Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ένα σταθερό τηλ που το κανα μόλις.... δουλεύει κανονικά...

 

εσυ φορας την ελληνικη ετσι δεν ειναι; οχι την eu

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δώσε πληροφορίες μολις έχεις μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για την ρομ για καθημερινή χρήση...για επίσημη υποστήριξη ακόμα το παλεύουν αλλα απ οτι βλεπω θα αργήσει λιγο παραπάνω απ οτι φαίνεται..

 

Εννοείται, σε λίγες μέρες θα έχω ολοκληρωμένη εικόνα, αλλά so far so good, smooth as butter φτου φτου :)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όλες τις πληροφορίες.

Σίγουρα μια ενημέρωση σχετικά με αυτή την Cm που δουλεύεις θα είχε ενδιαφέρον για να κρίνουμε καλύτερα.

Θα αρχίσω με Mokee μια και την βλέπω να έχει περπατήσει πιο σωστά, χωρίς να είναι απόλυτο, αλλά υπάρχει μια σταθερότητα.

http://download.mokeedev.com/?device=kenzo&type=

Τουλάχιστον θα έχω το χρόνο να ασχοληθώ διαβάζοντας για επιμέρους θέματα και σε άλλες κοινότητες περί αυτών, όπως σωστά είπες για την προηγούμενη συσκευή (RN2) οι πιο σωστές rom έπαιζαν κατά με από Ρωσία.

Αφού έχεις διαθέσει να ασχοληθείς κοίτα και εδω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=737235.

Δούλεψε Chrome για την μετάφραση.

Τώρα για θέματα όρεξη να'χεις να κατεβάσεις http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=636805

 

Με χαλούσε του Mokee λόγω αρκετώ κινεζιών, δοκίμασε και αναμένουμε εντυπώσεις.

Ευχαριστώ για τα links, αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο για πολλές "ματσακωνιές" όπως παλιότερα οπότε μένω με αυτή και θα αναβαθμίζω μια στο τόσο.

Μακάρι ο vova.fan να αγοράσει το RN3P :lol:, αφού χρησιμοποιούσα την AOSP του για σχεδόν 5 μήνες χωρίς κανένα απολύτως θέμα.

Πάντως σε θέμα μπαταρίας μετά απο λίγες ώρες χρήσης σε σχέση με το RN2 είναι μέρα με τη νύχτα, απλά ατελείωτη (balanced mode, greenify, no fb messenger, no gapps) :rolleyes:

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

Ναι Ελληνική// Ετομάζομαι για 6.6.30....:)

 

γιατι 6.6.30????αν εχεις την καλοσυνη βαλε μου ενα link της ελληνικης

Edited by geosoho
Link to comment
Share on other sites

Την έχω σε μαύρη, την είχα παραγγείλει μαζί με την ipaky, και τελικά διάλεξα ipaky γιατί μου άρεσε περισσότερο σαν αίσθηση.

Αυτή δεν μου εφάρμοζε σφιχτά στο κινητό, και στο πλάι αριστερά έπαιζε εύκολα λες και ήταν χαλαρή, ξεχειλωμενη. Επίσης μπροστά δεν εξέχει από την οθόνη όπως η ipaky, ή μπορεί να είναι ελάχιστα. Πάντως κάτι με χάλασε στην εφαρμογή και την άφησα στην άκρη.

 

Η ipaky έχει αρχίσει και βγαίνει το χρώμα στις γωνίες, και φαίνεται άσπρο. Δεν έχει πέσει το κινητό.. συμβαίνει και σε άλλους; Πάντως η ipaky που ήταν για το RN2 μου φαινόταν πιο καλή ποιοτικά και εμφανισιακά, είναι λες και φτιάχτηκε πρόχειρα απλά για να καλύψουν το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Νέα θήκη ... πολύ όμορφη.. Υπάρχει σε πολλά χρώματα..

 

Εγω την έχω δοκιμάσει αυτή την θήκη σε redmi note 2 και δεν με ενθουσίασε το τύπου δέρμα, αυτό που φαίνεται μεταλλικό είναι πλαστικό και με την χρήση χάνει το χρώμα του, στην δική μου θήκη όχι αλλά σε άλλους κατόχους ναι. Ίδια μου φαίνεται πάντως.

 

Νομίζω για σένα έλεγα λίγο πιο πάνω που δεν τις "έπαιρνε"....

 

Eμένα πάντως δεν κάνει ανανέωση τις επαφές google, δοκίμασα στο pc και όλες φαίνονται κανονικά στις επαφές μου. Οπότε το έβαλα μέσω vcard. Το θέμα μου είναι όμως όταν διορθώνω ή αλλάζω επαφές, θα έχω πρόβλημα.

 

Αν είναι σκληρό πλαστικό τη θεωρώ καλύτερη από την μεταλλική, τα του λόγου απώλεια σήματος με φοβιζουν λίγο.

Άσε που σκέφτομαι συνέχεια να πάρω μια msvii και για τον ίδιο λόγο το τρεναρω...

Για τη ώρα θα είμαι με μια ipaky που αμένω.

 

Οι θήκες είναι για να το προστατεύει και ανάλογα για το τι κάνεις αγοράζεις και την αντίστοιχη,αρα θα έχουν όγκο.

 

Στο RN2 που είχα δεν της έδινε καθόλου όγκο αλλά αντικαταστούσε το καπάκι. Εμένα δεν μου άρεσε τελικά γιατί φαινόταν "φθηνή" ψεύτικη θήκη. Βέβαια σε άλλους άρεσε πολύ, μάλλον εγώ είμαι πιο περίεργη.:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Την έχω σε μαύρη, την είχα παραγγείλει μαζί με την ipaky, και τελικά διάλεξα ipaky γιατί μου άρεσε περισσότερο σαν αίσθηση.

Αυτή δεν μου εφάρμοζε σφιχτά στο κινητό, και στο πλάι αριστερά έπαιζε εύκολα λες και ήταν χαλαρή, ξεχειλωμενη. Επίσης μπροστά δεν εξέχει από την οθόνη όπως η ipaky, ή μπορεί να είναι ελάχιστα. Πάντως κάτι με χάλασε στην εφαρμογή και την άφησα στην άκρη.

 

Η ipaky έχει αρχίσει και βγαίνει το χρώμα στις γωνίες, και φαίνεται άσπρο. Δεν έχει πέσει το κινητό.. συμβαίνει και σε άλλους; Πάντως η ipaky που ήταν για το RN2 μου φαινόταν πιο καλή ποιοτικά και εμφανισιακά, είναι λες και φτιάχτηκε πρόχειρα απλά για να καλύψουν το μοντέλο.

 

Τα ίδια και σε εμένα, οι γωνίες ξεπλύθηκαν και φαίνονται άσπρες, για να μην αναφέρω το πλαστικό (με γυαλιστερή επίστρωση για να μοιάζει μεταλλικό) γύρω περίβλημα που έχει σπάσει σε σημεία (δεν αντέχει τα βάλε-βγάλε) και τα έχω με μόνιμη κόλλα πλέον (:lol:). Όντως είναι αρκετά πρόχειρη θήκη αλλά τη δουλειά που θέλω (προστασία απο πτώσεις) την κάνει πολύ καλά...

Και κάτι επιπλέον άσχετο:

το nillkin tempered glass που έχει πάνω έχει γεμίσει γρατσουνιές ενώ (ίσως μου φαίνεται) πιάνει αμέσως σημάδια (δάχτυλα κλπ) σε αντίθεση με την αρχή!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

GTV DEV ROMS

γιατι 6.6.30????αν εχεις την καλοσυνη βαλε μου ενα link της ελληνικης
Χαχαχα το αποφασισες να δέις πως είναι η 8 ε;

Την έχω την miui 8 σε άλλο κινητό από την μέρα που βγήκε... (port)

Ακουσα τον demakh... για να δούμε..

Εγω την έχω δοκιμάσει αυτή την θήκη σε redmi note 2

Στείλε μου λινκ γτ δεν βρήκα την ίδια.. Παρόμοια μόνο..

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα την εμπειρια μου απο θηκες ολα αυτα τα χρονια.οι πιο δυσκολα να χαλασουν ειναι και απλες οι μαυρες gel tpu. οι λευκες κιντρινιζουν,οι διαφανεις βρωμιζουν.Αυτες που εχουν μεταλλικο δηθεν περιβλημα και ειναι πλαστικο απο την χρηση γινεται χαλια.

Οι πιο νορμαλ ειναι οι ipaky.βεβαια αυτην που εχω τωρα σιγουρα δνε ειναι γνησια γιατι την ειχα παρει 2.50Ε και βλεπω γνησιες 6-7Ε.τεσπα την δουλεια της την κανει.

απλα προσοχη στις θηκες γιατι πεταμε λεφτα αντι να δωσουμε 8-9Ε για μια αξιοπρεπες θηκη (πχ την γνησια ipaky).

Θα επαιρνα την γνησια flip cover της ΧΙΑΟΜΙ αλλα με ξενερωνει που δεν μαγνητιζει και θα ανοιγοκλεινει και μαζι θα ανοιγοκλεινει και η οθονη,..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, σε λίγες μέρες θα έχω ολοκληρωμένη εικόνα, αλλά so far so good, smooth as butter φτου φτου :)

 

 

 

Με χαλούσε του Mokee λόγω αρκετώ κινεζιών, δοκίμασε και αναμένουμε εντυπώσεις.

Ευχαριστώ για τα links, αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο για πολλές "ματσακωνιές" όπως παλιότερα οπότε μένω με αυτή και θα αναβαθμίζω μια στο τόσο.

Μακάρι ο vova.fan να αγοράσει το RN3P :lol:, αφού χρησιμοποιούσα την AOSP του για σχεδόν 5 μήνες χωρίς κανένα απολύτως θέμα.

Πάντως σε θέμα μπαταρίας μετά απο λίγες ώρες χρήσης σε σχέση με το RN2 είναι μέρα με τη νύχτα, απλά ατελείωτη (balanced mode, greenify, no fb messenger, no gapps) :rolleyes:

 

Δεν πιστεύω να έχει κινεζιες, τουλάχιστον βλέπω ότι ασχολείται ομάδα και όχι ένα άτομο.

Ξέρεις πόσες φορές έχω πει, "βάζω μια καλή για να μείνει"?

Μέχρι να έρθει η επόμενη....

Οκ, θα έρθει η ώρα του να την περάσω και αναφέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την έχω σε μαύρη, την είχα παραγγείλει μαζί με την ipaky, και τελικά διάλεξα ipaky γιατί μου άρεσε περισσότερο σαν αίσθηση.

Αυτή δεν μου εφάρμοζε σφιχτά στο κινητό, και στο πλάι αριστερά έπαιζε εύκολα λες και ήταν χαλαρή, ξεχειλωμενη. Επίσης μπροστά δεν εξέχει από την οθόνη όπως η ipaky, ή μπορεί να είναι ελάχιστα. Πάντως κάτι με χάλασε στην εφαρμογή και την άφησα στην άκρη.

 

Η ipaky έχει αρχίσει και βγαίνει το χρώμα στις γωνίες, και φαίνεται άσπρο. Δεν έχει πέσει το κινητό.. συμβαίνει και σε άλλους; Πάντως η ipaky που ήταν για το RN2 μου φαινόταν πιο καλή ποιοτικά και εμφανισιακά, είναι λες και φτιάχτηκε πρόχειρα απλά για να καλύψουν το μοντέλο.

 

Για την ipaky είχα και γω το ίδιο θέμα με το χρώμα στη προηγούμενη.

Βέβαια έχω σκεφτεί κάτι που ίσως το πραξω σε αυτή που περιμένω . . . . βερνικακι στο πλαστικό :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θα την ρίξεις;

 

το σκεφτομαι αν και προτιμω τις stable roms... φαντασου τωρα φοραω την official miui8 6.7.5 global dev η οποιοα αν και τρεχει καλα μου βγαζει αρκετα bugs ( μαυρη οθονη μερικες φορες στις κλησεις,αργες ειδοποιησεις εφαρμογων κυριως στο viber)... λεω προς το παρον να ριξω την gtv 7.5.1 να δοκιμασω και εγω παπουτσι απο τον τοπο μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι αν και προτιμω τις stable roms... φαντασου τωρα φοραω την official miui8 6.7.5 global dev η οποιοα αν και τρεχει καλα μου βγαζει αρκετα bugs ( μαυρη οθονη μερικες φορες στις κλησεις,αργες ειδοποιησεις εφαρμογων κυριως στο viber)... λεω προς το παρον να ριξω την gtv 7.5.1 να δοκιμασω και εγω παπουτσι απο τον τοπο μου :lol:

 

Κάτι με χαλάει στην 7.5.1 αλλά δεν ξέρω τι....

Θα δω και την 6.6.30.. το πολύ-πολύ γυρίζω με ένα restore..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι με χαλάει στην 7.5.1 αλλά δεν ξέρω τι....

Θα δω και την 6.6.30.. το πολύ-πολύ γυρίζω με ένα restore..

 

η δικη μου εμπειρια λεει πως οι καλυτερες μεχρι στιγμης ειναι οι 7.3.7.0 stable official global και 7.3.8.0 stable official china...δυστυχως χωρις ελληνικα και οι δυο...

εμενα με την 7.5.1 μου κανει εντυπωση που δεν εχει βγει official και ομως εμεις την εχουμε κανονικα...δεν εχει ξαναγινει αυτο...

Edited by geosoho
Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου λινκ γτ δεν βρήκα την ίδια.. Παρόμοια μόνο..

 

για redmi note 2 είχα πάρει αυτή την θήκη από aliexpress -->http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-Top-Quality-Luxury-Battery-replacement-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-2-Mobile-Phone-back/32522061373.html?spm=2114.13010308.0.73.Ss24w2

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι παρόμοια .. δεν είναι η ίδια.. Αυτές τις μέρες ετοιμάζομαι να την παραγγείλω αυτη για το 2

Link to comment
Share on other sites

Είναι παρόμοια .. δεν είναι η ίδια.. Αυτές τις μέρες ετοιμάζομαι να την παραγγείλω αυτη για το 2

Δεν είναι η ίδια αλλά μιλάμε για ίδια κατασκευή. Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/b84f983c32a182e7f2e2d2f08a89995f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/86868785709ddca8bbf1fe7c2561de90.jpg

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η ίδια αλλά μιλάμε για ίδια κατασκευή. Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε.

 

Όντως μοιάζουν πολύ από πίσω αλλά δεν έχουν το ίδιο πλαϊνό.Η δικιά μου σαν κατασκευή είναι αρκετά καλή..

Σχεδόν σαν την ipaky ..

Τέλος πάντων.. θήκη με 2.5 ευρώ είναι ,δεν περιμένω πολλά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χθες μου ήρθε το κινητό, το ζήτησα με developer για να μπορώ να ξεκλειδώσω εύκολα. Ήρθε με την Miui 7 6.5.28 και μου δίνει update κατευθείαν για 6.7.7 αν θυμάμαι καλά.

 

Εδώ μέσα που μιλάτε για beta όλοι εννοείτε τις ελληνικές; Ένα παλικάρι αρκετά post πιο πίσω είχε αναρωτηθεί γιατί πάμε σε ελληνική αν κατέχουμε λίγο τα αγγλικά και δεν μένουνε στις official beta. Πήρα την απόφαση να αρχίσω με αυτήν.

 

Η ερώτηση μου είναι αν έχει βάλει κάποιος αυτή την official 6.7.7 και αν είναι καλύτερη από την 6.5.28.

 

Ξεκίνησα να το σετάρω το κινητό και ενώ το play store μου έβγαλε ένα error (είχε πολύ παλιά έκδοση) έκανα επανεκκίνηση έγινε το update του, πλέον κατεβάζει τις εφαρμογές αλλά πολλές μέχρι τώρα μου βγάζει ότι είναι ασύμβατες.

 

Είναι γενικό το πρόβλημα των ασυμβατων εφαρμογών ή στις ελληνικές δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μέσα που μιλάτε για beta όλοι εννοείτε τις ελληνικές; Ένα παλικάρι αρκετά post πιο πίσω είχε αναρωτηθεί γιατί πάμε σε ελληνική αν κατέχουμε λίγο τα αγγλικά και δεν μένουνε στις official beta. Πήρα την απόφαση να αρχίσω με αυτήν.

beta σημαίνει developer rom και μπορεί να είναι Ελληνική , Κινέζικη ,Παγκόσμια..

Πάνω-κάτω ίδιες είναι οι ρομ..

Η ερώτηση μου είναι αν έχει βάλει κάποιος αυτή την official 6.7.7 και αν είναι καλύτερη από την 6.5.28.

Η μία είναι miui 7 και η άλλη miui 8.. Άκουσα πολύ καλά λόγια για την 8..

Ξεκίνησα να το σετάρω το κινητό και ενώ το play store μου έβγαλε ένα error (είχε πολύ παλιά έκδοση) έκανα επανεκκίνηση έγινε το update του, πλέον κατεβάζει τις εφαρμογές αλλά πολλές μέχρι τώρα μου βγάζει ότι είναι ασύμβατες.

Είναι γενικό το πρόβλημα των ασυμβατων εφαρμογών ή στις ελληνικές δεν υπάρχει;

Κατι άλλο παίζει εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγω μετά το unlock, κατευθείαν σε custom λόγω xposed και xprivacy.

Σήμερα εγκατέστησα την συγκεκριμένη CM13 (build 20160709) και μόλις τελείωσα το σετάρισμα.

 

Φαίνεται πολύ smooth, αλλά θα χρειαστούν μερικές μέρες για να μπορώ να πω με σιγουριά.

Απ'οτι λένε πάντως στο συγκεκριμένο thread είμαστε πολύ κοντά σε official cm release.

Να έχεις υπόψη σου οτι πρέπει να εγκαταστήσεις και τα cm-13.0-RADIOS μετά απο ROM-Gapps.

 

Αν θέλεις βοήθεια για να βρεις την 20160709 μου λες, αφου ο server του developer δεν δουλεύει.

 

Edit: Εναλλακτικό link

 

 

:offtopic: Κι εσυ απο Redmi Note 2, καλά θυμάμαι; :offtopic:

 

αυτη την συγκεκριμενγ εκδοση δεν μπορω να την βρω στα λινκ..εχεις θεμα με τα δεδομενα στην slot 1?

:blink:

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

αυτη την συγκεκριμενγ εκδοση δεν μπορω να την βρω στα λινκ..εχεις θεμα με τα δεδομενα στην slot 1?

:blink:

 

Λογικά αυτή εδώ είναι https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540824223

Αν υπάρχει κάτι άλλο ας με διορθώσει ο windybob73.

Link to comment
Share on other sites

ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν λειτουργεί.

στο μενού για να περάσω δακτυλικό αποτύπωμα εμφανίζει το ίδιο μενού με το προσθέστε κωδικό ασφαλείας, κοινώς είναι σαν να μην υπάρχει.

 

Έτσι λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα. Περνάς κωδικό ασφαλείας πρώτα ή pattern και μετά σου ανοίγει την επιλογή του δακτυλικού αποτυπώματος. Αυτό γίνεται γιατί μπορεί για κάποιο λόγο να μην "πιάνει" κάποια στιγμή το αποτύπωμα σου οπότε ξεκλειδώνεις με κωδικό ή pattern

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...