Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοήθεια.. Προσπαθώ να ξεκλειδώσω Bootloader και ενώ έχω βάλει την dev rom με πάει στο 50% και μου λέει.

Couldn't verify device

Current account is different from the account info on the device

try again..

Και στο κινητο και στο miunlock έχω τον ίδιο λογαριασμό..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω οτι η 7.1.18 ειναι καλύτερη απο την 7.1.20

 

Εγώ θα έλεγα το αντίθετο, μιας και με την 7.1/20 γιατρεύτηκε το WiFi από αποσυνδέσεις αλλά και καλύτερο σήμα. Τουλάχιστον σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

γιατί κοιτάς το αγγλικό/global :)

 

Μαλλον εχεις δικιο. Ειχα δοκιμασει το global, brasil και china.

 

Τα δυο πρωτα δεν τα εχουν και στο τριτο δεν καταλαβαινω τι λεει:)

 

Δοκιμασα india και εχει το note 3 αλλα οχι mi5, αν και νομιζα οτι εχει κυκλοφορησει εκει.

 

off topic τελος

Link to comment
Share on other sites

8 ωρες οθονη και 2-3 μερες αναμονη,καλα ειναι?να το αφησω ? :p

 

τι τηλεφωνο ειχες πριν και τι σου εβγαζε με την ιδια χρηση? :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε κάποιον/κάποιους δεν δουλεύει το TETHERING και το γενίκευσε/γενίκευσαν ότι δεν δουλεύει σε κανένα redmi note 3 pro, και έτσι μπορεί να τρομάξουν πιθανοί αγοραστές της συσκευής, να πω ότι στο δικό μου (με cosmote sim στην sim slot 1 και με έκδοση firmware 1.18.0) ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ χωρίς να χρησιμοποιήσω κανένα κολπάκι.

Εικάζω λοιπόν ότι αν σε κάποιον δεν δουλεύει, η πιθανότερη αιτία να είναι ο πάροχος (απ' ότι διάβασα το android δίνει πλέον το δικαίωμα στον πάροχο να μπλοκάρει το tethering) κάτι που αντιμετωπίζεται μέσω adb όπως αναφέρθηκε σε προηγούμενα posts.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα το αντίθετο, μιας και με την 7.1/20 γιατρεύτηκε το WiFi από αποσυνδέσεις αλλά και καλύτερο σήμα. Τουλάχιστον σε εμένα.

 

Γιατί δεν έρχεται με ΟΤΑ ή 7.1.20??

Link to comment
Share on other sites

τι τηλεφωνο ειχες πριν και τι σου εβγαζε με την ιδια χρηση? :)

 

Lenovo K3 note.

4,5-5,5 ωρες οθονη και το πολυ 2 μερες αναμονη.

Το xiaomi βγαζει απο 6 μεχρι 8 ωρες οθονη.

Εαν το εχεις ολη την ωρα στο χερι ,θα βγαλει 8 μπορει και παραπανω.

Παντως τωρα η τελευταια φορτιση μου εβγαλε 2,5 μερες και 8 ωρες οθονη.

Με wifi μονιμα ανοιχτο,δεδομενα οταν δεν ειχα wifi,αρκετο browsing,λιγο παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έρχεται με ΟΤΑ ή 7.1.20??

 

Εμένα όχι και γιαυτό την κατεβασα και πέρασα εγω.

Δηλαδή να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα και καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι και γιαυτό την κατεβασα και πέρασα εγω.

Δηλαδή να σου πω την αλήθεια δεν περίμενα και καθόλου.

 

Περίεργο γιατί έχει μέρες που βγήκε Νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παίδες η ελληνική "σπέρνει".

Μπράβο στην κοινότητα.

Εκείνο που δεν έχουν καταφέρει σε καμία ρομ είναι να μπορούμε από τα θέματα να αλλάζουμε ξεχωριστά τα κλειδώματα τα εικονίδια κτλ.

Αυτό είναι μόνο στις official.

 

Χμμ.. Εγώ γιατί δεν μπορώ να βρω πως να αλλάξω μόνο τα εικονίδια από τα themes? Πως γίνεται αυτό? Έχω την official αγγλοκινεζικη 7.1.20...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, να ρωτησω και κάτι άλλο? Γιατί όταν παταω πάνω στο γνωστό search widget της Google μου βγαίνει ένα κινέζικο σύστημα search αντί του γνωστού της Google? Έχω ήδη βάλει τον chrome ως default browser... Πρέπει να κάνω κάτι ακόμη?

Είναι είναι η πρώτη μέρα που σκαλιζω το κινητό και προσπαθώ να εξοικιωθω με το miui, μιας και είναι το πρώτο μου xiaomi!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης, να ρωτησω και κάτι άλλο? Γιατί όταν παταω πάνω στο γνωστό search widget της Google μου βγαίνει ένα κινέζικο σύστημα search αντί του γνωστού της Google? Έχω ήδη βάλει τον chrome ως default browser... Πρέπει να κάνω κάτι ακόμη?

Είναι η πρώτη μέρα που σκαλιζω το κινητό και προσπαθώ να εξοικιωθω με το miui, μιας και είναι το πρώτο μου xiaomi!

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις επαναλαμβανόμενες προσπάθειες κόλησε και το miunlock.. (Couldn't get info (10002 The same IP request too often)

Δεν έτυχε σε κανέναν κάτι αντίστοιχο να βγάζει σφάλμα "Current account is different from the account info on the device";;;

Έχω συνδέσει-αποσυνδέσει πάνω από 5 φορές τον λογαριασμό μου αλλά τίποτα.

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπροσδεκτη..

Link to comment
Share on other sites

ασχετος τελειως εγω... οταν την κατεβασω την 7.20 πρεπει να κανω κατι αλλο εκτος του download?

Απλώς θα πας στην εφαρμογή updater και στις ρυθμίσεις πάνω δεξιά θα πατήσεις choose update package και μετά απλώς θα επιλέξεις το αρχείο που κατεβασες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην περιπτωση που το παρουμε με την multilanguage των κινεζομαγαζων πως μπορουμε να περασουμε την official αγγλο κινεζικη?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εγώ έκλεισα 9 μέρες και τίποτα.

Κι εμένα σήμερα μου ήρθε μήνυμα για unlock χωρίς να έχω γράψει τίποτα. Ούτε καν συσκευή xiaomi έχω. Απλά σκέφτομαι κάποια στιγμή να αγοράσω και το έκανα πριν από καμία εβδομάδα το αίτημα.

Link to comment
Share on other sites

Δίλημμα: να αγοράσω το 3/32 απο το app του Banggood που λόγω του -10% μου βγαίνει στα 211,5$ αλλά το στέλνουν ΜΌΝΟ με την Global ή απο Vickmall στα 229,99$ και Chinese/English;;;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην περιπτωση που το παρουμε με την multilanguage των κινεζομαγαζων πως μπορουμε να περασουμε την official αγγλο κινεζικη?

 

 

 

Ναι με recovery από το PC suite Αυτό έκανα εγώ,

Link to comment
Share on other sites

H global rom ειναι official?Μπορουμε να το παραγγειλουμε με την συγκεκριμενη rom?

Έκανα τη ίδια ερώτηση στο Vickmall.Ορίστε η απάντηση:

Dear customer,

There have two option about rom.

1.original rom,which only have Chinese and English.

2.multi-language rom,not global rom,which is not from offical xiaomi.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη ίδια ερώτηση στο Vickmall.Ορίστε η απάντηση:

Dear customer,

There have two option about rom.

1.original rom,which only have Chinese and English.

2.multi-language rom,not global rom,which is not from offical xiaomi.

Thanks.

Βρε παιδιά, αφού έχουν βγει οδηγοί για πέρασμα της global σε οποιαδήποτε αρχική rom φοράει το κινητο, γιατί το φοβάστε τόσο πολύ;

 

Εγώ θα σας πρότεινα να αγοραστές από εκεί που θεωρείτε πιο συμφέρουσα αγορά, και να μη σας ενδιαφέρει τι έκδοση φοράει...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς μετά από πόσο καιρό σε αφήνουν να ξανακάνεις αίτηση για unlock code; Όταν έκανα την αίτηση έβαλα έναν αριθμό wind στον οποίο δεν παραδίδονται ποτέ τα μηνύματα της xiaomi. Δεν έχω ιδέα γιατί.
Link to comment
Share on other sites

...καλησπέρα...

...είμαι με την official αγγλο-κινέζικη, όπως ήρθε από το vickmall...

...θέλω να περάσω την global...

...δοκίμασα και με τον updater αλλά και με recovery update και δεν μου κάνει verification...

...πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader, περνώντας πρώτα την dev, και μετά θα με αφήσει να βάλω ό,τι θέλω ;;

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, αφού έχουν βγει οδηγοί για πέρασμα της global σε οποιαδήποτε αρχική rom φοράει το κινητο, γιατί το φοβάστε τόσο πολύ;

...που είναι φίλε μου αυτοί οι οδηγοί για την global ;;

...έχεις λίνκ ;;

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...που είναι φίλε μου αυτοί οι οδηγοί για την global ;;

...έχεις λίνκ ;;

 

Εδώ: http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

 

Νομίζω ότι μόνο η fastboot δουλεύει με locked bootloader

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...