Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αλλο τοπικ ηταν, αλλα καποιος το μετέφερε μονο του εδώ πέρα!

Λογικο να χαθεις!!!

 

Ενας συμφορουμιτης έχει θεμα με το νοτε του.

Ριμπουτ καθε 5 δευτερολεπτα, οποτε δε μπορουσε να περάσει αλλη ρομ.

Ετσι ρωτησα τα παραπάνω :)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι και εγω το ειχα γράψει ξεχωριστά και ειδα οτι μεταφέρθηκε εδω.. Το σκέφτηκα να το στειλω πίσω αλλα προσπαθώ αμα γίνετε να το γλιτώσω.. Δεν ειμαι και έμπειρος οποτε λέω ολο και κάτι θα μ ξέφυγε ή θα υπαρχει παραπάνω να προσπαθήσω.. Σε recovery δεν μπορώ να το βάλω ... Υποθέτω γιατί δεν είναι ξεκλείδωτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις προσπαθήσει σε αυτά τα λίγα δεύτερα να προλαβεις να κάνεις factory reset?

Μήπως μετά σταματήσει τα reboot και μπορέσεις να ακολουθησεις τους οδηγούς..

 

Οκ σε ευχαριστω θα το προσπαθήσω εαν και δεν νομιζω να προλαβω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To μήνυμα ήρθε ουρανοκατέβατο απ ότι κατάλαβα..

Μπες σε fastboot (volume - & power) και δες αν κάνει επανεκκίνηση και από εκεί.

 

Γενικά το fastboot ειναι το μόνο που μπορώ να κάνω με το κινητό αυτή την στιγμή (αμα το βάλω σε fastboot σταματα τις επανεκκινήσεις) αλλά δεν είχα τύχη με τους οδηγούς που ακολούθησα για να φλασάρω official rom...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά.το package tracking μου λέει πως από χθες το μεσημέρι το τηλέφωνο έφτασε Ελλάδα οπότε θεού θέλοντος και ΕΛΤΑ επιτρέποντος μέσα σε 2-3 μέρες θα είναι Πάτρα.Έχω κάνει ήδη την αίτηση και περιμένω το μήνυμα αλλά πριν ξεκινήσω διαδικασία αλλαγής rom μία ερώτηση.Η multi που θα έχει (δεν σας είχα "ανακαλύψει" όταν έκανα την παραγγελία) είναι δεδομένο πως θα βγάλει προβλήματα ή παίζει και να σταθώ τυχερός;

Υγ Μόνο μπράβο μπορώ να πω σε πολλά παιδιά από εδώ μέσα που κάθονται και δίνουν λύσεις,προτείνουν πράγματα,γράφουν βήμα-βήμα κινήσεις για επίλυση θεμάτων (!!!!!) και όλα αυτά αφιλοκερδώς.Μαγκιά και μπράβο του όποιος το κάνει

Υγ2 geoanto555 ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση στο μήνυμα μου νωρίτερα.Δεν ήθελα να προσθέσω απάντηση (ήδη έχει φτάσει το θέμα 610 σελίδες) μόνο για ένα ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.το package tracking μου λέει πως από χθες το μεσημέρι το τηλέφωνο έφτασε Ελλάδα οπότε θεού θέλοντος και ΕΛΤΑ επιτρέποντος μέσα σε 2-3 μέρες θα είναι Πάτρα.Έχω κάνει ήδη την αίτηση και περιμένω το μήνυμα αλλά πριν ξεκινήσω διαδικασία αλλαγής rom μία ερώτηση.Η multi που θα έχει (δεν σας είχα "ανακαλύψει" όταν έκανα την παραγγελία) είναι δεδομένο πως θα βγάλει προβλήματα ή παίζει και να σταθώ τυχερός;

Υγ Μόνο μπράβο μπορώ να πω σε πολλά παιδιά από εδώ μέσα που κάθονται και δίνουν λύσεις,προτείνουν πράγματα,γράφουν βήμα-βήμα κινήσεις για επίλυση θεμάτων (!!!!!) και όλα αυτά αφιλοκερδώς.Μαγκιά και μπράβο του όποιος το κάνει

Υγ2 geoanto555 ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση στο μήνυμα μου νωρίτερα.Δεν ήθελα να προσθέσω απάντηση (ήδη έχει φτάσει το θέμα 610 σελίδες) μόνο για ένα ευχαριστώ

Με μουλτι δεν θα στο πρότεινα να το αφήσεις καλύτερα να του περνούσες έστω μία official stable global η κινέζικη. Η μουλτι έχει δείξει ότι έχει πολλά θέματα (οι αρχικές τουλάχιστον) αλλά γιατί να ρισκαρεις άσε που θα στησεις μία φορά και καλη το κινητό αφού την αλλάξεις .

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το fastboot ειναι το μόνο που μπορώ να κάνω με το κινητό αυτή την στιγμή (αμα το βάλω σε fastboot σταματα τις επανεκκινήσεις) αλλά δεν είχα τύχη με τους οδηγούς που ακολούθησα για να φλασάρω official rom...

 

Η απάντηση είναι ήδη στο miui.gr με τις οδηγίες που χρειάζεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με τους 160 χαρακτήρες SMS τι μπορούμε να κάνουμε?

 

Τι εννοείς δεν μπορείς να γράψεις sms με 160 χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

μιας και πιάσαμε τα SMS.. :

έχει κανείς δοκιμάσει το Chomp SMS στη συσκευή μας; Την κάνω εγκατάσταση κανονικά αλλά μόλις την ανοίγω με πετά έξω..!!! Καμμιά ιδέα;;

 

Επίσης, αυτό με τα Hand Free και την όχι καλή μετάδοση (χαμηλή) της φωνής, εγώ το έχω παρατηρήσει κυρίως στο Viber..

 

Είμαι με Global Stable 7.3.7.0

Edited by balakof

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

@Geoanto555 τι να κάνω δεν σβήνει με τίποτα από χθες; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/cd84325a9163829fe46997ae8943f13b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/d015519b2a34163104a162cab64548d3.jpg

Πλάκα κάνω φυσικά...

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Είσαι καλόοοοοοοςςςςς .. αλλάααααα

Θες ακόμη προσπάθεια να πιάσεις την @neutral.. 13 ώρες..χαχα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι καλόοοοοοοςςςςς .. αλλάααααα

Θες ακόμη προσπάθεια να πιάσεις την @neutral.. 13 ώρες..χαχα.

Οντως ειμαι μακρια ακομα ! Με 2 καρτες ομως; θα το παλεψω με μια το επομενο δοαστημα χαχαχα

Σε 8 ωρες δουλειάς κατάφερα κ το πήγα 30 τα 100...

Τι δουλεια κανεις αν επιτρεπετε δοκιμαζεις τηλεφωνα; χαχαχαχα

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλεια κανεις αν επιτρεπετε δοκιμαζεις τηλεφωνα; χαχαχαχα

 

Μην πειράζεις τον φίλο μου τον @skoudinio88..:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σ πω... παντός το έχω λιώσει το κινητό. Είναι εργαλείο... Edited by skoudinio88
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σ πω... παντός το έχω λιώσει το κινητό. Είναι εργαλείο...

Κι εσύ του FBI? :D

 

Στα δικά μας: (ή μάλλον στα δικά μου)

"The item is pre-advised" ότι και να σημαίνει αυτό :P

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά θα το αγοράσω απο εδώ. http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-2gb-ram-16gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html Απλά πείτε μου τι να πώ να μου αλλάξουν όσον αφορά την ρομ. Γτ απ οτι βλέπω αρκετοι γράφουν οτι η multi έχει θέματα.

Σας ευχαριστώ!

 

Κάποιος καμια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Oficial rom στέλνες για κωδικό ξεκλειδωματος κανει κάποιες μέρες να έρθει όχι από κινητό wind και μετά περνάς τηλ ελληνική....
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος καμια βοήθεια?

 

Τι ακριβώς βοήθεια θέλεις..

Ρε παιδιά... γράφετε ένα σχόλιο και περιμένετε απάντηση..

Σε τι όμως; Όπως έχεις διαβάσει η μουλτι έχει θέματα... άρα; Μας μένουν 2 επιλογές.

Official Developer Rom (Only Chinese&English language)

Official Global Rom&Google play store(No Greek language)

Με την πρώτη είναι πιο έυκολο να περάσεις Ελληνική..

Αν θέλεις να το κρατήσεις με Αγγλικά η δεύτερη είναι αυτή που πρέπει να το πάρεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Χθες περασα την καινουργια Ελληνική σταθερη 7.5.1. Μπορω να πω πως με απογοητευσε στην αρχη, ενω εκανα τα wipe πριν και μετα την εγκατασταση. Για ενα δεκαλεπτο το κινητο κολουσε απιστευτα εκανε και δυο επανεκκινησεις. Μετα ολα εστρωσαν και τωρα δουλευει κανονικα.

Η μανισια εφαρμογη για αποστολη sms,ειναι τοσο απαραδεκτη ή εγω κατι δεν κανω καλα.

Για να στειλω μήνυμα βρισκω την επαφη που θελω,παταω αποστολη, μου εμφανιζει ενα παραθυρο επεξεργασια καρτας επαφης με ολους τους αριθμούς του παραλήπτη και το ονομα του τικαρισμενα, αποεπιλεγω τα υπολοιπα και κραταω τον αριθμο που θελω να στειλω το μήνυμα παταω οκ και μου βγαζει παραθυρο με τις εφαρμογες που θελω να χρησιμοποιησω για να στειλω το μηνυμα, επιλεγω πχ messenger μου βγαζει πάλι παραθυρο επιλογη συνομιλιας, επιλεγω την επαφη που θελω( ξανα!!!) και επιτελους μου βγαζει το παραθυρο να στειλω μηνυμα.

Πειτε μου οτι κανω κατι λαθος και δεν ειναι τοσο πολυπλοκη η διαδικασια. Εγω παντως απο την δευτερη ημερα που εχω το κινητο στα χερια μου περασα google messenger και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Χθες περασα την καινουργια Ελληνική σταθερη 7.5.1. Μπορω να πω πως με απογοητευσε στην αρχη, ενω εκανα τα wipe πριν και μετα την εγκατασταση. Για ενα δεκαλεπτο το κινητο κολουσε απιστευτα εκανε και δυο επανεκκινησεις. Μετα ολα εστρωσαν και τωρα δουλευει κανονικα.

Η μανισια εφαρμογη για αποστολη sms,ειναι τοσο απαραδεκτη ή εγω κατι δεν κανω καλα.

Για να στειλω μήνυμα βρισκω την επαφη που θελω,παταω αποστολη, μου εμφανιζει ενα παραθυρο επεξεργασια καρτας επαφης με ολους τους αριθμούς του παραλήπτη και το ονομα του τικαρισμενα, αποεπιλεγω τα υπολοιπα και κραταω τον αριθμο που θελω να στειλω το μήνυμα παταω οκ και μου βγαζει παραθυρο με τις εφαρμογες που θελω να χρησιμοποιησω για να στειλω το μηνυμα, επιλεγω πχ messenger μου βγαζει πάλι παραθυρο επιλογη συνομιλιας, επιλεγω την επαφη που θελω( ξανα!!!) και επιτελους μου βγαζει το παραθυρο να στειλω μηνυμα.

Πειτε μου οτι κανω κατι λαθος και δεν ειναι τοσο πολυπλοκη η διαδικασια. Εγω παντως απο την δευτερη ημερα που εχω το κινητο στα χερια μου περασα google messenger και ησύχασα.

 

Έχεις προεπιλεγμένο πρόγραμμα μηνυμάτων το "μηνύματα"?

Link to comment
Share on other sites

Στις προεπιλογες για μηνυματα μου εχει messenger, what's up τιποτα αλλο. Δεν απεγκατεστησα κατι μονο εχω παγωσει με titanium backup την εφαρμογη miui mail.
Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ του FBI? :D

 

Στα δικά μας: (ή μάλλον στα δικά μου)

"The item is pre-advised" ότι και να σημαίνει αυτό :P

 

Για 10 μέρες περίπου θα βλέπεις το ίδιο μήνυμα μέχρι να φτάσει Ολλανδία και απο κει αποστολή στην Ελλάδα.

 

Θέλω μια διευκρίνηση, για εγκατάσταση μεσω MiFlash την official stable το bootloader κλειδώνει ξανά και μόνο με Stable ή και με dev?

Επίσης κάτι αντίστοιχο μπορεί να συμβεί και με μερικές custom?

Το δεύτερο το ρωτάω μια και δεν έχει διευκρινηστει πληρος και υπάρχουν θέματα. ..Απλα αν όντως ισχύει να υπάρχει προσοχή για τυχών μπλοκάρισμα συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια διευκρίνηση, για εγκατάσταση μεσω MiFlash την official stable το bootloader κλειδώνει ξανά και μόνο με Stable ή και με dev?

Επίσης κάτι αντίστοιχο μπορεί να συμβεί και με μερικές custom?

Το δεύτερο το ρωτάω μια και δεν έχει διευκρινηστει πληρος και υπάρχουν θέματα. ..Απλα αν όντως ισχύει να υπάρχει προσοχή για τυχών μπλοκάρισμα συσκευών.

 

Κλειδώνει μόνο αν το επιλέξεις εσύ με flash all lock και δεν έχει να κάνει με ποια official.

Με κάποιες custom όντως κλειδώνει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις προεπιλογες για μηνυματα μου εχει messenger, what's up τιποτα αλλο. Δεν απεγκατεστησα κατι μονο εχω παγωσει με titanium backup την εφαρμογή miui mail.

Εσύ ποια θέλεις να δουλεύεις γτ με μπέρδεψες.

Αν θες μαμά επιλέγεις εκείνη.

Αν θέλεις messenger γτ μπαίνεις στην μαμά.;;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ του FBI? :D

 

Στα δικά μας: (ή μάλλον στα δικά μου)

"The item is pre-advised" ότι και να σημαίνει αυτό :P

 

Και το δικό μου φίλε mclound στα ίδια...εδώ και 3 μέρες, υπομονή!

Της κολλητής έφθασε Ελλάδα, οπότε θα το έχω στα χέρια μου, έστω να έχω μια εικόνα.

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω, τελευταία καλή ρομ ήταν η 7.2.2 και τώρα διαβάζω για την 7.5.1 εάν θυμάμαι καλά, έχει θεματάκια; Στην αυτόματη φωτεινότητα, υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

τελευταία καλή ρομ ήταν η 7.2.2 και τώρα διαβάζω για την 7.5.1 εάν θυμάμαι καλά, έχει θεματάκια; Στην αυτόματη φωτεινότητα, υπάρχει κάτι άλλο που μου διαφεύγει;

 

Δεν νομίζω να δεις κάποιο θέμα ούτε στην φωτεινότητα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...