Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κ δεν σε πολυκατάλαβα.. σε μένα η επαφή μετά από αυτό που λες είναι κανονικά περασμένη μέσα.

Το κακό είναι ότι δεν το κάνει πάντα!!!!

Ή εγώ δεν το κάνω πάντα σωστά....!:lol::lol::lol:

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια ψαχνω για αγορα κινητου στα 200Ε και εχω καταλαξει σε αυτο.

εχω μονο μια ερωτησει σχετικα με την καμερα.

τωρα εχω το galaxy s4 που για μενα εχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ video-audio recording

το xiaοmi πως τα παει σε αυτο, θα ναι καλυτερο η χειροτερο

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψαχνω για αγορα κινητου στα 200Ε και εχω καταλαξει σε αυτο.

εχω μονο μια ερωτησει σχετικα με την καμερα.

τωρα εχω το galaxy s4 που για μενα εχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ video-audio recording

το xiaοmi πως τα παει σε αυτο, θα ναι καλυτερο η χειροτερο

 

Επειδη το ειχα αρκετα και το ς4,πανω κατω τα ιδια ειναι!Ισως λιγο καλυτερο του ς4.Αλλα σε καμια περιπτωση δε συγκρινονται!!Το *Xiaomi ειναι πολυ καλυτερο σα συσκευη!!Εχω δοκιμασει τα παντα,εκτος βεβαια απο πολυ ακριβα,οπως iphone 6,Samsung galaxy note 5,κλπ.και σε διαβεβαιω πως βαζει κατω κινητα της υπερδιπλασιας τιμης!! ;)

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

το ξερω οτι σαν κινητο ειναι καλυτερο το xiaomi

μονο στο θεμα της καμερας δεν ηξερα

γτ η καμερα ηταν και λογος που προτιμισα το σ4 αντι του g2 που αν και γρηγορο κινητο ειχε αθλια καμερα

Link to comment
Share on other sites

Αφού ενεργοποιήσεις το USB Debugging το κινητό τότε θα εμφανίζεται ως adb mode. Αυτό που λες βάζει το κινητό σε download mode όπου βέβαια ισχύει η επικοινωνία με adb κανονικα.

 

Φίλε μου lallasgr μήπως ξέρεις γιατί έχοντας ενεργοποιήσει το usb debugging στο device manager η συσκευή φαίνεται κάπως έτσι??

 

http://prntscr.com/awr07b

 

Είναι νορμάλ τώρα αυτό??

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν περαστεί, όχι σωστά, αλλά καθόλου οι drivers που χρειάζεσαι για να "δει" ο υπολογιστής το κινητό.

Δες εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6682097#post6682097

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν περαστεί, όχι σωστά, αλλά καθόλου οι drivers που χρειάζεσαι για να "δει" ο υπολογιστής το κινητό.

Δες εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6682097#post6682097

 

Πού μπορεί να οφείλεται αυτό????:blink::blink:

Δηλαδή τώρα είναι ΟΚ???

http://prntscr.com/awrpbq

Edited by so93
iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΕΧΟ 5-6 ΗΜΕΡΕΣ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ , ΑΝ ΔΕ ΤΟ 8ΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ( ΤΟ S3 MINI ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙ ΤΙ ΝΥΧΤΑ , ΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ J5 ENΩΣ ΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ )

ΕΧΟ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ LAUNCHER ( NOVA ) , ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ

 

ΓΕΝΙΚΑ , ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗ ΧΡΗΣΗ

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ FACEBOOK , ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ , ΠΑΡΤΕ ΤΟ SAMSUNG J5 , 50 ΕΘΡΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ , SAMSUNG ( ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ )

 

ΤΩΡΑ , ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ , ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΤΟ J5 STA 140 EURO (ΣΚΡΟΥΤΖ) , ΠΑΡΑ ΑΥΤΟ ΣΤΑ 210 ( ΑΠΟ VICKMALL KINA )

 

ΟΧΙ ΤΠΤ , ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ , ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ 16mP ΚΑΜΕΡΑ , ΑΝ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ 16 , ΤΟ J5 ΕΧΕΙ 21mP..

ΓΕΛΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ.. :p ,

ΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ ΜΕ ΤΟ J5 , ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΦΩΤΟ , ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ :( EIDIKA NYXTA .. IPHONE 3

Edited by KROKODILOSS
Link to comment
Share on other sites

Πονεσανε τα μάτια μας :cry: και όχι και τίποτα άλλο, έτυχε και τα ΦΩΝΑΖΕΣ και σε λάθος νήμα!! :blink:

Εδώ εισαι αρχηγε : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421541, μπες και γκάζωσε όσο θέλεις....:up:

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο , αλλα νομιζω για εδω ειναι το ποστ , μιας και για το redmi note3 pro μιλαω , εχο το 3/32 snap , απο vickmall kina , 12 ημερες για να το εχω στα χερια μου

πραγματικα δε ξερω αν θα το αγοραζα τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορεί να οφείλεται αυτό????:blink::blink:

Δηλαδή τώρα είναι ΟΚ???

http://prntscr.com/awrpbq

 

Έκανες επανεκκίνηση τον υπολογιστή? :blink:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΕΧΟ 5-6 ΗΜΕΡΕΣ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ , ΑΝ ΔΕ ΤΟ 8ΕΛΕΤΕ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ( ΤΟ S3 MINI ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙ ΤΙ ΝΥΧΤΑ , ΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ J5 ENΩΣ ΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΥΧΤΑ )

ΕΧΟ ΒΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ LAUNCHER ( NOVA ) , ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ

 

ΓΕΝΙΚΑ , ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΗ ΧΡΗΣΗ

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ FACEBOOK , ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ , ΠΑΡΤΕ ΤΟ SAMSUNG J5 , 50 ΕΘΡΟ ΛΙΓΟΤΕΡΑ , SAMSUNG ( ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ )

 

ΤΩΡΑ , ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ , ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΤΟ J5 STA 140 EURO (ΣΚΡΟΥΤΖ) , ΠΑΡΑ ΑΥΤΟ ΣΤΑ 210 ( ΑΠΟ VICKMALL KINA )

 

ΟΧΙ ΤΠΤ , ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ , ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ 16mP ΚΑΜΕΡΑ , ΑΝ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ 16 , ΤΟ J5 ΕΧΕΙ 21mP..

ΓΕΛΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ.. :p ,

ΤΑ ΒΑΛΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ ΜΕ ΤΟ J5 , ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΦΩΤΟ , ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ :( EIDIKA NYXTA .. IPHONE 3

Τωρα εσυ μαλλον εγραψες για να γραψεις!!Πρωτο μνμ βλεπω!!Τεσπα,καταρχην κακως εγραψες με κεφαλαια γιατι ειναι σα να φωναζεις!!!Αλλα αν δε σου αρεσει το συγκεκριμενο-μιλαμε για το xiaomi redmi note 3 pro εδω-ας μη το αγοραζες!!Ας επαιρνες το J5!!Μονο και μονο για τις φωτο!!Αλλα οχι και το s3 mini!!!Δικαιωμα σου και σταματω εδω γιατι παμε για off topic...Παντα φιλικα.:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

@krokodilos Εγώ πάντως έχω μία Nikon SLR που βγάζει φανταστικές φωτογραφίες αλλά έχει ένα μειονέκτημα δεν παίρνει κάρτα sim.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες επανεκκίνηση τον υπολογιστή? :blink:

 

Ναι τον έκανα επανεκινηση και συνεχίζει να το δείχνει όπως ακριβώς στο τελευταίο λινκ που πόσταρα :O

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν το βρίσκω. Στην μπροστινή κάμερα πως βγάζουμε φώτο σε full screen ; Δεν βλέπω να έχει ρυθμίσεις για ανάλυση στην μπροστινή κάμερα
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ο φίλος πριν, παραπλανήθηκε απο την οθόνη του j5 στα 294ppi και 720pixels, γιατί όντως εκεί μπορεί να φαίνονται καλύτερες οι φωτογραφίες.

Στα 401 ppi και στα 1080 pixels του RN3 pro φαίνεται πολύ λεπτομέρεια, γι αυτό ισως και δεν του κατσε καλά στο μάτι.

Η ίδια τεχνολογία "digital image stabilization" που υπάρχει κ στις 2 συσκευές, φαίνεται να δουλεύει καλύτερα στο j5.

Καλό θα ήταν να μεταφέρει σε προσωπικό υπολογιστή τις φώτο που βγάζει με το j5 για να τις συγκρίνει με τις αντίστοιχες του RN3 PRO ή ακόμα καλύτερα, να μας τις ανεβάζε καπου για να διαπιστώσουμε ιδίοις όμασι αυτά που υποστηρίζει με τόσο πάθος.

Για να κάνει ο φίλος τα παραπάνω στο φτερό, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζει, μπορεί να περάσει το δακτυλικο αποτύπωμα στον αντίστοιχο αισθητήρα στο RN3 PRO για να ξεκλειδώσει αμέσως, να κουμπώσει το OTG φλασακι και να κάνει τη μεταφορά άμεσα.

Αν δεν το πετύχει με την πρώτη, που δεν υπάρχει περίπτωση, μπορει να το παιδεύει το κινητό για πολλές ώρες, μιας κ η μπαταρία του κρατάει μόλις 3+ μέρες με 9+ ώρες οθόνη.

Στο θέμα της τιμής έχω μια πολύ σοβαρή υποψία ότι ο φίλος την πάτησε, γι αυτό το φυσάει κ δεν κρυώνει, γιατί θα μπορούσε να πάρει την έκδοση με τα 16gb, που στην πράξη δεν υπολείπεται της "βαρβατης" έκδοσης, μιας και με 160 ευρώ περιπου (20 ολόκληρα ευρώ παραπάνω από τα 140 που κοστίζει το j5) θα έπαιρνε μια συσκευή με διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο-επεξεργαστικη ισχύ-εμπειρία χρήσης και τριπλή - στην πράξη- αξία.

Προλαβαίνει να το σώσει όμως, αν επικοινωνησει με τον φίλο @djade, που ενδιαφέρεται, να του το "φορτωσει" για να γλιτώσει κ το ψυχολογικό που έπαθε με μια τόσο αποτυχημένη αγορά!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ο φίλος πριν, παραπλανήθηκε απο την οθόνη του j5 στα 294ppi και 720pixels, γιατί όντως εκεί μπορεί να φαίνονται καλύτερες οι φωτογραφίες.

Στα 401 ppi και στα 1080 pixels του RN3 pro φαίνεται πολύ λεπτομέρεια, γι αυτό ισως και δεν του κατσε καλά στο μάτι.

Η ίδια τεχνολογία "digital image stabilization" που υπάρχει κ στις 2 συσκευές, φαίνεται να δουλεύει καλύτερα στο j5.

Καλό θα ήταν να μεταφέρει σε προσωπικό υπολογιστή τις φώτο που βγάζει με το j5 για να τις συγκρίνει με τις αντίστοιχες του RN3 PRO ή ακόμα καλύτερα, να μας τις ανεβάζε καπου για να διαπιστώσουμε ιδίοις όμασι αυτά που υποστηρίζει με τόσο πάθος.

Για να κάνει ο φίλος τα παραπάνω στο φτερό, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζει, μπορεί να περάσει το δακτυλικο αποτύπωμα στον αντίστοιχο αισθητήρα στο RN3 PRO για να ξεκλειδώσει αμέσως, να κουμπώσει το OTG φλασακι και να κάνει τη μεταφορά άμεσα.

Αν δεν το πετύχει με την πρώτη, που δεν υπάρχει περίπτωση, μπορει να το παιδεύει το κινητό για πολλές ώρες, μιας κ η μπαταρία του κρατάει μόλις 3+ μέρες με 9+ ώρες οθόνη.

Στο θέμα της τιμής έχω μια πολύ σοβαρή υποψία ότι ο φίλος την πάτησε, γι αυτό το φυσάει κ δεν κρυώνει, γιατί θα μπορούσε να πάρει την έκδοση με τα 16gb, που στην πράξη δεν υπολείπεται της "βαρβατης" έκδοσης, μιας και με 160 ευρώ περιπου (20 ολόκληρα ευρώ παραπάνω από τα 140 που κοστίζει το j5) θα έπαιρνε μια συσκευή με διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο-επεξεργαστικη ισχύ-εμπειρία χρήσης και τριπλή - στην πράξη- αξία.

Προλαβαίνει να το σώσει όμως, αν επικοινωνησει με τον φίλο @djade, που ενδιαφέρεται, να του το "φορτωσει" για να γλιτώσει κ το ψυχολογικό που έπαθε με μια τόσο αποτυχημένη αγορά!!

 

γιατι να μην εχει LIKE το forum.........εισαι ωραιος :lol::lol::lol::lol:

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην εχει LIKE το forum.........εισαι ωραιος :lol::lol::lol::lol:

Έχει like... :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έκανα χθες την παραγγελία και δεν ήξερα να διαλέξω μεταξύ official global rom και official chinese/english. Διάλεξα την chinese/english έκανα καλά? Ποια η διαφορά τους? Δε με πειράζει να είναι το menu στα αγγλικά, αλλά δε θέλω να είναι γεμάτο chinese apps.
Link to comment
Share on other sites

θα έχει αγγλικά αλλα και Chinese apps. μην κολλας μπορείς εύκολα να περάσεις την official global μονος σου ακολουθώντας τους οδηγούς που έχουν γράψει τα παιδιά στις προηγούμενες σελίδες η ακόμα καλύτερα να το ξεκλειδώσεις και να περάσεις την ελληνική :happy: και εγώ με την κινεζικη το έχω παραγγείλει αλλα δεν πρόκειται να μείνω με αυτήν

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδία...κάτοχος και εγώ Redmi note 3 pro...ΣΑΦΩΣ τρομερή συσκευή με ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ δυνατότητες...ΔΕΝ συγκρίνεται με κανένα στην κατηγορία των χρημάτων που έχει...

 

...αλλά...

...αλλά...

...αλλά...

 

στο θέμα φωτογραφίας και λήψη video είναι ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ...Δεν μπορώ να το πω πιo σεμνά...η κάμερά του είναι Α-Θ-Λ-Ι-Α!

 

Η μόνη ελπίδα που έχω είναι πως η τραγικότητα οφείλεται στην unofficial dev rom που έχω. Θέλω να πιστεύω οτι με το που θα έρθει το πολυπόθητο SMS και ξεκλειδώσω και περάσω την Ελληνική miui...τα πράγματα θα γίνουν ανεκτά. Γιατί τώρα...χάλι μαύρο...φωτογραφίες θολές και κουνημένες μέχρι εκεί που δεν πάει...το δε βίντεο από την συνεχόμενη εστίαση και το κούνημα απλά ΔΕΝ μπορείς να το δεις...!!!

Εύχομαι να λυθεί το θέμα...την συσκευή την έχω ερωτευτεί...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ είναι ΣΦΕΝΤΟΝΑ...αλλά όταν ασχολήθηκα με την κάμερα...έφαγα άκυρο χοντρό...:-/

 

Υ.Γ1 μιλάω για ρυθμίσεις στο αυτόματο…οκ…όπως τραβάω βίντεο και φωτό από τότε που με ξέρω…γνώσεις για χειροκίνητες ρυθμίσεις δεν έχω και ούτε θέλω να έχω.

Υ.Γ2 Τα πράγματα με την κάμερα είναι ίσως … πιο ΤΡΑΓΙΚΑ …απ’ότι τα περιγράφω. ΞΑΝΑΛΕΩ ότι είμαι με dev unofficial και ελπίζω σε καλύτερες μέρες με τον ερχομό του SMS.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλα έχω διαβάσει πως δυστυχώς στο θέμα της κάμερας δεν αλλάζει κάτι...ακόμα δεν το έχω και εγώ στα χερια μου...θέλω να πιστεύω πως δεν τραβάει χειρότερες φωτογραφίες από το τετραετίας optimus g που έχω... φαντάζομαι πως όχι αλλα διαβάζω τρομερά πράγματα για την κάμερα :(

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλα έχω διαβάσει πως δυστυχώς στο θέμα της κάμερας δεν αλλάζει κάτι...ακόμα δεν το έχω και εγώ στα χερια μου...θέλω να πιστεύω πως δεν τραβάει χειρότερες φωτογραφίες από το τετραετίας optimus g που έχω... φαντάζομαι πως όχι αλλα διαβάζω τρομερά πράγματα για την κάμερα :(

 

Στην φωτογραφία...λίγο απο δώ...λίγο απο κεί...θα την πετύχεις την καλή. Θέλεις όμως καλό φωτισμό. Στο φυσικό φώς της ημέρας τα πράγματα είναι καλά έως πολύ καλά.

Σε εσωτερικό χώρο ζορίζουν τα πράγματα αρκετά γιατί θέλει πολύ χρόνο για εστίαση. Αλλά οκ...εκεί και το 6s plus των 800 ευρώ που είχα ... ζόρι τραβουσε...

...μέχρι εδώ καταπίνεται...

 

Στο βίντεο είναι το μεγάλο θέμα!...ΚΛΑΜΑ!!! :(

 

ΜΑΚΑΡΙ να μην κάνω εγώ κάτι σωστά και να διορθώνεται το θέμα με κάποιες ρυθμίσεις ή κάποια εφαρμογή τρίτου. :worry:

 

edit

Για να μήν λέω μόνο αρνητικά και σε απογοητεύω : Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΡΙ! ΣΙΦΟΥΝΑΣ. Πιστεύω θα ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙΣ. Πυραυλοκίνητη παντού! Και το mi-account δουλεύει άψογα και είναι ένα τεράστιο + της xiaomi. Αλλά και η φωτογραφία-βίντεο είναι ένα σημαντικό κομμάτι...εδώ απ'ότι φαίνεται είμαστε πολύ χάλια...:-(

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ο φίλος πριν, παραπλανήθηκε απο την οθόνη του j5 στα 294ppi και 720pixels, γιατί όντως εκεί μπορεί να φαίνονται καλύτερες οι φωτογραφίες.

Στα 401 ppi και στα 1080 pixels του RN3 pro φαίνεται πολύ λεπτομέρεια, γι αυτό ισως και δεν του κατσε καλά στο μάτι.

Η ίδια τεχνολογία "digital image stabilization" που υπάρχει κ στις 2 συσκευές, φαίνεται να δουλεύει καλύτερα στο j5.

Καλό θα ήταν να μεταφέρει σε προσωπικό υπολογιστή τις φώτο που βγάζει με το j5 για να τις συγκρίνει με τις αντίστοιχες του RN3 PRO ή ακόμα καλύτερα, να μας τις ανεβάζε καπου για να διαπιστώσουμε ιδίοις όμασι αυτά που υποστηρίζει με τόσο πάθος.

Για να κάνει ο φίλος τα παραπάνω στο φτερό, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζει, μπορεί να περάσει το δακτυλικο αποτύπωμα στον αντίστοιχο αισθητήρα στο RN3 PRO για να ξεκλειδώσει αμέσως, να κουμπώσει το OTG φλασακι και να κάνει τη μεταφορά άμεσα.

Αν δεν το πετύχει με την πρώτη, που δεν υπάρχει περίπτωση, μπορει να το παιδεύει το κινητό για πολλές ώρες, μιας κ η μπαταρία του κρατάει μόλις 3+ μέρες με 9+ ώρες οθόνη.

Στο θέμα της τιμής έχω μια πολύ σοβαρή υποψία ότι ο φίλος την πάτησε, γι αυτό το φυσάει κ δεν κρυώνει, γιατί θα μπορούσε να πάρει την έκδοση με τα 16gb, που στην πράξη δεν υπολείπεται της "βαρβατης" έκδοσης, μιας και με 160 ευρώ περιπου (20 ολόκληρα ευρώ παραπάνω από τα 140 που κοστίζει το j5) θα έπαιρνε μια συσκευή με διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο-επεξεργαστικη ισχύ-εμπειρία χρήσης και τριπλή - στην πράξη- αξία.

Προλαβαίνει να το σώσει όμως, αν επικοινωνησει με τον φίλο @djade, που ενδιαφέρεται, να του το "φορτωσει" για να γλιτώσει κ το ψυχολογικό που έπαθε με μια τόσο αποτυχημένη αγορά!!

 

να φανταστω οτι εχεις ανοιξει φωτογραφιεσ και απο τα δυο τηλεφωνα σε υπολογιστη?? γιατι αν το κανεις θα καταλαβεις..

επιπλεον , για πιο λογο με ειρωνευεσαι?? μανα σου ειμαι και μου μιλας ετσι??

αν διαβασεις αυτα που εγραψα , ειρωνα του pc , θα καταλαβεις οτι συνφωνω και εγω πωσ το κινητο σε ολα τα θεματα εκτοσ καμερας ειναι καλο , αλλα αυτο που λεο και δε στροφαρεισ να το καταλαβεισ ειναι πωσ ΑΝ καποιοσ 8ελει το κινητο για facebook και φωτογραφιες , ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ

πανε σκεψου τωρα κανα 2ωρο τι 8α πεισ για να ειρωνευτης , μαγκα του pc

 

λυπαμε μονο γιατι δεν ειδα σε ποστ απο καποιον να λεει ποσο Μαπα ειναι η καμερα..

 

και στο ξαναλεω, το σ3 μινι που ειχα , κλασεισ ανωτερο σε φωτο τη νυχτα

 

παρε το κινητο αν θεσ και δες αν εχει καμερα Η κανεναν κινεζο να ζωγραφιζει με δαχτυλομπογιες ( για βραδινεσ )

την ημερα σε σταθερο περιβαλον , χωρισ αερα ( κουναει τα φυλλα ) κατι κανει

 

Τελος παντων , οποιοσ θελει να το αγορασει , και 8ελει κατι που να ωγαζει και φωτο , ας το ξανασκεφτει , ασ ρωτισει καποιον που το εχει , ας το δει απο κνοτα

Edited by KROKODILOSS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...