Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπολειπεται αρκετα σε επεξεργαστη-gpu.

Τωρα καμερα δε μπορει να συγκρινει καποιος χωρις να τα εχει και τα δυο.

Απο αυτονομια λογω χαμηλουτερου επεξεργαστη ισως ειναι στα ιδια.

Απο ηχο κτλ καλυτερο το λενοβο.

Τωρα διαλεγεις και παιρνεις.

 

Ας μην ξεχάσουμε και το software της lenovo που είναι από τα χειρότερα που κυκλοφορούν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Τι γίνεται με τις ROM;

  1. Η multi-language δεν είναι official; Αυτό τι σημαίνει; Ποιος την έχει κατασκευάσει; Και επιδέχεται updates;
  2. Η original δεν έχει το Google play store αν δεν κάνω λάθος. Μπορεί να περαστεί το app εύκολα; Χωρίς το Google play store μπορεί να εγκαθιστά κανείς apps μέσω PC και USB καλωδίου;

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχάσουμε και το software της lenovo που είναι από τα χειρότερα που κυκλοφορούν

 

Ενταξει εγω στο Κ3 δεν ειχα καποιο θεμα.

Αλλα ομολογω οτι μου αρεσει πιο πολυ η miui.

 

 

 

Μπορειτε οσοι το εχετε να βαλετε screenshot απο cpu-z η τουλαχιστον να το βαλετε και να αναφερετε revision και εαν σας βγαζει καθολου τους πυρηνες stopped?

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo K4 Note (A7010) τι λέει σε σχέση με το Redmi Note 3 Pro; Η τιμή του Lenovo στην Ελλάδα ξεκινά από τα 249 € παρεμπιπτόντως.

 

αν δεν θες να μπλέξεις με εξωτερικό και δεν θες το καλύτερο από επεξεργαστή/gpu (για παιχνίδια κυρίως :) ) τότε μάλλον το λενοβο είναι καλύτερη λύση (οκ με 2gb μνήμη βέβαια) γιατί με 249 το παίρνεις από την αντιπροσωπία στην Ελλάδα με την εγγύηση του , υποστηρίζει και περισσότερες μπάντες 4g (την 800αρα δηλαδή)

 

μόνο τι θα παίζει με τις ενημερώσεις δε ξέρω , γιατί έχει Mediatek και αν δεν πάρει τουλάχιστον android 6 θα ναι χαζομάρα

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θες να μπλέξεις με εξωτερικό και δεν θες το καλύτερο από επεξεργαστή/gpu (για παιχνίδια κυρίως :) ) τότε μάλλον το λενοβο είναι καλύτερη λύση (οκ με 2gb μνήμη βέβαια) γιατί με 249 το παίρνεις από την αντιπροσωπία στην Ελλάδα με την εγγύηση του , υποστηρίζει και περισσότερες μπάντες 4g (την 800αρα δηλαδή)

 

μόνο τι θα παίζει με τις ενημερώσεις δε ξέρω , γιατί έχει Mediatek και αν δεν πάρει τουλάχιστον android 6 θα ναι χαζομάρα

 

Δεν είναι θέμα μπλεξίματος. Ο χρόνος αναμονής είναι ένα θέμα...

Περιμένω μια απάντηση σχετικά με τις ROM. Ίσως μετά την επίσημη κυκλοφορία του να είναι official και η multi-language βεέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησε το +10$ το Vickmall.

259.99$ το πήγε. Τι κάνει η ζήτηση...:mad::mad::mad:

 

Σε 10-15 μέρες που θα κυκλοφορήσει απο όλα τα μαγαζιά θα πέσει αρχικά στα στα προηγούμενα επίπεδα και μέχρι τέλος μαρτη στα 210-220 $

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησε το +10$ το Vickmall.

259.99$ το πήγε. Τι κάνει η ζήτηση...:mad::mad::mad:

Απλά και εμείς και όποιος δεν το βιάζεται θα περιμένουμε να μειωθεί η τιμή του,ας το κρατήσουν σε τέτοια τιμή που για μένα προσωπικά είναι πολύ υπερτιμημένη και θα πέσουν και η πώλησης τους όμως κατακόρυφα???Ας βγει και σε άλλα μαγαζιά επώνυμα stok και μετά ας το χαίρονται σε τέτοια τιμή.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακοινώθηκε και το Xiaomi Mi 5.

Με πολύ ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά και φοβερή τιμή,που σε βάζει σε δίλημμα να πάμε λίγο παραπάνω.......φυσικά να κυκλοφορήσει πρώτα και να δούμε την τιμή του στα μαγαζιά.:shock::shock:

Στην Κίνα είναι διαθέσιμο για παραγγελίες από σήμερα, ενώ θα κυκλοφορήσει 1η Μαρτίου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=431709

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οποίος έχει το πρόβλημα με τις sim τι ημ.παραγωγης έχει ;

 

Δεν εχω δοκιμασει 2 σιμ αλλα με τη μια οντως καθυστερει 1 λεπτο να πιασει και εμενα.

Απο τα πρωτα ειναι και το δικο μου.

Βεβαια δεν νομιζω να ειναι εν τελει θεμα κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

3,5 ωρες οθονη και 2η ημερα αφορτιστο και η μπαταρια στο 43%.

Που να το φανταζομουν οτι θα πηγαινα για 3 μερες με νορμαλ χρηση.

Μετραει πολυ ο 650 στο θεμα μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Αφού αναμένεται να γίνει best seller, δεν κάνετε μια ομαδική αγορά από το Vickmall ώστε να το πάρετε σε καλή τιμή και με την εγγύηση του Vickmall στην εξυπηρέτηση μετά την αγορά;

Ακόμη κι αν θα είναι πολλοί όσοι «την κάνουν» από την ομαδική και πέσετε κάτω από το όριο της ομαδικής, το Vickmall θα κάνει refund στους υπόλοιπους.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

3,5 ωρες οθονη και 2η ημερα αφορτιστο και η μπαταρια στο 43%.

Που να το φανταζομουν οτι θα πηγαινα για 3 μερες με νορμαλ χρηση.

Μετραει πολυ ο 650 στο θεμα μπαταρια.

 

ενταξει ομως 2 μερες με 3,5 ωρες οθονη ειναι πολυ συντηρητικα και δεν λεει και κατι. Πχ εγω με το lg g3 αυτην την στιγμή είναι με 64 ωρες (δλδ δεύτερη προς τριτη μερα ) στην μπαταρια με 1 1/2 ωρα οθονη (μονο για τηλεφωνα χρηση δλδ) και ειμαι ακομα στο 41% και δινει εκτιμωμενο χρονο 36 ωρες και μιλαμε για μπαταρια 3000 και οχι 4000 του ν3 προ.

Link to comment
Share on other sites

άκυρη η σύγκριση THANKIN, μας έχει πολύ άνετα.η καλύτερη επίδοση στο g3 που πέτυχα ήταν 6 ώρες οθόνη σε μια μέρα και με 0% φωτεινότητα.δεν έχουν καμία σχέση τα 2 κινητά σε μπαταρία
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

άκυρη η σύγκριση THANKIN, μας έχει πολύ άνετα.η καλύτερη επίδοση στο g3 που πέτυχα ήταν 6 ώρες οθόνη σε μια μέρα και με 0% φωτεινότητα.δεν έχουν καμία σχέση τα 2 κινητά σε μπαταρία

 

καλα είπα εγω οτι δεν μας εχει?!! ισα ισα αυτό εννοώ ότι 3 μερες με συντηρητική χρηση βγαζει το g3 που δεν φημιζεται για την μπαταρια του!! δλδ το ποσες μερες σε παει το κινητο αν δεν ανοιγεις πολυ οθόνη δεν λεει και πολλα... δεν ειναι και κανα κατορθωμα οι 3 μερες για κινητο 4000 με μετρια χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλημέρα! Πρωτη φορα μπαινω σε οποιοδηποτε νημα της xiαοmi και θα ήθελα την βοήθεια σας.... Xθες μου εκλεψαν το oneplus 2 :(. Σκεφτηκα μηπως στραφω σε χιαομι για πρωτη φορα αλλα εχω καταμπερδευτει με οσα διαβασα για τις ρομς. Ποια ειναι η official, ποια η stable, ποια παιρνει ota, ποια εχει ελληνικα και playstore, ποια εχει ροοτ, και ολα τα συναφη. Όπως ειπα δεν εχω ποτε ξαναασχοληθει με xiαomi και θα ημουν ευγνώμων αν καποιος μου εξηγούσε τι γίνεται... Επίσης, πότε πιστεύετε ότι είναι το πιο συμφέρον χρονικό σημείο για αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλημέρα! Πρωτη φορα μπαινω σε οποιοδηποτε νημα της xiαοmi και θα ήθελα την βοήθεια σας.... Xθες μου εκλεψαν το oneplus 2 :(. Σκεφτηκα μηπως στραφω σε χιαομι για πρωτη φορα αλλα εχω καταμπερδευτει με οσα διαβασα για τις ρομς. Ποια ειναι η official, ποια η stable, ποια παιρνει ota, ποια εχει ελληνικα και playstore, ποια εχει ροοτ, και ολα τα συναφη. Όπως ειπα δεν εχω ποτε ξαναασχοληθει με xiαomi και θα ημουν ευγνώμων αν καποιος μου εξηγούσε τι γίνεται... Επίσης, πότε πιστεύετε ότι είναι το πιο συμφέρον χρονικό σημείο για αγορά?

 

δεν υπαρχει official rom με ελληνικα που να δεχεται και ενημερωσεις. υπαρχουν μαγειρεμενες rom με ελληνικα και google play με προβληματα στο μαγειρεμα

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει official rom με ελληνικα που να δεχεται και ενημερωσεις. υπαρχουν μαγειρεμενες rom με ελληνικα και google play με προβληματα στο μαγειρεμα

Αρα τι προτείνεις? τουλαχιστον η official που παίρνει οτα εχει playstore? Aν ναι, ποιο ειναι το μειονέκτημά της πέραν του ότι δεν έχει ελληνικα (που δεν με πειράζει)? Θα ρουτάρεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρα τι προτείνεις? τουλαχιστον η official που παίρνει οτα εχει playstore? Aν ναι, ποιο ειναι το μειονέκτημά της πέραν του ότι δεν έχει ελληνικα (που δεν με πειράζει)? Θα ρουτάρεται?

 

playstore βαζεις και τις εφαρμογες της βαζεις στα ελληνικα. για ρουτ λογικα θα ρουταρεται και ελπιζω και καποια στιγμη να υπαρχει κανονικη μεταφραση

Link to comment
Share on other sites

Αρα τι προτείνεις? τουλαχιστον η official που παίρνει οτα εχει playstore? Aν ναι, ποιο ειναι το μειονέκτημά της πέραν του ότι δεν έχει ελληνικα (που δεν με πειράζει)? Θα ρουτάρεται?

 

Σε όλες τις ρομ μπορείς να βάλεις playstore. Είτε είναι official με Αγγλικά/Κινέζικα μόνο είτε είναι πειραγμένη με Ελληνικά μέσα κλπ. Αν δεν έχεις πρόβλημα με τα Αγγλικά καλό είναι να πάρεις την official με εγκατεστημένο Google Play Store και αφαιρώντας/παγώνοντας τις κινέζικες εφαρμογές!! :)

 

Παιδιά 9.5-10 χρήστες κινητών δεν χρειάζεται να κάνουν root. Μην προτείνετε σε έναν απλό χρήστη να κάνει root στο κινητό του γιατί πολύ απλά δεν το χρειάζεται και δεύτερον τον μπερδεύετε και τον αγχώνετε ότι πρέπει να κάνει πολλά πράγματα μόνος του που δεν ξέρει.

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 9.5-10 χρήστες κινητών δεν χρειάζεται να κάνουν root. Μην προτείνετε σε έναν απλό χρήστη να κάνει root στο κινητό του γιατί πολύ απλά δεν το χρειάζεται και δεύτερον τον μπερδεύετε και τον αγχώνετε ότι πρέπει να κάνει πολλά πράγματα μόνος του που δεν ξέρει.

 

Συμφωνω απολυτα.Για απλη χρηση το root ειναι αχρηστο!!!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ομως 2 μερες με 3,5 ωρες οθονη ειναι πολυ συντηρητικα και δεν λεει και κατι. Πχ εγω με το lg g3 αυτην την στιγμή είναι με 64 ωρες (δλδ δεύτερη προς τριτη μερα ) στην μπαταρια με 1 1/2 ωρα οθονη (μονο για τηλεφωνα χρηση δλδ) και ειμαι ακομα στο 41% και δινει εκτιμωμενο χρονο 36 ωρες και μιλαμε για μπαταρια 3000 και οχι 4000 του ν3 προ.

 

Συγκρινω με το προηγουμενο που ειχα(το Κ3 με 3000 μπαταρια),που για να φτασω 3 μερες επρεπε απλα να το χρησιμοποιω ελαχιστα.

Ναι μεν 3,5 ωρες οθονη,αλλα με wifi μονιμα ανοιχτο και παιχνιδι μεσα στις ωρες αυτες.

Και βαλε οτι η διαχειριση μπαταριας θα βελτιωθει.στο g3 πχ δε νομιζω να παιρνει αλλη δουλεια.

Εγω παντως δηλωνω πολυ ικανοποιημενος απο το θεμα μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και ξέρω ότι ανά φάσεις έχει αναφερθεί δεν μπορώ να το βρω τώρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό app για μηνύματα? Αυτή τη στιγμή έχω το GoPro απλά θα θελα να δοκιμάσω και κάνα άλλο. Έχετε να προτείνετε κάνα καλό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και ξέρω ότι ανά φάσεις έχει αναφερθεί δεν μπορώ να το βρω τώρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα καλό app για μηνύματα? Αυτή τη στιγμή έχω το GoPro απλά θα θελα να δοκιμάσω και κάνα άλλο. Έχετε να προτείνετε κάνα καλό?

 

ο messanger της google ειναι καλος. και με υποστηριξη για 160 χαρακτηρες

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολους! Εκανα μια ''ερευνα'' για να δω διαφορες στη εμπειρια χρησεως των εκδοσεων 2/16 vs 3/32. Δεν βρηκα συγκριτικο μεταξυ pro συσκευων παρα μονο απλων Note 3.Θεωρητικα κανουν παρομοια διαχειρηση Ram (??). Οπως φαινεται και στο παρακατω video δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα μεταξυ τους μετα απο ανοιγμα πολλων εφαρμογων(multitasking) εκτος απο το τελικο διαθεσιμο της μνημης ram που ηταν περισσοτερο του 3/32 (Εφοσον παραμενει lag free προσωπικα δεν με νοιαζει αν παραμενουν 400mb η 1,2 gb , δεν προκειτε ποτε να ανοιξω τοσες εφαρμογες ταυτοχρονα ετσι και αλλιως.) Οποτε ρωταω εγω, τα 16 Gb rom για μενα ειναι αρκετα, με τα 2gb Ram δεν βλεπω να υπαρχει προβλημα, γιατι να παρω την 3/32?? Μηπως μου διαφευγει κατι?? Βγαλτε με απο το διλημμα !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...