Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα απλά να υποθέσω τα έκανες... ένα restart... αναζήτηση με άλλο κινητό 4g (αν υπάρχει) των δικτύων της περιοχής.. Ισως δεν έκατσε καλά η ρομ εγώ από χθες που την πέρασα μια χαρά εκτός από το οξημωρο της περιοχής στο σπίτι μου να πιάνω 4g με wind και μέσα στην πόλη μέχρι H+

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έχω κάνει restart αλλά τίποτα. Η μια από τις δύο κάρτες λειτουργεί κανονικά στο τηλέφωνο του γιού μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παλληκάρια μου γεννήθηκε μία απλή απορία..Αν είσαι κάποιος είναι αποφασισμένος να περάσει την Ελληνική ρομ,γιατί να παραγγείλει το κινητό με οτιδήποτε άλλο εκτός απο την oficial dev?? Aν κατάλαβα καλά με την oficial dev τα βήματα είναι πολύ λιγότερα ==> λιγότεροι κίνδυνοι ....Διορθώστε με αν κάτι δεν κατάλαβα αλλά το νήμα είναι τεράστιο και ίσως να μου διέφυγε κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλληκάρια μου γεννήθηκε μία απλή απορία..Αν είσαι κάποιος είναι αποφασισμένος να περάσει την Ελληνική ρομ,γιατί να παραγγείλει το κινητό με οτιδήποτε άλλο εκτός απο την oficial dev?? Aν κατάλαβα καλά με την oficial dev τα βήματα είναι πολύ λιγότερα ==> λιγότεροι κίνδυνοι ....Διορθώστε με αν κάτι δεν κατάλαβα αλλά το νήμα είναι τεράστιο και ίσως να μου διέφυγε κάτι...

Όπως τα λες είναι.

Ναι έχω κάνει restart αλλά τίποτα. Η μια από τις δύο κάρτες λειτουργεί κανονικά στο τηλέφωνο του γιού μου.

Εγώ θα την έβαζα πάλι από την αρχή. Αλλά περιμένε να το δει και κάποιος άλλος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του δικτύου να δεις είναι επιλεγμένο το 4g; επίσης είσαι στην ίδια περιοχή με χθες που είχες 4g; τέλος αν δεν δουλεύει για δοκίμασε να αλλάξεις θέση στην κάρτα

 

Άλλο πάλι κι' αυτό άλλαξα θέση όπως με συμβούλεψες και στην sim2 (nano) λειτουργεί το 4g

Link to comment
Share on other sites

και μία ακόμη ερώτηση..Μήπως γνωρίζει κάποιος αν η multi language rom έχει αναβαθμιστεί με ταυτόχρονη ελαχιστοποίηση των πρώτων προβλημάτων?
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι κι' αυτό άλλαξα θέση όπως με συμβούλεψες και στην sim2 (nano) λειτουργεί το 4g

 

Τρώνε σκαλωματα μωρέ και αυτά. Αν δεν σε ενδιαφέρει η sd card παρατα το έτσι όπως είναι αφού δουλεύει. Αλλιώς ξαναδοκιμασε να την φέρεις στην πρώτη θέση να δεις μήπως ξεκολλησε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάτοχος του Note 2 εγώ, αλλά με φίλο "άμπαλο" τεχνολογικώς κάτοχο του 3 Pro. Το αγόρασε από ελληνικό κατάστημα και φοράει την MIUI Global 7.1 | Stable 7.1.99.99(LHOCNCL) όπως του ήρθε από το κατάστημα.

Μου παραπονιέται για χαμηλό ήχο στα καταγεγραμένα βίντεο και στις ηχογραφήσεις. Μου έστειλε και μία ηχογράφηση που παίζει κιθάρα και όντως είναι σαν να κάνει διακοπές, σαν να είναι τελείως χαμηλά ο ήχος. Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει; Το έχει παρατηρήσει άλλος; Ίσως ένα wipe cache/dalvik θα βοηθούσε;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μέσα σε δύο μέρες μετά από αίτημα για κωδικό ξεκλειδώματος μου ήρθε το μήνυμα σε αριθμό Vodafone. Πρέπει να κάνω κάποια κίνηση τώρα ή να περιμένω να έρθει το κινητό;

 

Το περίμενω σε 10 μέρες περίπου. Ο κωδικός λήγει;

Link to comment
Share on other sites

Stable 7.1.99.99(LHOCNCL) όπως του ήρθε από το κατάστημα.

Μου παραπονιέται για χαμηλό ήχο στα καταγεγραμένα βίντεο και στις ηχογραφήσεις. Μου έστειλε και μία ηχογράφηση που παίζει κιθάρα και όντως είναι σαν να κάνει διακοπές, σαν να είναι τελείως χαμηλά ο ήχος. Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει; Το έχει παρατηρήσει άλλος; Ίσως ένα wipe cache/dalvik θα βοηθούσε;

 

Αν εννοείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν νομίζω να στρώσει.Wipe από που να κάνεις; Η συγκεκριμένη ρομ από την αρχή είχε θέματα.Καλά είναι να την αλλάξεις.

Αλλα το συγκεκριμένο κινητό δεν ειναι Note 2, πρέπει να ασχοληθείς λιγάκι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία

 

Είμαι εντυπωσιασμενος με το κινητό καθώς το vfm του δεν παιζεται.

 

Για το θέμα της κάμερας υπάρχει κάποια ρομ ή κάποιο app που να την βελτιώνει?

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία

 

Είμαι εντυπωσιασμενος με το κινητό καθώς το vfm του δεν παιζεται.

 

Για το θέμα της κάμερας υπάρχει κάποια ρομ ή κάποιο app που να την βελτιώνει?

Ποιό θέμα της κάμερας?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να βάλει το navigon? Τρέχει κανονικά;

 

Το iGO Primo πάντως που δουλεύω εγώ τρέχει άψογα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία

 

Είμαι εντυπωσιασμενος με το κινητό καθώς το vfm του δεν παιζεται.

 

Για το θέμα της κάμερας υπάρχει κάποια ρομ ή κάποιο app που να την βελτιώνει?

Έχει ειπωθεί πως με την Google camera η ποιότητα των φωτογραφιών, κανονικών και πανοραμικων, είναι καλύτερη. Δοκίμασε και συ. Αν δεν την βρεις στο Play store, δοκίμασε apk mirror ως apk.

Link to comment
Share on other sites

Από τις δοκιμές που έκανα προσωπικά με την κάμερα, μπορώ να πω ότι η μαμά εφαρμογή βγάζει εξαιρετικές φώτο αλλά η ποιότητα της δεν είναι σταθερή. Έχω βγάλει φωτογραφία που έτριβα τα μάτια μου για την λεπτομέρεια και την απόδοση χρωμάτων σε pc και δύο λεπτά πιο πριν μια λήψη ήταν μεν με λεπτομέρεια αλλά τα χρώματα πιο ελαφρά!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θιξαμε,καλο gps που δεν θελει ιντερνετ και δωρεαν εχουμε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θιξαμε,καλο gps που δεν θελει ιντερνετ και δωρεαν εχουμε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Here maps φιλε

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από τις δοκιμές που έκανα προσωπικά με την κάμερα, μπορώ να πω ότι η μαμά εφαρμογή βγάζει εξαιρετικές φώτο αλλά η ποιότητα της δεν είναι σταθερή. Έχω βγάλει φωτογραφία που έτριβα τα μάτια μου για την λεπτομέρεια και την απόδοση χρωμάτων σε pc και δύο λεπτά πιο πριν μια λήψη ήταν μεν με λεπτομέρεια αλλά τα χρώματα πιο ελαφρά!

 

Συμφωνώ και γω. Αλλά στην 7.2.2 δεν γίνεται τόσο συχνά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! προσπαθω να χρησιμοποιησω γραφικο για την μπαταρια, αλλα μετα απο λιγο δεν μ δειχνει σωστα την σταθμη της μπαταριας. υποθετω πως εχει να κανει με την συσκευη που μπαινει σε sleep mode. Γνωριζει κανεις πως φτιαχνεται αυτο ή εστω ν προτεινει καποια εφαρμογη που να ξεπερνα αυτο το προβλημα?

κανεις που να γνωριζει??

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όσων θέλουν να ξεκλειδώσουν. Τρίτη πρωί έκανα αίτηση για δύο λογαριασμούς και Πέμπτη ξημερώματα ήρθε το SMS :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...