Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση αυτό θα ταιριάζει στο redmi note 3 Pro?

 

TOCHIC Tempered Glass Screen Protector Film for XIAOMI REDMI Note 3 - TRANSPARENT 1

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_270426.html

 

Λέει redmi note 3 ..

θα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς (μάλλον αρκετά θα έλεγα) off topic ερώτηση. Από vickmail κάτι συμπληρωματικα της παραγγελίας universal earphones ποια είναι; έχει πάρει κανείς να μας πει ποιο μοντέλο ακουστικών είναι κ αν λένε τπτ γτ κοψοχρονια τα δίνουν.

Αν ενοχλεί το ερώτημα λόγω της off-topic φύσης του, παρακαλώ την διαχείριση να το διαγράψει, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς (μάλλον αρκετά θα έλεγα) off topic ερώτηση. Από vickmail κάτι συμπληρωματικα της παραγγελίας universal earphones ποια είναι; έχει πάρει κανείς να μας πει ποιο μοντέλο ακουστικών είναι κ αν λένε τπτ γτ κοψοχρονια τα δίνουν.

Αν ενοχλεί το ερώτημα λόγω της off-topic φύσης του, παρακαλώ την διαχείριση να το διαγράψει, ευχαριστώ.

Νομίζω δίνει τα Xiaomi. Τα piston λένε είναι καλά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

@geoanto55 Αυτό νόμιζα και εγώ αλλα το support του GB έλεγε αλλα....

 

 

Και εγώ στην παρέα με RN3pro και miui 8 beta GTV :)

 

ps.

Τέλειος ο οδηγός!

Απλα σε αυτό το σημείο του ξεκλειδώματος 5) Κλείνουμε το κινητό (power off) και αφού κλείσει

πατάμε το volume down+power μαζί. Με αυτό τον τρόπο το κινητό μπαίνει σε fastboot mode (βγάζει σχετική ένδειξη.

 

διορθώστε το με volume down- και power. Παραλίγο να κάνω λάθος εκεί.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6602014#post6602014 αυτόν εδώ

Edited by dendenden
Link to comment
Share on other sites

@geoanto55 Αυτό νόμιζα και εγώ αλλα το support του GB έλεγε αλλα....

 

 

Και εγώ στην παρέα με RN3pro και miui 8 beta GTV :)

 

ps.

Τέλειος ο οδηγός!

Απλα σε αυτό το σημείο του ξεκλειδώματος 5) Κλείνουμε το κινητό (power off) και αφού κλείσει

πατάμε το volume down+power μαζί. Με αυτό τον τρόπο το κινητό μπαίνει σε fastboot mode (βγάζει σχετική ένδειξη.

 

διορθώστε το με volume down- και power. Παραλίγο να κάνω λάθος εκεί.

 

Σε fastboot μπαίνει με volume -(κάτω) & power.

Με volume +(πάνω) μπαίνει σε recovery.

edit: σε ποιον οδηγό αναφέρεσαι;;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θιξαμε,καλο gps που δεν θελει ιντερνετ και δωρεαν εχουμε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

sygic. (10 χαρακτήρες)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να παραγγείλω άμεσα ένα ακόμη τηλεφωνάκι από vickmall τι λέτε sing η nl post....το δικό μου το πείρα από honorbuy eu αλλά ξεφεύγει...μ'αυτα που γίνονται τελευταία με sing post φοβασαι

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι λάθος.. απλά ίσως να σε μπερδεύει λίγο. ΄΄Ισως θα έπρεπε να γράφει volume down & power

Δυστυχώς όμως πλέον δεν αλλάζει..

Link to comment
Share on other sites

Με το πέρασμα στην έκδοση 2.0 το VLC για android σταμάτησε να δουλεύει στο redmi note 3 pro, όπως ήταν λογικό έγιναν παράπονα και χαμηλές αξιολογήσεις στο google play από κάποιους κατόχους. Η απάντηση του developer ήταν να βάλει την συσκευή στην λίστα με τις μη συμβατές συσκευές!

ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ Υ Π Ο Σ Τ Η Ρ Η Ξ Η!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !Είμαι και εγω πλεον κάτοχος του φανταστικού αυτου τηλεφώνου .Ερχόμενος απο honor 6 ,η μπαταρία το redmi note 3 pro ειναι απίστευτη .

Εχω όμως ενα πρόβλημα που μου παρουσιαστηκε με το gmail και δεν έρχονται τα μηνύματα .Μετα απο μια ενημέρωση εχω developer 6.6.18 τωρα δεν συγχρονιζει παρα μονο χειροκινητα .Τι μπορώ να κάνω .Εχω τις εφαρμογες ενεργες οπως και το framework μαζι με gmail αλλα παλι δεν δουλευει ...

Link to comment
Share on other sites

Με το πέρασμα στην έκδοση 2.0 το VLC για android σταμάτησε να δουλεύει στο redmi note 3 pro, όπως ήταν λογικό έγιναν παράπονα και χαμηλές αξιολογήσεις στο google play από κάποιους κατόχους. Η απάντηση του developer ήταν να βάλει την συσκευή στην λίστα με τις μη συμβατές συσκευές!

ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ Υ Π Ο Σ Τ Η Ρ Η Ξ Η!

Γιατί δεν έχει άλλους media players στο play store που να δουλεύουν;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

τις επόμενες ημέρες θα αγοράσω το κινητό.

 

Στα minideal και vickmall μπορώ να χρησιμοποιήσω κατευθείαν τη προπληρωμενη/χρεωστική της ελληνικης τράπεζας (eurobank) ή προτείνετε να κάνω έμβασμα σε revolut;

Link to comment
Share on other sites

τις επόμενες ημέρες θα αγοράσω το κινητό.

 

Στα minideal και vickmall μπορώ να χρησιμοποιήσω κατευθείαν τη προπληρωμενη/χρεωστική της ελληνικης τράπεζας (eurobank) ή προτείνετε να κάνω έμβασμα σε revolut;

 

Στο vickmall γίνεται .Εχουν αποθηκη Ελλαδα και ίσως μηχανακι καρτων .

Link to comment
Share on other sites

τις επόμενες ημέρες θα αγοράσω το κινητό.

 

Στα minideal και vickmall μπορώ να χρησιμοποιήσω κατευθείαν τη προπληρωμενη/χρεωστική της ελληνικης τράπεζας (eurobank) ή προτείνετε να κάνω έμβασμα σε revolut;

Ναι κατευθείαν τη προπληρωμένη/χρεωστική της ελληνικής τράπεζας φυσικά μέσω πάντα PayPal :ninja::ninja:

Την δέχονται και τα 2 μαγαζιά που ανέφερες.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Με το πέρασμα στην έκδοση 2.0 το VLC για android σταμάτησε να δουλεύει στο redmi note 3 pro, όπως ήταν λογικό έγιναν παράπονα και χαμηλές αξιολογήσεις στο google play από κάποιους κατόχους. Η απάντηση του developer ήταν να βάλει την συσκευή στην λίστα με τις μη συμβατές συσκευές!

ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ Υ Π Ο Σ Τ Η Ρ Η Ξ Η!

 

Βάλε την έκδοση beta του vlc, δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα ενώ ήταν συνδεδεμένο με τον υπολογιστή. Πήγα να το ξανανοίξω δεν άνοιξε με τις πρώτες 2 προσπάθειες. Με την τρίτη εμφάνισε το σήμα Mi και μια μπάρα στο κάτω μέρος που γεμίζει πολύ αργά, βασικά δείχνει να έχει κολλήσει περίπου λίγο πριν γεμίσει ολόκληρη.

Είμαι με dev rom και δεν του έχω πειράξει τίποτα. :wacko:

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα ενώ ήταν συνδεδεμένο με τον υπολογιστή. Πήγα να το ξανανοίξω δεν άνοιξε με τις πρώτες 2 προσπάθειες. Με την τρίτη εμφάνισε το σήμα Mi και μια μπάρα στο κάτω μέρος που γεμίζει πολύ αργά, βασικά δείχνει να έχει κολλήσει περίπου λίγο πριν γεμίσει ολόκληρη.

Είμαι με dev rom και δεν του έχω πειράξει τίποτα. :wacko:

 

Για κάποιο λόγο έκανε μόνο του επαναφορά... Περίμενε λογικά θα ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο έκανε μόνο του επαναφορά... Περίμενε λογικά θα ανοίξει.

 

Ευτυχώς επικράτησε μέσα του η λογική και άνοιξε :D

Αλλά γιατί μου κάνει τέτοια χουνέρια ;; :worry:

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. να κανω μια ερωτηση θα βαλω 2 sim cosmote συνδεση και watsup υπαρχει καμια εφαρμογη να μ λεει το υπολοιπο και τον 2 ξεχωριστα η θα πρεπει να στελνω μνμ για ερωτηση υπολοιπου?
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς επικράτησε μέσα του η λογική και άνοιξε :D

Αλλά γιατί μου κάνει τέτοια χουνέρια ;; :worry:

dev rom ελληνική η κινεζική εχεις,ενω ηταν συνδεδεμένο γράφεις με τον υπολογιστή και τι εκανες ,δεν μπορεί ξαφνικά να κάνει επανεκκίνηση απο μόνο του,εγω του εχω περάσει 5 με 6 rom απο τότε που το αγόρασα και δεν μου έκανε πότε ξαφνικά ετσι επανεκκίνηση απο μονο του.:rolleyes::rolleyes::ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

dev rom ελληνική η κινεζική εχεις,ενω ηταν συνδεδεμένο γράφεις με τον υπολογιστή και τι εκανες ,δεν μπορεί ξαφνικά να κάνει επανεκκίνηση απο μόνο του,εγω του εχω περάσει 5 με 6 rom απο τότε που το αγόρασα και δεν μου έκανε πότε ξαφνικά ετσι επανεκκίνηση απο μονο του.:rolleyes::rolleyes::ninja::ninja:

 

Όχι δεν είπα ότι έκανε από μόνο του. Το έσβησα εγώ και μετά τα στύλωσε για λίγο και δεν άνοιγε. (Το έκλεισα για να το ξανανοίξω επειδή του πέρασα το sygic αλλά και αυτό το καταραμένο μόλις το τρέχω εμφανίζει την οθόνη με το logo του sygic και κλείνει. Είπα μην έστρωνε με μια επανεκκίνηση)

dev αγγλο-κινέζικη έχω.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους !Είμαι και εγω πλεον κάτοχος του φανταστικού αυτου τηλεφώνου .Ερχόμενος απο honor 6 ,η μπαταρία το redmi note 3 pro ειναι απίστευτη .

Εχω όμως ενα πρόβλημα που μου παρουσιαστηκε με το gmail και δεν έρχονται τα μηνύματα .Μετα απο μια ενημέρωση εχω developer 6.6.18 τωρα δεν συγχρονιζει παρα μονο χειροκινητα .Τι μπορώ να κάνω .Εχω τις εφαρμογες ενεργες οπως και το framework μαζι με gmail αλλα παλι δεν δουλευει ...

Το είχα και εγώ αυτό το θέμα με την συγκεκριμένη dev όπως και ότι με την αλλαγή των font δεν διακρίνονται τα διαβασμένα απο τα αδιάβαστα.. Κάποιες φορές έρχονται τα κύρια και οι ενημερώσεις κάποιες όχι.. Είχα κάνει δοκιμές και δεν βρήκα λυση. Το έλυσα μια και καλή πηγαίνοντας στην ελληνική stable 7.2.2.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευτυχώς επικράτησε μέσα του η λογική και άνοιξε :D

Αλλά γιατί μου κάνει τέτοια χουνέρια ;; :worry:

Μήπως σου έκανε μόνο του αναβάθμιση για κοίτα ποια έκδοση έχεις τώρα. Αν είχες/είχε κατεβάσει το update ήθελε reboot... Εμένα μου το είχε κάνει το βράδυ και το βρήκα το πρωί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...