Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@geoanto555

 

Τελικά αλλάζοντας τις φωτογραφίες στις επαφές με μεγαλύτερες εμφανίζεται σε όλες φωτό κατά την κλήση.. Μάλλον παίζει ρόλο το μέγεθος της φωτό και "αποφασίζει" αν θα την δείξει κατά την κλήση.

 

Αυτές που είχα ήταν ανεβασμένες από την εποχή του Milestone σε τραγικά χαμηλή ανάληση. Δοκιμαστικά εβαλά και εδώ μια μικρή και μία μεγάλη. Στην μικρή πάλι δεν την εμφάνιζε. Με την αλλαγή σε μαγάλη ανάλυση την δείχνει

 

Το είχα πάθει κ γω στην αρχή γιατί τις είχα αποθηκεύσει σαν vcard αλλά ξέχασα να στο αναφέρω πιο νωρίς.

Και κόψε ένα 5αρη εεεεε...:mad::chair:

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το είχα πάθει κ γω στην αρχή γιατί τις είχα αποθηκεύσει σαν vcard αλλά ξέχασα να στο αναφέρω πιο νωρίς.

Και κόψε ένα 5αρη εεεεε...:mad::chair:

 

Μετά από τόσο ξύλο το έκοψα.. στη παράθεσή σου όμως υπάρχει :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι φοράει την MIUI 7 6.5.28 Beta.

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές!

Σε λίγες μέρες ξεκινάω διαδικασίες ξεκλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει αυτό(το restore) αλλά κάνε ένα dalvik/cache.(καλό θα κάνεις)

Ίσως κάτι στην ρομ να μην έκατσε καλά.

 

Τελικά βρήκα τι φταίει.

Έβαζα θέμα; από το μενού πάνω δεξιά στην lockscreen.(δεν ξέρω τι ακριβώς είναι)

Κάποια εικόνα μου την έκανε.

Έβαλα απλές wallpaper εικόνες κι όλα καλά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ στο link παραπάνω βλέπω android versions 6.0.1 όχι 5.χ (άρα android MM όχι Lolipop).

Και παραπάνω, είμαι σίγουρος πως θα πάρουμε android 6 μέχρι το Σεπτέμβρη (σαν επίσημη rom πάντα):happy:.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Το ξανά λέω. Το καημένο μότο g 2 από Marshmallow πήγε. Μακάρι ότι έρθει να τρέχει καλά. Δεν είναι μόνο τα specs.

 

Ότι έρθει να έρθει για καλό.

Link to comment
Share on other sites

Παω να παραλαβω επιτελους! 14 μερες ακριβως με NL post απο vickmall! Εχω κανει και το διαβασμα μου και ειμαι ετοιμος να το επεξεργαστω καταλληλως! Ελπιζω να μη σας πρηξω πολυ! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παω να παραλαβω επιτελους! 14 μερες ακριβως με NL post απο vickmall! Εχω κανει και το διαβασμα μου και ειμαι ετοιμος να το επεξεργαστω καταλληλως! Ελπιζω να μη σας πρηξω πολυ! :lol:

 

Αν είσαι καλά διαβασμένος δεν θα μας μιλήσεις καν.:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις παρέλαβα,με δείχνει να επιλέξω χώρα απο όπου είμαι αλλά δεν έχει Ελλάδα,τι να βάλω;
Link to comment
Share on other sites

Ota μόλις έσκασε... Αντε οι τολμηροι να κάνουν την αρχή.. Εγώ έχω ταξίδι σήμερα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/d4a1842b02a175a554b7a5b2ecccc0a1.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πήρα και εγώ στα χέρια μου σήμερα, μετά από 16 ημέρες από την ημέρα της παραγγελίας (3/32).

Μου λέει "MIUI Version MIUI Global 7.1 Stable7.1.9.0.0 (LHOCNCL)"

 

Ποια έκδοση να βάλω? Ελληνικά θέλω να έχω και ενημερώσεις (με όσο πιο σταθερή έκδοση γίνεται).

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μου λέει "MIUI Version MIUI Global 7.1 Stable7.1.9.0.0 (LHOCNCL)"

 

Ποια έκδοση να βάλω? Ελληνικά θέλω να έχω και ενημερώσεις (με όσο πιο σταθερή έκδοση γίνεται).

Παναγιώτης

 

Να φανταστώ Παναγιώτη έχει Ελληνικά έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ota μόλις έσκασε... Αντε οι τολμηροι να κάνουν την αρχή.. Εγώ έχω ταξίδι σήμερα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160617/d4a1842b02a175a554b7a5b2ecccc0a1.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MIUI 8 !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο link παραπάνω βλέπω android versions 6.0.1 όχι 5.χ (άρα android MM όχι Lolipop).

Και παραπάνω, είμαι σίγουρος πως θα πάρουμε android 6 μέχρι το Σεπτέμβρη (σαν επίσημη rom πάντα):happy:.

 

Ναι ελα ντε.

Και εγω βλεπω οτι λεει 6.

Οποιος κανει την αναβαθμιση,ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομάδα παραλαμβάνω απο Vickmall και έχω αγχωθεί !!!

Θέλω να ξεκλειδώσω bootloader και να βάλω την Ελληνική stable rom (GTV υποθέτω) αλλά ΔΕ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ το sms με τίποτα. Προσπάθησα, περίμενα και τίποτα δεν ήρθε στο γ@μωWind νούμερο.

Εχω πανικοβληθεί! Όλη η οικογένεια έχει wind. Τι νούμερο άλλο να βάλω? Να ξανακάνω αίτηση και να βάλω της γιαγιάς που είναι cosmote?

Δε χρειάζεται να βάλω τη sim της γιαγιάς στο redmi note 3 prο ? Μόνο τον κωδικό απο το sms θέλω, έτσι δεν είναι?

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομάδα παραλαμβάνω απο Vickmall και έχω αγχωθεί !!!

Θέλω να ξεκλειδώσω bootloader και να βάλω την Ελληνική stable rom (GTV υποθέτω) αλλά ΔΕ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ το sms με τίποτα. Προσπάθησα, περίμενα και τίποτα δεν ήρθε στο γ@μωWind νούμερο.

Εχω πανικοβληθεί! Όλη η οικογένεια έχει wind. Τι νούμερο άλλο να βάλω? Να ξανακάνω αίτηση και να βάλω της γιαγιάς που είναι cosmote?

Δε χρειάζεται να βάλω τη sim της γιαγιάς στο redmi note 3 prο ? Μόνο τον κωδικό απο το sms θέλω, έτσι δεν είναι?

 

Χαλαρά. Δεν χρειάζεσαι το sms. Μόλις έρθει το κινητό προσπάθησε να ξεκλειδωσεις,λογικά θα έχεις πάρει το οκ από την xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ Παναγιώτη έχει Ελληνικά έτσι;

 

Νει ελληνικά έχει σαν γλώσσα, αλλά εκεί που λέει Locale (ή Τοπική Ρύθμιση στα ελληνικά) δεν μας έχει σαν χώρα.

Παίζει κανένα ρόλο αυτό?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομάδα παραλαμβάνω απο Vickmall και έχω αγχωθεί !!!

Θέλω να ξεκλειδώσω bootloader και να βάλω την Ελληνική stable rom (GTV υποθέτω) αλλά ΔΕ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ το sms με τίποτα. Προσπάθησα, περίμενα και τίποτα δεν ήρθε στο γ@μωWind νούμερο.

Εχω πανικοβληθεί! Όλη η οικογένεια έχει wind. Τι νούμερο άλλο να βάλω? Να ξανακάνω αίτηση και να βάλω της γιαγιάς που είναι cosmote?

Δε χρειάζεται να βάλω τη sim της γιαγιάς στο redmi note 3 prο ? Μόνο τον κωδικό απο το sms θέλω, έτσι δεν είναι?

 

Σε όσους έχουν wind πολλές φορές δεν έρχεται sms επιβεβαίωσης..όμως μπορεί να έχεις πάρει ήδη την άδεια ξεκλειδώματος χωρίς να το ξέρεις.. το sms δεν έχει κάποιον κωδικό, είναι απλά ενημερωτικό. Όταν έρθει δοκίμασε να το ξεκλειδώσεις κανονικά με τον λογαριασμό που έφτιαξες;)

www.koilakozanis.gr

Custom made 3d Printed Products

www.etsy.com/shop/3DPrintingExpert

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...