Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνηθως αυτο φταει. για τσεκαρε το

 

προτεινω να το κατεβασεις απευθείας απ το τηλεφωνο (χωρις χρηση pc δηλαδή)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Έκανα repair filesystem στο /system και δούλεψε.

Δεν ξέρω τι σκάλωμα έφαγε.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειμαι σε cm 13 και ειναι πληρως λειτουργικη... Λεπτομέρειες μενουν για να τελειοποιηθει...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Από μπαταρία και κάμερα πως ειναι;

 

Επίσης το γνωστο πρόβλημα με το χαμηλό ήχο κατά την διάρκεια της κλήσης

έχει διορθωθεί;;

 

Για στείλε μας το mixer_paths.xml μήπως δούμε καμιά βελτιωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνω,ειναι ισως το μοναδικο μειονεκτημα του συγκεκριμενου και δυστυχως ειναι σοβαρο,κυριως για αυτους που εργαζονται σε θορυβωδες περιβαλλον,οπως εγω,τι να πω παμε ψαχνοντας μπας και βρουμε τιποτα.Κριμα παντως γιατι στους Snapdragon στα Samsung με το mixer path xml απογειωνονταν τα Notes

 

Γιατί όμως εδώ στο RN3 PRO ότι αλλαγές κάνουμε στο συγκεκριμένο αρχείο ΔΕΝ τις καταλαβαίνει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να περάσω την τελευταία global και εξακολουθεί να μην αναγνωρίζει τις 2 sim (no service).

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τη βοήθεια σας σε κάτι.... Τις τελευταίες μέρες ενώ μπαίνω στο ίντερνετ μέσω του Chrome μόλις πάω να κάνω μια αναζήτηση με ανακατεύουμε στον ενοχλητικό browser της xiaomi...

Πώς μπορώ να το φτιάξω?

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία και κάμερα πως ειναι;

 

Επίσης το γνωστο πρόβλημα με το χαμηλό ήχο κατά την διάρκεια της κλήσης

έχει διορθωθεί;;

 

Για στείλε μας το mixer_paths.xml μήπως δούμε καμιά βελτιωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί όμως εδώ στο RN3 PRO ότι αλλαγές κάνουμε στο συγκεκριμένο αρχείο ΔΕΝ τις καταλαβαίνει!!!!!!

Τι να σου πω κι εγω απορω,σε ενα redmi note 1 παλιο μοντελο που εχει ενας φιλος που το ειχε βγαλει με snapdragon,παιζει κανονικα το mixer και το τηλεφωνο πεταει απο ηχο.Παντως σε αυτο τον τομεα ακομα και RN2 που ειχα,με το engenearig mode που πειραζα,ηταν κλασεις ανωτερο σε ηχο απο το 3,ξεσηκωνε τον κοσμο,εδω με λιγο θορυβο,κινδυνευεις να μην το ακουσεις αλλα και στην κληση ακους πολυ μετρια το συνομιλητη

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να περάσω την τελευταία global και εξακολουθεί να μην αναγνωρίζει τις 2 sim (no service).

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Διάβασα κάποια από τα μηνύματα σου... πες μου λίγο.. όταν σου βγάλε σφάλμα ποια ρομ πήγες να περάσεις;

Τώρα ποια ακριβώς έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάποια από τα μηνύματα σου... πες μου λίγο.. όταν σου βγάλε σφάλμα ποια ρομ πήγες να περάσεις;

Τώρα ποια ακριβώς έχεις;

 

Καλημέρα. Προσπαθούσα να περάσω τη global stable 7.3.7.0 αλλά μου έβγαζε σφάλμα. Τελικά εγκατέστησα τη global stable 7.2.5.0 και πάλι δεν αναγνώριζε τις sim. Κατάφερα να κάνω update μέσω του κινητού την 7.3.7.0 και ξανά τίποτα.

Να επαναλάβω ότι οι κάρτες λειτουργούν κανονικά στο Cubot X9, όπως και σε αυτό το κινητό τις 2 πρώτες μέρες.

Έπεσε η γραμμή την ώρα που μιλούσα και έκτοτε δεν έχει ξαναβρεί σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπαθούσα να περάσω τη global stable 7.3.7.0 αλλά μου έβγαζε σφάλμα. Τελικά εγκατέστησα τη global stable 7.2.5.0 και πάλι δεν αναγνώριζε τις sim. Κατάφερα να κάνω update μέσω του κινητού την 7.3.7.0 και ξανά τίποτα.

Να επαναλάβω ότι οι κάρτες λειτουργούν κανονικά στο Cubot X9, όπως και σε αυτό το κινητό τις 2 πρώτες μέρες.

Έπεσε η γραμμή την ώρα που μιλούσα και έκτοτε δεν έχει ξαναβρεί σήμα.

Δεν έχεις ξεκλειδώσει να φανταστώ έτσι; Νομίζω πρέπει να στήσεις το τηλέφωνο ξανά.

Αρχικά μπες playstore και κατέβασε το teamviewer Quicksupport να συνδεθώ λίγο με το κινητό σου να δω κάτι.

Στείλε μου inbox

Δεν έχεις ξεκλειδώσει να φανταστώ έτσι; Νομίζω πρέπει να στήσεις το τηλέφωνο ξανά.

Αρχικά μπες playstore και κατέβασε το teamviewer Quicksupport να συνδεθώ λίγο με το κινητό σου να δω κάτι.

Στείλε μου inbox

Για όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει (με δική του ευθύνη φυσικά) το mixer_paths.xml . Δικαιώματα rw-r-r.

Θα κάνω μια δοκιμή να αλλαχτούν και κάποια άλλα αρχεία.. για αρχή δοκιμάστε μόνο αυτό.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αυτες τις μερες μπορουμε να το βρουμε απο EU warehouse ? σε 2-3 σιτε που ειδα, δεν υπαρχει ουτε για δειγμα :P

Original Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime Snapdragon 650 Hexa Core 5.5'' 3GB RAM 32GB ROM 4000mAh google play MIUI 7 Fingerprint ID

http://s.aliexpress.com/NR36va2E

(from AliExpress Android)

 

 

Εγώ το πήρα από αυτόν... έρχεται σε μια βδομάδα με dhl από uk εγγυημένα χωρίς τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν 2 μερες το κινητο

για αρχαριος που δεν μπορω να κατανοησω ακομη πολλα παντως μου φαινεται οτι φυσαει

ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις

Εχω την Global Rom

τι βασικα βηματα πρεπει να κανω τωρα που απεκτησα το κινητο(καποιες λειτουργιες τι να αλλαξω γενικοτερα)

πως κανω Bootloader?αν μπορει να δωθει ενα λινκ

οποιος δεν βαριεται ας με βοηθησει στο τι βασικες κινησεις πρεπει να κανω για το κινητο που θεωρητικα πρεπει να κανουν ολοι μολις παρουν την συσκευη για να το βελτιωσω λειτουργικα ή να ξεκλειδωσω τυχον λειτουργιες του

Link to comment
Share on other sites

Original Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime Snapdragon 650 Hexa Core 5.5'' 3GB RAM 32GB ROM 4000mAh google play MIUI 7 Fingerprint ID

http://s.aliexpress.com/NR36va2E

(from AliExpress Android)

 

 

Εγώ το πήρα από αυτόν... έρχεται σε μια βδομάδα με dhl από uk εγγυημένα χωρίς τελωνείο...

Απο την εφαρμογη εκανες την αγορα φανταζομαι

Σου εχουν κανει επιβεβαιωση αγορας?

Αν οχι γραψε το σε παρακαλω γιατι δοκιμασα και εγω να το παρω απο εκει και τελικα μου κοβανε την αγορα και επεστρεφαν το ποσο στη καρτα

Link to comment
Share on other sites

Original Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime Snapdragon 650 Hexa Core 5.5'' 3GB RAM 32GB ROM 4000mAh google play MIUI 7 Fingerprint ID

http://s.aliexpress.com/NR36va2E

(from AliExpress Android)

 

 

Εγώ το πήρα από αυτόν... έρχεται σε μια βδομάδα με dhl από uk εγγυημένα χωρίς τελωνείο...

 

Πόσο τα μεταφορικά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την εφαρμογη εκανες την αγορα φανταζομαι

Σου εχουν κανει επιβεβαιωση αγορας?

Αν οχι γραψε το σε παρακαλω γιατι δοκιμασα και εγω να το παρω απο εκει και τελικα μου κοβανε την αγορα και επεστρεφαν το ποσο στη καρτα

 

Υπάρχει και στο honorbuy, και κάνει 1-2 εργάσιμες να έρθει

http://www.honorbuy.com/707-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-gray.html

Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογη εκανες την αγορα φανταζομαι

Σου εχουν κανει επιβεβαιωση αγορας?

Αν οχι γραψε το σε παρακαλω γιατι δοκιμασα και εγω να το παρω απο εκει και τελικα μου κοβανε την αγορα και επεστρεφαν το ποσο στη καρτα

Ναι απο την εφαρμογή και το έχω παραλάβει. Με κάρτα revolut το αγορασα

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο τα μεταφορικά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Υπάρχει και στο honorbuy, και κάνει 1-2 εργάσιμες να έρθει

http://www.honorbuy.com/707-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-gray.html

 

Μεταφορικά 25€

Link to comment
Share on other sites

πηρα πριν 2 μερες το κινητο

για αρχαριος που δεν μπορω να κατανοησω ακομη πολλα παντως μου φαινεται οτι φυσαει

ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις

Εχω την Global Rom

τι βασικα βηματα πρεπει να κανω τωρα που απεκτησα το κινητο(καποιες λειτουργιες τι να αλλαξω γενικοτερα)

πως κανω Bootloader?αν μπορει να δωθει ενα λινκ

οποιος δεν βαριεται ας με βοηθησει στο τι βασικες κινησεις πρεπει να κανω για το κινητο που θεωρητικα πρεπει να κανουν ολοι μολις παρουν την συσκευη για να το βελτιωσω λειτουργικα ή να ξεκλειδωσω τυχον λειτουργιες του

Στην πρώτη σελίδα έχει οδηγίες...

Καλημέρα εχω παρει μια θηκη με πορτακι πωσ μπωρο να το κανω οταν ανοιξω το πορτακι να ενεργοποιηθεί η οθονη?

Ρυθμίσεις/ κλειδωμα/smart cover

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο την εφαρμογή και το έχω παραλάβει. Με κάρτα revolut το αγορασα

 

Μεταφορικά 25€

 

Λάθος.

Τα μεταφορικά από Ευρωπαική αποθήκη στο Honorbuy είναι 39$ ή 35€.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος.

Τα μεταφορικά από Ευρωπαική αποθήκη στο Honorbuy είναι 39$ ή 35€.

 

Ο φίλος αναφερεται στην αγορα απο Aliexpress ,οχι απο Honorbuy.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα έχει οδηγίες...

Ρυθμίσεις/ κλειδωμα/smart cover

 

μαλιστα ευχαριστω

να ρωτησω κατι τωρα,για ποιο λογο με ωφελει να κανω ξεκλειδωμα απτη στιγμη που εχω global αποτι διαβασα πρεει να παω σε devb kI μετα να ξαναβαλω global

αξιζει η διαδικασια για το ξεκλειδωμα?γιαυτο ρωταω

τι ωφελη εχω??

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα ευχαριστω

να ρωτησω κατι τωρα,για ποιο λογο με ωφελει να κανω ξεκλειδωμα απτη στιγμη που εχω global αποτι διαβασα πρεει να παω σε devb kI μετα να ξαναβαλω global

αξιζει η διαδικασια για το ξεκλειδωμα?γιαυτο ρωταω

τι ωφελη εχω??

 

Μείνε όπως είσαι.. μην ξεκλειδώνεις...Ίσως να μην υπάρχει λόγος..

Link to comment
Share on other sites

εγινε ευχαριστω πολυ

κατι αλλο περαιτερω αρα στην ουσια δεν εχω να κανω?

απλα για τα ελληνικα κατεβαζω στο swift τιποτε παραπανω

 

Ένα πληκτρολόγιο θες και είσαι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ξεκλειδώσει να φανταστώ έτσι; Νομίζω πρέπει να στήσεις το τηλέφωνο ξανά.

Αρχικά μπες playstore και κατέβασε το teamviewer Quicksupport να συνδεθώ λίγο με το κινητό σου να δω κάτι.

Στείλε μου inbox

Για όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει (με δική του ευθύνη φυσικά) το mixer_paths.xml . Δικαιώματα rw-r-r.

Θα κάνω μια δοκιμή να αλλαχτούν και κάποια άλλα αρχεία.. για αρχή δοκιμάστε μόνο αυτό.

 

Φίλε μου το δοκίμασα το δικό σου mixer_paths.xml . Δυστυχώς δεν βλέπω κάποια διαφορα.

Ας το δοκιμάσουν και άλλοι όμως να μας πουν την γνώμη τους.

Αφού ασχολήθηκες όμως εσύ θα την βρεις την λύση...

Link to comment
Share on other sites

Original Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime Snapdragon 650 Hexa Core 5.5'' 3GB RAM 32GB ROM 4000mAh google play MIUI 7 Fingerprint ID

http://s.aliexpress.com/NR36va2E

(from AliExpress Android)

 

 

Εγώ το πήρα από αυτόν... έρχεται σε μια βδομάδα με dhl από uk εγγυημένα χωρίς τελωνείο...

2 ερωτησουλες ακόμη. Πόσο πήγε συνολικά η αγορά; και το κυριότερο - που βλέπεις ότι έρχεται από uk αποθήκη; δεν μπορώ να το δω πουθενά αυτό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...