η μπαταρια σταθερα στο -2%!

 

Προφανως παμε για αλλαγη ROM. Εδω ειναι τα δύσκολα. Δεν εχω ιδεα απο flasharisma και γενικα πειραγμα κινητων και διαβασα ολες τις αναλυτικες πληροφοριες που εχετε δωσει. Αν καταλαβα καλα πρεπει να γινουν τα εξης:

 

1) Αιτηση για κωδικο και ξεκλειδωμα bootloader

2) Εγκατασταση miflashUnclock

3) Μπαινουμε σε fastboot

4) Περναμε την καινουρια rom που θελουμε αφου την εχουμε κατεβασει

 

σωστα? Αν κατι δεν παει καλα υπαρχει κινδυνος να γινει αχρηστευτει το κινητο? Ποια rom σηκωνει official updates apo xiaomi? Αν καποιος μπορει να με βοηθησει με pm θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μηπως κάποιος ξέρει κάτι?

ρε παιδια, εχω στησει το εργαλείο στην εντέλεια. αλλα παίζοντας με τις ρυθμίσεις εκανα κατα λάθος (ελα μου ντε πως το καταφερα?) root, native root μεσα από το μενου των ρυθμίσεων. Φοράω την τελευταία CHINA DEV miui 8 6.7.14. απροβληματιστα κατα τα άλλα. ξεκλειδωσα τον bootlader αμεσως το πρωι.

Υπαρχει περιπτωση να unroot ευκολα με καπιον τροπο. δεν εχω βαλει ουτε twrp. OTA εκανα το update μολις το ανοιξα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες/όλους!

Πριν από 5 λεπτά παρέλαβα από τα ΕΛΤΑ το κινητούλι(από vickmall) και μόλις τώρα το άνοιξα :)

Πηγαίνοντας στις γλώσσες είδα πως διαθέτει μόνο αγγλικά και κινέζικα αλλά έχει κανονικά το εικονίδιο του playstore παρόλο που παρήγγειλα με official developer.Δεν έχω εισάγει όμως ακόμα το gmail μου για να μπω στο playstore,ήθελα πρώτα να κάνω τη διαδικασία.

Πηγαίνοντας ''About phone'' βρίσκω ότι όντως είναι το Note 3 pro καθώς στη CPU γράφει Hexa-core max 1.8GHz.

Όσο για τα υπόλοιπα: Android version 5.1.1LMY47V

Android security patch level 2016-04-01

MIUI version MIUI 7 6.5.28/BETA

Baseband version -8976_GEN_PACK-1.5 4366.1.54508.1

Kernel version 3.10.73-perf-ge964389

Build number LMY47V

Με το που συνδέθηκε με το wi-fi του σπιτιού, μου πετούσε διαρκώς ειδοποίηση για ''allow google to regularly check device activity for security problems μπλα μπλα...learn more in the Google settings up'' και πατώντας decline,μετά από λίγο ξαναεμφανιζόταν...το έκανε πολλές φορές.Επίσης στο updater μου εμφάνισε ειδοποίηση για το αν θέλω automatically update κάθε φορά που θα είμαι σε δίκτυο WLAN και μετά μου εμφάνισε update σε 6.7.14/Weekly/1001M. Ακόμα δεν έχω κάνει καμία κίνηση σε όλα αυτά,δεν αποδέχτηκα το update!

Επίσης η οθόνη κλείνει γρήγορα αν δεν πληκτρολογείς..δεν έχω βρει ακόμα τη ρύθμιση για να μένει περισσότερη ώρα ανοιχτή και να μην ξεκλειδώνω διαρκώς..

Το fingerprint να υποθέσω ότι δεν το δέχεται(δεν κάνει αυτό το vibration)επειδή έχω ακόμα πάνω τη ζελατινούλα με την οποία ήρθε;;

Επομένως το συνδέω με το pc και ξεκινάω τη διαδικασία για να δω αν είναι ξεκλείδωτο το bootloader.Αν συνδεθεί με το pc,μας πειράζει που η μπαταρία του κινητού είναι κάτω από 40% ή να το φορτίσω πρώτα και μετά να ξεκινήσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες/όλους!

Πριν από 5 λεπτά παρέλαβα από τα ΕΛΤΑ το κινητούλι(από vickmall) και μόλις τώρα το άνοιξα :)

Πηγαίνοντας στις γλώσσες είδα πως διαθέτει μόνο αγγλικά και κινέζικα αλλά έχει κανονικά το εικονίδιο του playstore παρόλο που παρήγγειλα με official developer.Δεν έχω εισάγει όμως ακόμα το gmail μου για να μπω στο playstore,ήθελα πρώτα να κάνω τη διαδικασία.

Πηγαίνοντας ''About phone'' βρίσκω ότι όντως είναι το Note 3 pro καθώς στη CPU γράφει Hexa-core max 1.8GHz.

Όσο για τα υπόλοιπα: Android version 5.1.1LMY47V

Android security patch level 2016-04-01

MIUI version MIUI 7 6.5.28/BETA

Baseband version -8976_GEN_PACK-1.5 4366.1.54508.1

Kernel version 3.10.73-perf-ge964389

Build number LMY47V

Με το που συνδέθηκε με το wi-fi του σπιτιού, μου πετούσε διαρκώς ειδοποίηση για ''allow google to regularly check device activity for security problems μπλα μπλα...learn more in the Google settings up'' και πατώντας decline,μετά από λίγο ξαναεμφανιζόταν...το έκανε πολλές φορές.Επίσης στο updater μου εμφάνισε ειδοποίηση για το αν θέλω automatically update κάθε φορά που θα είμαι σε δίκτυο WLAN και μετά μου εμφάνισε update σε 6.7.14/Weekly/1001M. Ακόμα δεν έχω κάνει καμία κίνηση σε όλα αυτά,δεν αποδέχτηκα το update!

Επίσης η οθόνη κλείνει γρήγορα αν δεν πληκτρολογείς..δεν έχω βρει ακόμα τη ρύθμιση για να μένει περισσότερη ώρα ανοιχτή και να μην ξεκλειδώνω διαρκώς..

Το fingerprint να υποθέσω ότι δεν το δέχεται(δεν κάνει αυτό το vibration)επειδή έχω ακόμα πάνω τη ζελατινούλα με την οποία ήρθε;;

Επομένως το συνδέω με το pc και ξεκινάω τη διαδικασία για να δω αν είναι ξεκλείδωτο το bootloader.Αν συνδεθεί με το pc,μας πειράζει που η μπαταρία του κινητού είναι κάτω από 40% ή να το φορτίσω πρώτα και μετά να ξεκινήσω;

 

Καλώς το δέχτηκες, επειδή και εγώ έχω κάνει παραγγελία από vickmall (αν και λίγο off topic) μπορείς να μου πείς σε πόσες μέρες ήρθε?

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

μηπως κάποιος ξέρει κάτι?

Πως το εκανες με dev rom το κινητό root,περίεργο αυτο,μηπως μετα που ξεκλείδωσες με πρόγραμμα το ρουταρισες,

Αφου περασες twrp οπως γραφεις πέρασε και μια ελληνικη και θα εισαι μια χαρά και δεν χρειάζεσαι το root καθόλου.

Εγω το ειχα στην προηγουμένη ελληνικη root και μου ζεσταίνονταν συνέχεια ,μονο προβλήματα ταν και το έβγαλα το root.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλώς το δέχτηκες, επειδή και εγώ έχω κάνει παραγγελία από vickmall (αν και λίγο off topic) μπορείς να μου πείς σε πόσες μέρες ήρθε?

Σ'ευχαριστώ φίλε μου!Η παραγγελία έγινε στις 29 Ιουνίου,άρα 20 μέρες περίπου να υπολογίζεις.

Κάνε αίτηση για ξεκλείδωμα πρώτα...βασικά και εγώ που έχω κάνει και μου έχει έρθει sms να δω πώς θα τη χρησιμοποιήσω...όπως καταλαβαίνεις οι αρχάριοι θα περάσουμε πολλές ώρες μπροστά από το pc :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες/όλους!

Πριν από 5 λεπτά παρέλαβα από τα ΕΛΤΑ το κινητούλι(από vickmall) και μόλις τώρα το άνοιξα :)

Πηγαίνοντας στις γλώσσες είδα πως διαθέτει μόνο αγγλικά και κινέζικα αλλά έχει κανονικά το εικονίδιο του playstore παρόλο που παρήγγειλα με official developer.Δεν έχω εισάγει όμως ακόμα το gmail μου για να μπω στο playstore,ήθελα πρώτα να κάνω τη διαδικασία.

Πηγαίνοντας ''About phone'' βρίσκω ότι όντως είναι το Note 3 pro καθώς στη CPU γράφει Hexa-core max 1.8GHz.

Όσο για τα υπόλοιπα: Android version 5.1.1LMY47V

Android security patch level 2016-04-01

MIUI version MIUI 7 6.5.28/BETA

Baseband version -8976_GEN_PACK-1.5 4366.1.54508.1

Kernel version 3.10.73-perf-ge964389

Build number LMY47V

Με το που συνδέθηκε με το wi-fi του σπιτιού, μου πετούσε διαρκώς ειδοποίηση για ''allow google to regularly check device activity for security problems μπλα μπλα...learn more in the Google settings up'' και πατώντας decline,μετά από λίγο ξαναεμφανιζόταν...το έκανε πολλές φορές.Επίσης στο updater μου εμφάνισε ειδοποίηση για το αν θέλω automatically update κάθε φορά που θα είμαι σε δίκτυο WLAN και μετά μου εμφάνισε update σε 6.7.14/Weekly/1001M. Ακόμα δεν έχω κάνει καμία κίνηση σε όλα αυτά,δεν αποδέχτηκα το update!

Επίσης η οθόνη κλείνει γρήγορα αν δεν πληκτρολογείς..δεν έχω βρει ακόμα τη ρύθμιση για να μένει περισσότερη ώρα ανοιχτή και να μην ξεκλειδώνω διαρκώς..

Το fingerprint να υποθέσω ότι δεν το δέχεται(δεν κάνει αυτό το vibration)επειδή έχω ακόμα πάνω τη ζελατινούλα με την οποία ήρθε;;

Επομένως το συνδέω με το pc και ξεκινάω τη διαδικασία για να δω αν είναι ξεκλείδωτο το bootloader.Αν συνδεθεί με το pc,μας πειράζει που η μπαταρία του κινητού είναι κάτω από 40% ή να το φορτίσω πρώτα και μετά να ξεκινήσω;

 

Είσαι με off developer που σημαίνει ότι το κινητό είναι έτοιμο για ξεκλείδωμα.

Καλά ειναι να το φορτίσεις λίγο για την διαδικασία.. όχι ότι δεν φτάνει αλλά ..μην σου τύχει..

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε μου!Η παραγγελία έγινε στις 29 Ιουνίου,άρα 20 μέρες περίπου να υπολογίζεις.

Κάνε αίτηση για ξεκλείδωμα πρώτα...βασικά και εγώ που έχω κάνει και μου έχει έρθει sms να δω πώς θα τη χρησιμοποιήσω...όπως καταλαβαίνεις οι αρχάριοι θα περάσουμε πολλές ώρες μπροστά από το pc :p

thanks, ναι έχω πάρει ήδη άδεια :)

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

 

1) Αιτηση για κωδικο και ξεκλειδωμα bootloader

2) Εγκατασταση miflashUnclock

3) Μπαινουμε σε fastboot

4) Περναμε την καινουρια rom που θελουμε αφου την εχουμε κατεβασει

 

σωστα? Αν κατι δεν παει καλα υπαρχει κινδυνος να γινει αχρηστευτει το κινητο? Ποια rom σηκωνει official updates apo xiaomi? Αν καποιος μπορει να με βοηθησει με pm θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα!

 

Κίνδυνος δεν υπάρχει ιδιαίτερος.. μην αγχώνεσαι..

Ξεκίνα την διαδικασία και αν βρεις κόλλημα θα σε βοηθήσουμε εμείς..

Δες εδώ..https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353

Link to comment
Share on other sites

μαλλον διαβασες βιαστικά το ποστ μου. ΔΕΝ εχω βάλει twrp, και το root γινεται natively (μεσα πο το μενου των ρυθμίσεων του κινητου). Η τελευταια 6.7.14 dev rom ειναι

με miui 8, και το μονο που θέλω ειναι να βγάλω το root για να παιξει το OteGo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως το εκανες με dev rom το κινητό root,περίεργο αυτο,μηπως μετα που ξεκλείδωσες με πρόγραμμα το ρουταρισες,

Αφου περασες twrp οπως γραφεις πέρασε και μια ελληνικη και θα εισαι μια χαρά και δεν χρειάζεσαι το root καθόλου.

Εγω το ειχα στην προηγουμένη ελληνικη root και μου ζεσταίνονταν συνέχεια ,μονο προβλήματα ταν και το έβγαλα το root.:ninja::ninja:

Edited by panastros31
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σχετικα με το προβλημα που ειχα με τα κατω 3 κουμπια του κινητου να πω οτι τελικα οντως εχει διαφορα τα 2 με το αριστερο σε σχεση με την ενταση της φωτεινοτητας

τι μπορω να κανω για να το αντικαταστησω?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με off developer που σημαίνει ότι το κινητό είναι έτοιμο για ξεκλείδωμα.

Καλά ειναι να το φορτίσεις λίγο για την διαδικασία.. όχι ότι δεν φτάνει αλλά ..μην σου τύχει..

 

Να το φορτίσω αλλά το τελικό ανταπτοράκι που στέλνουν για να μπει στην ευρωπαϊκή πρίζα,μόνο στις δικές μου πρίζες δε χωράει ρε παιδιά;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σχετικα με το προβλημα που ειχα με τα κατω 3 κουμπια του κινητου να πω οτι τελικα οντως εχει διαφορα τα 2 με το αριστερο σε σχεση με την ενταση της φωτεινοτητας

τι μπορω να κανω για να το αντικαταστησω?

 

Καταρχήν πρέπει να βρεις ανταλλακτικό.

Για μένα ή μην μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία, ή στείλτο πίσω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να το φορτίσω αλλά το τελικό ανταπτοράκι που στέλνουν για να μπει στην ευρωπαϊκή πρίζα,μόνο στις δικές μου πρίζες δε χωράει ρε παιδιά;;

 

Χώρισε το από τον φορτιστή.. στράβωσέ το και βάλτο μόνο του στην πρίζα.

Μετά βάλε τον φορτιστή..

Πολλοί είχαν αυτό το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

ΜΗν μπαινω σαυτη τη διαδικασια επειδη ειναι χρονοβορα?

καλα να το στειλω πισω και ναμου ρθει αλλο σε ενα μηνα ναι το θεωρω ακραιο δεν παιζει να το κανω

σχετικα με το πρωτο ομως αν δεν παιρνει πολλες μερες και μπορω καπως να το κανω

Link to comment
Share on other sites

ΜΗν μπαινω σαυτη τη διαδικασια επειδη ειναι χρονοβορα?

καλα να το στειλω πισω και ναμου ρθει αλλο σε ενα μηνα ναι το θεωρω ακραιο δεν παιζει να το κανω

σχετικα με το πρωτο ομως αν δεν παιρνει πολλες μερες και μπορω καπως να το κανω

 

Επειδή πρέπει να λύσεις όλο το κινητό... Νομίζω πως δεν αξίζει.

Είναι τόσο χάλια; Τόσο μεγάλη η διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

νταξει οχι ακραια απλα τοσο ατυχος ρε ****το?

ειμαι λιγο καταναγκαστικος θα ελεγα μαλλον χαχα

 

Μην ασχολείσαι... μια χαρα θα είναι για να λες έτσι..:lol:

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο οταν μιλαω στο τηλεφωνο απενεργοποιειται οπως θελω αλλωστε η οθονη αλλα....τις πρωτες μερες με το που εκλεινα την κληση ενεργοποιουνταν κατευθειαν και ετσι μπορουσα να κλεισω την κληση τωρα πρεπει να πατησω το πλαινο κουμπι νανοιξει πρωτα γιατι?
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο οταν μιλαω στο τηλεφωνο απενεργοποιειται οπως θελω αλλωστε η οθονη αλλα....τις πρωτες μερες με το που εκλεινα την κληση ενεργοποιουνταν κατευθειαν και ετσι μπορουσα να κλεισω την κληση τωρα πρεπει να πατησω το πλαινο κουμπι νανοιξει πρωτα γιατι?

 

Κάποιες ρομ το είχαν αυτό το θέμα.. Είναι καθαρά bug και όχι θέμα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...