Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
Καλημέρα. Έχει παρατηρήσει κάποιος διαφορά στην ποιότητα της κάμερας σε αναβάθμιση από nougat σε oreo;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει παρατηρήσει κάποιος διαφορά στην ποιότητα της κάμερας σε αναβάθμιση από nougat σε oreo;

 

Απολυτως καμμία διαφορά...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα γυρισα σε android 6. Ειχα πολλα θεματα. Και το κυριοτερο ξαναβρηκα την καλη αυτονομια της μπαταριας. Με oreo ειχα τρελο drain. 2 φορες το φορμαρα αλλα δεν εστρωνε.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Θέλω να βρω ένα μεταχειρισμένο κινητό για μέλος της οικογένειας που έχει μείνει με κινητό χωρίς κάμερα και σκεφτόμουν το G5 λόγω της χαμηλής τιμής του. Θα το προτείνατε σε δικό σας άνθρωπο αν ήθελε να το αγοράσει ή θα τον αποτρέπατε; Αν δεν βαριέστε μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα συνηθέστερα προβλήματα που βγάζει το συγκεκριμένο μοντέλο, τι να έχω υπόψιν μου; Βλέπω στο wikipedia ότι και το G5 είναι στις συσκευές που πάσχουν από bootloop αλλά δεν ξέρω συγκριτικά με το G4 πόσο συχνό φαινόμενο είναι ή αν πρόκειται για λίγες συσκευές που αποτελούν εξαίρεση του κανόνα. Γενικώς οποιαδήποτε πληροφορία ή γνώμη θέλετε να μου πείτε είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

 

Θέλω να βρω ένα μεταχειρισμένο κινητό για μέλος της οικογένειας που έχει μείνει με κινητό χωρίς κάμερα και σκεφτόμουν το G5 λόγω της χαμηλής τιμής του. Θα το προτείνατε σε δικό σας άνθρωπο αν ήθελε να το αγοράσει ή θα τον αποτρέπατε; Αν δεν βαριέστε μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τα συνηθέστερα προβλήματα που βγάζει το συγκεκριμένο μοντέλο, τι να έχω υπόψιν μου; Βλέπω στο wikipedia ότι και το G5 είναι στις συσκευές που πάσχουν από bootloop αλλά δεν ξέρω συγκριτικά με το G4 πόσο συχνό φαινόμενο είναι ή αν πρόκειται για λίγες συσκευές που αποτελούν εξαίρεση του κανόνα. Γενικώς οποιαδήποτε πληροφορία ή γνώμη θέλετε να μου πείτε είναι ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ.

Φίλε μου το κινητό δεν έχει θέμα με bootloop το μόνο θέμα που έχει είναι τοburn στην οθόνη (αφήνει σκιές και γίνετε πολύ ενοχλητικό) αλλά λύνεται κατά ένα μεγάλο ποσοστό με blue screen εφαρμογή κατά τ αλλά το κινητό όσο το είχα ήταν τούμπανο.....

Έχει μια καλή περίπτωση στο ινσομνια μαζί με πολλά καλουδια και πολύ χαμηλή τιμή .....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όμορφο κινητό και ίσως με την καλύτερη κεντρική κάμερα μετα το nexus 5x

ειχε προσπαθήσει η LG με έναν "επαναστατικό" σχεδιασμό και τα διάφορα modules ,να ανατρέψει τα προβλήματα που είχε με το G4

 

θέμα με bootloop δεν είχε , τα κυριότερα μειονεκτήματα ήταν

 

- μικρή μπαταρία , δεν έβγαζε μέρα , αλλάζει πολύ εύκολα αλλά οι περισσότερες στο εμπόριο ήταν ιμιτασιόν και με μικρότερη διάρκεια

- η οθόνη άφηνε κάποιες σκιές μετά από λίγο

- η κεραία του gps είναι στην πλάτη που κάνουν "επαφή" με πινάκια στην μητρική , με αποτέλεσμα μερικοί να έχουν θέμα με το gps , που λύνονταν είτε με αλλαγή πλάτης η με πατέντα

 

με μικρή διαφορά νομίζω βρίσκεις LG G6 , πολύ καλύτερη μπαταριά και αδιάβροχο

Link to comment
Share on other sites

με μικρή διαφορά νομίζω βρίσκεις LG G6 , πολύ καλύτερη μπαταριά και αδιάβροχο

 

Το g6 είναι υποβάθμιση του g5, αφού έχει χειρότερες κάμερες μπρος-πίσω, απουσία led ειδοποιήσεων, απουσία υπέρυθρων και μην αποσπωμενη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπερα παιδια!Μια βοηθεια!Αγορασα ενα μεταχειρισμενο G5 για δευτερη συσκευη.Ειχε android 8 και ειπα να του κανω downgrade σε 6.Κατεβασα την 6 για Ελλαδα και εκανα downgrade με το lg up tool.Τελειωσε την εγκατασταση αλλα δεν μου ανοιγει και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα! Τι φταιει? ευχαρισστω!!!

 

 

https://postimg.cc/zbNtQgyg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Μια βοηθεια!Αγορασα ενα μεταχειρισμενο G5 για δευτερη συσκευη.Ειχε android 8 και ειπα να του κανω downgrade σε 6.Κατεβασα την 6 για Ελλαδα και εκανα downgrade με το lg up tool.Τελειωσε την εγκατασταση αλλα δεν μου ανοιγει και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα! Τι φταιει? ευχαρισστω!!!

 

 

https://postimg.cc/zbNtQgyg

 

Δεν υπαρχει προβλημα.Απλως θα στο βγαζει συνεχεια οποτε κανεις επανεκκινηση τη συσκευη σου,λειτουργει κανονικα ομως...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...