Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.Firmware version : MIUI Global 7.2 Stable 7.2.5.0 ( LHOMIDA ) , support OTA update

με την ένδειξη παρακάτω now 7.3.2 version have problem , so please do not update to 7.3.2 version.Κωνσταντίνος.

 

Αν τα Αγγλικά σου είναι καλά μην το πειράζεις καθόλου.Δεν είναι η Multi ρομ αυτή που γράφεις που σημαίνει ότι όλα θα είναι οκ, + θα έχει και playstore. Μόνο Ελληνική γλώσσα δεν θα έχει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι πρέπει να το στείλεις από εκεί που το πήρες.Έχεις εξαντλήσει τις πιθανότητες να δουλέψει καλά.

Από την στιγμή που βάλατε official,φαντάζομαι κλειδώσατε και τον bootloader, και δεν έστρωσε μάλλον κάτι πιο σοβαρό παίζει.

Συμφωνώ και εγω απολυτά κάτι παίζει άλλο με το κινητό δεν είναι θεμα soft και πρέπει να αποσταλεί για διακοπές αναψυχής μικρής διάρκειας στην μαμά του στην κίνα,λίγο φασαρία όλη αυτήν κατάσταση αλλά θα επιστρέψει γιατρεμένο και δυνατό μετά.:p:p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

1) οταν το φορτιζω η πισω πλευρα καιει παρα πολυ ενω στην χρηση δεν ζεσταινεται υπερβολικα το τηλ

2) αυτο με τα μηνυματα που δεν με αφηνει να στειλω πανω απο 60 χαρακτηρες πως λυνεται? χρεωνει κ 2ο μηνυμα αν το ξεπερασω ενω με γκρικλις δεχεται νομιζω 180

3) πριν 2 μερες μου εκανε κατι ακυρα κ ξενερωσα αλλα ευτυχως δεν το ξαναεκανε. εκει που ημουν συνδεδεμενος ωραια κ καλα σε δικτυο wifi με φουλ σημα εκλεινε μονο του το wifi κ ανοιγε μονο του το wifi-hotspot.. το ξαναενεργοποιουσα κ μετα αποο λιγο ξανα τα ιδια. ολο αυτο εγινε 4-5 φορες μεσα σε λιγες ωρες. ευτυχως δεν ξαναεκανε κατι τετοιο ως τωρα...

 

1. Με 1700ma ένταση είναι λογικό . +Ότι επείδη είναι μέταλλο το αισθάνεσαι διαφορετικά.

2. Με κεφαλαία μπορείς να γράψεις 160.

3. Περίεργο.. να μην στο ξανα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευελπιστώ στη βοήθειά σας ή ακόμη καλύτερα σε τυχόν συνάντησή μας με οποιοδήποτε μέλος γνώστη του αντικειμένου απο Αθήνα, για να γίνουν αυτά που πρέπει γρήγορα και σωστά χωρίς παρατράγουδα γιατί πιθανόν να έχω σοβαρά θέματα αν κάτι δε πάει καλά για οποιονδήποτε λόγο.

 

Ευχαριστώ

Κωνσταντίνος.

Global stable είναι μην αγχώνεσαι. Μια χαρά ρομ είναι.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

αυτο παλι που κανω μια μερα να μπω κ βρισκω 15 νεες σελιδες πολυ μς ψυχοπλακωνει:lol:

 

λοιπον μετα απο μερες εχω να επισημανω τα εξης: η μπαταρια του ειναι πολυ καλη αρχιζω κ σκεφτομαι να πεταξω τον φορτιστη:p ειμαι με την 7,3,2 κ εχω καποια ψιλοπροβληματακια

 

1) οταν το φορτιζω η πισω πλευρα καιει παρα πολυ ενω στην χρηση δεν ζεσταινεται υπερβολικα το τηλ

2) αυτο με τα μηνυματα που δεν με αφηνει να στειλω πανω απο 60 χαρακτηρες πως λυνεται? χρεωνει κ 2ο μηνυμα αν το ξεπερασω ενω με γκρικλις δεχεται νομιζω 180

3) πριν 2 μερες μου εκανε κατι ακυρα κ ξενερωσα αλλα ευτυχως δεν το ξαναεκανε. εκει που ημουν συνδεδεμενος ωραια κ καλα σε δικτυο wifi με φουλ σημα εκλεινε μονο του το wifi κ ανοιγε μονο του το wifi-hotspot.. το ξαναενεργοποιουσα κ μετα αποο λιγο ξανα τα ιδια. ολο αυτο εγινε 4-5 φορες μεσα σε λιγες ωρες. ευτυχως δεν ξαναεκανε κατι τετοιο ως τωρα...

4) αυτο το θεματακι να μην μου βγαζει σελιδα να κανω login σε ote wifi fon ακομα καλα κρατει. κ δεν φταιει το δικτυο γιατι με αλλες συσκευες κανει κανονικα...:confused:

Εχει ελληνικα αυτήν η ρομ που έχεις τώρα,ολα αυτά μου θυμίζουν τα προβλήματα που εμφανίζονται απο την κάλπικη ελληνική με τις πολλές γλώσσες που βάζουν τα κινεζομαγαζα,τι γράφει ακριβώς η ρομ που φοράς.:ninja::ninja:

Η 7,3,2 που γραφεις είναι μια χαρα η ρομ,δεν νομίζω να έχεις ελληνικά??

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα αυτήν η ρομ που έχεις τώρα,ολα αυτά μου θυμίζουν τα προβλήματα που εμφανίζονται απο την κάλπικη ελληνική με τις πολλές γλώσσες που βάζουν τα κινεζομαγαζα,τι γράφει ακριβώς η ρομ που φοράς.:ninja::ninja:

 

Στο προηγούμενο μήνυμα του λέει ότι έχει την 7,3,2 Ελληνική/

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο μήνυμα του λέει ότι έχει την 7,3,2 Ελληνική/

Την ελληνική αυτήν εννοεί οκ που φοράω και εγω και γράφει τόσα πολλά προβλήματα????:ninja::ninja::ninja:

Εγω γιατί δεν έχω τέτοια θέματα όταν το συνδέω στον υπολογιστή,δεν μου ζεσταίνεται όπως γράφει το κινητο,μήπως το έχει κάνει ρουτ ,εαν ναι τότε ναι εκεί ζεσταίνεται και εχει κάποια τετοια προβληματάκια.Αν το έχει ρουτ ας το απενεργοποίηση μεσα απο το SuperSU??

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Μια ερωτηση αν και νομιζω οτι καπου εχει αναφερθει πιο πριν αλλα δεν το βρισκω. Ειμαι με global stable και δεν λειτουργει το tethering. Ενω συνδεεται ο αλλος δεν μπορει να μπει στο internet. Νομιζω κατι ειχε αναφερθει πιο παλια γι αυτο το θεμα. Μηπως ξερει κανεις καμμια λυση? Ευχαριστω!:happy:

 

Καποια απαντηση σε αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Καποια απαντηση σε αυτο??

 

This can be fixed permanently using the following procedure (UPDATE: no root required):

 

Enable developer mode (Go to Settings -> About phone, and click on the build number until the developer mode is enabled).

Enable USB debugging under Settings -> Developer options

Connect the device with a USB cable to a computer with the Android SDK platform tools installed

Start an adb shell: adb shell

In the adb shell, run this command: settings put global tether_dun_required 0

Link to comment
Share on other sites

This can be fixed permanently using the following procedure (UPDATE: no root required):

 

Enable developer mode (Go to Settings -> About phone, and click on the build number until the developer mode is enabled).

Enable USB debugging under Settings -> Developer options

Connect the device with a USB cable to a computer with the Android SDK platform tools installed

Start an adb shell: adb shell

In the adb shell, run this command: settings put global tether_dun_required 0

 

Σ ευχαριστω φιλε! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάπου κάπου ξεβιδώνω το ανταπτοράκι και με ένα μυτοτσίμπιδο μαζεύω λίγο τις επαφές.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ξεβιδωνεις.. :/ ποιο σημείο;

Φίλε πάνε σε ένα μαγαζί με κινέζικα προϊόντα και θα βρεις τρομερης ποιότητας ανταπτορακι με 1ε.

Έχεις να προτείνεις κανένα Αθήνα; :) αν εισαι απο αθηνα δηλαδη..

Έτσι είναι όλα, βάλε πρώτα το ανταπτοράκι στην πρίζα και μετά τον φορτιστή.

Δεν μπαίνει καν πριζα :P

Είναι στραβό και δεν μπαίνει

 

Ισως ανεβασω καμια φωτογραφία αργότερα :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ελληνική αυτήν εννοεί οκ που φοράω και εγω και γράφει τόσα πολλά προβλήματα????:ninja::ninja::ninja:

Εγω γιατί δεν έχω τέτοια θέματα όταν το συνδέω στον υπολογιστή,δεν μου ζεσταίνεται όπως γράφει το κινητο,μήπως το έχει κάνει ρουτ ,εαν ναι τότε ναι εκεί ζεσταίνεται και εχει κάποια τετοια προβληματάκια.Αν το έχει ρουτ ας το απενεργοποίηση μεσα απο το SuperSU??

 

Εχω την 7.3.2. την κανονικη. το οτι ζεσταινεται στην φορτιση μονο, δεν με ενοχλει ιδιαιτερα απλα το επισημαινω μην εχουμε κανα παρατραγουδο

οσο για το ρουτ που λες δεν νομιζω να εχω κανει κατι τετοιο εκτος αν εγινε καταλαθος γιατι κ να θελω δεν μπορω:lol:

 

2. Με κεφαλαία μπορείς να γράψεις 160.

 

μα ποσο γαμάτος εισαι τελος παντων? :D

Link to comment
Share on other sites

Ota μόλις έσκασε... Αντε οι τολμηροι να κάνουν την αρχή.. Εγώ έχω ταξίδι σήμερα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/d4a1842b02a175a554b7a5b2ecccc0a1.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Η Αγγλοκινέζικη είναι ή η Global? Ελληνικά δεν έχει φαντάζομαι. Πάντως στη Global που έχω δεν έχει βγει ακόμη....Ξέρει κανείς πότε?

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/9e1060b1c45259594dd33d8f3cbd0556.jpg

Το έστησα και εγω :D

Μου ήρθε αναβάθμιση και ενω κατεβηκε, καπου στην μέση του κατεβάσματος κοπηκε για λίγο το ίντερνετ και μετα συνεχισε απο εκει. Την κάνω κανονικά;

 

Edit: την έκανα κανονικά :)

 

υγ: μαλλον αυριο θα στείλω για τον ανταπτορα να μου πειτε..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

To παρέλαβα και εγώ σήμερα. Κάνει την ενημέρωση που πόσταρε ο astrah. Το είχε ζητήσει με official dev rom αλλά βλέπω play store.

Δεν είχα χρόνο να το σκαλίσω πολύ το μόνο που προσπάθησα (ανεπιτυχώς) ήταν να προσθέσω δακτυλικό αποτύπωμα. Ή εγώ δεν κάνω κάτι καλά, ή ο σένσορας έχει θέμα. Εκεί που περιμένει το αποτύπωμα σου, βάζω το δάχτυλο (δοκίμασα διάφορες γωνίες) αλλά δεν γίνεται τίποτα.

 

edit. Αν το "New Scanner" που λέει στην ενημέρωση αναφέρεται στο δακτυλικό αποτύπωμα τότε διορθώθηκε. Μετά την ενημέρωσε το διάβασε αμέσως.

Edited by gbuster
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

η 7.3.8 china stable ειναι μακραν η χειρότερη που ειχα μεχρι στιγμής.. ανεβαζει θερμοκρασία χωρις λογο(δεν παιζω παιχνίδια), κακη μπαταρια και στην καμερα έχει θεμα, υπερβολικο saturation ακόμη και οταν το μειωσα απο τις ρυθμισεις..ελπιζω σε αμεσο update..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη εντύπωση τώρα το βράδυ... Η οθόνη γίνεται πολύ ικανοποιητικα σκοτεινή! Και αυτό είναι καλό.. Πάντα ήθελα κάποια εφαρμογή dimmer για το s3 μου για να μην καίνε τα μάτια μου :p

 

Edit: όχι απλά ικανοποιητικα... Χρειάστηκε να το ανεβάσω από το φουλ χαμηλά.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, 165 ευρω στο Gearbest δεν αντεξα, το τσιμπησα. Ποσο λετε να κανει να ερθει? Κανα διμηνο η παραπανω?

 

Επισης αμα δεν θελω να ασχοληθω με root κτλ (γενικα την βαριεμαι την διαδικασια ειδικα σε καινουριο τηλεφωνο) δεν πρεπει να κανω τιποτα ιδιαιτερο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να ποσταρετε on screen time και να πείτε 2 λόγια για το τι χρήση κάνετε; έχω το redmi note 2 prime λατρεύω το miui αλλά έχω βαρεθεί να κουβαλάω powerbank κ να κρατάει 2 ώρες ost!!! Με βαριά χρήση δεδομένων βέβαια αλλά φωτεινότητα 10%! Χωρίς gaming μόνο ίντερνετ messenger και κανένα video playback..ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να ποσταρετε on screen time και να πείτε 2 λόγια για το τι χρήση κάνετε; έχω το redmi note 2 prime λατρεύω το miui αλλά έχω βαρεθεί να κουβαλάω powerbank κ να κρατάει 2 ώρες ost!!! Με βαριά χρήση δεδομένων βέβαια αλλά φωτεινότητα 10%! Χωρίς gaming μόνο ίντερνετ messenger και κανένα video playback..ευχαριστώ εκ των προτέρων

Με ανοιχτα δεδομενα συνεχως, 3 mail συγχρονισμο ανα 15 λεπτα, viber, Facebook, facebook pages manager, πολυ browsing, και περίπου 40 λεπτα ομιλια την ημερα, βγάζω 6-6,5 ωρες οθονη..

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να ποσταρετε on screen time και να πείτε 2 λόγια για το τι χρήση κάνετε; έχω το redmi note 2 prime λατρεύω το miui αλλά έχω βαρεθεί να κουβαλάω powerbank κ να κρατάει 2 ώρες ost!!! Με βαριά χρήση δεδομένων βέβαια αλλά φωτεινότητα 10%! Χωρίς gaming μόνο ίντερνετ messenger και κανένα video playback..ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πιάσε διάβασε τις τελευταίες 20 σελίδες και θα σου λυθούν όλες οι απορίες φίλε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Επισης αμα δεν θελω να ασχοληθω με root κτλ (γενικα την βαριεμαι την διαδικασια ειδικα σε καινουριο τηλεφωνο) δεν πρεπει να κανω τιποτα ιδιαιτερο ετσι?

Μάλλον δεν έχεις "ασχοληθεί" καθόλου με το συγκεκριμένο νήμα.

Αν είσαι τυχερός, σου έρθει με official ρομ και τα Αγγλικά σου είναι καλά τότε θα έχεις ένα σούπερ τηλεφωνάκι με μερικές ρυθμισούλες.

Αν όμως, σου έρθει με Multi-language ρομ (με Ελληνική γλώσσα)τότε απλά δεν θα βαριέσαι την όλη διαδικασία. Θα συναντήσεις αρκετά προβλήματα που θα θέλεις μόνος σου να το "φτιάξεις".

Πάρε μια ιδέα.... εδώ για το πρώτο βήμα.

Παιδιά μπορείτε να ποσταρετε on screen time

.....6800.....

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω το mi cloud? Μου σπάει τα νεύρα και το ενεργοποίησα απλά για να το δω στην αρχή..

 

Γιατί βάζετε Google messenger? Αφού δουλεύει ο στοκ..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...