Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο θέματα ασφάλειας αφορά? Είδες κάποια άλλη αλλαγή?

λογικά ασφάλεια πρέπει να είναι και μάλλον και ίσως διορθώνει το bug που έχει με την φόρτιση

αν βρει κάποιος το log της αναβάθμισης ας το κάνει ποστ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λογικά ασφάλεια πρέπει να είναι και μάλλον και ίσως διορθώνει το bug που έχει με την φόρτιση

αν βρει κάποιος το log της αναβάθμισης ας το κάνει ποστ

 

Τελικά την πέρασα και εγώ πριν από λίγο, ασφάλεια google και άμεση ενημέρωση των update ανέφερε. Πάντως τώρα που το φορτίζω, είναι η πρώτη φορά εδώ και καιρό που πιάνει η γρήγορη φόρτιση με την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη διαφορα στην διαθέσιμη μνημη.

Ξεκινησα με ελεύθερη 1.7 gb και τώρα ειμαι 2.1

Δεν ξερω πως Εγινε αυτό αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν το χω ξαναδει 14 μηνες.

 

Πριν κανω επανεκκίνηση την συσκευή πηγα ρυθμίσεις -> μπαταρία -> χρήση μπαταρίας και έκλεισα οτι εφαρμογή ηταν ανοιχτή

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω η μεγαλυτερη διαφορα που ειδα ηταν στη διαθεσιμη μνημη. Μακαρι να εφτιαξε και το ir
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την πέρασα και εγώ πριν από λίγο, ασφάλεια google και άμεση ενημέρωση των update ανέφερε. Πάντως τώρα που το φορτίζω, είναι η πρώτη φορά εδώ και καιρό που πιάνει η γρήγορη φόρτιση με την πρώτη.

 

Καλησπέρα,

 

δεν είδα καλύτερη συμπεριφορά όσον αφορά τη γρήγορη φόρτιση, μάλιστα έπρεπε να το βάλω 4 φορές για να γυρίσει σε γρήγορη φόρτιση , ενώ πρίν την 2η φορά γύρναγε .

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση πως κάνουμε παιδιά;Το δικο μου LG G5 SE(H840)φορουσε εξ αρχης την V10b-GLOBAL-SCA ROM.Οταν παω ρυθμίσεις-σχετικα με το τηλέφωνο-κεντρο ενημερωσης-ενημερωση λογισμικου-ελεγχος ενημερωσης λογισμικου, μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρισκει καποια αναβαθμιση...Ποια η διαδικασία αναβαθμισης;Μπορειτε να βοηθήσετε;
Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

δεν είδα καλύτερη συμπεριφορά όσον αφορά τη γρήγορη φόρτιση, μάλιστα έπρεπε να το βάλω 4 φορές για να γυρίσει σε γρήγορη φόρτιση , ενώ πρίν την 2η φορά γύρναγε .

 

Καλημέρα, και σήμερα πρωί δεύτερη φόρτιση μετά το update που φορτίζει γρήγορα χωρίς βάλε-βγάλε καλωδίων. Απεναντίας από τα 4gb εμένα μου εμφανίζει σύστημα 2,2gb-1gb εφαρμογές και 0,8gb ελεύθερα στο περίπου. Αν και χρησιμοποιεί πολλά το σύστημα παραδόξως δε σέρνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναβάθμιση πως κάνουμε παιδιά;Το δικο μου LG G5 SE(H840)φορουσε εξ αρχης την V10b-GLOBAL-SCA ROM.Οταν παω ρυθμίσεις-σχετικα με το τηλέφωνο-κεντρο ενημερωσης-ενημερωση λογισμικου-ελεγχος ενημερωσης λογισμικου, μου βγαζει μηνυμα οτι δεν βρισκει καποια αναβαθμιση...Ποια η διαδικασία αναβαθμισης;Μπορειτε να βοηθήσετε;

 

Έχεις το se και όχι το κανονικό g5. Μπήκες στο σωστό μενού για αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω εάν έχει βγει κάποια αναβάθμιση για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία. Ιδικά με Wi-Fi ανοιχτό. Φορτίζω τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα.Σκέπτομαι για αλλαγή μπαταρίας αλλά μάλλον τελικά είναι το λογισμικό.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία. Ιδικά με Wi-Fi ανοιχτό. Φορτίζω τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα.Σκέπτομαι για αλλαγή μπαταρίας αλλά μάλλον τελικά είναι το λογισμικό.

Ητανε που ητανε η αυτονομια του για τα μπαζα,αποεγινε τωρα...:(:mad:

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι η ιδεα μου η εχει τρομερο battery drain με αυτην την εκδοση;

Για ποια έκδοση μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Για ποια έκδοση μιλάς;

 

 

Για την V20k

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με την μπαταρία. Ιδικά με Wi-Fi ανοιχτό. Φορτίζω τουλάχιστον 2 φορές την ημέρα.Σκέπτομαι για αλλαγή μπαταρίας αλλά μάλλον τελικά είναι το λογισμικό.

 

 

 

Ακριβως οπως το λες φιλε.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα διαπιστωσα οτι η εφαρμογη Lg mobile switch καταναλωνει 6 %μπαταρια χωρις να χρησιμοποειτε και δεν φαινεται η καταναλωση στη χρηση μπαταριας. Η οποια εφαρμογη αναβαθμιστηκε προσφατα
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα δεύτερο ζευγάρι ακουστικά-handsfree για το κινητό ίδια με το μανίσιο, μπορώ να τα βρω σε ελληνικό κατάστημα ή πρέπει αναγκαστικά να κοιτάξω στο ebay?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα δεύτερο ζευγάρι ακουστικά-handsfree για το κινητό ίδια με το μανίσιο, μπορώ να τα βρω σε ελληνικό κατάστημα ή πρέπει αναγκαστικά να κοιτάξω στο ebay?

 

Ψάξε για τα LG Quadbeat 3 , στην Ελλάδα απο 17€ μπορείς να τα βρεις

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάμε στην 8ρα θα παρουμε ux του v30 ?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάμε στην 8ρα θα παρουμε ux του v30 ?

 

Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω :) πάντως να είναι καλά το xda και έχουμε επιλογές σε ΡΟΜ, η fulmics φυσάει και έχει βγει και lg g6 camera apk για το g5. Τα δοκίμασα σε κινητό φίλου και είναι απίστευτα smooth.

Link to comment
Share on other sites

Χλωμο και αν τελικα παρει την 8...

 

Θεωρητικά τέλος Νοεμβρίου η αρχές Δεκεμβρίου θα παρουμε την 8ρα.

Δεν μπορεί περσινή ναυαρχίδα να μην πάρει update 1.5 χρόνο μετα την κυκλοφορία της

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

και έχει βγει και lg g6 camera apk για το g5. Τα δοκίμασα σε κινητό φίλου και είναι απίστευτα smooth.

Έχουμε κανένα link?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά τέλος Νοεμβρίου η αρχές Δεκεμβρίου θα παρουμε την 8ρα.

Δεν μπορεί περσινή ναυαρχίδα να μην πάρει update 1.5 χρόνο μετα την κυκλοφορία της

 

καλά τα λες αλλά μη βάλεις και το χέρι σου στην φωτιά......:lol:

αλλά και να πάρουμε μη περιμένεις πιο νωρίς από τον Απρίλιο ....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για τα LG Quadbeat 3 , στην Ελλάδα απο 17€ μπορείς να τα βρεις

Τα βρηκα τελικα σε Ελλαδα, αν δοκιμασω handsfree απο αλλη εταιρεια θα ειναι συμβατα με το G5?

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκα τελικα σε Ελλαδα, αν δοκιμασω handsfree απο αλλη εταιρεια θα ειναι συμβατα με το G5?
Χρησιμοποιώ καμία φορά και από Samsung hands-free!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα link?

 

https://forum.xda-developers.com/lg-g5/themes/fulmics-rom-lg-g6-camera-app-manual-t3608075

 

Σε αυτό το link θα βρεις πληρφορίες. Δεν είναι ένα απλό apk, πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, να περάσεις root, να περάσεις fulmics rom και μετά να φλασάρεις την εφαρμογή. Θέλει δουλειά πολύ για όλα αλλά αξίζει όπως την είδα. Και εγώ από εβδομάδα θα το κάνω root και γιατί η fulmics έχει πολλά ωραία πράγματα και αυτή η κάμερα είναι φοβερή.

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/lg-g5/themes/fulmics-rom-lg-g6-camera-app-manual-t3608075

 

Σε αυτό το link θα βρεις πληρφορίες. Δεν είναι ένα απλό apk, πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader, να περάσεις root, να περάσεις fulmics rom και μετά να φλασάρεις την εφαρμογή. Θέλει δουλειά πολύ για όλα αλλά αξίζει όπως την είδα. Και εγώ από εβδομάδα θα το κάνω root και γιατί η fulmics έχει πολλά ωραία πράγματα και αυτή η κάμερα είναι φοβερή.

Thanks για τις πληροφορίες αλλά δεν θα κάνω τέτοιες ενέργειες που απαιτούνται. Σε λίγους μήνες θα είμαι με V30 οπότε θα το αφήσω ήσυχο τον G5 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...