Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να κάνεις καθαρή εγκατάσταση της ρομ.. Η 7.2.2 δεν έχει τέτοια προβλήματα.

 

Τήν έχω ήδη στο internal storage Για καθαρή εγκατάσταση κάνω wipe τα πάντα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλη την κοινότητα!!!

 

Οι σοφοί ας απαντήσουν σε αυτό: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 30-06-2016 09:33 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Τι λέτε αύριο υπάρχει περίπτωση να το έχω στα χέρια μου?

 

Και μια ερώτηση ακόμη!Έχει κάποιος βάλει στο κινητό το Kodi?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

 

Αθήνα είμαι!!!

Edited by coronerpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την κοινότητα!!!

 

Οι σοφοί ας απαντήσουν σε αυτό: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 30-06-2016 09:33 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Τι λέτε αύριο υπάρχει περίπτωση να το έχω στα χέρια μου?

 

Και μια ερώτηση ακόμη!Έχει κάποιος βάλει στο κινητό το Kodi?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Aν εισαι αθηνα κατα 90% ναι αν εισαι θεσσαλονικη 70% αν εισαι επαρχια από δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την κοινότητα!!!

 

Οι σοφοί ας απαντήσουν σε αυτό: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ30-06-201609:33Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Τι λέτε αύριο υπάρχει περίπτωση να το έχω στα χέρια μου?

 

Και μια ερώτηση ακόμη!Έχει κάποιος βάλει στο κινητό το Kodi?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Αν δεν κλείσει σήμερα από κδ Αττικής δύσκολα να είναι Θεσσαλονίκη αύριο. Εμένα χθες ήταν κδ αεροδρομίου και σήμερα πήγε Αττικής. Λογικά μεσάνυχτα θα φτάσει κδ Θεσσαλονίκης και πρωί πρωί αύριο μδ δυτικής Θεσσαλονίκης.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

στην μπαταρια android system (29.3%) & android (16.7) εχω συνολο 46% . Ειμαι καλά ή φουσκωμενα τα νουμερα?

Παντως τις 6 & 7 ωρες οθονη εκτος ίσως απο την πρωτη φορτωση δεν τις ειδα ποτε. Δεν ξερω αν όποιοι πιανουν αυτα τα νουμερα κλεινουν το κινητο ή το βαζουν σε flight mode κανα 10 ωρο ...αν και ετσι αυξανουν οι ωρες μακρια απο τον φορτιστη και οχι οι ωρες οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Τήν έχω ήδη στο internal storage Για καθαρή εγκατάσταση κάνω wipe τα πάντα?

 

Αν την έχεις internal .. θα κάνεις advanced wipe/dalvik cache,cache,data,system.

Εννοείται τα χάνεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ηθελα να ρωτήσω στην οθόνη κλειδώματος πώς βάζουμε δικές μας φωτογραφίες να εναλλάσσονται γιατί τώρα που το έχω να εναλλάσσονται έχω επιλέξει μόνο τοπικό που γράφει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στην μπαταρια android system (29.3%) & android (16.7) εχω συνολο 46% . Ειμαι καλά ή φουσκωμενα τα νουμερα?

Παντως τις 6 & 7 ωρες οθονη εκτος ίσως απο την πρωτη φορτωση δεν τις ειδα ποτε. Δεν ξερω αν όποιοι πιανουν αυτα τα νουμερα κλεινουν το κινητο ή το βαζουν σε flight mode κανα 10 ωρο ...αν και ετσι αυξανουν οι ωρες μακρια απο τον φορτιστη και οχι οι ωρες οθονης.

 

Δεν έχει λογιική αυτό που λες.

Πιάνεις 10 ώρες οθόνη αν ασχολείσαι όλη μέρα με το κινητό με όχι φουλ φωτεινότητα και όχι βαριές εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

στην μπαταρια android system (29.3%) & android (16.7) εχω συνολο 46% . Ειμαι καλά ή φουσκωμενα τα νουμερα?

Παντως τις 6 & 7 ωρες οθονη εκτος ίσως απο την πρωτη φορτωση δεν τις ειδα ποτε. Δεν ξερω αν όποιοι πιανουν αυτα τα νουμερα κλεινουν το κινητο ή το βαζουν σε flight mode κανα 10 ωρο ...αν και ετσι αυξανουν οι ωρες μακρια απο τον φορτιστη και οχι οι ωρες οθονης.

 

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει σύγκριση γιατί ο κάθε ένας το δουλεύει διαφορετικά ... πχ εγω είμαι στις 25 ώρες απο τελευταία φόρτιση με 46% υπόλοιπο με σύστημα adroid 21% και λειτουργικο 12% οθόνη ενεργή 3 ώρες 38 λεπτά με 2 κάρτες σιμ και ενεργά δεδομένα τουλάχιστον 6 ώρες. ο geoantoo555 εχει δίκιο που σε αυτό που λεει ....αν το ειχα λιώσει τώρα θα ήμουν με 7.30 ώρες + ενεργή οθόνη, και θα ήμουν κάτω απο 10% μπαταρία σίγουρα(το εχω κάνει) έχω μια βδομάδα την 7.2.2. και παρατηρώ απο προχθές έστρωσε και τώρα κοιμάται κανονικά το τηλ... έβγαλα και ξαναεβαλα το facebook παντως και εκανα και το calibrarisma που εχει αναφέρει η maria σε προηγούμενο post γιατι δεν επεφτε σε deep sleep τις πρωτες μερες.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει σύγκριση γιατί ο κάθε ένας το δουλεύει διαφορετικά ... πχ εγω είμαι στις 25 ώρες απο τελευταία φόρτιση με 46% υπόλοιπο με σύστημα adroid 21% και λειτουργικο 12% οθόνη ενεργή 3 ώρες 38 λεπτά με 2 κάρτες σιμ και ενεργά δεδομένα τουλάχιστον 6 ώρες. ο geoantoo555 εχει δίκιο που σε αυτό που λεει ....αν το ειχα λιώσει τώρα θα ήμουν με 7.30 ώρες + ενεργή οθόνη, και θα ήμουν κάτω απο 10% μπαταρία σίγουρα(το εχω κάνει) έχω μια βδομάδα την 7.2.2. και παρατηρώ απο προχθές έστρωσε και τώρα κοιμάται κανονικά το τηλ... έβγαλα και ξαναεβαλα το facebook παντως και εκανα και το calibrarisma που εχει αναφέρει η maria σε προηγούμενο post γιατι δεν επεφτε σε deep sleep τις πρωτες μερες.

 

Ένα απλό παράδειγμα θα φέρω για να καταλάβουν και αυτοί που δεν πολύασχολούνται.

πάνε ρυθμίσεις / κλείδωμα οθόνης & κωδικός πρόσβασης/σβήσιμο οθόνης και κάντο ποτέ...

άστο τηλέφωνο στην άκρη από το πρωί ως το βράδυ.. θα έχει γράψει 15 ώρες οθόνης και αν έχει φάει το 50%(πιστεύω)

Πώς εμείς καθόμαστε και μετράμε - συγκρίνουμε το sot δεν έχω καταλάβει.

Με λίγα λόγια @astrah συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα χτες το κινητο απο το gearbest και μου ηρθε σημερα αυτο το mail http://prntscr.com/bmzhde παραγγελνω πρωτη φορα απο αυτο το μαγαζι... Μπορει να μου πει καποιος που εχει ξαναπαραγγειλει να μου πει τι να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά οκ και συμφωνώ για το θέμα της οθόνης. Εννοείται αν το πλακώσεις 6 ώρες σερφαρισμα θα πέσεις πχ στο 40% το έχω γράψει άλλωστε σε άλλο φίλο που ρωτούσε πριν λίγες μέρες . Εγώ πιο πολύ ρώτησα για τα ποσοστά του Android που έγραψα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά οκ και συμφωνώ για το θέμα της οθόνης. Εννοείται αν το πλακώσεις 6 ώρες σερφαρισμα θα πέσεις πχ στο 40% το έχω γράψει άλλωστε σε άλλο φίλο που ρωτούσε πριν λίγες μέρες . Εγώ πιο πολύ ρώτησα για τα ποσοστά του Android που έγραψα.

 

Τα ποσοστά του android στο συγκεκριμένο τηλέφωνο εκεί πάνε..

Κ εμένα είναι στο 23 και 15..

Link to comment
Share on other sites

Τα ποσοστά του android στο συγκεκριμένο τηλέφωνο εκεί πάνε..

Κ εμένα είναι στο 23 και 15..

 

38% συνεπώς εγώ είμαι στο 46% . Φυσικά και αυτό το νούμερο είναι πάλι συνάρτηση της χρήσης. Αν σερφαρεις περισσότερο θα πέσει το Android αφού θα ανέβει η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Αν την έχεις internal .. θα κάνεις advanced wipe/dalvik cache,cache,data,system.

Εννοείται τα χάνεις όλα.

 

Τα έκανα wipe όλα πέρασα πάλι την ρόμ αλλά τίποτα δεν αντιδράει όταν είμαι στο βήμα να βάλω το δάχτυλο για να συνεχήσει

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω θέμα με το Android System.. Δεν αφήνει ποτέ το κινητό μου να "κοιμηθεί". Βλέπω στο cpu spy, μιας και δεν είμαι ρουτ ότι πράγματι την νύχτα δεν έκλεισε μάτι :-P Φυσικά με μια πτώση 10-20% κάθε φορά

Δεν μπορώ να καταλάβω.. Έχω συγκρατημενα όλα τα wakelocks από τις εφαρμογές και με "προδίδει" το σύστημα.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/ea1e42a668ac230bcd96f9db50532eb0.jpg

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα wipe όλα πέρασα πάλι την ρόμ αλλά τίποτα δεν αντιδράει όταν είμαι στο βήμα να βάλω το δάχτυλο για να συνεχήσει

Έχεις βάλει το πιν δλδ και όταν βάζεις το δάχτυλο δεν το βλέπει καν; κάνει μια μικρή δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα wipe όλα πέρασα πάλι την ρόμ αλλά τίποτα δεν αντιδράει όταν είμαι στο βήμα να βάλω το δάχτυλο για να συνεχήσει

εγω παλι μπακαλιστικη απάντηση θα σου δωσω... κανενα ξενο δαχτυλο δοκιμασες; να δεις αν αντιδραει και το ακυρωνεις.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το πιν δλδ και όταν βάζεις το δάχτυλο δεν το βλέπει καν; κάνει μια μικρή δόνηση.

 

Ακριβώς δεν κάνει την δόνηση και μένει στο βήμα που με δίχνει οδηγίες ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω παλι μπακαλιστικη απάντηση θα σου δωσω... κανενα ξενο δαχτυλο δοκιμασες; να δεις αν αντιδραει και το ακυρωνεις.

 

Οταν είχα την stable Oficcial δέν είχε τέτοιο θέμα μόνο την πρώτη φόρα που ήθελε μια επανακίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο μου ακούγεται...

Την ρομ την είχες και την ξανα εγκατέστησες ή κατέβασες άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο μου ακούγεται...

Την ρομ την είχες και την ξανα εγκατέστησες ή κατέβασες άλλη;

 

Αν μιλάς για την ελληνική την είχα ήδη στον αποθηκευτικό χώρο οπως ανέφερα και εκτέλεσα κανονικά τα βήματα για φορμάτ και φλας. Στο κινιτό αρχικά είχα oficial stable.

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα χτες το κινητο απο το gearbest και μου ηρθε σημερα αυτο το mail http://prntscr.com/bmzhde παραγγελνω πρωτη φορα απο αυτο το μαγαζι... Μπορει να μου πει καποιος που εχει ξαναπαραγγειλει να μου πει τι να κανω ?

 

Είναι η κλασική σαχλαμάρα του Gearbest. Αν έχεις unverified account στο paypal σου στέλνει το συγκεκριμένο μήνυμα. Προσωπικά τους τα είχα χώσει λέγοντας οτι δεν έχουν δικαίωμα να μου ζητάνε τόσο προσωπικά δεδομένα κ πως η κάρτα μου έχει 3step verification πριν καν γίνει η συναλλαγή.

 

Γνώμη μου είναι να κάνεις κάτι ανάλογο κ επ'ουδενί μη δώσεις τέτοιου είδους προσωπικά στοιχεία.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την ελληνική την είχα ήδη στον αποθηκευτικό χώρο οπως ανέφερα και εκτέλεσα κανονικά τα βήματα για φορμάτ και φλας. Στο κινιτό αρχικά είχα oficial stable.

 

Κατέβασε την 7,3,2 και με τον ίδιο τρόπο πέρνα την...δεν μπορεί...εκτός αν φταίει ο ίδιος ο αισθητήρας.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω θέμα με το Android System.. Δεν αφήνει ποτέ το κινητό μου να "κοιμηθεί". Βλέπω στο cpu spy, μιας και δεν είμαι ρουτ ότι πράγματι την νύχτα δεν έκλεισε μάτι :-P Φυσικά με μια πτώση 10-20% κάθε φορά

Δεν μπορώ να καταλάβω.. Έχω συγκρατημενα όλα τα wakelocks από τις εφαρμογές και με "προδίδει" το σύστημα.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/ea1e42a668ac230bcd96f9db50532eb0.jpg

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3

Αν κάνεις επανεκκίνηση, αμέσως μετά πέφτει καθόλου για "ύπνο" ;;;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό.. τίποτα. Σπάνια δεν το κάνει αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω πότε..

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...