Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα που ειναι καλοκαίρι τι θερμοκρασίες σας πιάνει?

Εμένα με δεδομένα και σερφαρισμα κυριολεκτικα ζεματαει και το βλέπω πιάνει κάτι 43 βαθμούς..... είναι φυσιολογικό?

Επίσης μήπως αυτή η θερμοκρασία μακροπρόθεσμα μειώνει την ζωή της μπαταρίας?

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες help.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω την τελευταία Ελληνική dev και το TWRP μου βγάζει error ότι απέτυχε να εγκαταστήσει τη rom.

Χρησιμοποιώ το τελευταίο TWRP.

Τι κάνουμε;

Άννα δώσε εντυπώσεις μόλις σταθεροποιηθει η ρομ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πέρασα την 7.2.2 όλα καλά μέχρι τώρα.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Τώρα βάζω εφαρμογές.

Έχω 5 ερωτήσεις (μέχρι τώρα)

1 Ποια εφαρμογή για camera είναι καλύτερη?

2 Στην google camera υπάρχει επιλογή για αποθήκευση σε sd? (έψαξα και δεν το βρήκα)

3 Υπάρχει εφαρμογή για back up σε υπολογιστή (έβαλα το mipcsuite όμως δεν κάνει backup)

4 Επειδή θέλω να πάρω back up τώρα που θα τελειώσω με το σεταρισμα του κινητού

Τι πρέπει κάνω για να είμαι 100% καλυμμένος?

5 μεταφερονται οι εφαρμογες (ενα μερος τους) στην sd?

Αυτά για τώρα

Ευχαριστώ πολύ

Edited by stathisksts
Link to comment
Share on other sites

1. Η στοκ. Αλλά δοκιμαζεις και βλέπεις.. Ας πούμε η στοκ εφαρμογη δεν υποστηρίζει UHD video record, σε αντίθεση με την στοκ.

2. Δεν υπάρχει επιλογή απ ότι βλέπω και εγώ.. Μπορεις να ψαξεις play store για κάποια καλή που να το υποστηρίζει.

3 & 4. Τι εννοείς backup? Εφαρμογών με δεδομενα;

5. Δεν έχω ιδέα αν γίνεται αλλά δεν βρίσκω λόγο να το κάνεις. Οι καρτες SD γενικά δεν είναι τόσο γρήγορες και το κινητό έχει αρκετό εσωτερικό χώρο για οσες εφαρμογές θέλεις οπότε δεν αξίζει να πάνε sd.

 

Ξέρω πως δεν βοήθησα ιδιαίτερα, ότι ήξερα απάντησα :p είδα πως για 3 ωρες δεν έχει απαντήσει κανενας και είπα να σου δώσω ότι πληροφορία ξέρω

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

1. Η στοκ. Αλλά δοκιμαζεις και βλέπεις.. Ας πούμε η στοκ εφαρμογη δεν υποστηρίζει UHD video record, σε αντίθεση με την στοκ.

2. Δεν υπάρχει επιλογή απ ότι βλέπω και εγώ.. Μπορεις να ψαξεις play store για κάποια καλή που να το υποστηρίζει.

3 & 4. Τι εννοείς backup? Εφαρμογών με δεδομενα;

5. Δεν έχω ιδέα αν γίνεται αλλά δεν βρίσκω λόγο να το κάνεις. Οι καρτες SD γενικά δεν είναι τόσο γρήγορες και το κινητό έχει αρκετό εσωτερικό χώρο για οσες εφαρμογές θέλεις οπότε δεν αξίζει να πάνε sd.

 

Ξέρω πως δεν βοήθησα ιδιαίτερα, ότι ήξερα απάντησα :p είδα πως για 3 ωρες δεν έχει απαντήσει κανενας και είπα να σου δώσω ότι πληροφορία ξέρω

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Τι να το κάνω το UHD το θέμα είναι ποιο βγάζει καλύτερες φωτογραφίες

Όταν λέω Backup εννοώ όλα εφαρμογές με δεδομένα μηνύματα κτλ

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες ακόμη. Πόσο πήγε συνολικά η αγορά; και το κυριότερο - που βλέπεις ότι έρχεται από uk αποθήκη; δεν μπορώ να το δω πουθενά αυτό

Η αγορά πήγε 202€ μαζί με ενα nillkin tempered glass.

Δεν έχει αποθήκη uk. Αυτός στέλνει με dhl το προϊόν uk και μετά από uk ελλαδα. Όταν κανείς την παραγγελία σου δίνει ενα tracking number για την αποστολή από uk και μετά με μήνυμα σου δίνει το tracking number απο κινα σε uk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει πάρα πολλές σελίδες. Μετάβαση από Redmi note 2 στο note 3 pro, κάθοδον δηλαδή . Ο ήχος που λέτε με ανησύχησε λιγάκι. Είναι τόσο χαμηλό όταν μιλάτε στο τηλέφωνο; Και προς το παρόν δεν υπάρχει λύση;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει πάρα πολλές σελίδες. Μετάβαση από Redmi note 2 στο note 3 pro, κάθοδον δηλαδή . Ο ήχος που λέτε με ανησύχησε λιγάκι. Είναι τόσο χαμηλό όταν μιλάτε στο τηλέφωνο; Και προς το παρόν δεν υπάρχει λύση;

Είναι στα γούστα του καθενός. Εμένα μου φαίνεται μια χαρά και το έχω χαμηλώσει. Άλλοι έχουν τρελαθεί να ψάχνουν λύση για να δυναμώσει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει πάρα πολλές σελίδες. Μετάβαση από Redmi note 2 στο note 3 pro, κάθοδον δηλαδή . Ο ήχος που λέτε με ανησύχησε λιγάκι. Είναι τόσο χαμηλό όταν μιλάτε στο τηλέφωνο; Και προς το παρόν δεν υπάρχει λύση;

 

Eγω που τα χω και τα 2(rn2&rn3pro) είναι νομίζω στα ίδια επίπεδα,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη για το κινητο μας που εχει ρυθμιση ταχυτητας κλειστρου. Να τραβας δηλαδη φωτογραφια το βραδυ με σταθερο κινητο και ανοιχτο κλειστρο κανα 2 δευτερολεπτα ?
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά πήγε 202€ μαζί με ενα nillkin tempered glass.

Δεν έχει αποθήκη uk. Αυτός στέλνει με dhl το προϊόν uk και μετά από uk ελλαδα. Όταν κανείς την παραγγελία σου δίνει ενα tracking number για την αποστολή από uk και μετά με μήνυμα σου δίνει το tracking number απο κινα σε uk

 

Α,ευχαριστώ.Μόνο μια βδομάδα απο Κίνα πάντως,λίγο δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Α,ευχαριστώ.Μόνο μια βδομάδα απο Κίνα πάντως,λίγο δεν είναι;

Στέλνει με τριγωνικές μεθόδους με DHL και ευρωπαϊκά κράτη.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Από ότι λέγεται, μπορείς να ξεκλειδωνεις με το ίδιο account μία συσκευή ανά 30 ημέρες. Άρα δοκίμασε!

 

Ναι το έχω διαβάσει αυτό, αλλά ήθελα να δω εάν όντως κάποιος το έχει δοκιμάσει στα σίγουρα.

 

Αφού πάρει ένας λογαριασμός άδεια τοτε παραμένει η εξουσιοδοτηση να ξεκλειδωνεις ανα μήνα συσκευή.

 

Το έχεις δοκιμάσει;

Τέσπα, επειδή το κινητό όταν το πάρω πρέπει να ξεκλειδώσει και να "φύγει", δεν το διακινδύνευσα και έφτιαξα έναν δεύτερο λογαριασμό και έκανα ξανά αίτηση.:)

Όταν έρθει όμως θα δοκιμάσω πρώτα με το δικό μου account και μετά με τον "εναλλακτικό"...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα η 7.2.2 εχει καποιο update για να περασω???

ευχαριστω

Υπάρχει η 7,3,2

Ναι το έχω διαβάσει αυτό, αλλά ήθελα να δω εάν όντως κάποιος το έχει δοκιμάσει στα σίγουρα.

Ισχύει......

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ειναι καλοκαίρι τι θερμοκρασίες σας πιάνει?

Εμένα με δεδομένα και σερφαρισμα κυριολεκτικα ζεματαει και το βλέπω πιάνει κάτι 43 βαθμούς..... είναι φυσιολογικό?

Επίσης μήπως αυτή η θερμοκρασία μακροπρόθεσμα μειώνει την ζωή της μπαταρίας?

 

Λογικό είναι, τώρα το καλοκαίρι.

Αν έχεις θήκη κάνει τα πράγματα χειρότερα.

Εγώ το έχω αφήσει "γυμνό" και μιας και είναι μεταλλικό βοηθάει αρκετά.

Μόνο στην φόρτιση έχω την εντύπωση ότι ζεσταίνεται περισσότερο απο όσο θα έπρεπε.

 

Επίσης, 43 βαθμοί><"κυριολεκτικα ζεματαει". :p

Link to comment
Share on other sites

Eγω που τα χω και τα 2(rn2&rn3pro) είναι νομίζω στα ίδια επίπεδα,

Ααα είπα και εγώ! Γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα με το rn2 και να φανταστείτε ρε παιδιά, να κάνω και λίγο πλάκα, είμαι περήφανη απ το αριστερό και δεν είχα παράπονο!!

Χθες έκανα αίτημα για ξεκλείδωμα και σήμερα το είχα απ τους Κινέζους, εξαιρετικά γρήγορα! Τώρα αναμένω να μου έρθει... pre-adviced ακόμα αλλά είναι γλυκιά η αναμονή ;)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση και αν μπορείτε βοηθήστε με παρακαλώ.

Είμαι στη διαδικασία flashαρισματος της Ελληνικής ROM στο κινητό. Ακολουθώ τον οδηγό

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

 

Προχωράω σιγά σιγά γιατί δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία και σε ένα σημείο παρατήρησα κάτι και θα ήθελα τη βοήθεια σας αν μπορείτε.Στο σημείο λοιπόν πάω μέσω command prompt στον φάκελο ADB και πατάω ADB DEVICES βλέπω στην οθόνη μου κάτι διαφορετικό σε σχέση με την οθόνη του οδηγού.

 

Πιο συγκεκριμένα βλέπω το συνημμένο ( αν το έβαλα σωστά) παράθυρο. Η διαφορά με μένα σε αντίθεση με τον οδηγό είναι ότι κάτω απο το list of devices attached εμφανίζει έναν κωδικό και unauthorized. Στον οδηγό εμφανίζει τον κωδικό και device. Γιατι αυτό ?Έχω κάνει κάτι λάθος η συνεχίζω?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση και αν μπορείτε βοηθήστε με παρακαλώ.

Είμαι στη διαδικασία flashαρισματος της Ελληνικής ROM στο κινητό. Ακολουθώ τον οδηγό

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/

 

Προχωράω σιγά σιγά γιατί δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία και σε ένα σημείο παρατήρησα κάτι και θα ήθελα τη βοήθεια σας αν μπορείτε.Στο σημείο λοιπόν πάω μέσω command prompt στον φάκελο ADB και πατάω ADB DEVICES βλέπω στην οθόνη μου κάτι διαφορετικό σε σχέση με την οθόνη του οδηγού.

 

Πιο συγκεκριμένα βλέπω το συνημμένο ( αν το έβαλα σωστά) παράθυρο. Η διαφορά με μένα σε αντίθεση με τον οδηγό είναι ότι κάτω απο το list of devices attached εμφανίζει έναν κωδικό και unauthorized. Στον οδηγό εμφανίζει τον κωδικό και device. Γιατι αυτό ?Έχω κάνει κάτι λάθος η συνεχίζω?

 

και εμενα τα ιδια εβγαζε

το εχεις ξεκλειδωσει?

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ή δεν έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging ή δεν έχεις drivers,,

 

Γιάννη ΜΗ προχωράς αν δε το διορθώσεις όπως λέει ο geoanto555

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

το έχω ξεκλειδώσει σιγουρα. Έκανα τη διαδικασία κανονικά και μου εβγαλε device unlocked.

 

Το USB debugging το επέλεξα.

 

Με τους drivers τι παίζει?πως θα διαπιστώσω αν έχουν μπει κανονικά ή οχι.

 

Πάντως ακολούθησα τη διαδικασία βήμα βήμα προσεκτικά

Edited by yiannis238
Link to comment
Share on other sites

το έχω ξεκλειδώσει σιγουρα. Έκανα τη διαδικασία κανονικά και μου εβγαλε device unlocked.

 

Το USB debugging το επέλεξα.

 

Με τους drivers τι παίζει?πως θα διαπιστώσω αν έχουν μπει κανονικά ή οχι.

 

Πάντως ακολούθησα τη διαδικασία βήμα βήμα προσεκτικά

 

Εχεις teamviewer; Αν ναι στείλε inbox...

Link to comment
Share on other sites

πατα οκ στο usb debugging

καθε φορα που ανοιγει το κινητο το ξαναρωταει

εχει να το τσεκαρεις και μονιμα

μολις πατησεις το power button λογικα θα σε ρωταει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι, τώρα το καλοκαίρι.

Αν έχεις θήκη κάνει τα πράγματα χειρότερα.

Εγώ το έχω αφήσει "γυμνό" και μιας και είναι μεταλλικό βοηθάει αρκετά.

Μόνο στην φόρτιση έχω την εντύπωση ότι ζεσταίνεται περισσότερο απο όσο θα έπρεπε.

 

Επίσης, 43 βαθμοί><"κυριολεκτικα ζεματαει". :p

 

Και εμένα ζεσταίνεται αρκετά στην φόρτιση κοντά 40 βαθμούς.... εσένα πόσο σου πιάνει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...