Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για 4 μήνες που το είχα μετά τι σέρβις οπότε χρειάστηκα gps ήταν ταχύτατο....Έχω από τον Νοέμβριο που το εσωσα οποτε δεν μπορώ να έχω άποψη...... Αν είσαι εγγύηση στείλε το δεν έχεις τίποτε να χασεις.....

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έστειλα procordia πριν 6 μήνες περίπου και μαζί με το gps άλλαξαν και οθόνη (χωρίς ir η νέα ευτυχώς). Βάζω gps κάθε μέρα ( είτε google maps είτε copilot) και κλειδώνει άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα procordia πριν 6 μήνες περίπου και μαζί με το gps άλλαξαν και οθόνη (χωρίς ir η νέα ευτυχώς). Βάζω gps κάθε μέρα ( είτε google maps είτε copilot) και κλειδώνει άμεσα.

 

Και σε 'μένα είχαν αλλάξει οθόνη πριν 3-4 μήνες αλλά το gps μόνο στην αρχή ήταν βελτιωμένο. Τώρα δουλεύει πάλι σωστά μετά την αναβάθμιση σε oreo.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα χρόνια πολλά Ένας φίλος μου έχει το g5 με την 6.0 Ακόμα και είδα ότι έχει βγει η 8αρα και λέω να του κάνω αναβάθμιση γιατί αυτος δεν ξέρει τίποτα ������ Από όσο θυμάμαι από το g4 που είχα κάποτε με το lgup δεν περνάς το firmware? η εχουν αλλάξει τσ κόλπα? υπάρχει link για την ελληνική 8αρα?

βρηκα την H85030a_00_OPEN_EU_OP_0910.kdz η τελευταια δεν ειναι??

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω την τελευταία αναβάθμιση και να κάνω hard reset. Τα δεδομένα των εφαρμογών πως μπορούν να περαστούν αυτόματα; κάποια οδηγία για το. Hard reset έχετε ; δεν θυμάμαι από την τελευταία φορά που του έκανα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω την τελευταία αναβάθμιση και να κάνω hard reset. Τα δεδομένα των εφαρμογών πως μπορούν να περαστούν αυτόματα; κάποια οδηγία για το. Hard reset έχετε ; δεν θυμάμαι από την τελευταία φορά που του έκανα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελείως αυτόματη διαδικασία δεν υπάρχει, αλλά η LG δίνει ίσως το καλύτερο ενσωματωμένο backup που κυκλοφορεί εκεί έξω. Αν θυμάμαι καλά το βρίσεκεις στις Γενικές ρυθμίσεις και μπορεί να τραβήξει configuration, κωδικούς wifi, επαφές, μηνύματα και εφαρμογές με τα δεδομένα τους σε ένα αρχείο. Θυμήσου μόνο να το σώσεις ή σε external sd ή στον υπολογιστή σου πριν κάνεις full wipe. Η επιλογή για hard reset πρέπει να είναι στο ιδιο υπομενού πάντως απλά επειδή δεν το έχω μαζί μου τώρα θα πρέπει να γυρίσω σπίτι για να σου πω ακριβώς που βρίσκεται η κάθε επιλογή.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να του δουλεύει στους χάρτες της google η φωνητική αναζήτηση στα ελληνικά;(εμένα μου αναγνωρίζει μόνο αγγλικά)

Τονίζω ότι αναφέρομαι μόνο στους χάρτες της google, γιατί η φωνητική αναζήτηση της google που έχει στην αρχική οθόνη του τηλεφώνου αναγνωρίζει κανονικά τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καποιος φιλος που να εχει βαλλει 8 ?? εντυπώσεις ?? μπαταρια...καμερα ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος που να εχει βαλλει 8 ?? εντυπώσεις ?? μπαταρια...καμερα ??

 

Moνο αισθητικα καλυτερη η 8,με στρογγυλεμενα εικονιδια και αλλαγη στο ui της καμερας..Αλλη αλλαγη σημαντικη η βελτιωση,δεν υπαρχει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 8 παρατηρώ ένα θεματάκι με το bluetooth ακουστικό που χρησιμοποιώ. Συγκεκριμένα κάποιες φορές που απαντάω από το bluetooth η φωνή βγαίνει από το ακουστικό του τηλεφώνου παρότι στην οθόνη δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο και επιλεγμένο το bluetooth. Με την 7 δεν μου το είχε κάνει ούτε μία φορά αυτό. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Moνο αισθητικα καλυτερη η 8,με στρογγυλεμενα εικονιδια και αλλαγη στο ui της καμερας..Αλλη αλλαγη σημαντικη η βελτιωση,δεν υπαρχει....

 

ευχαριστω πολύ για την αμμεση απαντηση...δυστηχως το καημενο παρεδωσε πνευμα η μαλλον εγω φταιω ...εσπασα την οθονη….:(

Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Σωστά περιμένω ακόμη την αναβάθμιση σε 8.0 ή πρέπει να πάω να τν κάνω μόνος μου;

 

- έκδοση Android

7.0

- kernel

3.10.84

- αριθμός κατασκευής

NRD90U

- έκδοση λογισμικού

V20g-EUR-XX

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα τη λύση στο #226 https://forum.xda-developers.com/lg-g5/how-to/gps-issues-demystified-t3707934/page23 για το θέμα με το gps και κλειδώνει στα 4 δευτερόλεπτα. φαίνεται να είναι και η μοναδική καθώς όσα πάνε στο σέρβις μετά από λίγο καιρό δεν έχουν σήμα ξανά.

γίνεται πολύ εύκολα σύμφωνα με αυτό το βίντεο

θα κάνω τις σχετικές δοκιμές και θα σας ενημερώσω ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα τη λύση στο #226 https://forum.xda-developers.com/lg-g5/how-to/gps-issues-demystified-t3707934/page23 για το θέμα με το gps και κλειδώνει στα 4 δευτερόλεπτα. φαίνεται να είναι και η μοναδική καθώς όσα πάνε στο σέρβις μετά από λίγο καιρό δεν έχουν σήμα ξανά.

γίνεται πολύ εύκολα σύμφωνα με αυτό το βίντεο

θα κάνω τις σχετικές δοκιμές και θα σας ενημερώσω ανάλογα.

 

Ενδιαφέρον...με έβαλες σε σκέψεις να το ξαναπάρω μιας και το gps ήταν ο λόγος που το έδωσα..

Αναμένουμε εντυπώσεις από την χρήση μετά από λίγο διάστημα:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

γι' αυτό θέλω να του δώσω λίγο χρόνο. διάβασα πως φτιάχνει για λίγο και μόνο που θα το ανοίξεις.

 

σκέφτομαι και για ρουτ πια με κάστομ ρομ. έχει κανείς να προτείνει κάποια;

Link to comment
Share on other sites

γι' αυτό θέλω να του δώσω λίγο χρόνο. διάβασα πως φτιάχνει για λίγο και μόνο που θα το ανοίξεις.

 

σκέφτομαι και για ρουτ πια με κάστομ ρομ. έχει κανείς να προτείνει κάποια;

 

με την oreo ήταν μια χαρά. Δεν υστερούσε κάπου. Τι δεν σε ικανοποιεί και θες να βάλεις custom rom?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι προ 10ημερου που χρησιμοποιούσα το g5 , το gps δούλευε υποδειγματικά από τότε που φτιάχτηκε από procordia. Δεν ξέρω εάν έπαιξε ρόλο και η ενημέρωση σε oreo. Όσο το δούλεψα και gmaps αλλά και copilot κλείδωναν αστραπιαία.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις. σε στενό δρόμο με τετραόροφες πολυκατοικίες από 12 έως 25 μέτρα ακρίβεια. Σε ανοιχτά σημεία 3 έως 9 μέτρα. Αυτά με συννεφιά και ενεργοποιημένο μόνο το gps, χωρίς δίκτυο.

Έχω αναφέρει τι με ενοχλεί πολύ στην oreο. Δεν μένει στην προηγούμενη επιλογή η φωτογραφική, πχ μάνουαλ, και τα ντάτα δεν ανοίγουν την καρτέλα με την επιλογή των δικτύων, 3g κλπ, πια αλλά της κατανάλωσης, συν το εκνευριστικό μήνυμα επιβεβαίωσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, νεκρό βλέπω το νήμα οπότε να κάνω μια ερώτηση,με gcam ασχολήθηκε κάνεις; Επειδή θα το κρατήσω για πολύ ακόμη (για την μικρή,και αφού είναι αστέρι χωρίς ίχνος χρήσης εκτός από μπαταρία) να το σουλουπωσω λίγο και να το πειράξω !!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νεκρό βλέπω το νήμα οπότε να κάνω μια ερώτηση,με gcam ασχολήθηκε κάνεις; Επειδή θα το κρατήσω για πολύ ακόμη (για την μικρή,και αφού είναι αστέρι χωρίς ίχνος χρήσης εκτός από μπαταρία) να το σουλουπωσω λίγο και να το πειράξω !!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://forum.xda-developers.com/lg-g5

Θα βρεις ότι ζητάς...!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/lg-g5

Θα βρεις ότι ζητάς...!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ φίλε μου!!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες έχει ασχοληθεί κανένας με το gps? Έχω διαβάσει διάφορες θεωρίες και λύσεις, έχω εφαρμόσει μερικές αλλά δε βλέπω να επιβιώνουν στο τεστ του χρόνου... Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...