Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το zip για την band 20 ειναι οκ ξεκλειδωσε κανείς;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μόλις πήρα το κινητό και έχει την global stable 7.1.8.0 (LHOMICL).

1. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω του xiaomi tools? Σε ποιά έκδοση; Global stable πάλι μέχρι να ξεκλειδωσω bootloader?

2. Να κάνω πρώτα την διαδικασία για ξεκλείδωμα bootloader και μετά να κάνω αναβάθμιση στην Ελληνική;

2a. Στην διαδικασία ξεκλειδώματος έχει σημασία ποιόν αριθμό κινητού έχω βάλει στο xiaomi account μου;

Edited by yannis77
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέτε για τα λανθασμένα στατιστικά στην διάρκεια μπαταρίας, ισχύει, εγώ το έχω δει στον χρόνο ενεργής οθόνης, που το κοιτάω πιο συχνά από συνήθεια, τα υπόλοιπα δεν τα πολυκοιταω αν δεν δω κάποιο πρόβλημα. Μου έχει τύχει κάποιες φορές να το χειρίζομαι κανονικά, να σερφαρω καμιά ώρα και η μπαταρία να έχει πέσει 93% από 100%, και στις καταναλώσεις να μην μου βγάζει τίποτα,ούτε καν οθόνη. Και μετά από ώρες, ενώ μπορεί να έχει φτάσει 60%, και να υπολογίζω ότι ενεργή οθόνη έχει σίγουρα πάνω από 3 ώρες, στην κατανάλωση μπαταρίας μου δείχνει λιγότερο από δύο, δηλαδή από όταν "ξύπνησε " και ξεκίνησε να υπολογίζει. Αρα κάποιες φορές φαίνεται να τρώει κόλλημα, οπότε μην θεωρούμε κάθε μέτρηση κανόνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πήρα το κινητό και έχει την global stable 7.1.8.0 (LHOMICL).

1. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω του xiaomi tools? Σε ποιά έκδοση; Global stable πάλι μέχρι να ξεκλειδωσω bootloader?

2. Να κάνω πρώτα την διαδικασία για ξεκλείδωμα bootloader και μετά να κάνω αναβάθμιση στην Ελληνική;

Καλησπέρα διάβασε λίγο 3 με 4 σελίδες προηγούμενες, έχουν απαντηθεί αυτά ολα που ρωτάς.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε Ρυθμίσεις>Ήχος>Ήχος κλήσης> ξετίκαρε το ρυθμίσεις διπλής SIM

(Δεν έχω το τηλέφωνο, σήμερα το παρήγγειλα, απλά στο Coolpad F1 Που έχω με MIUI εκεί είναι, αν αλλάζει στην MIUI7 sorry)

Τελεια τώρα η μία παίζει Will Griggs on fire

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Εάν βασίζονται μόνο στο stock battery graph, και δεν βλέπουν περίεργες πτώσεις μπαταρίας όταν δεν χρησιμοποιούν το κινητό, τότε ναι.

Εάν κάποια άλλη εφαρμογή όμως δείχνει ότι δεν κοιμάται το κινητό, τότε πρέπει να ψάξουν καλύτερα.

Εγώ πάλι πιστεύω πως το battery drain σε μερικούς οφείλεται σε κάποια εφαρμογή. Στην θέση τους θα αρχιζα να ξηλωνω μια μια τις εφαρμογές τα βράδια μέχρι να την εντοπίσω. Συνήθως όλοι έχουν φορτωμένο το fb, messenger και μιλάνε για wakelocks. Εκεί δεν φταίει το λειτουργικό. Νομίζω οι περισσότερες περιπτώσεις είναι σε στόμα που έχουν το φμπ μόνιμα να τρέχει για να παίρνουν ειδοποιήσεις.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις πήρα το κινητό και έχει την global stable 7.1.8.0 (LHOMICL).

1. Μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσω του xiaomi tools? Σε ποιά έκδοση; Global stable πάλι μέχρι να ξεκλειδωσω bootloader?

2. Να κάνω πρώτα την διαδικασία για ξεκλείδωμα bootloader και μετά να κάνω αναβάθμιση στην Ελληνική;

2a. Στην διαδικασία ξεκλειδώματος έχει σημασία ποιόν αριθμό κινητού έχω βάλει στο xiaomi account μου;

 

Αν και το σωστό είναι να ακολουθήσεις το μήνυμα του deni ......

1. Αναβάθμιση θα κάνεις μέσω updater του κινητου σου.Στην πιο νέα θα σε πάει λογικά.

2. Δεν μπορείς να το επιλέξεις αυτό.Δεν μπαίνει Ελληνική χωρίς να έχεις ξεκλειδώσει.

2α.Δεν έχει σημασία τίποτα..... αρκεί να έχεις κάνει είσοδο από τον ίδιο λογαριασμό σε κινητό και υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε Ρυθμίσεις>Ήχος>Ήχος κλήσης> ξετίκαρε το ρυθμίσεις διπλής SIM

(Δεν έχω το τηλέφωνο, σήμερα το παρήγγειλα, απλά στο Coolpad F1 Που έχω με MIUI εκεί είναι, αν αλλάζει στην MIUI7 sorry)

 

Δεν μονολογείς.. ρωτάς και παίρνεις θετική απάντηση...

ΕΧΕΙ.

Τόλη αν και δεν σε χωνεύω που με πρόλαβες για λίγα δευτερόλεπτα... Δεν έχει αλλάξει κάτι έτσι είναι ακόμη.

Βοηθήστε τον αόμματο :D . Ακόμα δεν το έχω βρεί. Settings>Sound&Vibration>Phone Ringtone εκεί έχει τους ήχους να διαλέξω. Την επιλογή που λέτε δεν την βλέπω

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/33d35476f9c2ab57d107f4da3bfd1379.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/389e75270abae92d4daec3ef994094a0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου έχει έρθει ακόμη το @@@@ SMS ξεκλειδώματος :dizzy: και αυριο ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ την κινητάρα, μήπως μπορεί κανείς να πιει ένα καφέ μαζί μου πλησιον ΟΑΚΑ και να μου το ξεκλειδώσει για να περάσω την Ελληνική?

:respect:

 

Υ.Γ. Καφές και laptop x64 απο μένα!

 

ΥΓ2. Δε μπορω να κατεβάσω το unlocktool παρόλο που κάνω login, δε μου δίνει τη δυνατότητα. Προφανώς νέος λογαριασμός με Cosmote ή ένας φίλος είναι η μόνη λύση. Απο τα δύο προτιμώ το δεύτερο. :up:

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/33d35476f9c2ab57d107f4da3bfd1379.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/389e75270abae92d4daec3ef994094a0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε miui 8 δεν είναι εκεί...

Τώρα βάζω στο inew μου miui 8... όταν το βρω θα σου πω..

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/33d35476f9c2ab57d107f4da3bfd1379.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/389e75270abae92d4daec3ef994094a0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά δεν είμαι αόμματος. Σε μένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. (dev rom miui 8 beta)

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ2. Δε μπορω να κατεβάσω το unlocktool παρόλο που κάνω login, δε μου δίνει τη δυνατότητα. Προφανώς νέος λογαριασμός με Cosmote ή ένας φίλος είναι η μόνη λύση. Απο τα δύο προτιμώ το δεύτερο. :up:

 

Κατέβασε το miflashunlock , αποσυμπίεσε το και κάνε login.. θα σου πει αν εισαι έτοιμος..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την 7,3,2 και με τον ίδιο τρόπο πέρνα την...δεν μπορεί...εκτός αν φταίει ο ίδιος ο αισθητήρας.

 

Η oficial stable είναι καλύτερη σε επιδόσεις απο την ελληνική ?Γτ σκέυτομαι να την ξανα περάσω μίας και δέν με νοιάζουν τα ελληνικά αλλά μόνο ροοτ που δεν ξέρω αν μπορώ να έχω στην oficial..

Link to comment
Share on other sites

Η oficial stable είναι καλύτερη σε επιδόσεις απο την ελληνική ?Γτ σκέυτομαι να την ξανα περάσω μίας και δέν με νοιάζουν τα ελληνικά αλλά μόνο ροοτ που δεν ξέρω αν μπορώ να έχω στην oficial..

 

Ίδιες είναι οι ρομ.. δεν αλλάζει κάτι.

Ρουτ ακόμη όχι σε official..

Επίσης για να περάσεις σωστά την official πρέπει να χάσεις το twrp.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες είναι οι ρομ.. δεν αλλάζει κάτι.

Ρουτ ακόμη όχι σε official..

Επίσης για να περάσεις σωστά την official πρέπει να χάσεις το twrp.

 

Υπάρχει κανένα παραπάνω βήμα για να περάσω την oficial?

Edited by panosdabest
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είμαι αόμματος. Σε μένα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. (dev rom miui 8 beta)

Απ ότι διαβάζω προς στον παρών στην Miui 8 δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

όταν λές σωστά είναι διαφορετική διαδικασία απο wipe devi/cache cache system/data + install zip?

 

Αν θες καθαρή εγκατάσταση είναι με mi flash.

Aν το κάνεις μέσω twrp ¨οπως το λες θα το μπρικάρεις..

...πρέπει μετά το Install της ρομ να εγκαταστήσεις και ένα τροποποιημένο boot.img

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διαβάζω προς στον παρών στην Miui 8 δεν υπάρχει.

Λογικα θα το ενσωματωσουν σε επερχόμενο update. Θελω να ελπιζω δηλαδή

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου έχει έρθει ακόμη το @@@@ SMS ξεκλειδώματος :dizzy: 20 μέρες μετα, και αυριο ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ την κινητάρα, μήπως μπορεί κανείς να πιει ένα καφέ μαζί μου πλησιον ΟΑΚΑ και να μου το ξεκλειδώσει για να περάσω την Ελληνική?

:respect:

 

Υ.Γ. Καφές και laptop x64 απο μένα!

 

ΥΓ2. Δε μπορω να κατεβάσω το unlocktool παρόλο που κάνω login, δε μου δίνει τη δυνατότητα. Προφανώς νέος λογαριασμός με Cosmote ή ένας φίλος είναι η μόνη λύση. Απο τα δύο προτιμώ το δεύτερο. :up:

 

Κατέβασε το miflashunlock , αποσυμπίεσε το και κάνε login.. θα σου πει αν εισαι έτοιμος..

 

Μου βγάζει μύνημα "Υour device is not supported by MiUnlock" :mad:

Ειχα δηλώσει το Χιαομι redmi note 3, και είχα συμπληρώσει όλο το προφίλ μου εκτός απο την ερώτηση ασφαλείας.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει μύνημα "Υour device is not supported by MiUnlock" :mad:

Ειχα δηλώσει το Χιαομι redmi note 3, και είχα συμπληρώσει όλο το προφίλ μου εκτός απο την ερώτηση ασφαλείας.

 

Μάλλον δεν έκανες σωστά την διαδικασία τότε.. Δες εδώ οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Τις ακολουθησα ακριβώς δυστυχώς. Μόνη διαφορά οτι σαν μύνημα έβαλα στα Αγγλικά ότι το χρειάζομαι για να κάνω αλλαγή γλώσσας.
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο αρχειο twrp θα χρειαστω για να περασω την ελληνικη ρομ?

 

Ποιον οδηγό ακολουθείς; Αν είναι της πρωτης σελίδας έχει μέσα στο φάκελο adb το twrp 3.0.0

Τις ακολουθησα ακριβώς δυστυχώς. Μόνη διαφορά οτι σαν μύνημα έβαλα στα Αγγλικά ότι το χρειάζομαι για να κάνω αλλαγή γλώσσας.

 

Και κενό να το άφηνες δεν έχει σημασία... αλλά γτ δεν έγινε...............;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...