Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα είναι από αλλαγή πλακέτας μέσα στην εγγύηση.το πήρα και δεν έπαιζε το GPS .μόνο τα pin έχω χαλάσει που ακουμπάνε στα πλήκτρα volume και δίνουν και σήμα GPS.λογικα θα με χρεώσουν μόνο για αυτά όχι για το GPS.πηρα σήμερα τηλ και μ είπαν 34 ευρώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

34 ευρώ είναι μια χαρά. Άσχετο αλλά εμένα σχεδόν 30 ευρώ μου ζήτησαν για να αλλάξουν τζαμάκι κάμερας, τραγικό εάν σκεφτείς ότι με ebay παίρνεις τζαμάκι+εργαλεία αλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει μερικές μέρες (νομίζω μετά από κάποιο update) που η stock εφαρμογή μου βγάζει τα γράμματα πολύ μικρά στη λίστα με όλα τα email.

Μέσα στο email όταν μπαίνεις όλα καλά.

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by margiekam
Link to comment
Share on other sites

Έχω βγάλει φωτό χωρίς το τζαμακι και βγάζει ******ς φωτο

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το τζαμακι μονος σου το εβγαλες? το αφησες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

το τζαμακι μονος σου το εβγαλες? το αφησες ετσι?

 

Αυτη την απορια εχω κι εγω..Βγαινει ευκολα ?Ειναι ασφαλες να μεινει χωρις τζαμακι καμερας μετα??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει μερικές μέρες (νομίζω μετά από κάποιο update) που η stock εφαρμογή μου βγάζει τα γράμματα πολύ μικρά στη λίστα με όλα τα email.

Μέσα στο email όταν μπαίνεις όλα καλά.

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασες να ζουμάρεις με τα δάχτυλα τη λίστα;

Link to comment
Share on other sites

το τζαμακι μονος σου το εβγαλες? το αφησες ετσι?
Μονος μου ναι το λειτουργούσα για 1 εβδομάδα μέχρι να βάλω άλλο... πραγματικά καμία σχέση ειδικά σε βραδυνές λήψεις και σε texture .έχω δύο LG g5 και έκανα συγκριτικό.η κάμερα πάλι έχει φακό δεν πάει σκόνη στον αισθητήρα..δεν είχα θέμα . φαντάζομαι αν λερωθεί με μια μπατωνετα με οινόπνευμα καθαρίζει πολύ εύκολα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονος μου ναι το λειτουργούσα για 1 εβδομάδα μέχρι να βάλω άλλο... πραγματικά καμία σχέση ειδικά σε βραδυνές λήψεις και σε texture .έχω δύο LG g5 και έκανα συγκριτικό.η κάμερα πάλι έχει φακό δεν πάει σκόνη στον αισθητήρα..δεν είχα θέμα . φαντάζομαι αν λερωθεί με μια μπατωνετα με οινόπνευμα καθαρίζει πολύ εύκολα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δηλαδη ποιο καθαρες οι φωτοε σε ολες τις συνθηκες? το εβγαλες ευκολα η το εσπασες?

τζαμακι μετα απο που πηρες φιλε μου και ποσο κοστισε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω παρατηρήσει όταν τραβάω βίντεο στα 1080 με τα 60 καρέ σε χαμηλό φωτισμό, να κάνει κάτι σαν ένα συνεχόμενο nr. Ενώ στα 30 έχει περισσότερη λεπτομέρεια. Το έχει παρατηρήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποιο καθαρες οι φωτοε σε ολες τις συνθηκες? το εβγαλες ευκολα η το εσπασες?

τζαμακι μετα απο που πηρες φιλε μου και ποσο κοστισε?

Σε όλες τις συνθήκες καλύτερες φωτό..τζαμακι πήρα από eBay 8 ευρώ. Με εργαλεία.το άνοιξα για να το βγάλω κι ν βάλω το άλλο...

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει κι εγώ το κινητό μου εδώ και μια βδομάδα στη procordia για πρόβλημα με το GPS. Ελπίζω αύριο/μεθαύριο να το παραλάβω. Όντως το gps βρίσκεται πάνω στην οθόνη, οπότε παει για αλλαγή και η οθόνη. Ευελπιστώ αυτη η οθονη να μην εχει τοσο θεμα με IR. Γενικά καλό ειναι να προσέχουμε που βάζουμε χερι στο κινητό γιατι γενικά κυκλοφορούν πολλα βιντεακια κτλ που ει ναι ασχετα με το πρόβλημα στο οποιο αναφέρονται (πχ τα πινάκια του gps που τελικα ειναι πανω στην οθόνη)
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 22/3/2018 έστειλα και εγώ procordia το κινητό λόγω gps (οπότε και άλλαξαν οθόνη) και σήμερα μεσημέρι μου το στέλνουν πίσω. 1 εβδομάδα θεωρώ είναι μια χαρά αναμονή, ελπίζω μόνο η οθόνη να είναι οκ με το ir. Καλές εντυπώσεις γενικά από procordia, και ένα g3 που έστειλα προ καιρού πάλι γεήγορα το έφτιαξαν.
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 22/3/2018 έστειλα και εγώ procordia το κινητό λόγω gps (οπότε και άλλαξαν οθόνη) και σήμερα μεσημέρι μου το στέλνουν πίσω. 1 εβδομάδα θεωρώ είναι μια χαρά αναμονή, ελπίζω μόνο η οθόνη να είναι οκ με το ir. Καλές εντυπώσεις γενικά από procordia, και ένα g3 που έστειλα προ καιρού πάλι γεήγορα το έφτιαξαν.

Αυτά μπορείς να τα γράψεις και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=207722&page=31 γιατί πολλά γράφονται και λέγονται για το αν έχουν εγγύηση service κλπ τα LG στην Ελλάδα και βγαίνει ο κάθε άσχετος και λέει ότι του κατέβει...

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη 22/3/2018 έστειλα και εγώ procordia το κινητό λόγω gps (οπότε και άλλαξαν οθόνη) και σήμερα μεσημέρι μου το στέλνουν πίσω. 1 εβδομάδα θεωρώ είναι μια χαρά αναμονή, ελπίζω μόνο η οθόνη να είναι οκ με το ir. Καλές εντυπώσεις γενικά από procordia, και ένα g3 που έστειλα προ καιρού πάλι γεήγορα το έφτιαξαν.

 

Υπάρχει κάποια πηγή που να αναφέρει ότι το gps είναι στην οθόνη ;

 

Δεν το λέω κακοπροαίτετα , πριν 2 εβδομάδες που παρέλαβα από procordia για πρόβλημα ξανά σε gps και σε γρήγορη φόρτιση, τα προβλήματα λύθηκαν, αλλά στο δελτίο δεν έγραψαν για αλλαγή οθόνης, μόνο αντικατάσταση επισκευασμένης πλακέτας .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πηγή που να αναφέρει ότι το gps είναι στην οθόνη ;

 

Δεν το λέω κακοπροαίτετα , πριν 2 εβδομάδες που παρέλαβα από procordia για πρόβλημα ξανά σε gps και σε γρήγορη φόρτιση, τα προβλήματα λύθηκαν, αλλά στο δελτίο δεν έγραψαν για αλλαγή οθόνης, μόνο αντικατάσταση επισκευασμένης πλακέτας .

 

https://forum.xda-developers.com/lg-g5/how-to/gps-issues-demystified-t3707934 ;)

 

Μπορεί να παίζουν κι άλλα πράγματα ρολο (ανα περίπτωση) αλλα τα πινάκια του GPS είναι πανω στην οθόνη. Τα αλλα πινάκια που συχνα αναφέρονται ειναι για τα κουμπιά της έντασης ήχου. Και το δικο μου θεμα του GPS λύθηκε με αλλαγή οθόνης. Βέβαια παρατηρώ κατι περίεργα στη κάμερα τωρα, αλλά θα το ελέγξουμε κι αυτό :P

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/lg-g5/how-to/gps-issues-demystified-t3707934 ;)

 

Μπορεί να παίζουν κι άλλα πράγματα ρολο (ανα περίπτωση) αλλα τα πινάκια του GPS είναι πανω στην οθόνη. Τα αλλα πινάκια που συχνα αναφέρονται ειναι για τα κουμπιά της έντασης ήχου. Και το δικο μου θεμα του GPS λύθηκε με αλλαγή οθόνης. Βέβαια παρατηρώ κατι περίεργα στη κάμερα τωρα, αλλά θα το ελέγξουμε κι αυτό :P

 

Δε νομίζω ότι αναφέρει ότι είναι στην οθόνη, ακουμπάνε στην οθόνη .

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αναφέρει ότι είναι στην οθόνη, ακουμπάνε στην οθόνη .

 

Πάντως στην procordia όταν ανέφερα θέμα με gps το πρώτο πράγμα που μου είπαν είναι οθόνη γιατί ακουμπάνε τα πιν επάνω. Πάντως είναι καλή φάση να αλλάξε καιι η οθόνη εάν σκεφτούμε πόσοι έχουν ir , ίσως οι νέες οθόνες είναι λίγο καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι αναφέρει ότι είναι στην οθόνη, ακουμπάνε στην οθόνη .

 

Ναι, λάθος διατύπωση δική μου μάλλον, δεν είναι στο πάνελ προφανώς είναι στο frame πάνω στο οποίο κάθεται και το panel. Και υπάρχει και ένα πινάκι στη πλακέτα όπου συνδέεται υποθέτω με την κεραία που είναι στο frame. Οπότε λογικά υπάρχουν 2 πιθανά προβληματικά σημεία.

Επίσης απ οτι διαβάζω κι εδω λένε ότι το κινητό μας στην ουσία έχει 2 κεραίες. Μια στο lcd frame και μια στο πίσω μέρος και συνδέονται μεταξύ τους. Αυτα εχω καταλαβει, δεν ειμαι και ειδικος :p

 

Εγώ καταλαβαίνω ότι στο σέρβις αλλάζουν όλο το frame μαζί με την οθόνη και τη κεραία/πινακια του gps.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν έχει πρόβλημα το gps δε πιάνει καθόλου δορυφορο; Γιατί εμένα καποιες φορές βρίσκει και άλλες φορές αργεί πολύ.Ιδίως στο Google maps
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν έχει πρόβλημα το gps δε πιάνει καθόλου δορυφορο; Γιατί εμένα καποιες φορές βρίσκει και άλλες φορές αργεί πολύ.Ιδίως στο Google maps
Ναι δεν βρίσκει δορυφορους

Κατέβασε καμία εφαρμογή GPS check να δεις πόσους κλειδώνει

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν έχει πρόβλημα το gps δε πιάνει καθόλου δορυφορο; Γιατί εμένα καποιες φορές βρίσκει και άλλες φορές αργεί πολύ.Ιδίως στο Google maps

 

Εμένα με google maps έπιανε σήμα σε ένα λεπτό περίπου και με copilot ήθελε 3-4 λεπτά αλλά στη διαδρομή χανόταν το σήμα. Τώρα μετά το σέρβις το gps κλειδώνει σε copilot σε 2-3 δευτερόλεπτα. Και η νέα οθόνη δεν έχει ir καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παιδεύεστε με το GPS?

Είναι διαπιστωμένο και το γνωρίζει καλά η LG, ότι το G5 έχει μια αστοχία με το GPS το οποίο είναι κάτι χαζο και επισκευάζεται πανεύκολα και δωρεάν στο service.

Αν έχετε υποψίες για αδύνατο GPS μην το σκέφτεστε στείλτε το στo service

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το στείλω κι εγω. Κι εμένα το χάνει στη πορεία ή αργεί πολύ να βρει σήμα gps. Αφου αλλάζει και η οθόνη θα διορθωθεί και το ir ευελπιστώ.

Edit: Πήρα τηλ στη procordιa και μού είπαν να παρω πρωτα τηλ στην LG ωστε να γλυτώσω

τα μεταφορικά διότι μενω στην επαρχία. Και να κάνω οπωσδήποτε είπαν backup πριν το στείλω.

Παιδιά αντίγραφο με την εφαρμογή "LG backup" που εχει μεσα.η συσκευή να κάνω σε εναν εξωτερικό;

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...