Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακριβώς θέλεις να κάνουμε? Μπήκα στο μενου και μου δίνει κόντρα στο ήλιο περίπου 9000 lux.
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς θέλεις να κάνουμε? Μπήκα στο μενου και μου δίνει κόντρα στο ήλιο περίπου 9000 lux.

 

Σε μένα πάει 2500 στην σκιά και αν πάω κόντρα κολλάει στο 350 με Ελληνική 7.5.1

Τελικά και μένα στον ήλιο πάει 9000 αλλά όταν φτάσω κόντρα πάει 350..

Μήπως είναι ένδειξη στο τέρμα;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορεί να κάνει μία δοκιμή;

Να μπει στο σχετικά με το τηλέφωνο, να χτυπήσει πολλές φορές το kernel να μπει στο "κρυφό μενού" και να επιλέξει light sensor.

Να δοκιμάσει υπό σκιά και κόντρα στον ήλιο..

Κατα προτίμηση με Gtv 7.5.1.

 

Υπο σκιά μόνο μπορώ γιατί είμαι στο γραφείο..

Ο light sensor από 10 πάει στο 0 , όταν τον καλυπτω με το χέρι.. Λέει test pass.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κολλάει στο 350 στο κόντρα. Με ελαφριά κλίση όμως πάει στο 9000

7.5.1 ελληνικη

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επίσης άσχετο... Εμένα σημερα μου ξανάρχισε το τρελό bug με τα buttons...

Κάθε φορά που παταω το χ για να σβήσω εφαρμογές , απενεργοποιούνται όλα τα κουμπιά του κινητού.

Μετά την καθαρή εγκατάσταση έστρωσε για 3 μέρες, και τώρα πάλι τα ίδια.

Ίσως αναγκαστω να γυρίσω στην 7.3.2 και αν το κάνει κι εκεί, δεν βλέπω λύση..

Και μόλις εστησα το κινητό :(

Link to comment
Share on other sites

Επίσης άσχετο... Εμένα σημερα μου ξανάρχισε το τρελό bug με τα buttons...

Κάθε φορά που παταω το χ για να σβήσω εφαρμογές , απενεργοποιούνται όλα τα κουμπιά του κινητού.

Μετά την καθαρή εγκατάσταση έστρωσε για 3 μέρες, και τώρα πάλι τα ίδια.

Ίσως αναγκαστω να γυρίσω στην 7.3.2 και αν το κάνει κι εκεί, δεν βλέπω λύση..

Και μόλις εστησα το κινητό :(

Δεν έχεις backup από την 7.3 ?

Περίεργο .. μήπως κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιείς στην κάνει την δουλειά;

 

@Nutrialex αυτό εννοώ.. δεν σου κάνει περίεργο;

Δεν μπορώ να καταλάβω αν πέφτει η φωτεινότητα εκείνη την ώρα..(στο αυτόματο.)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάει 2500 στην σκιά και αν πάω κόντρα κολλάει στο 350 με Ελληνική 7.5.1

Τελικά και μένα στον ήλιο πάει 9000 αλλά όταν φτάσω κόντρα πάει 350..

Μήπως είναι ένδειξη στο τέρμα;

 

Μάλλον πρέπει να λάβουμε υπόψη μας ότι στο Πεκίνο & Σαγκάη ΔΕΝ έχουν ποτέ (λόγω νέφους) τόση ηλιοφάνεια. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχεις backup από την 7.3 ?

Περίεργο .. μήπως κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιείς στην κάνει την δουλειά;

 

@Nutrialex αυτό εννοώ.. δεν σου κάνει περίεργο;

Δεν μπορώ να καταλάβω αν πέφτει η φωτεινότητα εκείνη την ώρα..(στο αυτόματο.)

 

@maria

δώσε μερικές εφαρμογές που έβαλες extra. Αλλιώς κανένας δε θα μπορέσει να κάνει γνωμάτευση.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεις να ριξεις μια ματια εδω ?

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RS471988552NL

 

Έχω παραγγείλει εδώ κ 11 μέρες ....

 

Υπομονή, μόλις έρθει Ευρώπη λογικά θα έρθει πιο γρήγορα. Αυτοί στην Ολλανδία δεν το έχουν λάβει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες την 7.5.1. Μόλις στρώση θα σας πω εντυπώσεις. Μια ερώτηση είναι φυσιολογικό τι κινητό να ζεσταίνεται στην μπροστά Camera. Βέβαια το χρησιμοποιώ συνέχεια. Είναι εκνεβριστικο όταν παίρνω τηλ
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι στην παρέα!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό μας υποστηρίζει 4G και στις δύο sim???

 

Σε όποια διαλέξεις το υποστηρίζει....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση

δεν εχω βγαλει την προστατευτικη ταινια απο το κινητο (την ματ) γιατι θελω να παρω πρωτα μια καλη απο γυαλι

παρατηρησα οτι απο τα 3 κουμπια κατω το αριστερο (με τις 3 οριζοντιες γραμμες) αναβει πιο εντονα απο τα αλλα 2

αυτο ειναι σε ολα τα κινητα αυτου του μοντελου?

μηπως υπαρχει μια ελαχιστη διαφορα οσον αφορα την ταινια (ως προς την επαφη της με το κινητο) και δεν φαινεται η ιδια ενταση φωτος και στα 3 κουμπια?

το βραδυ παντως δεν την καταλαβαινεις

μονο μερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση

δεν εχω βγαλει την προστατευτικη ταινια απο το κινητο (την ματ) γιατι θελω να παρω πρωτα μια καλη απο γυαλι

παρατηρησα οτι απο τα 3 κουμπια κατω το αριστερο (με τις 3 οριζοντιες γραμμες) αναβει πιο εντονα απο τα αλλα 2

αυτο ειναι σε ολα τα κινητα αυτου του μοντελου?

μηπως υπαρχει μια ελαχιστη διαφορα οσον αφορα την ταινια (ως προς την επαφη της με το κινητο) και δεν φαινεται η ιδια ενταση φωτος και στα 3 κουμπια?

το βραδυ παντως δεν την καταλαβαινεις

μονο μερα

Γιατί δεν βγάζεις την ταινία να το διαπιστώσεις και μόνος σου;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

@vr4md

Ε πώς μπορείς να κρίνεις αφού λες έχεις ακόμα την μεμβράνη.

Λογικό είναι να παραμορφώνει και τα χρώματα της οθόνης...

 

Offtopic

Αυτό μου θύμισε μία περίπτωση στο θέμα του redmi note 2, όπου τύπος είχε παραλάβει το κινητό και δοκίμαζε να βγάλει selfie και αναρωτιόταν γιατί είναι θολή η κάμερα... χαχαχα

Edited by grinder
Link to comment
Share on other sites

περιμενω να παρω πρωτα μια απο γυαλι

απλα ρωτησα

δεν παραμορφωνει τα χρωματα της οθονης

για την ενταση του φωτος στα κουμπια τα 3 κατω μιλησα μονο

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις backup από την 7.3 ?

Περίεργο .. μήπως κάποια εφαρμογή που χρησιμοποιείς στην κάνει την δουλειά;

 

@maria

δώσε μερικές εφαρμογές που έβαλες extra. Αλλιώς κανένας δε θα μπορέσει να κάνει γνωμάτευση.

 

Είχα φυσικά αλλά όταν η recovery μου έκανε τα κουλά της με την ασυμβατότητα του ροοτ, το είχε διαγράψει από μόνη της.

Παιδιά, δεν έχω βάλει ούτε μία εφαρμογή εξτρά στην κυριολεξία. Αδιανόητο γιατί μου συμβαίνει αυτό.

Ψάχνοντας στο ιντερνετ, βλέπω ότι από τον Ιούνιο και μετά σε πολλές αναβαθμίσεις software σε διάφορα κινητά mi, οι χρήστες παραπονιούνται για προβλήματα και bugs στα κουμπιά..

Η μόνη μου ελπίδα είναι να λυθεί με την 7.3.2 που είναι πιο παλιά αλλά η τωρινή είναι καλύτερη στην εμβέλεια σήματος και δεν ήθελα να την αλλάξω να πάρει...

Αλλιώς θα πρέπει να μπλέξω με εγγυήσεις από τους κινέζους, ή ακόμη χειρότερα, hardware πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

την εβγααλα εχει μια μικρη διαφορα τα 2 πληκτρα με το αριστερο ως προς την φωτεινοτητα

αυτο για μερα το βραδυ δεν καταλαβαινεις διαφορα(γενικως στο σκοταδι)μηπως ξερουμε γιατι

Link to comment
Share on other sites

την εβγααλα εχει μια μικρη διαφορα τα 2 πληκτρα με το αριστερο ως προς την φωτεινοτητα

αυτο για μερα το βραδυ δεν καταλαβαινεις διαφορα(γενικως στο σκοταδι)μηπως ξερουμε γιατι

 

Πολύ πιθανόν η "χάραξη" του γυαλιού να είναι λίγο μεγαλύτερη στο αριστερό...(στο σκούρο σημείο)

Link to comment
Share on other sites

Maria αν κάνεις πάνω τους διπλό tap επανέρχονται;

Vr4md για βγάλε μία φώτο με άλλο κινητό να δουμε!

Οχι, δεν είναι απενεργοποιημένα από τις ρυθμίσεις για να ξαναενεργοποιηθούν με διπλό ταπ.

Τα πλήκτρα νεκρώνουν και δεν αναγνωρίζουν το touch καθόλου, γι΄αυτό αλλωστε σβήνει και ο φωτισμός τους μετά από 5 δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

δυστυχώς είναι πάρα πολλές οι σελίδες, οπότε σας ζητάω συγγνώμη που οι ερωτήσεις σίγουρα θα έχουν απαντηθεί νωρίτερα και λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπορώ να τις ψάξω.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τον πατέρα μου. 3GB Ram/32 GB Rom.

 

1) Από που συμφέρει να το αγοράσουμε ? (είναι το πρώτο Κινέζικο που θα πάρουμε, δεν έχω ιδέα από μαγαζία εντός και εκτός Ελλάδας, οπότε λίγη βοήθεια από τους έμπειρους)

2) Με τα Ελληνικά δουλεύουν όλα σωστά? Σε περιορίζει κάπου το ότι είναι από Κίνα?

3) Bugs και δυσλειτουργίες ?

4) Οποιαδήποτε έξτρα συμβουλή ή πρόταση δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

δυστυχώς είναι πάρα πολλές οι σελίδες, οπότε σας ζητάω συγγνώμη που οι ερωτήσεις σίγουρα θα έχουν απαντηθεί νωρίτερα και λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπορώ να τις ψάξω.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τον πατέρα μου. 3GB Ram/32 GB Rom.

 

1) Από που συμφέρει να το αγοράσουμε ? (είναι το πρώτο Κινέζικο που θα πάρουμε, δεν έχω ιδέα από μαγαζία εντός και εκτός Ελλάδας, οπότε λίγη βοήθεια από τους έμπειρους)

2) Με τα Ελληνικά δουλεύουν όλα σωστά? Σε περιορίζει κάπου το ότι είναι από Κίνα?

3) Bugs και δυσλειτουργίες ?

4) Οποιαδήποτε έξτρα συμβουλή ή πρόταση δεκτή.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Καλησπέρα.

1. Υπάρχουν διάφορα αξιόπιστα μαγαζιά με την πλειοψηφία εδώ να προτείνει το Vickmall.

2. Όχι, δε δουλεύουν σωστά. Οι Multi Roms (που περιέχουν ελληνικά) βγάζουν πολλά προβλήματα. Οι σταθερές που δουλεύουν απροβλημάτιστα χωρίς κάποιο "πείραγμα" δεν έχουν ελληνικά. Άρα ή το αφήνεις χωρίς Ελληνικά ή το "πειράζεις".

3. Στις σταθερές Rom όχι, δεν έχει θέματα το τηλέφωνο.

4. Αν το παραγγείλεις μην επιλέξεις Courier αλλά απλό ταχυδρομείο. Οτιδήποτε άλλο εκτός από απλό ταχυδρομείο μπορεί να σε αναγκάσει να πληρώσεις τέλη στο τελωνείο για να το παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

1) vickmall, minideal, yeso521 είναι ασφαλείς επιλογές

2) η ελληνική ρομ με την οποία έρχεται εχει παρα πολλά προβλήματα γιατί είναι vendor rom απο τους κινέζους. Για να βάλεις την σωστή ελληνική ρομ, που είναι πολύ καλή, πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, να βάλεις twrp recovery και μετά την custom ελληνική.

Οδηγίες αναλυτικές στο πρώτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται κανείς για http://smiui.net/wp/wp-content/uploads/2016/06/smiui_cclock-768x432.jpg

Στο κέντρο ρολόι και στα αριστερά οι ενδείξεις από τις κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...