Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα φορτίζει στο 80% όταν το έχω σε θύρα USB με ανοιχτό το pc. Όταν είναι κλειστό το pc από τη USB φορτίζει κανονικά μέχρι το 100%.

 

Στον φορτιστή του δεν μου έτυχε να παρουσιαστεί το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προχθες το πηρα δεν εκανα ακομη factory reset.

Θα δοκιμασω να το φορτισω την επομενη φορα κλειστο και με αλλον φορτιστη.

Ο Kampamarou ο οποιος εχει το ιδιο προβλημα μου απαντησε οτι η λυση που βρηκε ειναι να βγαζει το καλωδιο στο 80% και μετα να το ξαναβαζει για να συνεχιζει την φορτιση μεχρι το 100%.

Οπως καταλαβαινετε πρεπει να βρουμε τι φταιει για να το ξεπερασουμε γιατι δεν παλευεται το βγαλε βαλε το καλωδιο οταν φορτιζει.

Άρα αν ηταν από θερμοκρασία δεν θα συνέχιζε. Σίγουρα software είναι το πρόβλημα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

το αλλο θεμα που εχω στην 7.3.6.0 ειναι οτι αρκετες φορες κολλαει το rotate. πρεπει να κλειδωσω το κινητο και να το ξεκλειδωσω και δουλευει. H china dev rom ειναι αρκετα σταθερη? μπορω να την περασω χωρις ρουτ?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε update 7.3.7.0 :)

 

Sent from my Redmi Note 3

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το αλλο θεμα που εχω στην 7.3.6.0 ειναι οτι αρκετες φορες κολλαει το rotate. πρεπει να κλειδωσω το κινητο και να το ξεκλειδωσω και δουλευει. H china dev rom ειναι αρκετα σταθερη? μπορω να την περασω χωρις ρουτ?

Σίγουρα όχι πιο σταθερή από την Stable..

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

το rotate μπαγκ σου εχει τυχει?

 

το εχω παντα κλειδωμενο στο portrait

αλλα στις φωτογραφιες γυρναει κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να καλιμπράρεις τον αισθητήρα;

 

ναι εκανα εχθες καλιμπραρισμα. συμβαινει αρκετα οταν ειμαι στο youtube αρκετη ωρα και βγαινω απο την εφαρμογη οταν ανοιξω αλλη την ανοιγει στο οριζοντιο ή στο iflix το ιδιο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σε αφήνει να μπεις σε στοκ recovery, κάνε οπωσδήποτε ένα factory reset, πριν ο,τιδηποτε άλλο και δες εάν το battery drain συνεχίζει.. Το πιο πιθανό είναι να είναι μία κακό γραμμένη εφαρμογή που θα ξεφορτωθείς.

Εάν συνεχισει το πρόβλημα, θα πρέπει να ψάξεις την ρίζα του που σημαίνει ροοτ...(χωρίς ροοτ δεν έχεις πρόσβαση σε εφαρμογές που δείχνουν με λεπτομέρειες την κατανάλωση μπαταρίας όπως wakelock detector, CPU z, better battery stats, κτλ)

Πριν φτάσουμε όμως εκεί, κάνε ένα factory reset..

 

Έκανα χθες το βράδυ από κόλλημά μου συνεχόμενα factory reset με την μπαταρία στο 48-49% περίπου. Το βράδυ για 5 ώρες ήταν σε λειτουργία πτήσης και σήμερα έκανα κάποια τηλεφωνήματα στη δουλειά, με internet μέσω 3g λίγα λεπτά, και τώρα είμαι στο 41%. Στο battery use έχω: android system 19% και Android 12%. Screen 32%. Θα το δω πως θα πάει και θα κάνω πάλι μία πλήρη φόρτιση χωρίς διακοπή και βλέπουμε. Απ' όσο ξέρω το κινητό δεν πρέπει να το αφήσω να αδειάσει ή μπαταρία και να κλείσει τελείως όντας ανοιχτό, γιατί μειώνεται ή ζωή της μπαταρίας. Έτσι δεν είναι; Μετά την πλήρη φόρτιση τα ξαναλέμε. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

ναι εκανα εχθες καλιμπραρισμα. συμβαινει αρκετα οταν ειμαι στο youtube αρκετη ωρα και βγαινω απο την εφαρμογη οταν ανοιξω αλλη την ανοιγει στο οριζοντιο ή στο iflix το ιδιο κανει.

 

Το Auto-rotation καταρχήν δεν είναι αισθητήρας αλλά λογισμικό που παίρνει πληροφορίες από αισθητήρα.(ένας αισθητήρας για πολλές χρήσεις με λίγα λόγια

Accelerometer, Orientation, Auto-Rotation, G-sensor & Gravity sensor)

Αν σκεφτείς αυτό πολύ πιθανόν να μην έχει κάτσει σωστά η ρομ και για αυτό να σου κάνει κόλπα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, θα βγω κι εγώ μια φορά Offtopic αλλά το βρίσκει κανείς πουθενά σε EU Warehouse?

http://www.honorbuy.com/109-xiaomi-redmi-note-3-pro

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το κινητό από το vickmall με αυτήν την ρομ (Official Developer Rom (Only Chinese&English language) επειδή μου ύπατε ότι μπορώ να περάσω πιο εύκολα την ελληνική ρομ. Μπορείτε να μου δώσετε κάποιον οδηγό η κάποιο βίντεο πώς να περάσω την ελληνική ρομ;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα το κινητό από το vickmall με αυτήν την ρομ (Official Developer Rom (Only Chinese&English language) επειδή μου ύπατε ότι μπορώ να περάσω πιο εύκολα την ελληνική ρομ. Μπορείτε να μου δώσετε κάποιον οδηγό η κάποιο βίντεο πώς να περάσω την ελληνική ρομ;;

 

'Ολα είναι γραμμένα στην πρώτη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με παραπεμψει στους drivers που πρεπει να βαλω? δοκιμασα καποιους αλλα μου λεει παλι οτι δεν εχω drivers..

 

mi pc suite και mi flash αν βάλεις σε windows 7 είσαι οκ συνήθως.

Σε win 10 θέλεις και αυτό πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα καταφερα,περασα την ελληνικη ρομ απροβληματιστα ..

να ρωτησω κατι αλλο τωρα.. βλεπω οτι εχω την εκδοση anroid 5.1.1 kai miui 7,3 .. ειμαι ενταξει απο το θεμα των εκδοσεων? ή υπαρχει κατι νεοτερο και εγω περασα το παλιο?

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα καταφερα,περασα την ελληνικη ρομ απροβληματιστα ..

να ρωτησω κατι αλλο τωρα.. βλεπω οτι εχω την εκδοση anroid 5.1.1 kai miui 7,3 .. ειμαι ενταξει απο το θεμα των εκδοσεων? ή υπαρχει κατι νεοτερο και εγω περασα το παλιο?

 

Μια χαρά είσαι.. σε λίγο θα βγεί νέα....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.. σε λίγο θα βγεί νέα....

ξέρουμε αν θα ειναι σε έκδοση 6 η miui 8??η θα συνεχίσουν το ίδιο μοτίβο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

@soup88

Με την multi δεν ξεκλειδώνει ο bootloader, πρέπει να περάσεις την Dev την official..

Στο δεύτερο ερώτημα σου.αφου ξεκλειδώσεις τον bl σου προτείνω να περάσεις την ελληνική stable. O Kenzo δεν είναι κάποιος που βγάζει ρομ για το κινητό, έτσι ονομάζεται το κινητό, σε όλα τα κινητά της η xiaomi έχει δώσει διάφορα ονόματα...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα,

 

Στο xiaomi-muiu εχουν 3 ROM

 

1. [ROM][MiUi 8] Custom Rom για το RedmiNote3-Pro Kenzo MiUi8-6.6.23

2. [GTV-6.6.23] Xiaomi Redmi Note 3 PRO

3. [stable V7.3.2.0] Xiaomi Redmi Note 3 PRO

 

Ποια ROM εινια η stable ή 3 ?

 

Οι αλλες τι ειναι και τι διαφορες εχουν απο thn stable ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Στο xiaomi-muiu εχουν 3 ROM

 

1. [ROM][MiUi 8] Custom Rom για το RedmiNote3-Pro Kenzo MiUi8-6.6.23

2. [GTV-6.6.23] Xiaomi Redmi Note 3 PRO

3. [stable V7.3.2.0] Xiaomi Redmi Note 3 PRO

 

Ποια ROM εινια η stable ή 3 ?

 

Οι αλλες τι ειναι και τι διαφορες εχουν απο thn stable ?

 

Ευχαριστω

 

Οι άλλες 2 είναi developer.. Ας πούμε "δοκιμαστικές"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Προσπάθησα να βρω το manual όμως δεν βρίσκω πουθενά

Μια ερώτηση

Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο στην πρώτη φόρτιση της μπαταρίας (8ωρα πλήρης φόρτισης, άδειασμα μπαταρίας κτλ)?

Και γενικά τι ισχύει για την φόρτιση της μπαταρίας?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Προσπάθησα να βρω το manual όμως δεν βρίσκω πουθενά

Μια ερώτηση

Χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο στην πρώτη φόρτιση της μπαταρίας (8ωρα πλήρης φόρτισης, άδειασμα μπαταρίας κτλ)?

Και γενικά τι ισχύει για την φόρτιση της μπαταρίας?

Ευχαριστώ πολύ

 

Φίλε Στάθη δεν ισχύει τίποτα. Φόρτιζε το όπως θέλεις απλά να αποφεύγεις να το αφήνεις πολλές ώρες στην πρίζα.

Όχι ότι θα πάθει κάτι αλλά δεν είναι κ ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Στάθη δεν ισχύει τίποτα. Φόρτιζε το όπως θέλεις απλά να αποφεύγεις να το αφήνεις πολλές ώρες στην πρίζα.

Όχι ότι θα πάθει κάτι αλλά δεν είναι κ ότι καλύτερο.

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...