Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Παρέλαβα το κινητό στις 8 του μήνα αλλά λόγω παρατεταμένου hangover το άνοιξα σήμερα! Το κουτί γράφει Note 3 όπως και το κινητό μέσα πουθενά pro,έτσι πρέπει να είναι? :blink:

Το τηλ. ήρθε με Miui global 7.1.99.99 stable με ελληνικά.

Στο μόνο που δεν έχει είναι στις πρόσθετες ρυθμίσεις-τοπική ρύθμιση-δεν έχει Ελλάδα, (δε ξέρω που χρησιμεύει ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Παρέλαβα το κινητό στις 8 του μήνα αλλά λόγω παρατεταμένου hangover το άνοιξα σήμερα! Το κουτί γράφει Note 3 όπως και το κινητό μέσα πουθενά pro,έτσι πρέπει να είναι? :blink:

Το τηλ. ήρθε με Miui global 7.1.99.99 stable με ελληνικά.

Στο μόνο που δεν έχει είναι στις πρόσθετες ρυθμίσεις-τοπική ρύθμιση-δεν έχει Ελλάδα, (δε ξέρω που χρησιμεύει ακόμα).

Αμα λεει hexa core ειναι το προ. Το προ δεν ειναι επισημη ονομασια απλα μαθευτηκε ετσι.

 

Εχεις την μυλτι. Αμα εχεις ορεξη δες τον οδηγο στην πρώτη σελιδα στο συχνες ερωτησεις να την αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ,Ναι το hexa-core είναι. Αυτό κοίταζα απλά επειδή δε το κατέχω και ιδιαίτερα το θέμα και λόγω 'έλλειψης χρόνου θα το δω αργότερα ,ελπίζω να δουλεύει χωρίς πολλά θέματα και έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Με 7.3.7 global και εδώ και 2 μέρες δεν πέφτει να κοιμηθεί.. Χθες καθόλου και σήμερα μόνο μια ώρα και κάτι. Με όλες τις εφαρμογές κλειστές και χωρίς να έχω προσθέσει καμία καινούρια. Μόνο update από playstore ότι μου έβγαλε.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ,Ναι το hexa-core είναι. Αυτό κοίταζα απλά επειδή δε το κατέχω και ιδιαίτερα το θέμα και λόγω 'έλλειψης χρόνου θα το δω αργότερα ,ελπίζω να δουλεύει χωρίς πολλά θέματα και έτσι.

Αμα δεν σου βγαλει θεματα μια χαρα. Αλλα λογικα θα σου βγαλει...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει το εξής στα μηνύματα:

Έρχονται με το +30 μπροστά και αν την επαφή την έχω περασμένη ως 69....... δε μου την εμφανίζει και φαίνεται ως μήνυμα από άγνωστο. Επισης στο εικονίδιο των μηνυμάτων δεν εμφανίζει ειδοποίηση πχ το νούμερο 1 για κάποιο νέο μήνυμα. Τέλος τα μηνύματα τα χωρίζει μετά από λίγες γραμμές σε δύο τρία κλπ. Μπορώ να κάνω κάτι μέσα από ρυθμίσεις ή να βάλω άλλη εφαρμογή?

Επειδή έχω κι εγώ την έκδοση που στέλνουν ποια είναι τα σοβαρά και συχνά προβλήματα που έχετε διαπιστώσει?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει το εξής στα μηνύματα:

Έρχονται με το +30 μπροστά και αν την επαφή την έχω περασμένη ως 69....... δε μου την εμφανίζει και φαίνεται ως μήνυμα από άγνωστο. Επισης στο εικονίδιο των μηνυμάτων δεν εμφανίζει ειδοποίηση πχ το νούμερο 1 για κάποιο νέο μήνυμα. Τέλος τα μηνύματα τα χωρίζει μετά από λίγες γραμμές σε δύο τρία κλπ. Μπορώ να κάνω κάτι μέσα από ρυθμίσεις ή να βάλω άλλη εφαρμογή?

Επειδή έχω κι εγώ την έκδοση που στέλνουν ποια είναι τα σοβαρά και συχνά προβλήματα που έχετε διαπιστώσει?

Ευχαριστώ πολύ

Για τους αριθμους,κατεβασε το number fixer και βαλε σε ολα τα νουμερα +30 μπροστα.

 

Γοα τα μηνυματα ψαξε στις ρυθμίσεις μπορει να εχει κατι

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160715/ae34ae8a6e1b229e0f48decad601572c.jpg

 

Έχω εκνευριστει. Δεν με αφήνει το play να κατεβάσω με δεδομένα, ότι συνδυασμό και να πατήσω στις επιλογές που φαίνεται στη φώτο.

 

6.4.28 έχω και φοράω τη τελευταία έκδοση play store.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160715/ae34ae8a6e1b229e0f48decad601572c.jpg

 

Έχω εκνευριστει. Δεν με αφήνει το play να κατεβάσω με δεδομένα, ότι συνδυασμό και να πατήσω στις επιλογές που φαίνεται στη φώτο.

 

6.4.28 έχω και φοράω τη τελευταία έκδοση play store.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δοκίμασες να ξετικάρεις το "download only using WiFi" και να πατήσεις proceed;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μια εφαρμογή που λέγεται downloads άνοιξε την πήγαινε ρυθμίσεις και θα δεις κάπου θα λέει για κάποιο limit. Καντο απεριόριστο και δεν θα έχεις θέμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε και εμένα χτες και έχω 2 θεματακια. Αρχικά να πω ότι μου ήρθε με την global 7.3.2. Κάποια στιγμή χτες και αφού κατέβασα ένα σωρό αππς (βγάζω τα αχτια μου δεν είχα ποτέ κινητό με πάνω από 8 γβ) άρχισε να κρασαρει το αππ για το τηλέφωνο και οι επαφές. Το πρόβλημα λύθηκε με επαναφορά εργοστασιακών αλλά θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει καμία πιο απλή λύση αν ξαναγίνει. Επίσης έχω την εντύπωση ότι ζεσταίνεται πολύ γρήγορα δλδ σε 3d εφαρμογές μετά από κάνα πεντάλεπτο αρχίζει να καίει. Είναι φυσιολογικό αυτό και αν το νιώσω πρέπει να σταματήσω η υπερβαλλω? Επίσης γνωρίζω ότι αυτά είναι θέματα ROM αλλά για την ώρα θα προτιμούσα να μην εμπλεκα με ρουταρισματα κτλ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τους αριθμους,κατεβασε το number fixer και βαλε σε ολα τα νουμερα +30 μπροστα.

 

Γοα τα μηνυματα ψαξε στις ρυθμίσεις μπορει να εχει κατι

Έχω ψάξει αρκετά άλλα τίποτα! Έβαλα άλλη εφαρμογή και διαβάζει κανονικά τις επαφές αλλά και πάλι δεν εμφανίζεται κάτι στο εικονίδιο για νέο sms. Επισης οταν στέλνει sms με άλλη εφαρμογή κάθε φορά σου ζητάει να το επιστρέψεις γιατί με κάποιον τρόπο μπλοκάρεται!!

Edited by gechro
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνια που ειχα με το geekbuying ζητωντας να ειναι με locked bootloader το κινητο,

μου απαντησαν ''we check that all our cellphones would be unlocked''.

 

Θα το τσεκαρω οταν ερθει βεβαια, απλα αν ειναι οντως unlocked θα πρεπει

αρχικα να ακολουθησω εδω ετσι?

Edited by Salta_paoki
Link to comment
Share on other sites

Με τα Google services πως θα γίνει να τα κόψουμε κάπως; από χθες είναι στο 16% κατανάλωση από 1-2% που είναι συνήθως
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μια εφαρμογή που λέγεται downloads άνοιξε την πήγαινε ρυθμίσεις και θα δεις κάπου θα λέει για κάποιο limit. Καντο απεριόριστο και δεν θα έχεις θέμα

Ευχαριστώ πολύ. Δουλέψε! Ούτε που θα το σκεφτόμουν.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα Google services πως θα γίνει να τα κόψουμε κάπως; από χθες είναι στο 16% κατανάλωση από 1-2% που είναι συνήθως

Συνήθως με επανεκκίνηση στρώνει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει αρκετά άλλα τίποτα! Έβαλα άλλη εφαρμογή και διαβάζει κανονικά τις επαφές αλλά και πάλι δεν εμφανίζεται κάτι στο εικονίδιο για νέο sms. Επισης οταν στέλνει sms με άλλη εφαρμογή κάθε φορά σου ζητάει να το επιστρέψεις γιατί με κάποιον τρόπο μπλοκάρεται!!

Δεν θυμάμαι αν το ειπες αλλα σε ποια ρομ εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή την έπαθα 2 φορές με ulefone vienna και το έστειλα πίσω σε banggood. Θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα για την συσκευή. 1ο ζεσταίνεται; το vienna μετα απο 2 λεπτά δε μπορούσες να το βάλεις στο αφτί και το δακτυλικό έκαιγε το δάχτυλο. 2ο απο ελληνικά τι γίνεται; 3ο κολλήματα και lag έχει; 4ο παιχνίδια πως πάει; 5ο μπαταρία; 6ο έξτρα κάρτα μνήμης παίρνει; 7ο απο ίντερνετ πως πάει; Αυτά αν μπορεί κανείς να με ενημερώσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή την έπαθα 2 φορές με ulefone vienna και το έστειλα πίσω σε banggood. Θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα για την συσκευή. 1ο ζεσταίνεται; το vienna μετα απο 2 λεπτά δε μπορούσες να το βάλεις στο αφτί και το δακτυλικό έκαιγε το δάχτυλο. 2ο απο ελληνικά τι γίνεται; 3ο κολλήματα και lag έχει; 4ο παιχνίδια πως πάει; 5ο μπαταρία; 6ο έξτρα κάρτα μνήμης παίρνει; 7ο απο ίντερνετ πως πάει; Αυτά αν μπορεί κανείς να με ενημερώσει τον ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Βασικα μπηκες εδω και ρωτάς για το κινητο ,τι θα περίμενες να σου πεις κάποιος δεν ειναι καλό :lol::lol: δεν συγκρίνεται με αυτο που εγραψες,

Στο 1 οχι δεν ζεσταίνεται γενικα,2 μια χαρα ελληνικά δεχεται και εχει ελληνικες rom,στο 3 δεν εχει κωλύματα,4 ολα τα παιζει τα παιχνιδια δεν μασάει,5 η μπαταρία του ειναι φοβερή και βράχος,6 ναι δέχεται ,7 μια χαρα τα πάει γενικότερα το κινητο,μονο το βραδυ δεν ειναι πολύ καλή η κάμερα του,κατα τα αλλα ειναι φοβερό κινητο για τα χρήματά του.:ninja:

Για το 7 φορτώνει γενικά πολυ γρήγορα τις σελίδες στο ΝΕΤ και βάζει κατω κάποιες αλλες ναυαρχίδες πάνω σε αυτό το τομέα.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. είμαι με global 7.3.7 και από την μέρα που το πήρα που ήμουν με 7.1.9 νομίζω εχω θέμα με το σήμα και το 4g.

4g δεν πιάνει πουθενά και το σήμα Η+ το χάνει συχνά και το ξαανβρισκει. ξέρει κανείς πως λύνεται το θέμα? (αν rootαρω και περάσω ρομ με twrp?) δεν ξέρω γενικά είναι αρκετά εκνευριστικό

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. είμαι με global 7.3.7 και από την μέρα που το πήρα που ήμουν με 7.1.9 νομίζω εχω θέμα με το σήμα και το 4g.

4g δεν πιάνει πουθενά και το σήμα Η+ το χάνει συχνά και το ξαανβρισκει. ξέρει κανείς πως λύνεται το θέμα? (αν rootαρω και περάσω ρομ με twrp?) δεν ξέρω γενικά είναι αρκετά εκνευριστικό

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Να φανταστω οτι πριν επιανες κανονικα 4g ε;

Δεν ειναι δηλαδη οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο.

 

Αμα θες παντως να περασεις την ελληνικη δεν θα χασεις τίποτα...

Αφου εισαι και σε γκλομπαλ ειναι ευκολη διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο π βγαινει στην οθονη π λεει συνεχεια μην καλυπτετε την πορτοκαλι περιοχη της οθονης τι σημαινει κ πως βγαινει μη το σπασω :D , παταω τα πληκτρα π λεει κ παλι βγαινει

Έχεις ενεργοποιήσει την λειτουργία πρόληψη άτυχων κλήσεων μπες ρυθμίσεις/κλειδωμα οθόνης και κωδικός πρόσβασης/ ξετικαρε το τελευταίο κάτω κάτω... Είναι για να μην παιρνει τηλ όταν είναι σε τσέπη . Για να ξεκλειδώσει θέλει ταυτόχρονο πατημα το volume up και το back πλήκτρο αν καλυπτεις όμως ταυτοχρονα τον αισθητήρα δεν θα στο ξεκλειδώσει... Δηλ μην πατάς το volume up με το αριστερό χέρι.

 

Για οποιον έχει θεμα με facebook σε dev είτε βάζει αλλη γραμματοσειρά helvetical ή zegoe ή βάζει stable ή βάζει ελληνική.

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει ακόμα άκρη με την γραμματοσειρά και το facebook, ακόμα το ψάχνω. Που θα μου πάει...

Τώρα όσον αφορά για την μπαταρία, πρώτη φόρτιση με μια 1 μέρα και 12 ώρες - είχα 8 ώρες και 24 λεπτά ενεργή οθόνη. Φοβερή μπαταρία, μεγάλη διαφορά με το Redmi Note 2 που είχα πριν.

http://i67.tinypic.com/n3989z.png

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα κάτοχος του Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Έκανα μετάβαση από ένα LG G3s και πιστεύω ότι θα ανέβω πολλές κατηγορίες. Το παρήγγειλα με dev rom για να περάσω το ελληνικό. Λογικά αν όλα πάνε καλά, η συσκευή δεν θα έχει μέσα κινεζιές, bloatware,spyware και παρόμοια έτσι δεν είναι ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...