Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδες..εχω την Official Developer Rom με την miui 8 6.6.30... δεν μπορω να βρω το GPS και ειμαι στην δεφτέρι φορτισι μου κραταει σχεδον 2 μερες...και αν ξερουμε καπιο καλο navigetor ..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες..εχω την Official Developer Rom με την miui 8 6.6.30... δεν μπορω να βρω το GPS και ειμαι στην δεφτέρι φορτισι μου κραταει σχεδον 2 μερες...και αν ξερουμε καπιο καλο navigetor ..ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις/πρόσθετες/ασφάλεια και απόρρητο/πληροφορίες τοποθεσίας.

Εγώ χρησιμοποιώ το navigon και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Free ειναι το here maps απο το playstore. Κατεβαζεις χαρτη ελλαδας και ελληνικη φωνη μεσα απο την εφαρμογη. Τι εννοεις που ειναι το gps ... Στο drop μενου ειναι το εικονιδιο για ενεργοποιηση οπως και στο settings/aditional settings / ασφαλεια και απορρητο /πληροφοριες τοποθεσιας αλλαζεις την ακριβεια και το.ενεργοποιεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Έπεισε κι άλλο η τιμή του στο vickmall. 185$...

Θα παραγγείλω το δεύτερο, αυτή τη φορά για μένα...

Λέω να το πάρω με official developers

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έπεισε κι άλλο η τιμή του στο vickmall. 185$...

Θα παραγγείλω το δεύτερο, αυτή τη φορά για μένα...

Λέω να το πάρω με official developers

 

Αν έχεις σκοπό να περάσεις Ελληνική ρομ είναι η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Έπεισε κι άλλο η τιμή του στο vickmall. 185$...

Θα παραγγείλω το δεύτερο, αυτή τη φορά για μένα...

Λέω να το πάρω με official developers

 

Ναι έχει πλεον όσο και το απλό!

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει το εξης περίεργο. Στο check for updates δεν εμφανίζει καμια ενημέρωση. Οταν παταω download απο το menu κατεβάζει και ζηταει reboot. Μετα ομως στα device info εμφανίζει παλι miui 6.6.23.

Εχω επαναλαβει 3 φορες την διαδικασία με τα ιδια αποτέλεσματα. Κατεβάζει, ζητα reboot αλλα παλι 6.6.23 αντι για 6.6.30

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να περάσεις Ελληνική ρομ είναι η καλύτερη επιλογή.

Αυτό έλεγα να κάνω. Αν δεν ξετρελαθω θα πάω σε official κλπ δοκιμές. Όταν έρθει θα πω επισήμως και τη γνώμη μου αν και υπάρχουν ήδη πολλές.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Άλλη μια μέρα χωρίς wakelocks το βράδυ. Απλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι μένουν ανοιχτές οι εφαρμογές που δεν έχεις κλείσει. Χθες έκλεισα από τον μανισιο task manager όλες τις εφαρμογές και το έβαλα πτήση και το αποτέλεσμα είναι παρακάτω. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160704/c58ef5c0673b93138890e52a6336dc1c.jpg

 

ποια ρομ εχεις αν επιτρέπεται;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Την ελληνική 7.3.2.0 stable.

 

και τα εικονίδια μπαταρίας σήματος κτλπ με xposed ? η θέμα;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ τη δεύτερη συσκευή μου (η πρώτη είχε βγάλει πρόβλημα, οπότε την έστειλα για αντικατάσταση).

 

Επειδή η πρώτη γνωριμία μου με τη miui δεν ήταν πολύ καλή, είπα να δοκιμάσω cm13. Και μετά έπεσα πάνω σε μια ρομ που λέγεται xosp.

 

Επειδή προέρχομαι από Xperia z2, η συγκεκριμένη ρομ θα με βοηθήσει στη μετάβαση.

 

Προς το παρόν δεν βλέπω κάποια έλλειψη (εκτός από το ραδιόφωνο που απουσιάζει) ή πρόβλημα. Όλα τρέχουν τέλεια και μάλιστα στο antutu έβγαλε 75900

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mutunas
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έχεις ενεργοποιησεις και τους τρεις διακόπτες στο "on" .

 

Τι εννοείς και τα τρία on και σε ποιο από τα Dolby atmos movie, music, game, voice, ή custom?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς και τα τρία on και σε ποιο από τα Dolby atmos movie, music, game, voice, ή custom?

 

Άσχετα ποιο τυπο ρυθμίσεων έχεις ορίσει αυτό που δίνει την παραπάνω ένταση είναι οι τρεις διακόπτες κάτω (Surround - Dialogue - Volume ) και πιο πολυ ο volume. Βάλε και τα τρία στο on.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα ποιο τυπο ρυθμίσεων έχεις ορίσει αυτό που δίνει την παραπάνω ένταση είναι οι τρεις διακόπτες κάτω (Surround - Dialogue - Volume ) και πιο πολυ ο volume. Βάλε και τα τρία στο on.

 

Φιλε μου να σε ρωτησω και εγω σχετικα. Σα προεπιλογη τι εχει,απο τη στιγμη που το ανοιγεις?(το dolby atmos)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σε ρωτησω και εγω σχετικα. Σα προεπιλογη τι εχει,απο τη στιγμη που το ανοιγεις?(το dolby atmos)

 

Κοίτα, για να μην υπάρχουν παρεξηγησεις ούτε παρερμηνείες,όπως ρωτησε και ο bbtp υπάρχουν διάφοροι τύποι equaliser που όπου το βάλεις θεωρητικά μένει. Απο κει και μετά οι διακοπές είναι αυτοι που ορίζουν τις τιμές.

Τώρα όσο το δουλευα στο RN2 τον τρίτο κατα σειρά διακόπτη τον είχα off, πολύ δυνατά ηταν.Ετσι δεν μπορώ να φανταστώ ότι υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές σε αυτό το θέμα ανάμεσα στις δύο συσκευές.

Τώρα το rn3 pro το περιμένω μέσα στην επόμενη βδομάδα .Στου φίλου μου που έφτιαξα πριν λίγες μέρες μεν το πέρασα μα δεν το έφτιαξα έτσι αφού δεν είδα πως χρειαζόταν.

Διαβάζω όμως εδώ <παράπονα >για τον ήχο που μου κάνουν εντύπωση. Αυτός ήταν ο λόγος που αναφερθηκα περί αυτού και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά εχω παραγγείλει κ περιμένω το κινητό ... περιμένω το sms άλλα δεν έχει έρθει όταν παω να ξαναμπώ για να κάνω πάλι για να μου ρθει το sms με βγάζει στην σελίδα για download ... μοιπος το user name μου εχει αδεια κ ας μην εχει ερθει το sms ?η το κειμενο που θε εχει το sms χρειάζεται κάπου ?

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά εχω παραγγείλει κ περιμένω το κινητό ... περιμένω το sms άλλα δεν έχει έρθει όταν παω να ξαναμπώ για να κάνω πάλι για να μου ρθει το sms με βγάζει στην σελίδα για download ... μοιπος το user name μου εχει αδεια κ ας μην εχει ερθει το sms ?η το κειμενο που θε εχει το sms χρειάζεται κάπου ?

 

Thnx

Πήρες έγκριση απλά δεν έχει έρθει το SMS γιατί πιθανόν θα έχεις Wind. Μην αγχώνεσαι είσαι έτοιμος σε αυτήν την φάση.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά εχω παραγγείλει κ περιμένω το κινητό ... περιμένω το sms άλλα δεν έχει έρθει όταν παω να ξαναμπώ για να κάνω πάλι για να μου ρθει το sms με βγάζει στην σελίδα για download ... μοιπος το user name μου εχει αδεια κ ας μην εχει ερθει το sms ?η το κειμενο που θε εχει το sms χρειάζεται κάπου ?

 

Thnx

 

Κατά 99% έχεις πάρει άδεια, κατέβασε το πρόγραμμα και συνδεσε το λογαριασμό σου.

Αν μετά την σύνδεση σου δείχνει την εικόνα με το κινητό και το καλώδιο είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ τη δεύτερη συσκευή μου (η πρώτη είχε βγάλει πρόβλημα, οπότε την έστειλα για αντικατάσταση).

 

Επειδή η πρώτη γνωριμία μου με τη miui δεν ήταν πολύ καλή, είπα να δοκιμάσω cm13. Και μετά έπεσα πάνω σε μια ρομ που λέγεται xosp.

 

Επειδή προέρχομαι από Xperia z2, η συγκεκριμένη ρομ θα με βοηθήσει στη μετάβαση.

 

Προς το παρόν δεν βλέπω κάποια έλλειψη (εκτός από το ραδιόφωνο που απουσιάζει) ή πρόβλημα. Όλα τρέχουν τέλεια και μάλιστα στο antutu έβγαλε 75900

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια cm εβαλες? Εμεινες ευχαριστημένος? Ρωταω επειδή υποτίθεται ότι έχουν κάποια bugs ακόμη. Από διάρκεια μπαταρίας σε σχέση με miui?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία: Ήμασταν τις προάλλες σε ένα ξενοδοχείο και μου δώσαν username και password για wifi. Στο κινητό της γυναίκας μου, αφού συνδέθηκε στο wifi του ξενοδοχείου, μπήκε στον browser και εκεί άνοιξε αυτοματα και της ζητήθηκε το username και password. Στο RN3 pro όταν έμπαινα στον browser μου έβγαζε δεν υπάρχει σύνδεση. Ξέρετε καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι σημαινει αυτο ειναι το status απο PostNL ???

 

Με ποιον πρεπει να μιλησω με το Gearbest ή τα ταχυδρομεια ?

 

1-07-2016 17:14 The delivery of the item was unsuccessful GREECE

29-06-2016 18:33 The item has been processed in the country of destination

29-06-2016 15:31 The item has been processed in the country of destination

27-06-2016 09:55 The item has arrived in the country of destination

16-06-2016 09:36 The item is on transport to the country of destination

16-06-2016 03:30 The Item is at the shippers warehouse

15-06-2016 18:14 The item is at the PostNL sorting center

15-06-2016 13:59 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

14-06-2016 13:17 The item has arrived in the transit airport

13-06-2016 20:50 The item has left the originating country

13-06-2016 20:00 The item is received by the shipper in the originating country

13-06-2016 11:48 The item is ready for shipment

13-06-2016 03:18 The item is pre-advised

Shipment details: RS519328560NL

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκανα και εγώ την παραγγελία, χαρούμενη πολύ γιατί πάμε σε αναβάθμιση από RN2 pro σε RN3 pro. Εγώ πάντως πήρα το μήνυμα μέσα σε λιγότερο από 48 ώρες. Μπήκα από περιέργεια στο miflash unlock. Kαι μου βγάζει αυτό που παραθέτω. Οπότε εάν σου έχει ξεκλειδώσει και σένα, φαντάζομαι ότι θα μπορείς.

http://i66.tinypic.com/a3z2q9.jpg

 

 

εdit: Eίδα ότι σε πρόλαβαν άλλοι.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χρησιμοποιεί από εδώ κανένας το app του instagram στο note? σας κολλάει και εσάς η εφαρμογή? θέλω να δω αν είναι θέμα εφαρμογής ή συσκευής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...