Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με την official αγγλο-κινέζικη 7.1.20 χωρίς το παραμικρό πρόβλημα,θα ήθελα όμως ​να προχωρήσω σε "αποκινεζοποίηση" του κινητού έχωντας όμως παράλληλα ΟΤΑ UPDATES..Εχει προχωρήσει κάποιος σε πέρασμα της GLOBAL STABLE μέσω του UPDATER από το κινητό;Χωρίς φλασαρίσματα κτλ;..Eυχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελικά εντάξει μόλις αναβαθμίστηκε το play store διορθωθηκε. Εχω όμως καινουργια απορία. Οταν πατάω να κάνει εγκατάσταση μια εφαρμογη απο το γκουγκλ αντι να με βάλει στο play store με βάζει στο mi store πως μπορω να κάνω default το play store? λιγο που το ειδα αυτοι που το ελυσαν ήταν ρουτ. Αλλος τεόπος υπάρχει?

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω!

Επίσης, αν βάλω Nova launcher και πατήσω πάνω στο μόνιμο Google search widget, μου βγάζει κινέζικα αντί για το Google search.

Πως μπορούμε να τα λύσουμε αυτά? Καμιά ιδέα, παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Δίλημμα: να αγοράσω το 3/32 απο το app του Banggood που λόγω του -10% μου βγαίνει στα 211,5$ αλλά το στέλνουν ΜΌΝΟ με την Global ή απο Vickmall στα 229,99$ και Chinese/English;;;

 

Που τη βρήκες αυτή τη τιμή στο Bangood?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας,

Ψάχνω διάφορα site να βρω την καλύτερη ευκαιρία να αγοράσω το κινητό. Απλά λίγο με μπερδέψατε με τις εκδόσεις 7.1.19, 7.1.20. ROM κτλ και με τα αγλλοκινεζικα, multi.

Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση:

Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω αν με συμφέρει με την έκδοση chinese - english ή τη multi.

Με την chinese θα έχω πρόβλημα με τα update? Θα μπορώ να απεγκαταστήσω τις κινέζικες εφαρμογές (Νομίζω είναι σημαντικό για όλους )?

 

Τέλος βλέπω ότι όλοι τώρα ασχολείστε με το ξεκλείδωμα. Αυτό με ποια έκδοση μπορεί να γίνει (Multi ή κινέζικη) ή δε παίζει ρόλο?

 

Οι αναβαθμίσεις γίνονται και στην κινέζικη και στην multi?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Που τη βρήκες αυτή τη τιμή στο Bangood?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εάν κατεβάσεις το application του Banggood στο κινητό σου, σου δίνει ένα -10%. Όταν έγραφα το μήνυμα είχε 234,99$ (τώρα το έχει 245$ !!!)

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Για οσους με dev προσπαθειτε να κανετε unlock και δε μπορειτε,υπαρχει κατι που μπορει να βοηθησει.

Ειχε αναφερθει παραπισω.

Μπαινεις απο το browser και κανεις login στο Miui.com και πατας καπου find device.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους με dev προσπαθειτε να κανετε unlock και δε μπορειτε,υπαρχει κατι που μπορει να βοηθησει.

Ειχε αναφερθει παραπισω.

Μπαινεις απο το browser και κανεις login στο Miui.com και πατας καπου find device.

Το κανα και από το κινητο και από τον υπολογιστή αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δυστυχως υπομονη.

Περιμενετε η καινουργια εκδοση ρομ η καινουργιο tool.

Πολυ κακο αυτο που κανουν οντως.Ταλαιπωρει κοσμο αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δυστυχως υπομονη.

Περιμενετε η καινουργια εκδοση ρομ η καινουργιο tool.

Πολυ κακο αυτο που κανουν οντως.Ταλαιπωρει κοσμο αδικα.

Δεν μου λες πόσα ξεκλειδώματα μπορεί να κάνει ένας λογαριασμός;

Λογικά πάνω από ένα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Που τη βρήκες αυτή τη τιμή στο Bangood?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας,

Ψάχνω διάφορα site να βρω την καλύτερη ευκαιρία να αγοράσω το κινητό. Απλά λίγο με μπερδέψατε με τις εκδόσεις 7.1.19, 7.1.20. ROM κτλ και με τα αγλλοκινεζικα, multi.

Θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση:

Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω αν με συμφέρει με την έκδοση chinese - english ή τη multi.

Με την chinese θα έχω πρόβλημα με τα update? Θα μπορώ να απεγκαταστήσω τις κινέζικες εφαρμογές (Νομίζω είναι σημαντικό για όλους )?

 

Τέλος βλέπω ότι όλοι τώρα ασχολείστε με το ξεκλείδωμα. Αυτό με ποια έκδοση μπορεί να γίνει (Multi ή κινέζικη) ή δε παίζει ρόλο?

 

Οι αναβαθμίσεις γίνονται και στην κινέζικη και στην multi?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τα ίδια ακριβώς ερωτήματα έχω και εγώ. Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια ερωτηση επειδη το ποστ εχει πολλα comment το κινητο θα μου ερθει σε καμια εβδομαδα μπορει να μου πει καποιος τι παιζει με update(δεν με νοιαζουν ελληνικα), root, drivers κ.λ.π.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια ερωτηση επειδη το ποστ εχει πολλα comment το κινητο θα μου ερθει σε καμια εβδομαδα μπορει να μου πει καποιος τι παιζει με update(δεν με νοιαζουν ελληνικα), root, drivers κ.λ.π.

Πιστεύω στις 5~10 τελευταίες σελίδες είναι οι απαντήσεις που περιμένεις..

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες άκρη η ακόμη τίποτα;

Εγώ πλέον τα παράτησα.. Περιμένω να βγει άλλη dev ή να μου έρθει άλλο sms unlock σε άλλο νουμερο.

Το έκανε κι εμένα οπότε δοκίμασα αλλο λογαριασμό(εναν αρχαίο που είχα)και ξεκλειδωσε

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε κι εμένα οπότε δοκίμασα αλλο λογαριασμό(εναν αρχαίο που είχα)και ξεκλειδωσε

 

Άρα παίζει ρόλο ο λογαριασμός αλλά πως δοκίμασες χωρις να έχεις κάνει αίτηση με αυτόν;

Link to comment
Share on other sites

Σε εξωτερικές συνθήκες στο φως πως τα πάει η οθόνη? για να κανεις αξιοπρεπή χρήση σε τι φωτεινότητα πρέπει να είσαι?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση επειδη ειμαι νουμπας ακομα γιατι να προτιμησω την dev rom απο την stable??? Επισης οταν η dev κανει update θα μου ερχεται ειδοποιηση στον updater ετσι??
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση επειδη ειμαι νουμπας ακομα γιατι να προτιμησω την dev rom απο την stable??? Επισης οταν η dev κανει update θα μου ερχεται ειδοποιηση στον updater ετσι??

 

Οι rom που παρεχονται (τουλαχιστον απο vickmall) ειναι η official chinese-english (παιρνει αυτοματα updates) και μια multi-language που εχει ελληνικα αλλα ΔΕΝ ειναι official και αρα δεν παιρνει OTA updates.

 

Η global ειναι official αρα παιρνει αυτοματα updates, ΔΕΝ εχει ελληνικα μενου και εχουν αφαιρεθει (οι περισσοτερες) κινεζοapps και κινεζοsearchbars. Α, εχει και google services αρα δε χρειαζεται να τα περνας μονος σου.

 

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

το λινκ γι την σωστη dev rom ποιο ειναι ρε πιαιδα?στις προηγουμενες σελιδες δινονται 2 διαφορετικα λινκ
Link to comment
Share on other sites

το λινκ γι την σωστη dev rom ποιο ειναι ρε πιαιδα?στις προηγουμενες σελιδες δινονται 2 διαφορετικα λινκ

 

Ένα είναι αυτό. http://en.miui.com/thread-243876-1-1.html

 

Υπήρχε και εδώ http://en.miui.com/download-301.html#439 αλλά τώρα δεν μου την δίνει

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

όποιος βγάλει άκρη με το μήνυμα του λάθος λογαριασμού ας μας πει και τους υπόλοιπους
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

όποιος βγάλει άκρη με το μήνυμα του λάθος λογαριασμού ας μας πει και τους υπόλοιπους

 

johny_pl Ακόμη εδώ είσαι φίλε...

Εχω φάει κόλημαααα..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

johny_pl Ακόμη εδώ είσαι φίλε...

Εχω φάει κόλημαααα..

δεν νομίζω να βρεθεί λύση

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να βρεθεί λύση

Δεν γίνεται να μην βρεθεί. Όλος ο κόσμος τους βρίζει.

Παρατήρησα ότι η ρομ εδώ http://en.miui.com/download-301.html#439 πλεόν δεν υπάρχει.

Μήπως λόγο προβληματος;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μην βρεθεί. Όλος ο κόσμος τους βρίζει.

Παρατήρησα ότι η ρομ εδώ http://en.miui.com/download-301.html#439 πλεόν δεν υπάρχει.

Μήπως λόγο προβληματος;;

 

ξανακατεβασε απο εδω http://en.miui.com/thread-243876-1-1.html

περνα ξανα την dev k δοκιμασε μετα παλι το unlock.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...