Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.

Το περιμένω με Global Stable (και χωρίς πλάνο να το σκαλίσω για την ώρα) κι αναρωτιόμουν πώς θα παγώνω τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειχε γυρισει εδω και καμποση ωρα μεχρι να το παρω χαμπαρι το κινητο μονο για επειγουσες κλησεις. Το εσβηνα το ανοιγα τιποτα . Το εκανα ενα reboot εστρωσε τωρα.

 

Γιατι να το εκανε? το εχει κανει σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται ρε παιδιά το greenify σ' αυτό το κινητό. Χρήσιμο θα ήταν σε μία συσκευή που η μπαταρία δεν κρατάει ούτε μία ημέρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Με vodafone έχει πρόβλημα; Επειδή έχω διαβάσει ότι έχει κάτι θέματα με wind...

 

Δεν είναι πρόβλημα το ότι δεν έρχονται κάποια sms από την στιγμή που μπορείς να ελέγχεις την έγκριση από την σελίδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα το ότι δεν έρχονται κάποια sms από την στιγμή που μπορείς να ελέγχεις την έγκριση από την σελίδα τους.

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Όταν ολοκληρώσεις την αίτηση στην σελίδα τους σου βγάζει ένα μήνυμα να περιμένεις το sms.

Όσο μπαίνεις στην σελίδα κ βλέπεις το ίδιο μήνυμα σημαίνει ότι δεν έχεις πάρει έγκριση.

Αν μπεις κάποια στιγμή και σου γράφει download το πρόγραμμα σημαίνει ότι εγκρίθηκε ήρθε -δεν ήρθε sms.

Unlock Redmi Note 3 Bootloader

Link to comment
Share on other sites

ειχε γυρισει εδω και καμποση ωρα μεχρι να το παρω χαμπαρι το κινητο μονο για επειγουσες κλησεις. Το εσβηνα το ανοιγα τιποτα . Το εκανα ενα reboot εστρωσε τωρα.

 

Γιατι να το εκανε? το εχει κανει σε κανεναν αλλο?

 

ησουν σε μερος που ειχες σημα ;

 

επισης απο οτι θυμαμαι σιγουρα δεν εχεις μυλτι :lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια απαντηση λιγο θα ηθελα γιατι μπερδευτηκα......η official china stable ειναι η V7.3.8.0.LHOCNDD (MIUI7) ??? Και επισης στο σαιτ http://en.miui.com/download-301.html#439 το κινητο αναφερεται ως Redmi Note 3 Qualcomm China???? η ρομ εχει μονο αγγλικα και κινεζικα ετσι??? ευχαριστω προκαταβολικα!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μια απαντηση λιγο θα ηθελα γιατι μπερδευτηκα......η official china stable ειναι η V7.3.8.0.LHOCNDD (MIUI7) ??? Και επισης στο σαιτ http://en.miui.com/download-301.html#439 το κινητο αναφερεται ως Redmi Note 3 Qualcomm China???? η ρομ εχει μονο αγγλικα και κινεζικα ετσι??? ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Ολα σωστά τα απάντησες ναι Qualcomm ειναι το δικο μας:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

@geoanto555

 

Μόλις ξεκλείδωσα κι εγω.

Το κινητό ήρθε με Global Stable, δοκίμασα πρώτα αυτό που λέγαμε να αλλάξω σε developer μέσω MiPCSuite αλλά δεν δούλεψε,

με μήνυμα "ROM package's signature cannot verified".

Μέσω MiFlash-edl mode εγκατέστησα CN developer και όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

@geoanto555

 

Μόλις ξεκλείδωσα κι εγω.

Το κινητό ήρθε με Global Stable, δοκίμασα πρώτα αυτό που λέγαμε να αλλάξω σε developer μέσω MiPCSuite αλλά δεν δούλεψε,

με μήνυμα "ROM package's signature cannot verified".

Μέσω MiFlash-edl mode εγκατέστησα CN developer και όλα ΟΚ.

 

Το περίμενα... Κρίμα πάντως γτ είναι πιο ακίνδυνη διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ....αν είναι εύκολο και χωρίς να με βρίσετε :):):) έναν οδηγό με ποια ρομ να το παραγγείλω(θέλω να του περάσω ελληνική κάποια στιγμή αλλά θέλω να είναι στα ελληνικά το menu μέχρι να την περάσω),από που το παραγγέλνω και πως το πληρώνω (capital)...αν υπάρχει κάποιο έτοιμο μήνυμα να στείλω στο μαγαζί ...ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ....αν είναι εύκολο και χωρίς να με βρίσετε :):):) έναν οδηγό με ποια ρομ να το παραγγείλω(θέλω να του περάσω ελληνική κάποια στιγμή αλλά θέλω να είναι στα ελληνικά το menu μέχρι να την περάσω),από που το παραγγέλνω και πως το πληρώνω (capital)...αν υπάρχει κάποιο έτοιμο μήνυμα να στείλω στο μαγαζί ...ευχαριστώ

 

Οι πληροφορίες που χρειάζεσαι είναι στο πρώτο ποστ...

Να έχεις σωστή ελληνική ρομ μέχρι να ξεκλειδώσει, δεν γίνεται.

Ή θα επιλέξεις να σου έρθει με dev china ROM, και θα είσαι στα αγγλικά μέχρι να ξεκλειδωσεις και να περασεις την custom ελληνική που είναι πολύ καλή ...

ή θα έχες την multi μέχρι τότε, που έχει μεν ελληνικά, αλλά και χίλια δυο προβλήματα.

Συστήνεται vickmall.com που δέχεται ελληνικές κάρτες κανονικά μέσω PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες που χρειάζεσαι είναι στο πρώτο ποστ...

 

Νομίζω τον γλύτωσες από μπινελίκια..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τον γλύτωσες από μπινελίκια..:lol::lol:

 

Χαχα, ε τότε την έκανα την καλή μου την πράξη και σήμερα! ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ...και κάτι τελευταίο επειδή βλέπω εκδόσεις με διαφορετικους επεξεργαστές,ποιο να διαλέξω;;;;
Link to comment
Share on other sites

Μαρία για να σε δω τώρα,,,:wink:

@r1teo εδώ είναι το νήμα του hexa core, το οποίο είναι κ το καλύτερο.:nagger:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ...και κάτι τελευταίο επειδή βλέπω εκδόσεις με διαφορετικους επεξεργαστές,ποιο να διαλέξω;;;;

 

Εδώ είναι το νήμα μόνο για την Qualcomm έκδοση. Υπάρχει ξεχωριστό για την mediatek.

Σε κάθε περίπτωση, όμως, είναι ξεκάθαρα ανώτερο το Redmi note 3 pro (δηλαδή ή Qualcomm έκδοση) από το απλό Redmi note 3 (mediatek έκδοση)

Πληροφοριακα, όμως, δεν κάνουμε συγκριση συσκευών εδώ, για συγκρίσεις πρέπει να αποτανθείς σε άλλο νήμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...