Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιωργο εχω θεμα στον υπολ με το adb.. με updater τι μπορω να κανω?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω θεμα μεγαλο για μενα .adb δεν παιζει να παιξω σε αυτον τον υπολογιστη. Πιο απλος τροπος να κανω κατι αλλο υπαρχει η κόλλησα εδω?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω θεμα μεγαλο για μενα .adb δεν παιζει να παιξω σε αυτον τον υπολογιστη. Πιο απλος τροπος να κανω κατι αλλο υπαρχει η κόλλησα εδω?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ... αλλά δεν είναι και κάτι... Ένας φάκελος.. ούτε καν εγκατάσταση κάνεις..

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι χωρίς miflash και ADB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?? Σε cm13 γιατί όταν πάω να μπω στο κλείδωμα οθόνης μου βγάζει ερρορ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?? Σε cm13 γιατί όταν πάω να μπω στο κλείδωμα οθόνης μου βγάζει ερρορ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως κάτι δεν εχεις περάσει σωστα,λέω εγώ...

Για πες ακριβώς τι εχεις βάλει κατα την εγκατάσταση και με ποια σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την τελευταία cm13 μαζί και τα gaps μέσω ρεκοβερη όταν πάω στης ρύθμισης κλειδώματος οθόνης για μοτίβο πίν και ότι άλλο έχει εκεί μου βγάζει ερρορ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως κάτι δεν εχεις περάσει σωστα,λέω εγώ...

Για πες ακριβώς τι εχεις βάλει κατα την εγκατάσταση και με ποια σειρά.

Έχω βάλει την τελευταία cm13 μαζί και τα gaps μέσω ρεκοβερη όταν πάω στης ρύθμισης κλειδώματος οθόνης για μοτίβο πίν και ότι άλλο έχει εκεί μου βγάζει ερρορ <br />

<br />

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την τελευταία cm13 μαζί και τα gaps μέσω ρεκοβερη όταν πάω στης ρύθμισης κλειδώματος οθόνης για μοτίβο πίν και ότι άλλο έχει εκεί μου βγάζει ερρορ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω βάλει την τελευταία cm13 μαζί και τα gaps μέσω ρεκοβερη όταν πάω στης ρύθμισης κλειδώματος οθόνης για μοτίβο πίν και ότι άλλο έχει εκεί μου βγάζει ερρορ <br />

<br />

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Firmware??

Αυτη είναι η πρώτη εγκατάσταση cm ή απο update?

Link to comment
Share on other sites

Οκ... αλλά δεν είναι και κάτι... Ένας φάκελος.. ούτε καν εγκατάσταση κάνεις..

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι χωρίς miflash και ADB

Εκανα εγκατασταση τελικα το σωστο adb και εκανα ελεγχο με cmd και μου γραφει https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161006/8a6a3ec7bae72c64be0e6fe41e15b57a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Firmware??

Αυτη είναι η πρώτη εγκατάσταση cm ή απο update?

Ναι η πρώτη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση τελικα το σωστο adb και εκανα ελεγχο με cmd και μου γραφει https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161006/8a6a3ec7bae72c64be0e6fe41e15b57a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενταξει το ετρεξε με minimal adb and fastboot.ειναι ξεκλειδωτος οντως.

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι η πρώτη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ αλλά το firmware πέρασες?

Για αυτό σε Ρώτησα πριν τι πέρασες και με ποια σειρα.

Τα εχεις βάλει όλα όπως λένε μέσα ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλά το firmware πέρασες?

Για αυτό σε Ρώτησα πριν τι πέρασες και με ποια σειρα.

Τα εχεις βάλει όλα όπως λένε μέσα ?

Αυτήν πέρασα 200161006 την νυχτερινή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν πέρασα 200161006 την νυχτερινή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διάβασε εδώ http://www.technobuzz.net/install-official-cyanogenmod-13-rom-for-redmi-note-3/

Αν έχουν γίνει έτσι κατα 90% το κινητό σου θα είναι OK.

Στην περίπτωση που δεν σού παιζει το αποτύπωμα περνάς αυτό http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884 που στην 2.80 έχουν βάλει και το fix για το fingerprint για εκείνους που έχουν διαφορετικό τυπο.

Αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Αστο να πάρει ενημέρωση

 

Το έκανα αλλά κόλλησε στο 1% για δέκα λεπτά και το σταμάτησα. Τηδιαδικασία την έκανα μέσω τηλ και όχι υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε έναν φίλο μου ότι του έχει μέσα miui 7.5.2 global με Android 6 stable.. Μπορώ από dev 6.9.29 να περάσω 7.5.2; εφόσον είναι Android 6 δεν νομίζω να έχω θέμα με imei σωστά; είδα ότι ο φίλος έχει 10 ώρες οθόνης με εκείνη ενώ εγώ φτάνω με το ζόρι τις 8 και αν...βέβαια από ότι κατάλαβα πήρε Android 6 μέσω ota οπότε τώρα τι γίνετε και εγώ δεν μπορώ να τη βάλω γιατί έχει το special edition Ευχαριστώ Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Είδα σε έναν φίλο μου ότι του έχει μέσα miui 7.5.2 global με Android 6 stable.. Μπορώ από dev 6.9.29 να περάσω 7.5.2; εφόσον είναι Android 6 δεν νομίζω να έχω θέμα με imei σωστά; είδα ότι ο φίλος έχει 10 ώρες οθόνης με εκείνη ενώ εγώ φτάνω με το ζόρι τις 8 και αν...βέβαια από ότι κατάλαβα πήρε Android 6 μέσω ota οπότε τώρα τι γίνετε και εγώ δεν μπορώ να τη βάλω γιατί έχει το special edition Ευχαριστώ

Αμα δεν εχεις την σπεσιαλ εκδοση δεν εχεις android 6 σε stable...

 

Το απλο προ δεν εχει παρει ακομα android 6 στην stable version

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε έναν φίλο μου ότι του έχει μέσα miui 7.5.2 global με Android 6 stable.. Μπορώ από dev 6.9.29 να περάσω 7.5.2; εφόσον είναι Android 6 δεν νομίζω να έχω θέμα με imei σωστά; είδα ότι ο φίλος έχει 10 ώρες οθόνης με εκείνη ενώ εγώ φτάνω με το ζόρι τις 8 και αν...βέβαια από ότι κατάλαβα πήρε Android 6 μέσω ota οπότε τώρα τι γίνετε και εγώ δεν μπορώ να τη βάλω γιατί έχει το special edition Ευχαριστώ

10 ώρες οθόνης;;; Με Mm;; Για εξακρυβωσε και δώσε πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

υποστηρίζει wind,α πλα δεν εχει την 800 μπαντα για το 4τζι

 

 

Συγνωμη για την παρεμβαση,επειδη το ψαχνω αυτες τις μερες να το παραγγειλω,εννοεις οτι γενικα το τηλεφωνο δεν υποστηριζει 4G της wind η οτι καποια συγκεκριμενη rom δεν το υποστηριζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι έγινε azuli,πήρες απόφαση για αλλαγή?

Δεν ψηνεις και τον JP να ακολουθήσει??

 

Όπως στα ειπαν είναι, όσο δύσκολα μπορεί να φαίνονται τόσο απλα είναι αν γίνουν σωστα απο αρχή.

Αν θυμάμαι πρεπει να είσαι wind/q αρα αν σε νοιάζει το 4g κοιτάς την International version (Kate).

Και διότι σε κόβω καρφί για custom κοιτάς στο XDA,που αν καταλήξεις στο Kate θα έχεις λίγο παραπάνω δουλειά για να μπεί Ρομ σωστά.

Μια φορά κοντά δυο μηνες με cm είμαι OK και την έχω αραξει,το λέω για αυτό που είπες στην αρχή:cool:

 

Χα..ψηνομαι!

ακριβως αυτο ηθελα να ρωτησω,πρεπει να παρω συγκεκριμενο μοντελο του Note για να χω 4g wind?Oι rom μπαινουν ολες μετα η θελει και εξτρα φλασαρισματα modem καθε φορα? (αν ειναι τοσο ευκολο οπως του coolpad παντως μικρο το κακο!)

 

αυτο ελεγα να παρω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html Αυτο εννοεις international?

 

Kαι η special η εκδοση ποια ειναι και τι παιζει με τις rom της?

 

Sorry για την καταιγιδα ερωτησεων,πολλες αποριες!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες οθόνης;;; Με Mm;; Για εξακρυβωσε και δώσε πληροφορίες!

 

Έχει το International και το έκανε με stable 7.5.2 από ότι βλέπω το International δεν έχει πάρει stable 8. Του ήρθε με Android 5.1 και τώρα πήρε 6 με miui 7 πάνω... Τώρα οι 10 ώρες μπορεί να οφείλονται και ότι είναι πρώτες φορτισεις και επειδή έχει κάνει χρήση μόνο μέσω WiFi

Link to comment
Share on other sites

Αύριο περιμένουμε την επόμενη έκδοση... της global developer...ελπίζω σε fix των widget....

 

sent from my Redmi Note 3 pro Global Edition using tapatalk

 

Σχετικα με τα widget ειχα κατι παρομοιο με την 6.9.22 (την φοραω port στο τηλεφωνο που εχω τωρα) και το ελυσα πηγαινοντας απο το security app : battery/app battery saver και οσες εφαρμογες ειχαν widgets τις επελεξα και τις εβαλα σε ''no restrictions''.Eπειτα πηγα permissions/autostart και τις αφησα να φορτωνουν στο start up.Μετα απο αυτο εκανα reboot και τα widgets δουλευαν.Mπορεις να δοκιμασεις

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την παρεμβαση,επειδη το ψαχνω αυτες τις μερες να το παραγγειλω,εννοεις οτι γενικα το τηλεφωνο δεν υποστηριζει 4G της wind η οτι καποια συγκεκριμενη rom δεν το υποστηριζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χα..ψηνομαι!

ακριβως αυτο ηθελα να ρωτησω,πρεπει να παρω συγκεκριμενο μοντελο του Note για να χω 4g wind?Oι rom μπαινουν ολες μετα η θελει και εξτρα φλασαρισματα modem καθε φορα? (αν ειναι τοσο ευκολο οπως του coolpad παντως μικρο το κακο!)

 

αυτο ελεγα να παρω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371104.html Αυτο εννοεις international?

 

Kαι η special η εκδοση ποια ειναι και τι παιζει με τις rom της?

 

Sorry για την καταιγιδα ερωτησεων,πολλες αποριες!

 

Φιλε ναι έτσι είναι,περπατά άφοβα απο geek :lol:

Αν πας πχ για cm το μονο που πέρνας έξτρα είναι το μόντεμ για να δει τις σιμ ειτε αντικαθιστάς το non-hlos.bin με αυτό που υπάρχει μεσα στο firmware.zip της cm πριν το φλασαρισμα.

(μονο εκεί αλλάζει και στα partitions αλλά σε αυτό δεν εχεις θέμα μια και είναι μεγαλυτερα στο Kate).

Το μονο άσχημο είναι λόγο μεγέθους +2.5mm υπάρχει θέμα με θήκες. Τουλάχιστον σαν εφαρμογή κανουν απο το note2 αλλά θέλουν κόψιμο εκ πρώτης για το αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά κόλλησε στο 1% για δέκα λεπτά και το σταμάτησα. Τηδιαδικασία την έκανα μέσω τηλ και όχι υπολογιστή.

 

ξανα δοκίμασε... Στην ανάγκη βάλτο σε recovery mode και σύνδεσε το στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει αλλα απαντηση δεν εχω παρει.

 

Οταν αποθηκευετε μια νεα επαφη,αυτη συγχρονιζεται με το google? Αυτες που εχετε ηδη αποθηκευσει στο miui, πως συγχρονιζοντε με google?

 

Global stable

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναγραψει αλλα απαντηση δεν εχω παρει.

 

Οταν αποθηκευετε μια νεα επαφη,αυτη συγχρονιζεται με το google? Αυτες που εχετε ηδη αποθηκευσει στο miui, πως συγχρονιζοντε με google?

 

Global stable

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Το έχεις ξανα γράψει και απάντηση δεν πήρες... Πρέπει να ορίσεις ως προεπιλογή το google για να πάνε εκεί οι επαφές...

Δεν μπορεί να τις συγχρονίσει σε 2 σημεία ταυτόχρονα από την στιγμή που ορίζεις εσύ να είναι στο I.MI.COM.

Κατέβασε τες σαν αρχείο vcard ή κάτι** και μετά ανέβασε τες χειροκινητα στο google..

Όρισε να συγχρονίζει μόνο από εκεί και θα είσαι οκ...

Πρόσεχε μην τις χάσεις και ψάχνεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν είναι ενεργοποιημενη η εξοικονόμηση ενέργειας πρακτικά τι κάνει στο κινητό; δουλεύει με λιγότερους πυρήνες; γιατί όσο την έχω στο on και χρησιμοποιώ το κινητό δεν βλέπω διαφορά στην απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...