Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και λιιιιγο καλυτερη αυτονομια ισως???

 

λεπτομέρεια..με τις αποσπώμενες μπαταρίες κανένα πρόβλημα.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λέτε να έχει καμία σχέση με την procordia η αναβάθμιση; τους πήρα την Παρασκευή τηλέφωνο να τους ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού για ελληνικές συσκευές g5 επειδή μου λένε από την lg Ελλάς ότι η oreo έχει δοθεί πριν 3 μήνες κι εγώ έχω ακόμα nougat. Με ρώτησαν ποια έκδοση έχω ακριβώς(μου είπαν ότι μάλλον έχει βγει πιο καινούρια) και μου ζήτησαν τα στοιχεία μου για να με καλέσουν. Δεν με κάλεσαν ποτέ αλλά μετά από 3-4 ώρες μου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό για την αναβάθμιση!
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έχει καμία σχέση με την procordia η αναβάθμιση; τους πήρα την Παρασκευή τηλέφωνο να τους ρωτήσω ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού για ελληνικές συσκευές g5 επειδή μου λένε από την lg Ελλάς ότι η oreo έχει δοθεί πριν 3 μήνες κι εγώ έχω ακόμα nougat. Με ρώτησαν ποια έκδοση έχω ακριβώς(μου είπαν ότι μάλλον έχει βγει πιο καινούρια) και μου ζήτησαν τα στοιχεία μου για να με καλέσουν. Δεν με κάλεσαν ποτέ αλλά μετά από 3-4 ώρες μου ήρθε ειδοποίηση στο κινητό για την αναβάθμιση!

 

Kαμμια απολυτως.Η Προκορντια ειναι το επισημο σερβις της Ελ τζι στην Ελλαδα.Οι αναβαθμισεις ανεβαινουν και διανεμονται απο τους σερβερ στην Κορεα....Απλα ετυχε

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το κινητο απο χτες δεν φορτιζει(εχει χαλασει το καλωδιο του φορτιστη) Ποιο ειναι το συμβατο καλωδιο και που μπορω να το βρω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με οποιοδήποτε micro usb καλώδιο (κατά προτίμηση επώνυμο) θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με οποιοδήποτε micro usb καλώδιο (κατά προτίμηση επώνυμο) θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

 

Type-c όχι Micro usb.

Link to comment
Share on other sites

Με οποιοδήποτε micro usb καλώδιο (κατά προτίμηση επώνυμο) θα κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου.

 

Type-c όχι Micro usb.

 

Δηλαδη μπορω να χρησιμοποιησω καλωδιο και αλλης εταιρειας? Επειδη μπερδευτηκα με τα σχολια θα σας θα παω κατευθειαν για Type-c usb cable και οχι για οποιοδηποτε καλωδιο micro usb

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορω να χρησιμοποιησω καλωδιο και αλλης εταιρειας? Επειδη μπερδευτηκα με τα σχολια θα σας θα παω κατευθειαν για Type-c usb cable και οχι για οποιοδηποτε καλωδιο micro usb
Το lg g5 έχει type c USB ανεξαρτήτου μάρκας.

 

 

https://www.skroutz.gr/c/2652/kalodia-usb-type-c.html?from=autocomplete&o=type+c

 

Ανάλογα με το βαλαντιο που διαθέτεις διάλεξε....

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το lg g5 έχει type c USB ανεξαρτήτου μάρκας.

 

 

https://www.skroutz.gr/c/2652/kalodia-usb-type-c.html?from=autocomplete&o=type+c

 

Ανάλογα με το βαλαντιο που διαθέτεις διάλεξε....

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ, θα πάω για type c με usb απο 3.0 και πάνω(μετά από αναζήτηση βρήκα ότι το μαξ είναι 3.1)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα πάω για type c με usb απο 3.0 και πάνω(μετά από αναζήτηση βρήκα ότι το μαξ είναι 3.1)

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, προ καιρού πήρα usb type-c του πλαισίου (sentio) και παραδόξως είναι ανθεκτικό και υποστηρίζει και quick charge 3. Επίσης, εάν δε βιάζεσαι από bangood με 5 ευρώ παίρνεις το κορυφαίο blitzwolf amp core (κόκκινο χρώμα) πολύ ανθεκτικό και υποστηρίζει επίσης γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια όποιος ξέρει γιατί Έχω τρελαθεί λίγο. Από χθες το τηλέφωνο στο ξαφνικό δεν διαβάζει την κάρτα sim. Υπάρχει περίπτωση λόγω κατανάλωσης πολλών δεδομένων να απενεργοποιείται η κάρτα; Αύριο λήγει η εγγύηση εάν χάλασε, αλλά ευκαιρία να πάρω καινούργιο τηλέφωνο :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια όποιος ξέρει γιατί Έχω τρελαθεί λίγο. Από χθες το τηλέφωνο στο ξαφνικό δεν διαβάζει την κάρτα sim. Υπάρχει περίπτωση λόγω κατανάλωσης πολλών δεδομένων να απενεργοποιείται η κάρτα; Αύριο λήγει η εγγύηση εάν χάλασε, αλλά ευκαιρία να πάρω καινούργιο τηλέφωνο :p
Μην ονειρεύεσαι για καινούργια συσκευή....Το πιο πιθανό να θέλεις καινούργια σιμ

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου χαλάσετε το όνειρο να πάρω pixel :-) σας ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα το παρακολουθήσω μέχρι το βράδυ, εάν το κάνει πάλι το πάω procordia γιατί λήγει η εγγύηση και εάν είναι οκ του αλλάζω sim. Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

Μου χαλάσετε το όνειρο να πάρω pixel :-) σας ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα το παρακολουθήσω μέχρι το βράδυ, εάν το κάνει πάλι το πάω procordia γιατί λήγει η εγγύηση και εάν είναι οκ του αλλάζω sim.
Χαχαχα ....

Δεν είχα σκοπό να σου χαλάσω τ όνειρο....

Το πιο πιθανό είναι να έχει χαλάσει η σιμ η να έχουν χαλάσει τα δοντάκια που ακουμπάνε στην σιμ....

Όπως και να έχει Πάντος στην prokondia να το πας για να μπορείς να το πουλήσεις το μέγιστον δυνατό.....

Άντε με το καλό το πιξελ..... αν και θα σου έλεγα να δεις το ν 30/40 η το 1plus.....

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ....

Δεν είχα σκοπό να σου χαλάσω τ όνειρο....

Το πιο πιθανό είναι να έχει χαλάσει η σιμ η να έχουν χαλάσει τα δοντάκια που ακουμπάνε στην σιμ....

Όπως και να έχει Πάντος στην prokondia να το πας για να μπορείς να το πουλήσεις το μέγιστον δυνατό.....

Άντε με το καλό το πιξελ..... αν και θα σου έλεγα να δεις το ν 30/40 η το 1plus.....

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην αρχή κοίταγα σειρά v ως φαν της lg αλλά έφαγαν άκυρο λόγω κάμερας. Ήμουν μεταξύ Oneplus και pixel, ακόμα το σκέφτομαι ή για pixel 2 ή για Oneplus 6 αλλά μάλλον το πρώτο λόγω καλής κάμερας και του δωρεάν cloud για φωτογραφίες και βίντεο. Ότι και να πάρω θα έχει ορίζοντα διετίας για να το κρατήσω, τέρμα το κόλλημα με αλλαγές κάθε 2-3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ότι και να πάρω θα έχει ορίζοντα διετίας για να το κρατήσω, τέρμα το κόλλημα με αλλαγές κάθε 2-3 μήνες.

 

Τότε πας για Pixel.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το gps έχει βρεθεί κάποια λύση?

Ήταν ο μοναδικός λόγος που το έδωσα....

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το gps έχει βρεθεί κάποια λύση?

Ήταν ο μοναδικός λόγος που το έδωσα....

εδώ και ενάμιση χρόνο.....το στέλνεις στην προκοντια και το αλλάζουν.....

Link to comment
Share on other sites

εδώ και ενάμιση χρόνο.....το στέλνεις στην προκοντια και το αλλάζουν.....

 

Αν είσαι εντός εγγύησης...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

εδώ και ενάμιση χρόνο.....το στέλνεις στην προκοντια και το αλλάζουν.....

 

Κάποιες σελίδες πίσω συζητούσαμε ότι δεν έχει διορθωθεί τίποτα παρα τις αλλαγές ανταλλακτικών που κάνει η procordia. Επίσης γράφτηκε ότι έχει βελτιωθεί με το android oreo αλλά λένε ότι ισχύει προσωρινά. Στο δικό μου μια βδομάδα τώρα με oreo πάει καλά ενώ πριν με nougat και καινούρια εξαρτήματα για το gps από procordia, πολύ συχνά δεν έβρισκε την τοποθεσία μου.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες σελίδες πίσω συζητούσαμε ότι δεν έχει διορθωθεί τίποτα παρα τις αλλαγές ανταλλακτικών που κάνει η procordia. Επίσης γράφτηκε ότι έχει βελτιωθεί με το android oreo αλλά λένε ότι ισχύει προσωρινά.

 

Για την επισκευή από τον επίσημο είχα διαβάσει κι εγώ ότι μπορεί να ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα.

Για την βελτίωση με oreo το έζησα..βελτιώθηκε θεαματικά μετά την αναβάθμιση και μετά από λίγες μέρες ξεφούσκωσε....

Με χάλασε και το έδωσα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα στο "ουάου" στάδιο μετά την αναβάθμιση, οπότε περιμένω να δω πότε και αν θα ξαναθυμηθεί τον γνωστό κακό του εαυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...