Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια παιδια λοιπον εχω την Global dev 6.5.19 miui 7 και θελω να περασω την China dev 6.6.23 miui 8 τι πρεπει να κανω ? το κινητο ειναι unlock μπωρο με το SHIFT+R.FLASH) του mi pc suite. ? και αν ναι πως .

δεν εχω περασει αλλο recovery . και δεν θα ηθελα..

 

Δοκίμασε με το r flash..

aaa.png

Αν δεν τα καταφέρεις κατέβασε την σε fastboot ρομ και πέρνα την με miflash μέσω fastboot.

+1 Αυτό το μόνο που με προβληματίζει για να το πάρω λόγω Wind sim.

 

Ακόμη 800άρα μόνο με τα κιάλια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@georganto555 ναι το εννοω..δεν φωτιζονται στην 7.3.2.0 την δικια μου κι ας ειναι απο τις ρυθμισεις ενεργοποιημενα

 

Για πάνε στο "σχετικά με το τηλεφωνο" χτύπα το kernel κάμποσες φορές και πάτα στο led /key led..

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την 800άρα μπάντα έχουμε κανένα νέο. Μακάρι τα παιδια του miui gr να ενσωματώσουν το patch στις ROM τους.

 

Το αρχείο που ανέβηκε στο xda σε κάποιους λειτουργεί και σε κάποιους όχι. το θέμα είναι όμως ότι σε κάποιους δημιούργησε και σοβαρά προβλήματα όπως χάσιμο του imei, μη αναγνώριση της sim κτλ.

Άρα θεωρώ πως είναι σε πρώιμο στάδιο ακόμη και εγώ προσωπικά δεν θα το ρισκαρα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το r flash..

aaa.png

Αν δεν τα καταφέρεις κατέβασε την σε fastboot ρομ και πέρνα την με miflash μέσω fastboot.

 

Ακόμη 800άρα μόνο με τα κιάλια..

 

 

ευχαριστω ολα κατανοητα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα το κινητό γνωστού μου έχει brickarei. Πήγε να περάσει ρομ και από τότε όταν το ανοίγει του εμφανίζει μόνο το εικονίδιο της xiaomi. Θέλω βοήθεια σας παρακαλώ γιατί έχω πελαγώσει και από ότι διαβάζω δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Φαίνεται από το κινητό να έχουν διαγραφεί τα πάντα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα το κινητό γνωστού μου έχει brickarei. Πήγε να περάσει ρομ και από τότε όταν το ανοίγει του εμφανίζει μόνο το εικονίδιο της xiaomi. Θέλω βοήθεια σας παρακαλώ γιατί έχω πελαγώσει και από ότι διαβάζω δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Φαίνεται από το κινητό να έχουν διαγραφεί τα πάντα

 

Κατέβασε ρομ από εδώ..Redmi Note 3 Qualcomm Latest China Developer Version Fastboot File Download

το miflash το mi pc suite και ακολούθησε αυτόν τον οδηγό.

θα χρειαστείς κ αυτό edl mode

για να μπεις σε edl από fastboot.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις 7 και ελάτε στην 8 λέω εγώ... μία χαρά stable είναι.. διάλειμμα για βουτιά....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

φίλε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε καλά είναι να μας πεις σε τι στάδιο είναι .

Έχει ξεκλειδώσει, έχει custom recovery και πως το μπρίκαρε..

Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωνω την εγκατασταση της 7.5.1.0 μεσω recovery χρειαζεται να ξανακανω wipe cache/Dalvik ????????

 

εκανα πριν τιν εγκατασταση clear cache και clear Dalvik cache

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

:p Επειδή δεν έχω καμιά όρεξη να το πειραζω και να μπλεκω πάλι με την αρρώστια του φλασαρισματος, εχετε ακούσει εσείς που τα παρακολουθειτε περισσότερο αυτά, καμιά ημερομηνία για την 8; Σε official stable τουλάχιστον

Κάπου διάβασα για 16 αυγουστου..

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις 7 και ελάτε στην 8 λέω εγώ... μία χαρά stable είναι.. διάλειμμα για βουτιά....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πριν βάλω την 7.5.1 την έβαλα έτσι λίγο για δοκιμή και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα. Απλά προτίμησα τη σιγουριά της stable γιατί είμαι σε διακοπές και μακριά από τη βάση μου. Μία που σε βρήκαμε, εντόπισες κανένα σοβαρό θεματάκι; Μου φάνηκε πάντως αρκετά γρήγορη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι γιωργο, σε λίγους και εκλεκτούς απο ότι φαίνεται...

πχ δες εδώ http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/finally-4g-band-20-800-mhz-t3410437

Δεν ειναι για να το ρισκαρεις ομως , μπορει να χασεις imei και μετα να τρεχεις για efs partition restore.. Ου μπλεξεις!

Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωνω την εγκατασταση της 7.5.1.0 μεσω recovery χρειαζεται να ξανακανω wipe cache/Dalvik ????????

 

εκανα πριν τιν εγκατασταση clear cache και clear Dalvik cache

 

όχι μην κάνεις//

Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωνω την εγκατασταση της 7.5.1.0 μεσω recovery χρειαζεται να ξανακανω wipe cache/Dalvik ????????

 

εκανα πριν τιν εγκατασταση clear cache και clear Dalvik cache

Οχι δεν θέλει μόνο Reboot System θέλει δες εδω.Ο πρώτος τρόπος.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

όχι μην κάνεις//

 

Οχι δεν θέλει μόνο Reboot System θέλει δες εδω.Ο πρώτος τρόπος.

 

σας ευχαριστω παιδια. θα την δοκιμασω την 7.5.1.0

 

αν και θελω να δοκιμασω και την sMIUI 6.6.30 dev που συστηνει ο @anna2

 

το ROIDMI DRIVER τι ειναι;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλω την 7.5.1 την έβαλα έτσι λίγο για δοκιμή και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα. Απλά προτίμησα τη σιγουριά της stable γιατί είμαι σε διακοπές και μακριά από τη βάση μου. Μία που σε βρήκαμε, εντόπισες κανένα σοβαρό θεματάκι; Μου φάνηκε πάντως αρκετά γρήγορη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι κανένα απλά περιμένω να κάνω μία ακόμα φόρτιση αύριο για να τσεκαρω σίγουρα από μπαταρία αν είναι στα ίδια με την 7.2.2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κάθε απάντηση σου με αποστομωνει. Απαντάς με αποδείξεις. Μήπως να έβαζες για βουλευτής;
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Κάνει μόνο του το script...

ffff.png

όχι ότι είναι κακό..

 

ειμαι στην 7.5.1.0 . Καμια διαφορα στην ενταση του ακουστικου !!!

 

και "πειραξα" παλι το αρχειο mixer_paths.xml αλλα χωρίς αποτελεσμα........................................

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κάθε απάντηση σου με αποστομωνει. Απαντάς με αποδείξεις. Μήπως να έβαζες για βουλευτής;

 

Χαχα.. Να σου πω ασχολούμαι με το script της Ελληνικής εδώ και 1 ώρα.

Λέω .. γτ να περιμένω να βγει.. θα παίρνω της eu , θα προσθέτω ότι θέλω και θα την ρίχνω...

Να και οι αποδείξεις..:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειμαι στην 7.5.1.0 . Καμια διαφορα στην ενταση του ακουστικου !!!

 

και "πειραξα" παλι το αρχειο mixer_paths.xml αλλα χωρίς αποτελεσμα........................................

 

Μάλλον .. τόσο ένταση έχει το ακουστικό σου...Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Χαχα.. Να σου πω ασχολούμαι με το script της Ελληνικής εδώ και 1 ώρα.

Λέω .. γτ να περιμένω να βγει.. θα παίρνω της eu , θα προσθέτω ότι θέλω και θα την ρίχνω...

Να και οι αποδείξεις..:lol::lol:

 

ελα ντε... εσυ εισαι πιο ειδικος και μπορεις να το κανεις...

οποτε θα εχουμε ρομ απο xiaomi-eu , xiaomi-miui-hellas kai xiaomi-geoanto555 !!!!!!!!!!!!!

3 παραλλαγες...

 

αν ελυνες και το θεμα του ηχου στο ακουστικο θα ησουν τελειος!!!!

παντως δεν γινεται σε ολα τα κινητα να "πειραζουμε" το mixer_paths.xml και να βελτιωνουμε τον ηχο και στο RN3PRO να μην γινεται τιποτε.....

 

Δεν μπορω να πιστεψω ότι υπαρχει μεγιστη ενταση στο ακουστικο :( :worry::blink:

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...