Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα ενα restart και ήρθε στα ίσα του! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποτέ μην τεσταρεις τα bench μετά το στήσιμο μιας νέας ρομ, γινονται διεργασίες στην αρχή under the hood. Δοκίμασε μετά από μία πλήρη φόρτιση.

 

όμορφα ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geoanto555 Καλησπερα φιλε μηπως μπορεις να μου δωσεις το link για την snapdragon camera? γιατι δεν μπορω να το βρω :/ Επισης εβαλα 7.2.2.0 και εχθες ο φιλος μου πηρε το redmi note 2 περιττο να σου πω πως το RN2 εχει μακραν καλυτερη καμερα τουλαχιστον απο το δικο μου...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα μολις παραγγειλα κ εγω μια χρυση ραβδο απο honorbuy eu warehouse...για να δουμε ελπιζω να μην κάνουν καμία πατάτα κ μου στείλουν αλλο γιατι βλεπω κάτι αναφορές τελευταία απο το συγκεκριμένο site.... επίσης ζήτησα κ china dev rom να ειμαι έτοιμος για ξεκλείδωμα κ φλας ελληνική..... ενα nillkin H+ ειναι στο δρόμο είδη και μια gel διαφανές θήκη να ολοκληρωθει το παζλ

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

@kostis123456

 

Εδώ, https://www.dropbox.com/s/9yxzr7lc7x23lhg/SnapdragonCamera.apk?dl=0, αλλά τι να την κάνεις? :blink:

 

Αφού η μαμά κάμερα δεν πιάνεται....:blink: :blink:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12982-Redmi-Note-3-Pro-Camera-συζήτηση/?postID=146694#post146694

 

Αυτό, της σύγκρισης με την κάμερα του RN2, μπορεί να ίσχυε εάν η σύγκριση γινόταν με την πρώτη στοκ ρομ με την οποία είχε βγει το RN3 PRO (:D), δε νομιζω να ισχύει πια...:)

Link to comment
Share on other sites

@kostis123456

 

Εδώ, https://www.dropbox.com/s/9yxzr7lc7x23lhg/SnapdragonCamera.apk?dl=0, αλλά τι να την κάνεις? :blink:

 

Αφού η μαμά κάμερα δεν πιάνεται....:blink: :blink:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12982-Redmi-Note-3-Pro-Camera-συζήτηση/?postID=146694#post146694

 

Αυτό, της σύγκρισης με την κάμερα του RN2, μπορεί να ίσχυε εάν η σύγκριση γινόταν με την πρώτη στοκ ρομ με την οποία είχε βγει το RN3 PRO (:D), δε νομιζω να ισχύει πια...:)

 

Λες να σου λεω ψεματα? ξεκαθαρα η καμερα του RN2 ηταν πολυ καλυτερη και ευκρινεστερη απο το δικο μου.....αν μπορεσω να παρω και τα samples θα τα ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

Λες να σου λεω ψεματα? ξεκαθαρα η καμερα του RN2 ηταν πολυ καλυτερη και ευκρινεστερη απο το δικο μου.....αν μπορεσω να παρω και τα samples θα τα ανεβασω

 

Μην τρελαίνεσαι..τα έχω δίπλα δίπλα..

Πριν κάποιες σελίδες έχω και συγκριτικό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε σε κατηγορώ πως λες ψέμματα...:chair: :chair:

 

Τα δείγματα των φωτογραφιών του rn3 pro δεν επιβεβαιώνουν τα γραφόμενα σου...:p :D

 

Βρε λες όντως, να έχουν βάλει 2 ειδών κάμερες στο rn3 pro και σε όσους λάχει η χάλια one, να βγάζουν τις χάλια ποιότητας φωτογραφίες που αναφέρεις??? :blink: :worry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Από aliexpress έχει παραγγείλει κάνεις?

Έχουν το RN3PRO στα ~165€ και οι πωλητές έχουν καλές Αξιολογήσεις (και από ελληνες)

Δεν με ενδιαφέρει με τη ρομ το στέλνουν αφού θα ασχοληθώ εγώ με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βρε λες όντως, να έχουν βάλει 2 ειδών κάμερες στο rn3 pro και σεόσους λάχει η χάλια one, να βγάζουν τις χάλια ποιότητας φωτογραφίες που αναφέρεις??? :blink: :worry: :confused:

Είναι κανά 2 εδώ και 3 στο miui.gr

Λες;

Από aliexpress έχει παραγγείλει κάνεις?

Έχουν το RN3PRO στα ~165€ και οι πωλητές έχουν καλές Αξιολογήσεις (και από ελληνες)

Δεν με ενδιαφέρει με τη ρομ το στέλνουν αφού θα ασχοληθώ εγώ με αυτό.

Ε όχι από αλί ρε φίλε.. Πάρτο από κανά "κατάστημα"

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε σε κατηγορώ πως λες ψέμματα...:chair: :chair:

 

Τα δείγματα των φωτογραφιών του rn3 pro δεν επιβεβαιώνουν τα γραφόμενα σου...:p :D

 

Βρε λες όντως, να έχουν βάλει 2 ειδών κάμερες στο rn3 pro και σε όσους λάχει η χάλια one, να βγάζουν τις χάλια ποιότητας φωτογραφίες που αναφέρεις??? :blink: :worry: :confused:

 

Δεν ξερω παντως αυτα που λενε σε review και σε συγκριτικα και το συγκρινουν με καλα κινητα εγω δεν μπορω να το συγκρινω ουτε με το RN2....καλυτερο ειναι...κατι παει στραβατο to LG G2 που ειχε εβγαζε φανταστικες φωτο και ειδικα μπροστα σε αυτο...αλλα ακουγα αλλα διαπυστωνω..το συκρινα με s4 πολυ μπροστα το s4 και σε φωτεισμο και σε ευκρινεια και σε ολα...δεν ξερω αληθεια δεν ξερω. geoanto555 μπορεις να μου βρεις το συγκριτικο. γιατι εχω να μπω μερες και δεν τα εχω δει

Link to comment
Share on other sites

samsung s5

xiaomi rn3pro

samsung s5

xiaomi rn3pro

samsung s5

xiaomi rn3pro

Ίδιες ρυθμίσεις + HDR...

Μην χαρίζεις... ζούμαρε να δούμε

Παρε και μία ακόμη.. 16mpixel vs 21mpixel

rn3pro

mx4 pro meizu

rn3pro

.mx4 pro meizu

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε σε κατηγορώ πως λες ψέμματα...:chair: :chair:

 

Τα δείγματα των φωτογραφιών του rn3 pro δεν επιβεβαιώνουν τα γραφόμενα σου...:p :D

 

Βρε λες όντως, να έχουν βάλει 2 ειδών κάμερες στο rn3 pro και σε όσους λάχει η χάλια one, να βγάζουν τις χάλια ποιότητας φωτογραφίες που αναφέρεις??? :blink: :worry: :confused:

 

όντως οι πρώτες παρτίδες είχαν διαφορετικες κάμερες από τις επόμενες.

ψάξε στο xda στο thred caf kernel εκεί το αναφέρει όπως και το τρόπο για να δεις ποιον εχεις

Link to comment
Share on other sites

όντως οι πρώτες παρτίδες είχαν διαφορετικες κάμερες από τις επόμενες.

ψάξε στο xda στο thred caf kernel εκεί το αναφέρει όπως και το τρόπο για να δεις ποιον εχεις

 

Έχεις κανά λινκ πρόχειρο;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

samsung s5

xiaomi rn3pro

samsung s5

xiaomi rn3pro

samsung s5

xiaomi rn3pro

Ίδιες ρυθμίσεις + HDR...

Μην χαρίζεις... ζούμαρε να δούμε

Παρε και μία ακόμη.. 16mpixel vs 21mpixel

rn3pro

mx4 pro meizu

rn3pro

.mx4 pro meizu

 

Ναι τις ειδα δεν ξερω τι να πω για το δικο μου redmi....δεν ξερω θα ηθελα να ειχα ενα διπλα με το δικο μου 3ari αλλα δεν εχω...το s5 μακραν καλυτερη ποιοτητα οταν ζουμαρεις ποιο πολυ ευκρινεια αλλα ασχημα χρωματα ζεφτυσμενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις κανά λινκ πρόχειρο;

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

 

ναι θελω και εγω το λινκ

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παίδες δυστυχώς ναι παίζει να μην έχουν όλα την ίδια κάμερα όπως μπορεί και να μην έχουν όλα την ίδια οθόνη

 

Ρυθμίσεις -> About -> Πάτημα 4-5 φορές εκεί που λέει τον Kernel και Device View

Link to comment
Share on other sites

samsung s5

xiaomi rn3pro

samsung s5

xiaomi rn3pro

samsung s5

xiaomi rn3pro

Ίδιες ρυθμίσεις + HDR...

Μην χαρίζεις... ζούμαρε να δούμε

Παρε και μία ακόμη.. 16mpixel vs 21mpixel

rn3pro

mx4 pro meizu

rn3pro

.mx4 pro meizu

Δώσε πόνο στους απανταχού "διασπείροντες ζιζάνια" περί της ποιότητας των φωτο του φτηνιάρη Κινέζου...:yawn:

 

Το είχα δει και γω πάντως αυτό με την 21mp κάμερα του mx4 (του απλού)...δεν ήταν φώτο για 21mp αυτές που έβγαζε, όχι φυσικά πως ήταν χάλια.

Του RN3 PRO όμως με 16MP, είναι για 21!! :X :cool: :ninja: :X

 

όντως οι πρώτες παρτίδες είχαν διαφορετικες κάμερες από τις επόμενες.

ψάξε στο xda στο thred caf kernel εκεί το αναφέρει όπως και το τρόπο για να δεις ποιον εχεις

 

Αν ισχύει αυτό που γράφεις, τότε ότι υποψιαζόμασταν, σε μορφή χαβαλέ, επιβεβαιώνεται με πανηγυρικό-επιστημονικό τρόπο!! :D

Link to comment
Share on other sites

παίδες δυστυχώς ναι παίζει να μην έχουν όλα την ίδια κάμερα όπως μπορεί και να μην έχουν όλα την ίδια οθόνη

 

Ρυθμίσεις -> About -> Πάτημα 4-5 φορές εκεί που λέει τον Kernel και Device View

 

To device view δεν υπαρχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εμενα το κινητο μου ειναι απριλιος του 2016 ...04/2016 ειναι δηλαδη απο τις τελευταιες παρτιδες λετε να ειναι μεσα στα υποψηφια με την χαμηλης ποιοτητας καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας πολύ εύκολος τρόπος να το μάθεις.

 

Άσε μια μπανάνα (καθαρισμένη) δίπλα από τη συσκευή, όσο γίνεται κοντά στην κάμερα, αν μπει

στον πειρασμό και δαγκώσει τότε την τσάκωσες την μαϊμού!!! :lol: :lol: :rotfl: :rotfl: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

όντως οι πρώτες παρτίδες είχαν διαφορετικες κάμερες από τις επόμενες.

ψάξε στο xda στο thred caf kernel εκεί το αναφέρει όπως και το τρόπο για να δεις ποιον εχεις

 

Δημητράκηηηηηη

Έλα να τους σβήσεις τώρα τις φωτιές που άναψες..:sick:

Link to comment
Share on other sites

Δημητράκηηηηηη

Έλα να τους σβήσεις τώρα τις φωτιές που άναψες..:sick:

 

Δημητρακη τωρα μας γ.....ες....:'( και το κακο ειναι οτι δεν μπορω να βρω αρθρα που να το λενε και αλλοι ....υπαρχει λινκ απο αυτο που ειπες ?

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα φαινεται στο software version.

Εμενα που ειναι 1/2016 δηλαδη απο τις πρωτες πρωτες παρτιδες,ειναι s5k3p3_omida01

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα φαινεται στο software version.

Εμενα που ειναι 1/2016 δηλαδη απο τις πρωτες πρωτες παρτιδες,ειναι s5k3p3_omida01

 

και μένα s5k3p3_omida01 απ ότι θυμάμαι 12/2015 ..

Δεν νομίζω τα πιο καινούρια να γράφουν κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα στην καμερα εχει

 

back: s5k3p3_f16s01c

front: ov5670_d5v01g

 

και οσον αφορα την οθονη

 

boe nt35532

 

Την ημ/νια που την βλεπετε?

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...