Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα και αυτό.. τίποτα. Σπάνια δεν το κάνει αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω πότε..

 

Sent from my Redmi Note 3

Και εγώ εκεί που είσαι ήμουν. Όμως μετά από επανεκκίνηση κοιμόταν έστω και για λίγο. Έχεις απενεργοποιησει εφαρμογές που δε χρειάζεσαι; εγώ είχα απενεργοποιησει διάφορες της Google και αυτό δημιουργούσε θέμα γιατί παλευε συνεχώς να τις ανοίξει και έτσι δε κοιμόταν. Διέγραψε και καμιά Cache(και το εργαλείο καθαρισμού της Miui είναι καλούτσικο). Εμένα πλέον κοιμάται καλά και έχω (χωρίς καθόλου gaming) σε δύο μέρες 100%>10% με 7 ώρες οθόνη. Με καλύπτει πλήρως σαν χρόνος

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω πράγματι απενεργοποιήσει εφαρμογές! Τα ενεργοποιω όλα και βλέπω πάλι..

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

 

Γνώμη μου είναι να κάνεις κάτι ανάλογο κ επ'ουδενί μη δώσεις τέτοιου είδους προσωπικά στοιχεία.

 

Γιατί νομίζω ότι το paypal είναι των τραπεζών οπότε απλά κάνουν την εξακριβωση?

Link to comment
Share on other sites

Είναι η κλασική σαχλαμάρα του Gearbest. Αν έχεις unverified account στο paypal σου στέλνει το συγκεκριμένο μήνυμα. Προσωπικά τους τα είχα χώσει λέγοντας οτι δεν έχουν δικαίωμα να μου ζητάνε τόσο προσωπικά δεδομένα κ πως η κάρτα μου έχει 3step verification πριν καν γίνει η συναλλαγή.

 

Γνώμη μου είναι να κάνεις κάτι ανάλογο κ επ'ουδενί μη δώσεις τέτοιου είδους προσωπικά στοιχεία.

 

του εστειλα ενα μηνυμα και περιμενω απαντηση... δεν νομιζω να εχω προβλημα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

30/3 1η παραγγελία............SG post.....

.......refund..... 2η παραγγελία.....

30/6 Κλείσιμο απο Κ.Δ Αεροδρομίου!!

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετά απο 3 ολόκληρους μήνες θα το πιάσω στα χέρια μου το θηρίο!!!

 

Το πήρα με Global Rom μιας και δεν με ενδιαφέρει το ελληνικό μενού μαζί με την official flip case, την Ipaky, τo Nilkin γυαλάκι και Xiaomi Pistons 3 ακουστικά.

 

Μάλλον την Δευτέρα θα το παραλάβω γιατί δεν πιστεύω να φτάσει μέχρι αύριο το ειδοποιητήριο στην επαρχία.

 

Θα γράψω εντυπώσεις στη συνέχεια ως νυν κάτοχος ενός Coolpad F1.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου.Μου το έστειλαν με Screenshot_1970_01_29_16_02_41_com_android_setti.png

Για να περάσω ελληνική miui.gr stable.Μπορώ να το κάνω βάζοντας το update.zip και μετά από τον Updater στο MiUI?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω ότι το paypal είναι των τραπεζών οπότε απλά κάνουν την εξακριβωση?

Την συγκεκριμένη εξακρίβωση που ζητά ο φίλος την κάνει το gearbest κ όχι το PayPal ;)

 

Μου τα είχαν ζητήσει κ εμένα κ όταν τους τα έχωσα μου στείλανε κανονικά το κινητό (αλλά μπλόκαραν την κάρτα μου για μελλοντικές συναλλαγές)

 

Sent from my LG-V400 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου.Μου το έστειλαν με Screenshot_1970_01_29_16_02_41_com_android_setti.png

Για να περάσω ελληνική miui.gr stable.Μπορώ να το κάνω βάζοντας το update.zip και μετά από τον Updater στο MiUI?

 

liako σε βρίσκω αδιάβαστο.....

Είναι αρκετά μεγαλύτερη η διαδικασία και το πέρασμα της Ελληνικής,

Μπορείς να βρεις οδηγίες στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

liako σε βρίσκω αδιάβαστο.....

Είναι αρκετά μεγαλύτερη η διαδικασία και το πέρασμα της Ελληνικής,

Μπορείς να βρεις οδηγίες στην πρώτη σελίδα.

 

Και εγώ αυτό ξέρω απλά είδα αυτή την απάντηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=462

 

και λεει αν εχεις official stable μπορείς να κάνεις και με το update.Για αυτό και ρώτησα

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου.Μου το έστειλαν με Screenshot_1970_01_29_16_02_41_com_android_setti.png

Για να περάσω ελληνική miui.gr stable.Μπορώ να το κάνω βάζοντας το update.zip και μετά από τον Updater στο MiUI?

Οχι πρέπει πρώτα να περάσεις dev rom να ξεκλειδώσεις να περάσεις twrp και μετά την ελληνική,δες την υπογραφή του φίλου

geoanto555 θα σε βοηθήσουν αρκετά αυτά που γράφει.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό ξέρω απλά είδα αυτή την απάντηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=429540&page=462

 

και λεει αν εχεις official stable μπορείς να κάνεις και με το update.Για αυτό και ρώτησα

 

Βαζεις official developer μέσω updater.

Μετά ξεκλειδώνεις bootloader και περνάς twrp και Ελληνική ρομ.

 

Με πρόλαβε ο denis.... Γεια σου φίλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Σε δευτερο πέρασμα τώρα είδα οτι το update.zip ειναι για να περασει την dev και πρέπει να συνεχίσει η διαδικασία με τα υπόλοιπα.Ευτυχώς έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα τουbootloader και έχω λάβει το sms επιβεβαιώσης.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Σε δευτερο πέρασμα τώρα είδα οτι το update.zip ειναι για να περασει την dev και πρέπει να συνεχίσει η διαδικασία με τα υπόλοιπα.Ευτυχώς έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα τουbootloader και έχω λάβει το sms επιβεβαιώσης.

 

Μην σε αγχώνει η όλη διαδικασία.. είναι εύκολη.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]65507[/ATTACH]

 

αυτο εδω..εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Παιδες μια ερωτηση σχετικα με το LOCALE που υπαρχει στην global rom ...μπορουμε να το απενεργοποιησουμε ??? εχω βαλει να φαινεται ισπανια αλλα ρωτω μηπως μπορουμε να μην φαινεται τπτ στο additional settings

Link to comment
Share on other sites

Μην σε αγχώνει η όλη διαδικασία.. είναι εύκολη.

 

Τhanks. Δεν αγχώνομαι τόσο για την διαδικασία αλλά για το αν είναι χρονοβόρα...:lol: Γιατί έχω μόνο το Σάββατο να την κάνω...

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απενεργοποιησει εφαρμογές που δε χρειάζεσαι; εγώ είχα απενεργοποιησει διάφορες της Google και αυτό δημιουργούσε θέμα γιατί παλευε συνεχώς να τις ανοίξει και έτσι δε κοιμόταν.

 

Φαίνεται να εστρωσε.. Μια ώρα που το άφησα στην άκρη "κοιμήθηκε" κανονικά!! :D

Σε ευχαριστώ πααααρα πολύ! Με είχε πιάσει απελπισία :p όχι τίποτα άλλο, αλλά το κινητό το πήρα για την μπαταριαρα του αλλά μόνο όταν το χειριζομουν φαινόταν να έχει καλά αποτελέσματα.

Θα ενημερώσω ξανά αύριο πρωί.. Ευχαριστώ και πάλι! Που να το σκεφτόμουν πως ήταν εκεί το πρόβλημα..

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να εστρωσε.. Μια ώρα που το άφησα στην άκρη "κοιμήθηκε" κανονικά!! :D

Σε ευχαριστώ πααααρα πολύ! Με είχε πιάσει απελπισία :p όχι τίποτα άλλο, αλλά το κινητό το πήρα για την μπαταριαρα του αλλά μόνο όταν το χειριζομουν φαινόταν να έχει καλά αποτελέσματα.

Θα ενημερώσω ξανά αύριο πρωί.. Ευχαριστώ και πάλι! Που να το σκεφτόμουν πως ήταν εκεί το πρόβλημα..

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Μακαρι!

Εχω φαει παρα πολλες ωρες για να το φτιαξω και εχω δοκιμασει τα παντα.

Βεβαια μετα απο αυτο ειδα σταδιακη βελτιωση και οχι αποτομη(του πηρε 2-3 μερες να συνελθει) οποτε δωσ΄του λιγο χρονο...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να εστρωσε.. Μια ώρα που το άφησα στην άκρη "κοιμήθηκε" κανονικά!! :D

Σε ευχαριστώ πααααρα πολύ! Με είχε πιάσει απελπισία :p όχι τίποτα άλλο, αλλά το κινητό το πήρα για την μπαταριαρα του αλλά μόνο όταν το χειριζομουν φαινόταν να έχει καλά αποτελέσματα.

Θα ενημερώσω ξανά αύριο πρωί.. Ευχαριστώ και πάλι! Που να το σκεφτόμουν πως ήταν εκεί το πρόβλημα..

 

Sent from my Redmi Note 3

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά μου φαίνεται ότι εκτός από το bug που έχει η εφαρμογή της μπαταριαε με τα κενά διαστήματα ίσως να έχει και γενικότερα πρόβλημα σωστής απεικόνισης γιατί ενώ το έχω αφήσει μια ώρα τώρα και μπαταρία δεν έχασε φαίνεται να έχει μείνει awake και επίσης με ενεργή οθόνη που δεν παίζει αυτό. Ενώ το gs battery το δείχνει ότι να κοιμάται κανονικά. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/10257a9969e43e943975167995daa11c.jpg

Το έχω να δείχνει από την τελευταία απενεργοποίηση της οθονηςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/b0f0701acbd3dbf49cc59fa3a72b2b50.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το παρατήρησα εδώ και καιρό... Στην αρχή που είχα πρωτοπάρει το κινητό είχα τρελαθεί, χαχα. Φαινόταν ότι δεν μπαίνει ποτέ σε deepsleep. Μέχρι που δοκίμασα άλλες εφαρμογές γιατί μου έκανε εντύπωση που η μπαταρία κρατούσε, και είδα ότι μια χαρά κοιμάται τις περισσότερες φορές.

Το battery graph δεν δείχνει τις σωστές ενδείξεις, είμαι πεπεισμένη για αυτό, οπότε μην άγχεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το παρατήρησα εδώ και καιρό... Στην αρχή που είχα πρωτοπάρει το κινητό είχα τρελαθεί, χαχα. Φαινόταν ότι δεν μπαίνει ποτέ σε deepsleep. Μέχρι που δοκίμασα άλλες εφαρμογές γιατί μου έκανε εντύπωση που η μπαταρία κρατούσε, και είδα ότι μια χαρά κοιμάται τις περισσότερες φορές.

Το battery graph δεν δείχνει τις σωστές ενδείξεις, είμαι πεπεισμένη για αυτό, οπότε μην άγχεσαι.

Άρα αρκετοί ψάχνονται τζάμπα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Άρα αρκετοί ψάχνονται τζάμπα.

 

Έτσι φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εάν βασίζονται μόνο στο stock battery graph, και δεν βλέπουν περίεργες πτώσεις μπαταρίας όταν δεν χρησιμοποιούν το κινητό, τότε ναι.

Εάν κάποια άλλη εφαρμογή όμως δείχνει ότι δεν κοιμάται το κινητό, τότε πρέπει να ψάξουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις που βγαζεις τα τηλεφωνα σου dual sim. Χαθηκε δηλαδη να βαλεις μια ρυθμιση να έχει η καθε sim το δικο της ringtone ;;; (μονολογώ)
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις που βγαζεις τα τηλεφωνα σου dual sim. Χαθηκε δηλαδη να βαλεις μια ρυθμιση να έχει η καθε sim το δικο της ringtone ;;; (μονολογώ)

Τσέκαρε Ρυθμίσεις>Ήχος>Ήχος κλήσης> ξετίκαρε το ρυθμίσεις διπλής SIM

(Δεν έχω το τηλέφωνο, σήμερα το παρήγγειλα, απλά στο Coolpad F1 Που έχω με MIUI εκεί είναι, αν αλλάζει στην MIUI7 sorry)

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βγαζεις που βγαζεις τα τηλεφωνα σου dual sim. Χαθηκε δηλαδη να βαλεις μια ρυθμιση να έχει η καθε sim το δικο της ringtone ;;; (μονολογώ)

 

Δεν μονολογείς.. ρωτάς και παίρνεις θετική απάντηση...

ΕΧΕΙ.

Τόλη αν και δεν σε χωνεύω που με πρόλαβες για λίγα δευτερόλεπτα... Δεν έχει αλλάξει κάτι έτσι είναι ακόμη.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...