Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με official dev δοκίμασα το πανόραμα αλλα δεν τραβάει 360 μοίρες. Γιατί ? συμβαίνει και σε άλλους?

 

Για να μην χαθεί αν κάποιος ξέρει ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δωστε λιγο τα φωτα σας ..εκανα λογαριασμο στο miui ,αλλα πως κανουμε αιτηση?κατι κινεζικα πεταει..οταν παταω το unlock now

 

το καταφερα ..οκ..αναμενω τωρα sms..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα update που μου βγαζει τα κανω κανονικα μεχρι να παρω το οκ για ξεκλειδωμα?

Link to comment
Share on other sites

και κατι που με παραξενεψε , δεν γραφει πουθενα το "pro " νομιζω , και το επιβεβαιωσα οτι ειναι αυτο απο τα χαρακτηριστικα του..

 

Το Pro δεν είναι η ονομασία του, και αυτό απλά redmi note 3 λέγεται, απλά το Pro είναι unofficial ονομασία του κόσμου για να το ξεχωρίζει απ την απλή μη snapdragon έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με πεταει απο εφαρμογες οπως you tube συνεχεια ουτε 1 λεπτο δεν μπορώ να δω και ενα αλλο θεμα στο antutu μου δινει 55.400 μετα το update σε 7.3.6.0
Link to comment
Share on other sites

1. Δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβαλεις το Google account σου μαζί με μια διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής YouTube.

2. Μην το κοιτάς καν το antutu.. Εγώ τώρα έκανα το πρώτο benchmark μου ίσα ίσα επειδή ήθελε ένας φίλος και έβγαλε 760000.. Και; :P

Όσο το βλέπεις πως δεν πάει όντως πιο αργά μην σε αγχωνουν τα benchmarks.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Official είναι με τα κινέζικα και τις προεγκατεστημένες εφαρμογές ή έχουν βγάλει και international έκδοση;

 

Υπάρχει και global ρομ με google play χωρίς Ελληνικά και χωρίς κινέζικες εφαρμογές.

Αν δεν θέλεις Ελληνικά και κάποια άλλα που προσφέρει η Ελληνική να την προτιμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και από εμένα.

Ο αδελφός μου με το RN3 και με σιμ από την wind δεν μπορεί να στείλει sms. Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό? Όταν του στέλνουν δέχεται κανονικά αλλά ακόμα και απάντηση να πατήσει λέει πως το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί. Στον τύπο δικτύου το έχει μόνιμα στο 2G καθώς σχεδόν ποτέ δεν χρησιμοποιεί δεδομένα κινητής. Την σιμ την δοκιμάσαμε και στις δύο θέσεις αλλά κάνει ακριβώς το ίδιο.

Μου είπε πως το πήγε και στη wind και οι φωστήρες εδώ η πρώτη τους αντίδραση ήταν "τι τηλέφωνο είναι αυτό?" και εννοείται δεν έκαναν απολύτως τίποτα.

Υπαρχει γενικά θέμα? αν ναι πως αντιμετωπίζεται?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Για να μην χαθεί αν κάποιος ξέρει ας μου πει.

 

Έχει θέμα η εφαρμογή με το πανόραμα. Δοκίμασε άλλη..google camera ας πούμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα και από εμένα.

 

Καλημέρα . Καταρχήν δες λίγο τι ρομ φοράει.. (ίσως να παίζει ρόλο).

Δοκίμασε την κάρτα σε άλλο τηλέφωνο να δεις μήπως φταίει η σιμ..

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

 

Καλημέρα . Καταρχήν δες λίγο τι ρομ φοράει.. (ίσως να παίζει ρόλο).

Δοκίμασε την κάρτα σε άλλο τηλέφωνο να δεις μήπως φταίει η σιμ..

 

Ναι, παράλειψή μου,

φοράει την κλασσική που βάζει το Βικμολ την πολύγλωσση.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με πεταει απο εφαρμογες οπως you tube συνεχεια ουτε 1 λεπτο δεν μπορώ να δω και ενα αλλο θεμα στο antutu μου δινει 55.400 μετα το update σε 7.3.6.0

Με 7.3.6

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160624/6374c14967b24e26e9e2f93131876656.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παράλειψή μου,

φοράει την κλασσική που βάζει το Βικμολ την πολύγλωσση.

 

Παναγιώτης

 

Με Ελληνικά να φανταστώ..

Παίζει να φταίει και αυτή.. αλλά δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Με Ελληνικά να φανταστώ..

Παίζει να φταίει και αυτή.. αλλά δεν μπορώ να στο πω με σιγουριά.

 

Ναι αυτή με τα ελληνικά η πολύγλωσση.

Θα το δοκίμαζα στο δικό μου, αλλά και εγώ την ίδια έχω ακόμα. Θα το δοκιμάσουμε πάντως και σε άλλο αν και η κάρτα είναι καινούρια (δύο μηνών το πολύ).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Με 7.3.6

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160624/6374c14967b24e26e9e2f93131876656.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Πριν το update εβγαζα 74000 μετα μου εβγαζε λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το update εβγαζα 74000 μετα μου εβγαζε λιγότερο.

Είδες αν έχεις κάποιο προφίλ μπαταρίας ενεργό? Πολλές φορές με χαμηλή μπαταρία βγάζει λιγότερο. Είδες αν στο background τρέχει κάποια ενεργοβόρα διεργασία?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβαλεις το Google account σου μαζί με μια διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής YouTube.

2. Μην το κοιτάς καν το antutu.. Εγώ τώρα έκανα το πρώτο benchmark μου ίσα ίσα επειδή ήθελε ένας φίλος και έβγαλε 760000.. Και; :P

Όσο το βλέπεις πως δεν πάει όντως πιο αργά μην σε αγχωνουν τα benchmarks.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Καλημέρα μολισ το δοκιμασα αυτο τίποτα παλι με πεταει μετα το update ξεκινησε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μολισ το δοκιμασα αυτο τίποτα παλι με πεταει μετα το update ξεκινησε αυτο.

 

Κατέβασε την πλήρη ρομ στο τηλέφωνο (από εδώ) και κάνε update μέσω της εφαρμογής του τηλεφώνου. Κάτι μάλλον πήγε στραβά, σε μένα δουλεύουν όλα όπως πριν, μάλιστα βελτιώθηκε και η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Είδες αν έχεις κάποιο προφίλ μπαταρίας ενεργό? Πολλές φορές με χαμηλή μπαταρία βγάζει λιγότερο. Είδες αν στο background τρέχει κάποια ενεργοβόρα διεργασία?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Το εβαλα να τρέξει παλι 57400 ανεβηκε λιγο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε την πλήρη ρομ στο τηλέφωνο (από εδώ) και κάνε update μέσω της εφαρμογής του τηλεφώνου. Κάτι μάλλον πήγε στραβά, σε μένα δουλεύουν όλα όπως πριν, μάλιστα βελτιώθηκε και η μπαταρία.

 

Θα το δοκιμάσω και θα δω αν αλλάξει κάτι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Global 7.3.6 stable και antutu 76298 και δεν είχα άδεια ΡΑΜ. Είχα αφήσει 2 εφαρμογές.

 

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έχεις κάνει τη #&(') £@'#.

 

Ελπιζω με την 7.3.6 να έγινε η μπαταρία όπως στην 7.2.3 γιατί με την 7.3. 5 είχα δει πτώση.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Θα το αγοράσω, αλλά από όσο κατάλαβα θα πρέπει να μπλέξω με νέες ρομ.

Για να βάλω ελληνική ρομ και αν ακολουθήσω τους οδηγούς, θα έχω το κινητο ρουταρισμένο?

Γιατί ΔΕΝ το θέλω με ρουτ, γιατί βάζω το novago να παρακολουθώ nova το οποίο δεν δουλεύει με ρουταρισμένα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Θα το αγοράσω, αλλά από όσο κατάλαβα θα πρέπει να μπλέξω με νέες ρομ.

Για να βάλω ελληνική ρομ και αν ακολουθήσω τους οδηγούς, θα έχω το κινητο ρουταρισμένο?

Γιατί ΔΕΝ το θέλω με ρουτ, γιατί βάζω το novago να παρακολουθώ nova το οποίο δεν δουλεύει με ρουταρισμένα τηλέφωνα.

 

θα το παρεις με dev rom.θα κανεις αιτηση να παρεις εγκριση για unlock.To root ειναι προαιρετικο.:)

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

θα το παρεις με dev rom.θα κανεις αιτηση να παρεις εγκριση για unlock.To root ειναι προαιρετικο.:)

Δηλαδή μπορώ να βάλω την ελληνική ρομ, αλλά να το έχω χωρίς ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω κολλησει στην rom greek 6.5.26 δεν αναβαθμίζονται "αυτοματα" ; Πρεπει καθε φορα να κατεβαζω 850Μb rom και να την αναβαθμίζω (χωρις να κανω wipe)

 

δεν Γινεται να κατεβαζω μονο τις ενημερωσεις και οχι το full πακετο; Μηπως κατι δεν εχω καταλαβει σωστα;

Edited by Shimpaku
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω κολλησει στην rom greek 6.5.26 δεν αναβαθμίζονται "αυτοματα" ; Πρεπει καθε φορα να κατεβαζω 850Μb rom και να την αναβαθμίζω (χωρις να κανω wipe)

 

δεν Γινεται να κατεβαζω μονο τις ενημερωσεις και οχι το full πακετο; Μηπως κατι δεν εχω καταλαβει σωστα;

 

μονο οι official αναβαθμιζονται αυτοματα..

 

διαβασε λιγο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

και θα δεις πως κανουμε update

Link to comment
Share on other sites

μονο οι official αναβαθμιζονται αυτοματα..

 

διαβασε λιγο εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

και θα δεις πως κανουμε update

 

Το εχω διαβασει. Αρα γίνεται οπως γραφω παραπανω να κατεβαζω ολη την ROM και update χωρις wipe data.

 

H stable greek ειναι καλη η τελευταια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης την εχει βαλει κανεις αυτην εδω; [ROM][MiUi 8] Custom Rom για το RedmiNote3-Pro Kenzo MiUi

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6126-ROM-MiUi-8-Custom-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-RedmiNote3-Pro-Kenzo-MiUi8-6-6-17/#description

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να βάλω την ελληνική ρομ, αλλά να το έχω χωρίς ρουτ?

 

Θα βάλεις Ελληνική stable

Όταν τελειώσει η εγκατάσταση θα κάνεις reboot system. Εκεί θα σε ρωτήσει να κάνεις εγκατάσταση το superSU .. Εσύ θα πατήσεις όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...