Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ακόμη το αναμένω, ξέρετε αν έχει ξεκλείδωμα με διπλό tap? Νομίζω είναι θέμα επεξεργαστή αυτό, σωστά;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή ακόμη το αναμένω, ξέρετε αν έχει ξεκλείδωμα με διπλό tap? Νομίζω είναι θέμα επεξεργαστή αυτό, σωστά;

Δεν έχει..

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη το αναμένω, ξέρετε αν έχει ξεκλείδωμα με διπλό tap? Νομίζω είναι θέμα επεξεργαστή αυτό, σωστά;

Δεν έχει dt2w. Δεν το χρειάζεσαι. Έχεις αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος. :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη το αναμένω, ξέρετε αν έχει ξεκλείδωμα με διπλό tap? Νομίζω είναι θέμα επεξεργαστή αυτό, σωστά;

 

Από όσα διάβασα δεν έχει άλλα οπως είδα να το δουλεύει ο φίλος μου το αποτύπωμα βολεύει το ίδιο.

Οπως και συ έτσι και γω,υπομονή μέχρι να έρθει. Πιο πολύ να παιξω λιγο με μια custom rom που βρήκα χθες με καλή υποστήριξη σε update.

Miui θα παίξει πιο μετα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει dt2w. Δεν το χρειάζεσαι. Έχεις αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος. :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Σωστός! δεν το είχα σκεφτεί έτσι :) Επίσης, το gsmarena δίνει .56 SAR, ισχύει; αν ναι είναι πολύ καλύτερο από τη μονάδα που έπιανε το RN2 (και πολλά άλλα βέβαια)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ,σήμερα αγόρασα ενα καλώδιο αυτο USB MICRO B OTG CABLE ,το σύνδεσα στο κινητό και έβαλα και ενα USB stick 16GB και μου έλεγε ότι δεν ειναι συμβατό,δεν το αναγνώριζε η κάτι τέτοιο.

 

Το usb είναι fat32; Δοκίμασε το στο recovery μέσα//

Link to comment
Share on other sites

Το usb είναι fat32; Δοκίμασε το στο recovery μέσα//

Οχι δεν ηταν fat32 το usb,σε NTFS ηταν ,θα το κάνω διαμόρφωση σε fat32 και μετά μέσω twrp θα δω αν το βλέπει,ευχαριστώ φίλε για την αμεση απάντηση,θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω. :ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ,σήμερα αγόρασα ενα καλώδιο αυτο USB MICRO B OTG CABLE ,το σύνδεσα στο κινητό και έβαλα και ενα USB stick 16GB και μου έλεγε ότι δεν ειναι συμβατό,δεν το αναγνώριζε η κάτι τέτοιο.

Υπάρχει κάποια επιλογή να το ενεργοποιήσω απο μεσα απο το κινητό για να το δει,το USB stick εχει μέσα καποια αρχεία και φωτογραφίες .

Μήπως δεν ειναι συμβατό το καλοδιο OTG που αγόρασα,χρειάζεται να πάρω άλλο??

 

Το δικό μου πάντως βλέπει το otg καμονικά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν fat32 το usb,σε NTFS ηταν ,θα το κάνω διαμόρφωση σε fat32 και μετά μέσω twrp θα δω αν το βλέπει,ευχαριστώ φίλε για την αμεση απάντηση,θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω. :ninja:

 

Κάντο fat32 και βάλτο με ανοιχτό κινητό. Λογικά θα το δει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν fat32 το usb,σε NTFS ηταν ,θα το κάνω διαμόρφωση σε fat32 και μετά μέσω twrp θα δω αν το βλέπει,ευχαριστώ φίλε για την αμεση απάντηση,θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω. :ninja:

 

Έτσι εξηγείται.

Το Android βλέπει fat32 και exfat, ntfs γιοκ.....

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! δεν το είχα σκεφτεί έτσι :) Επίσης, το gsmarena δίνει .56 SAR, ισχύει; αν ναι είναι πολύ καλύτερο από τη μονάδα που έπιανε το RN2 (και πολλά άλλα βέβαια)

Κάπου τόσο πρέπει να είναι και με τις 2 κάρτες sim ενεργές. Με μία κάρτα πρέπει να είναι πιο κάτω . Αλλού αναφέρεται ότι είναι 0.328 χωρίς να ξεκαθαρίζει αν είναι για το σώμα ή το κεφάλι . Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχει υψηλό sar.

Οχι δεν ηταν fat32 το usb,σε NTFS ηταν ,θα το κάνω διαμόρφωση σε fat32 και μετά μέσω twrp θα δω αν το βλέπει,ευχαριστώ φίλε για την αμεση απάντηση,θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω. :ninja:

 

Δεν το βλέπει μέσα από την εφαρμογή ES; Προτίμησε διαμόρφωση σε fat32.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν εσύ έχεις official ρομ με ξεκλείδωτο bootloader; Δεν κατάλαβα..

Αν έχεις twrp σίγουρα θα μπαίνει αλλά ποιος θα στο φτιάξει..

Στην Ελληνική είναι έτοιμο αλλά δεν μπορείς να το αποσπάσεις.. (έτσι απλά)

Θα το ψάξω και θα σου πω αν μπορώ να το κάνω.

Ναι είμαι με ξεκλειδωτο και TWRP.Όποτε μπορώ να φλασαρω το θέμα είναι αυτό που λες,που θα το βρω το μοντακι.Αν δε σου είναι κόπος,θα σου είμαι ευγνώμων ,στειλτο μου και pm αν θέλεις,σε ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Και ntfs βλέπει με τις κατάλληλες εφαρμογές παιδιά.

 

Αν είστε Root χρειάζεστε το stickmount και έναν file explorer της επιλογής σας.

 

Αν δεν είστε Root χρειάζεστε το total commander (ελεεινό ui αλλά κάνει την δουλειά του) και το usb stick plugin-tc.

 

Με αυτά θα βλέπει και τα ntfs

Link to comment
Share on other sites

Και ntfs βλέπει με τις κατάλληλες εφαρμογές παιδιά.

 

Αν είστε Root χρειάζεστε το stickmount και έναν file explorer της επιλογής σας.

 

Αν δεν είστε Root χρειάζεστε το total commander (ελεεινό ui αλλά κάνει την δουλειά του) και το usb stick plugin-tc.

 

Με αυτά θα βλέπει και τα ntfs

Ακριβώς. Με το ES τα βλέπεις σχεδόν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι με ξεκλειδωτο και TWRP.Όποτε μπορώ να φλασαρω το θέμα είναι αυτό που λες,που θα το βρω το μοντακι.Αν δε σου είναι κόπος,θα σου είμαι ευγνώμων ,στειλτο μου και pm αν θέλεις,σε ευχαριστώ πολυ

 

Ποια ρομ έχεις ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε geoanto είσαι πολύ μπροστά,

Να σε ρωτησω,η ελληνική 8 έχει κάτι καλύτερο, κατά τη γνώμη σου από αυτή που έχω?να τη δοκιμαζα,?η να παραμείνω ως είμαι?

Link to comment
Share on other sites

Κάντο fat32 και βάλτο με ανοιχτό κινητό. Λογικά θα το δει κανονικά.

Μολις το δοκίμασα,Ναι το είδε με την πρώτη το εκανα σε fat32,όλα μια χαρά. :D:D:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω,η ελληνική 8 έχει κάτι καλύτερο, κατά τη γνώμη σου από αυτή που έχω?να τη δοκιμαζα,?η να παραμείνω ως είμαι?

 

Τι να σου πω φίλε.. δεν έχω ιδέα. Δεν έχω δοκιμάσει καμία από τις 2.

Link to comment
Share on other sites

Και ntfs βλέπει με τις κατάλληλες εφαρμογές παιδιά.

 

Αν είστε Root χρειάζεστε το stickmount και έναν file explorer της επιλογής σας.

 

Αν δεν είστε Root χρειάζεστε το total commander (ελεεινό ui αλλά κάνει την δουλειά του) και το usb stick plugin-tc.

 

Με αυτά θα βλέπει και τα ntfs

Ενδιαφέρων αυτα που γράφεις φιλε,αν το βλέπει γιατι σε fat32,λιγο με χαλάει λιγο,καλύτερα σε ntfs γιατι μπορείς να γράψεις στο usb stick και μεγαλα αρχεία σε όγκο,θα το δοκιμάσω αυτα που έγραψες.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το βλέπει μέσα από την εφαρμογή ES; Προτίμησε διαμόρφωση σε fat32.

Θα κατεβάσω την εφαρμογη ES και θα δοκιμάσω και αυτα που γράφει το αλλο το παιδι σε ntfs ,οταν το δοκίμασα παντος και με το File manager δεν το έβλεπε σε ntfs,θα δοκιμάσω και την εφαρμογή ES ,καλό απόγευμα φιλε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσω την εφαρμογη ES και θα δοκιμάσω και αυτα που γράφει το αλλο το παιδι σε ntfs ,οταν το δοκίμασα παντος και με το File manager δεν το έβλεπε σε ntfs,θα δοκιμάσω και την εφαρμογή ES ,καλό απόγευμα φιλε.

Κάνε μια δοκιμή με ES και ετοιμάσου για dev :) . Καλό απόγευμα φίλε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Εμεις την 7.5.1 πότε θα την πάρουμε?

Το redmi 3 μου την έχει πάρει εδώ και μέρες το Note 3 Pro μου όχι ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...