Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.τελικά και το mi remote δούλεψε περίφημα και όλλα καλά.απλά έχω ένα σοβαρό θέμα...όταν το πρωτοπήρα...και έβαλα τις 2 sim τις wind για να ενεργοποιηθούν έπρεπε να στείλει μήνυμα δε ξέρω που και μού έλεγε προετοιμασία για ενεργοποίηση .mi messages και κάτι άλλο και μετά ενεργοποιούνταν.τώρα μετά από μερικές επανεκινήσεις όταν άνοιγα το κινητό έλεγε πάλι προετοιμασία για ενεργοποίηση.με αποτελεσμα να με χρεώση σύνολο 6 ευρώ.πήρα στην wind και μου είπαν πως έχω στείλει 5 μηνύματα διεθνής προορισμό αξίας 50 λεπτά και άλλα ένα 2,50 ευρώ.τι σκατά παίζει ρε μάγκες.τι μ@λ@κίες είναι αυτές.τοχει πάθει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα από όταν αλλαξα την κάρτα της wind.γιατι πήρα νέα με 4g μου ζητάει ενεργοποίηση αλλά βάζω τον αριθμό και δεν έρχεται μήνυμα. Έχω όμως κάρτα και δεν έχω δει επιπλςον χρέωση. Δεν έχω και αρκετά λεφτά ,μέσα ίσως παίζει και αυτό ρόλο..

 

Για την ελληνική ρομ έχω να πω ... ποπο τι εικονίδια είναι αυτά; Τεραστια και τετράγωνα... πολύ ποιο ωραία τις dev... υπάρχει κανένα άλλο θέμα; Ελπίζω να με αποζημιωσει ή μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από όταν αλλαξα την κάρτα της wind.γιατι πήρα νέα με 4g μου ζητάει ενεργοποίηση αλλά βάζω τον αριθμό και δεν έρχεται μήνυμα. Έχω όμως κάρτα και δεν έχω δει επιπλςον χρέωση. Δεν έχω και αρκετά λεφτά ,μέσα ίσως παίζει και αυτό ρόλο..

ποπο τι εικονίδια είναι αυτά; Τεραστια και τετράγωνα... πολύ ποιο ωραία τις dev... υπάρχει κανένα άλλο θέμα

 

Me 8 pro , Planet Holiday ,Lockweather(αγαπημένο)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από όταν αλλαξα την κάρτα της wind.γιατι πήρα νέα με 4g μου ζητάει ενεργοποίηση αλλά βάζω τον αριθμό και δεν έρχεται μήνυμα. Έχω όμως κάρτα και δεν έχω δει επιπλςον χρέωση. Δεν έχω και αρκετά λεφτά ,μέσα ίσως παίζει και αυτό ρόλο.

Μα δε μου έρχεται μήνυμα ούτε εμένα αυτό στέλνει μήνυμα για να ενεργοποιηθεί η κάρτσ.εσύ δηλαδή έχεις σήμα κ χωρίς ενεργοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά και δεδομένα ... δεν είναι για ενεργοποίηση της κάρτας ώστε να εχει σήμα... νομίζω ότι πρέπει να είναι ώστε να την κλειδώσεις από το mi acount αν στο κλέψουν πχ.... κάποιος που να ξέρει;;;;

 

Γιωργο αυτό είναι ότι ποιο κοντά στο πριν http://zhuti.xiaomi.com/detail/54ab624b-02f6-47f0-badc-336f41d9ae30

Αλλά το.instagram πχ δεν έχει αλλάξει το εικονίδιο με το νέο.... ψάχνω και εγώ ψίλους στα άχυρα τώρα...

Edit:καλά μόλις βρήκα και αυτό χαμός θα γίνει αύριο πλήρης ελευθερία...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160621/182e932146c8716d1787d510e675a74f.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρειγγειλα και εγώ από Vickmall την αποθήκη στην Ελλάδα. Δεν ξέρω. αν έκανα βλακεία που ζήτησα την Multilanguage rom ; Θα έχω προβλήματα με τη room του vickmall ;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρειγγειλα και εγώ από Vickmall την αποθήκη στην Ελλάδα. Δεν ξέρω. αν έκανα βλακεία που ζήτησα την Multilanguage rom ; Θα έχω προβλήματα με τη room του vickmall ;

 

 

λογικα ναι θα εχεις θεματα..αλλα τελευταια φαινεται να εχουν βελτιωθει..Αμα δεις οτι εχει θεματα κυριως με το δαχτυλικο αποτυπωμα,τις 2 σιμ τοτε απλα την αλλαζεις! υπαρχουν οδηγοι δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο...

 

καλου κακου παντως κανε μια αιτηση για ξεκλειδωμα !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,με multi rom,οσοι την εχουν κι εχουν παραμεινει,εχει δοκιμασει κανεις να ρουταρει?παιζει το σεναριο?η παει για brick η δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,με multi rom,οσοι την εχουν κι εχουν παραμεινει,εχει δοκιμασει κανεις να ρουταρει?παιζει το σεναριο?η παει για brick η δουλεια?

Δεν νομίζω να μπορείς να ρουταρεις με αυτην κατευθείαν την rom που αναφέρεις,με dev ναι σίγουρα μπορείς αφού ξεκλειδώσεις,εχει αναφερθεί οτι τα κατάφεραν και με stable κινεζικη,καλύτερα να αρχίζεις να περνάς νεα rom ,μετα ξεκλειδώνεις ,καπάκι την ελληνική που είναι pro root και είσαι κομπλε.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώντας το θέμα της cm13 στο XDA, βρηκα ένα πολύ ευχάριστο νέο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3398789

Εκτός του ότι το κινητό μας θα λάβει επίσημη υποστήριξη από το cm, και τα περισσότερα προβλήματα έχουν λυθεί...

 

Αναφέρθηκε εκεί πως κυκλοφορεί μία έκδοση του κινητού για την ταιβαν , και πώς εκεί έχει υποστήριξη για την 20 band του LTE, οπότε μόλις κάποιος από εκεί ποσταρει την ρομ του, θα μπορέσουν να πάρουν τα κατάλληλα αρχεια και να ξεκλειδωθει ή συγκεκριμένη μπάντα που μας ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά και δεδομένα ... δεν είναι για ενεργοποίηση της κάρτας ώστε να εχει σήμα... νομίζω ότι πρέπει να είναι ώστε να την κλειδώσεις από το mi acount αν στο κλέψουν πχ.... κάποιος που να ξέρει;;;

Αυτό ισχύει που λες.λέει αν βάλεις άλλη κάρτα διαγράφει όλα τα δεδομένα του κινητού και κάτι τέτιο...για ασφάλεια.μάλλον την δουλειά μου την έκανε το mi message.απλά δε καταλαβαίνω γιατί θέλει ολόκληρη

Ιστορία για ενεργοποίηση.μπορεί κάποιος να ενεεγοποιήσει τα .mi message να δούμε αν θα το κάνει χωρίς αποστολή μηνύματος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μπορείς να ρουταρεις με αυτην κατευθείαν την rom που αναφέρεις,με dev ναι σίγουρα μπορείς αφού ξεκλειδώσεις,εχει αναφερθεί οτι τα κατάφεραν και με stable κινεζικη,καλύτερα να αρχίζεις να περνάς νεα rom ,μετα ξεκλειδώνεις ,καπάκι την ελληνική που είναι pro root και είσαι κομπλε.:ninja::ninja:

 

Ελεγα μηπως γινεται ετσι,γιατι οπως διαβαζω πλεον εχουν βελτιωθει οι multi και δεν υπαχει σοβαρος λογος για αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Αν τα πήρες σωστά ναι.Πάρε και ένα χειροκίνητο όμως γιατι οι φωτογραφιες από το backup θα στις βγάλει "μικρές"

 

Αν δεν κανετε internal storage wipe τοτε δεν χανετε τιποτα μην κανεις καν back up αν θες να εχεις 100% το κεφαλι σου ησυχο οκ αλαλ δεν χανονται ουτε μουσικη ουτε φωτος ουτε τιποτα κωδικοι κλπ απο wifi μως χανονται

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

to unauthorised στο commad window που βαζει στην συνεδεμενη συσκευη ειναι οκ? http://image.prntscr.com/image/6d5364c107944fe8afd4c0fe866d1d3c.png

 

Uninstall and reintall τους drives και δεν και το usb debugging

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ αυτό ήθελα να ξέρω αν είσαι με dev.

Συνέχισε ,, δεν νομίζω να σε δυσκολέψει κάτι.

Και να ξέρεις.. για όλα φταίνε τα windows 10.

 

Ριμαδια ολο εμποδια ειναι τα εχω σιχαθει ΜΟΝΟ 7 ΚΑΙ 8.1 που δουλευω εγω τωρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε εκεί πως κυκλοφορεί μία έκδοση του κινητού για την ταιβαν , και πώς εκεί έχει υποστήριξη για την 20 band του LTE, οπότε μόλις κάποιος από εκεί ποσταρει την ρομ του, θα μπορέσουν να πάρουν τα κατάλληλα αρχεια και να ξεκλειδωθει ή συγκεκριμένη μπάντα που μας ενδιαφέρει...

 

Εγώ έχω αμφιβολίες για το ξεκλείδωμα. Αν υπάρχει στο κινητό η 800άρα την έχει κλειδώσει η Qualcomm για οικονομικούς λόγους.

Λες να μπορεί κάποιος να την ξεκλειδώσει; Και γιατί δεν το κάνει η ίδια η xiaomi αυτό;

Μακάρι πάντως..

 

edit: Ο διαβασμένος συμπολίτης και συμφορουμίτης DaRk_dOg γράφει στο διπλανό φόρουμ

"Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα δεδομένα, υπάρχει Redmi Note 3 Pro για την αγορά της Taiwan με ολόιδιο hardware κ NVRAM με ξεκλείδωτη την band 20 (800mhz), το έχει προσπαθήσει κ μέλος του forum :)

Σε ένα απο τα cm13 thread στο XDA ψάχνουν NVRAM dump απο ταιβανέζικο RN3 Pro για να δουν ακριβώς ποιες αλλαγές έχει η NVRAM ώστε να το βγάλουν σαν mod."

που σημαίνει ότι ίσως να τα καταφέρουν γτ η ίδια η qualcomm θα έχει ξεκλειδώσει την 800 για την αγορά της Taiwan.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν κανετε internal storage wipe τοτε δεν χανετε τιποτα μην κανεις καν back up αν θες να εχεις 100% το κεφαλι σου ησυχο οκ αλαλ δεν χανονται ουτε μουσικη ουτε φωτος ουτε τιποτα κωδικοι κλπ απο wifi μως χανονται

 

Αν κάτι πάει στραβά στο Install θα σβήσει και το internal

Aν έχεις σωστά το backup mi cloud δεν χάνεις ούτε κωδικούς wifi ούτε σημειώσεις... Μόνο κάποια δεδομένα εφαρμογών.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

edit: Ο διαβασμένος συμπολίτης και συμφορουμίτης DaRk_dOg γράφει στο διπλανό φόρουμ

"Σύμφωνα με τα μέχρι τώρα δεδομένα, υπάρχει Redmi Note 3 Pro για την αγορά της Taiwan με ολόιδιο hardware κ NVRAM με ξεκλείδωτη την band 20 (800mhz), το έχει προσπαθήσει κ μέλος του forum :)

Σε ένα απο τα cm13 thread στο XDA ψάχνουν NVRAM dump απο ταιβανέζικο RN3 Pro για να δουν ακριβώς ποιες αλλαγές έχει η NVRAM ώστε να το βγάλουν σαν mod."

που σημαίνει ότι ίσως να τα καταφέρουν γτ η ίδια η qualcomm θα έχει ξεκλειδώσει την 800 για την αγορά της Taiwan.

 

πηγή :happy:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Υπαρχει κάποιος οδηγός για backup και restore της NVRAM; Εκει δεν βρίσκεται το IMEI της συσκευης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα στο κινητό της γυναίκας μου και παίρνω απο το mi unlock ειδοποίηση

 

Your Device isn't supported by mi unlock

 

Δοκίμασα να κάνω την αίτηση από το laptop..

 

Τι κάνω λάθος?

 

Το κινητό της γυναίκας μου προς το παρόν είναι Samsung s4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να κάνω αίτηση για ξεκλείδωμα στο κινητό της γυναίκας μου και παίρνω απο το mi unlock ειδοποίηση

Your Device isn't supported by mi unlock

Δοκίμασα να κάνω την αίτηση από το laptop..

Τι κάνω λάθος?

Το κινητό της γυναίκας μου προς το παρόν είναι Samsung s4

Μπήκες στην σελίδα τους και προσπάθησες να κάνεις αίτηση και σου βγάζει αυτό;

Περίεργο μου φαίνεται.

Καλησπέρα σε όλους. Υπαρχει κάποιος οδηγός για backup και restore της NVRAM; Εκει δεν βρίσκεται το IMEI της συσκευης;

Για Mediatek "χιλιάδες" οδηγοί. Για Qualcomm δεν βλέπω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Me 8 pro , Planet Holiday ,Lockweather(αγαπημένο)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/1aa75485a5dfb3ade4afd087f628b81a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/6ee5fb9ca1aa83f693859c64df0722af.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/a4f341c0584868d9563133dcfd32e1b4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/ca3a58b10f4b5120b10ad9eca0e0cdf3.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα! προσπαθω να χρησιμοποιησω γραφικο για την μπαταρια, αλλα μετα απο λιγο δεν μ δειχνει σωστα την σταθμη της μπαταριας. υποθετω πως εχει να κανει με την συσκευη που μπαινει σε sleep mode. Γνωριζει κανεις πως φτιαχνεται αυτο ή εστω ν προτεινει καποια εφαρμογη που να ξεπερνα αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές και είμαι ενθουσιασμένος με τη συσκευή, αλλά και την ελληνική ρομ 7.2.2.0 stable

Έχω όμως ένα θέμα, παρότι εχθές με την εργοστασιακή dev έμπενε σε 4g, σήμερα μα την ελληνική ρομ φαίνεται να μπαίνει μόνο σε 2g στο σηματάκι έχει (E).

Έχει κανένας καμιά γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές και είμαι ενθουσιασμένος με τη συσκευή, αλλά και την ελληνική ρομ 7.2.2.0 stable

Έχω όμως ένα θέμα, παρότι εχθές με την εργοστασιακή dev έμπενε σε 4g, σήμερα μα την ελληνική ρομ φαίνεται να μπαίνει μόνο σε 2g στο σηματάκι έχει (E).

Έχει κανένας καμιά γνώμη;

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του δικτύου να δεις είναι επιλεγμένο το 4g; επίσης είσαι στην ίδια περιοχή με χθες που είχες 4g; τέλος αν δεν δουλεύει για δοκίμασε να αλλάξεις θέση στην κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του δικτύου να δεις είναι επιλεγμένο το 4g; επίσης είσαι στην ίδια περιοχή με χθες που είχες 4g; τέλος αν δεν δουλεύει για δοκίμασε να αλλάξεις θέση στην κάρτα

 

Αν εννοείς "Πρωτιμόμενος τύπος δικτύου", ναι είναι στην επιλογή "Προτιμήστε τα δίκτυα 4g"

Ναι ήμουν στην ίδια περιοχή και στην ίδια θέση της κάρτας, την sim 1 την micro. Προς το παρόν έχω βάλει μόνο μια κάρτα.

Εάν κάνω μη αυτόματη επιλογή δικτύου, βρίσκει μόνο τα δίκτυα 2g. Το δοκίμασα και με άλλη κάρτα, που επίσης είναι Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Τα απλά να υποθέσω τα έκανες... ένα restart... αναζήτηση με άλλο κινητό 4g (αν υπάρχει) των δικτύων της περιοχής.. Ισως δεν έκατσε καλά η ρομ εγώ από χθες που την πέρασα μια χαρά εκτός από το οξημωρο της περιοχής στο σπίτι μου να πιάνω 4g με wind και μέσα στην πόλη μέχρι H+

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...