Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το ήξρα το συγκεκριμένο? Είναι αξιόπιστο για αγορα? Γνωρίεις πόσο περιπου κάνει και τι κόστος έχουν τα μεταφορικα?Ευρώπη είναι η αποθήκη?

 

Είναι πολύ αξιόπιστο . Αυτό θα σου προτείνουν οι περισσότεροι.

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Μεταφορικά από κινα free.

Αν επιλέξεις από ευρωπαϊκή αποθήκη είναι πιο ακριβό , αλλά θα έρθει πιο γρήγορα. Πρέπει όμως να το πετύχεις in stock.

Αν θες οπωσδήποτε από ευρωπαϊκά αποθήκη (που αν δεν σε πειράζει να περιμένεις λίγο, δεν έχει διαφορά και θα σου βγει και πιο φθηνά από κινα) κοιτα και το honorbuy και το minideal

Edited by maria_1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3-4 μηνύματα ποιο πάνω λένε 2 παιδια ότι το έχουν παραγγείλει από εκεί! Μεταφορικά δεν έχει αν επιλέξεις απλό ταχυδρομείο nl post. Να φανταστώ δεν είσαι ελλαδα τα τελευταία χρόνια για να μην ξέρεις το vickmall

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω weather an clock μια χαρα

Καλύτερο σίγουρα, εγώ προτιμώ βέβαια αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

Link to comment
Share on other sites

μια ασχετη ερωτηση ... εχει απο την δευτερα κατοχος του χρυσου Pro..... καποιος που να το εχει επισης.... δεν ειναι τοοοοσοοο χρυσο, οσο δειχνουν οι φωτο, η μου φαινεται διαφορετικο στο ματι μου? περισσοτερο σαμπανιζε μου μοιαζει... ή κτ σαν πολυ πολυ ανοιχτο χρυσο... κ οχι πχ σαν του iphone...
Link to comment
Share on other sites

@favas :Τώρα πώς να μαντεψουμε τι έχεις κάνει αν δεν μας δώσεις λεπτομέριες... τι ρομ φοράς αν έκανες μία επανεκκίνηση π.χ. και παραμένει... αν έχεις στοκ ήχους η έχεις βάλει δικούς σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια ασχετη ερωτηση ... εχει απο την δευτερα κατοχος του χρυσου Pro..... καποιος που να το εχει επισης.... δεν ειναι τοοοοσοοο χρυσο, οσο δειχνουν οι φωτο, η μου φαινεται διαφορετικο στο ματι μου? περισσοτερο σαμπανιζε μου μοιαζει... ή κτ σαν πολυ πολυ ανοιχτο χρυσο... κ οχι πχ σαν του iphone...

Αυτό τα παιδιά που το έχουν το αναφέρουν σαν υπέρ... όντως δεν είναι σαν πλακα από χρυσό... είναι ποιο "ουδέτερο"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως έτυχε σε κανέναν από σας το κινητό να μπαίνει σε edl mode για λίγα δεύτερα και μετά να πάει να ανοίξει;

Προσπαθώ εδώ και μία ωρα να βάλω ένα σε edl από fastboot και ενω μπαίνει και δείχνει σωστά και την θύρα com μετά από λίγο εξαφανίζεται...

Link to comment
Share on other sites

@favas :Τώρα πώς να μαντεψουμε τι έχεις κάνει αν δεν μας δώσεις λεπτομέριες... τι ρομ φοράς αν έκανες μία επανεκκίνηση π.χ. και παραμένει... αν έχεις στοκ ήχους η έχεις βάλει δικούς σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[color="#bbc

Gtv7.2 stable

 

7.2.5.0. LHOCNDA. Αυτή φορά το κινητό. Εκανα επανεκινηση αλλά τίποτα.όχι δν έχω βάλει τίποτα από ήχους είναι αυτοί που έχει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως έτυχε σε κανέναν από σας το κινητό να μπαίνει σε edl mode για λίγα δεύτερα και μετά να πάει να ανοίξει;

Προσπαθώ εδώ και μία ωρα να βάλω ένα σε edl από fastboot και ενω μπαίνει και δείχνει σωστά και την θύρα com μετά από λίγο εξαφανίζεται...

 

Με αυτόν τον οδηγό για edl mode έχεις δοκιμάσει? Γιατί νομίζω γενικά πολλοί δεν μπορούν να μπουν επιτυχώς..

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

Μπορεί να κανω και λάθος βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

@favas21 Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κανένα dnd/ν νυχτερινή λειτουργία στις ρυθμίσεις η στο drop menu;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

@favas21 Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κανένα dnd/ν νυχτερινή λειτουργία στις ρυθμίσεις η στο drop menu;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα απολύτως.

Κανείς άλλος τέτοιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον οδηγό για edl mode έχεις δοκιμάσει? Γιατί νομίζω γενικά πολλοί δεν μπορούν να μπουν επιτυχώς..

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

Μπορεί να κανω και λάθος βέβαια...

 

όχι Μαρία δεν το δοκίμασα.. Για να δούμε...

Βασικά δοκίμασα κάτι αλλο παρόμοιο... αλλά δεν..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια και μόνο θα ρωτησω! Γιατί χρησιμοποιείς fancy widgets? Η εφαρμογή είναι απαρχαιωμένη, με design jelly bean, και έχει να αναβαθμιστεί πάνω από 2 χρόνια... off topic, sorry...

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια.

Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως.

Κανείς άλλος τέτοιο θέμα?

 

Πήγαινε στο about phone στις ρυθμίσεις , πατά πολλές φορές στο kernel version και θα σε βγάλει σε μία λίστα με διάφορα τεστ. Κάνε το call test να δούμε τι σου λέει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια.

Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο;

Εγώ χρησιμοποιώ weather timeline , που είναι μοντέρνα εφαρμογή με material design. Εάν θέλεις κάτι πιο κλασικό , μπορείς να μην σε καλύψει, αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρίξεις μία ματιά...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο about phone στις ρυθμίσεις , πατά πολλές φορές στο kernel version και θα σε βγάλει σε μία λίστα με διάφορα τεστ. Κάνε το call test να δούμε τι σου λέει..[color="#bbc

Μετά από κάνα δύο επανεκινησεις τώρα δουλεύει. Αλλά θα κάνω το τεστ να δω

Link to comment
Share on other sites

όχι Μαρία δεν το δοκίμασα.. Για να δούμε...

Βασικά δοκίμασα κάτι αλλο παρόμοιο... αλλά δεν..

Πάντως είμαι σίγουρη ότι θα τον βρεις τον τρόπο σου εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είμαι σίγουρη ότι θα τον βρεις τον τρόπο σου εσύ!

Αν το χα .... το χα ανοίξει ήδη

Testpoint_Redmi_Note3_PRO

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως έτυχε σε κανέναν από σας το κινητό να μπαίνει σε edl mode για λίγα δεύτερα και μετά να πάει να ανοίξει;

Προσπαθώ εδώ και μία ωρα να βάλω ένα σε edl από fastboot και ενω μπαίνει και δείχνει σωστά και την θύρα com μετά από λίγο εξαφανίζεται...

 

Κάτι ανάλογο είχα πάθει εγω οταν έφτιαξα του φίλου μου,ενω εκανε να μπει ξαφνικά reboot και φτου και απο αρχη, μέχρι που αλλάξα θύρα και καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση..πισω στο αυτοκολητο γραφει TD-LTE και 4g δεν πιανω για κανενα λογο...υπαρχουν 2 εκδοσεις για το τηλ?Γιατι οταν το αγορασα απο κινα δεν ειχε TD η FDD μηπως πρεπει να ξεκλειδωσω τπτ? Ξερετε τπτ

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ανάλογο είχα πάθει εγω οταν έφτιαξα του φίλου μου,ενω εκανε να μπει ξαφνικά reboot και φτου και απο αρχη, μέχρι που αλλάξα θύρα και καλωδιο.

 

Το κινητό του φίλου είναι μπρικαρισμένο.

Ο μόνος τρόπος να το γυρίσω σε edl mode είναι μέσω fastboot.

Ότι κ να δοκίμασα γυρίζει για 5 δεύτερα και χάνεται.. άλλαξα θύρα, καλώδια , εβαλά-εβγαλα drivers τίποτα..

Μάλλον θέλει χειρουργείο..

 

Μαρία αυτό είναι η εύκολη λύση....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια ερωτηση..πισω στο αυτοκολητο γραφει TD-LTE και 4g δεν πιανω για κανενα λογο...υπαρχουν 2 εκδοσεις για το τηλ?Γιατι οταν το αγορασα απο κινα δεν ειχε TD η FDD μηπως πρεπει να ξεκλειδωσω τπτ? Ξερετε τπτ

Ευχαριστω.

 

Δεν ισχύει για το redmi note 3 pro.. Όλα είναι ίδια.. Ποια εταιρία έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει για το redmi note 3 pro.. Όλα είναι ίδια.. Ποια εταιρία έχεις;

 

Vodafone σαν κυρια καρτα αλλα γινεται φιλαδελφεια και νεα ιωνια να μην πιανω 4g? Δεν ξερω αν ειναι κανεις σε αυτες τις περιοχες να μου πει αν πιανει...εντωμεταξυ στο σηματακι στης μπαρα του σηματος αν πιασει 4g τι δειχνει? Μαχ H+ εχω πιασει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ορισω default app store το play store γιατί καθε φορα που παταω ανάλογο link με παραπέμπει στο mi store.

(οfficial dev)

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...