Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κανει 230 απο ευρωπαικη δε ξερω κατα ποσο συμφερει οταν ελλαδα το βρισκεις στο σκρουτζ απο 220 μεχρι 250.

Βλεπεις που το εχει ετοιμοπαραδωτο και θα εχεις και εγγυηση απο εδω.

Δεν υπάρχει πουθενά ετοιμοπαραδοτο στην Ελλάδα, και σίγουρα προτιμώ την αξιοπιστία των vickmail, honorbuy κλπ από τα συγκεκριμένα του skroutz που έχουν το redmi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επανερχομαι καθως περιμενα τι οκ για ξεκλειδωμα bootloader.. το πηρα σε 3 μερες ωστοσο(γρηγοροι ηταν)

στην προσπαθεια να ξεκλειδωσω το κινητο μου κολλαγε στο 50% και μου εβγαζε την επιλογη try again.. το πατησα 1..το πατησα δευτερη και πηγε 100%..οποτε ολα οκ απο εκει σωστα?

εγκατεστησα και τους driver..

ερωτηση:την ελληνικη rom που βαζουμε στο κινητο,την αφηνουμε σε μορφη zip?

ερωτηση 2: εχει σημασια σε πιο μερος της συσκευης θα βαλουμε το αρχειο?

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι καθως περιμενα τι οκ για ξεκλειδωμα bootloader.. το πηρα σε 3 μερες ωστοσο(γρηγοροι ηταν)

στην προσπαθεια να ξεκλειδωσω το κινητο μου κολλαγε στο 50% και μου εβγαζε την επιλογη try again.. το πατησα 1..το πατησα δευτερη και πηγε 100%..οποτε ολα οκ απο εκει σωστα?

εγκατεστησα και τους driver..

ερωτηση:την ελληνικη rom που βαζουμε στο κινητο,την αφηνουμε σε μορφη zip?

ερωτηση 2: εχει σημασια σε πιο μερος της συσκευης θα βαλουμε το αρχειο?

 

1. μορφή ζιπ από την στιγμή που θα την βάλεις μέσα από recovery

2. χύμα καλύτερα για να την βρεις εύκολα..

Είσαι οκ αν έφτασε 100% προχώραααααα..;)

Link to comment
Share on other sites

1. μορφή ζιπ από την στιγμή που θα την βάλεις μέσα από recovery

2. χύμα καλύτερα για να την βρεις εύκολα..

Είσαι οκ αν έφτασε 100% προχώραααααα..;)

 

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο cmd εκει που λεει list of devices attached δεν μου εμφανιζει τιποτα.. τι παιζει τωρα εδω?

Link to comment
Share on other sites

στο cmd εκει που λεει list of devices attached δεν μου εμφανιζει τιποτα.. τι παιζει τωρα εδω?

 

Δεν έχεις ενεργοποιήσει το usb debugging ή δεν έχεις drivers.

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται οτι εβαλα τους drivers kai ενεργοποιησα το debugging...

στους drivers μου βγαζει αυτο εδω,,πρεπει να κανω και κατι αλλο στο τελος της εγκαταστασης?

http://prntscr.com/blb8zp

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι ζηταει ,απλα δεν καταλαβαινω τι..:)

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται οτι εβαλα τους drivers kai ενεργοποιησα το debugging...

στους drivers μου βγαζει αυτο εδω,,πρεπει να κανω και κατι αλλο στο τελος της εγκαταστασης?

http://prntscr.com/blb8zp

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι ζηταει ,απλα δεν καταλαβαινω τι..:)

 

Δεν έχεις adb drivers στο λέει..

Πάνε στην διαχείριση συσκευών και δες αν είναι εγκατεστημένος άλλος οδηγός adb.

Επίσης αν έχεις win 10 κάνε και αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! προσπαθω να χρησιμοποιησω γραφικο για την μπαταρια, αλλα μετα απο λιγο δεν μ δειχνει σωστα την σταθμη της μπαταριας. υποθετω πως εχει να κανει με την συσκευη που μπαινει σε sleep mode. Γνωριζει κανεις πως φτιαχνεται αυτο ή εστω ν προτεινει καποια εφαρμογη που να ξεπερνα αυτο το προβλημα?

κανεις δν εχει σχετικο θεμα με τα γραφικα στοιχεια??

Link to comment
Share on other sites

κανεις δν εχει σχετικο θεμα με τα γραφικα στοιχεια??

 

Μα δεν έχεις εξηγήσει τι ακριβώς θέλεις; Πές έχω το "χ" γραφικό στοιχείο και κάνει "αυτό" "τότε"..

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έπιασε το μάτι μου τέτοια συζήτηση πρόσφατα αλλά δεν μπορώ να την ξαναβρώ.. Κανένα καλό θέμα που μα θυμίζει στοκ Android ξέρουμε? :) ή μουφα όλα; :P

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έπιασε το μάτι μου τέτοια συζήτηση πρόσφατα αλλά δεν μπορώ να την ξαναβρώ.. Κανένα καλό θέμα που μα θυμίζει στοκ Android ξέρουμε? :) ή μουφα όλα; :P

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Τα εικονίδια σε ενδιαφέρουν ή όλο το σύστημα; Αν θες κατέβασε το Google Now Launcher

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος τής συσκευής εδώ κ τρείς μέρες. Έχω ξεκλειδώσει κ έχω την Ελληνικη stable 7.2.2.Πρίν ήμουν κάτοχος του redmi note 2 prime.Για εμένα κλάσης ανώτερο το redmi note 3 pro που έχω τώρα. Δύο θέματα μέχρι στιγμής: μερικές φορές όταν ξεκλειδωνω με το δαχτυλικο αποτύπωμα κάνει τρουτ, ξεκλειδωνει κ αμέσως ξανακάνει τρουτ κ κλειδώνει με αποτέλεσμα να χρειάζεται να ξαναβαλω το δακτυλικό. Κ επίσης δεν μπορώ(αν κ χρόνια χρήστης miui)από που μπαίνει η απόδοση αυξημένη κ όχι ισορροπημένη.κάποτε ήταν στην μπαταρία κ το επέλεγες αλλά τώρα δεν το βρίσκω πουθενά στην μπαταρία αλλά ούτε κ στίς υπόλοιπες ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια σε ενδιαφέρουν ή όλο το σύστημα; Αν θες κατέβασε το Google Now Launcher

Με nova launcher είμαι οπότε αυτό είναι καλυμμένο. Στα toggles ή στις ρυθμίσεις ας πούμε με νοιάζει να έχει εμφάνιση πιο κοντά στο καθαρό Android. Δεν σκάω κιόλας αλλά θα μαρεσε :P

Ή μήπως κάποιο πιο "σκοτεινό" θέμα; αυτό το λευκό στις ρυθμίσεις καμιά φορά χτυπάει πολύ.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος τής συσκευής εδώ κ τρείς μέρες. Έχω ξεκλειδώσει κ έχω την Ελληνικη stable 7.2.2.Πρίν ήμουν κάτοχος του redmi note 2 prime.Για εμένα κλάσης ανώτερο το redmi note 3 pro που έχω τώρα. Δύο θέματα μέχρι στιγμής: μερικές φορές όταν ξεκλειδωνω με το δαχτυλικο αποτύπωμα κάνει τρουτ, ξεκλειδωνει κ αμέσως ξανακάνει τρουτ κ κλειδώνει με αποτέλεσμα να χρειάζεται να ξαναβαλω το δακτυλικό. Κ επίσης δεν μπορώ(αν κ χρόνια χρήστης miui)από που μπαίνει η απόδοση αυξημένη κ όχι ισορροπημένη.κάποτε ήταν στην μπαταρία κ το επέλεγες αλλά τώρα δεν το βρίσκω πουθενά στην μπαταρία αλλά ούτε κ στίς υπόλοιπες ρυθμίσεις

 

Για το δαχτυλικο αποτύπωμα έχω παρατηρήσει τα εξής. Αν το ξεκλειδωσεις και είναι γυρισμένο με την οθόνη προς τα κάτω κλειδώνει πάλι αυτόματα. Επίσης αν ο αισθητήρας φωτεινότητας είναι καλυμμένος πάλι κλειδώνει αυτόματα. Είναι σαν προστασία από κατά λάθος ξεκλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον KABAMARU εχω την CLOBAL STABLE 7.3.6 και στην δευτερη φορτιση που του εκανα απο τοτε που το αγορασα μου σταματησε στο 80%.

Στην πρωτη φορτιση πηγε μεν στο 100% αλλα ο κεραυνος δεν ελεγε να σβησει δηλαδη δεν σταματουσε η φορτιση με τιποτα.

Ξερετε τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αυτό μου λυνοταν με την επανεκκίνηση. Τώρα πλέον έστρωσε και "κοιμάται" μόνο του....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ήδη έκανα την πλήρη φόρτιση και τώρα το αδειάζω. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά έσβησα και το zooper. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160626/7b447b72de530073fd14afe73d42eeba.jpg

Αν συνεχίσει έτσι χτυπάω 8ωρο σίγουρα. Και να τονίσω πως είμαι με μια ώρα Sky force, ένα σχετικά απαιτητικό παιχνίδι. Όχι ότι πιο σκληροπυρηνικό υπάρχει αλλά αρκετά ζόρικο για να τραβάει πολύ πιο γρήγορα μπαταρία.

Μένει να δω και τα wakelocks το βράδυ και μιλάμε για μια πολύ ικανοποιητικη διάρκεια μπαταρίας.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εγω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον KABAMARU εχω την CLOBAL STABLE 7.3.6 και στην δευτερη φορτιση που του εκανα απο τοτε που το αγορασα μου σταματησε στο 80%.

Στην πρωτη φορτιση πηγε μεν στο 100% αλλα ο κεραυνος δεν ελεγε να σβησει δηλαδη δεν σταματουσε η φορτιση με τιποτα.

Ξερετε τι μπορει να φταιει;

Ούτε αν το φορτίζεις κλειστό προχωράει; έκανες κανένα factory reset. ;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

@nickname98 και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Η λύση που βρήκα ήταν ένα calibration της μπαταρίας και μια επανεκκίνηση μετά από φόρτιση. Για το calibration: φορτισε το κινητό πλήρως και άστο μια ωρίτσα παραπάνω (αν μπορείς κλειστό) μετά δούλεψε το μέχρι να σβήσει και ξανά full φόρτιση. Εγώ πλέον έχω 100>20% 6 ώρες οθόνη στη μιάμιση μέρα με μέτρια χρήση (και λίγο gaming). Βέβαια τα 10ωρα δε τα έχω πιάσει με κανένα τρόπο

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Εγώ τελικά πιστεύω ότι με την χρήση που του κάνω είναι πολύ καλά και με 2 κάρτες... Δεν βλέπω να μπαίνει deep sleep βέβαια. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160626/940a1fc27ba29c0bad09a256e7b93923.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Καινουργιος και εγω εδω. Πρωτη φορα παιρνω Xiaomi.Απλα αυριο παραλαμβανω και το κινητο μου ερχεται απο Vickmall με την Multi.

Εκατσα και διαβασα τον εξης οδηγο ¨

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353

και απλα θα ηθελα να ου διευκρινησει καποιος κατι.Η πρωτη ερωτηση μου ειναι αν μπορει να ξεκλειδωσει ο bootloader με τη ρομ που θα ερθει απο Vickmall η πρεπει να βαλω κατευθειαν την Dev και μετα να κανω αιτηση να το ξεκλειδωσω ?

και η δευτερη ερωτηση μου ειναι η εξης :

Ποια ελληνικη να βαλω ? την πρωτη του Kenzo η ποια απο τις αλλες δυο

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/549-Xiaomi-RedMi-Note-3-Pro-Kenzo/

Ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

@soup88

Με την multi δεν ξεκλειδώνει ο bootloader, πρέπει να περάσεις την Dev την official..

Στο δεύτερο ερώτημα σου.αφου ξεκλειδώσεις τον bl σου προτείνω να περάσεις την ελληνική stable. O Kenzo δεν είναι κάποιος που βγάζει ρομ για το κινητό, έτσι ονομάζεται το κινητό, σε όλα τα κινητά της η xiaomi έχει δώσει διάφορα ονόματα...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Ερώτηση. Είμαι σε lg g2 με χρόνια aosp, ξηλωμενη η μαμισια από την αρχή γτ δεν παλευοταν. Κάποιος που έχει κάνει την μετάβαση από το θρυλικό g2 μας στο redmi, μπορεί να μοιραστεί εντυπώσεις;

Εγώ την έκανα κ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη.

Καλύτερη κάμερα

Καλύτερο ηχείο κ ποιότητα κλήσεων

Ειμαι στη δεύτερη φόρτιση κ συνέχεια το σκαλιζω γιατί όλο κάτι θα ψαξω κ ή μπαταρία κρατάει γερά

Κι εγώ δισταζα.. αλλά καμιά σχέση.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες το πηρα δεν εκανα ακομη factory reset.

Θα δοκιμασω να το φορτισω την επομενη φορα κλειστο και με αλλον φορτιστη.

Ο Kampamarou ο οποιος εχει το ιδιο προβλημα μου απαντησε οτι η λυση που βρηκε ειναι να βγαζει το καλωδιο στο 80% και μετα να το ξαναβαζει για να συνεχιζει την φορτιση μεχρι το 100%.

Οπως καταλαβαινετε πρεπει να βρουμε τι φταιει για να το ξεπερασουμε γιατι δεν παλευεται το βγαλε βαλε το καλωδιο οταν φορτιζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...