Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Σήμερα παρέλαβα από το σερβις το κινητό με αλλαγή πλακέτας λόγω προβλήματος με το gps..

Μου ήρθε με Android 6 και δεν μου βρίσκει την αναβάθμιση στο 7 ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω του pc. Εχει αλλάξει η imei λόγω νέας πλακέτας.. Τι μπορώ να κάνω; απο την lg μου είπαν να μιλήσω ξανά με το σέρβις απο την επόμενη εβδομάδα..

Είναι περίεργο να μην το βρίσκει μέσω του LG bridge . πήγαινε το ξανά σέρβις να σ περάσουν αυτή

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι περίεργο να μην το βρίσκει μέσω του LG bridge . πήγαινε το ξανά σέρβις να σ περάσουν αυτή

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω παρατήσει αλλαγή στην διάρκεια τις μπαταρίας..εκτός από το ότι το blue light filter δεν ποιανει τα πλήκτρα αφής αρχικής οθόνης ενώ στην προηγούμενη ναι..με αποτέλεσμα ir.κανε ένα calibration δηλαδή άστο να αδειάσει πλήρως και φόρτισε το ως 100

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μίλησα με το σέρβις και μου είπαν ότι η lg δεν έχει δώσει αναβάθμιση για το συγκεκριμένο emei .. θα πρέπει να περιμένω να μου βγάλει αναβάθμιση από μόνο του κάποια στιγμή.. Μπορώ να κάνω την αναβάθμιση μόνος μου μέσω pc ? Να φλασαρω την ρομ με κάποιο τρόπο; Θα χάσω εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το σέρβις και μου είπαν ότι η lg δεν έχει δώσει αναβάθμιση για το συγκεκριμένο emei .. θα πρέπει να περιμένω να μου βγάλει αναβάθμιση από μόνο του κάποια στιγμή.. Μπορώ να κάνω την αναβάθμιση μόνος μου μέσω pc ? Να φλασαρω την ρομ με κάποιο τρόπο; Θα χάσω εγγύηση;
Μπορείς να την φλασαρεις με το LG up.δεν χάνεις εγγύηση.υπαρχει οδηγός άμα ψάξεις λίγες σελίδες πριν μου έχει γίνει παράθεση ο τρόπος.ειναι λίγο ριψοκίνδυνο .για ποιο λόγο και αυτή σ βάλανε με παλιό ΙΜΕΙ δεν πάνε καλά.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την φλασαρεις με το LG up.δεν χάνεις εγγύηση.υπαρχει οδηγός άμα ψάξεις λίγες σελίδες πριν μου έχει γίνει παράθεση ο τρόπος.ειναι λίγο ριψοκίνδυνο .για ποιο λόγο και αυτή σ βάλανε με παλιό ΙΜΕΙ δεν πάνε καλά.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμα το φλασάρει μόνο δεν χάνει την εγγύηση

Άμα το ρουταρη την χάνει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα το φλασάρει μόνο δεν χάνει την εγγύηση

Άμα το ρουταρη την χάνει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ αυτό έγραψα ότι δεν χάνει εγγύηση

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα το φλασάρει μόνο δεν χάνει την εγγύηση

Άμα το ρουταρη την χάνει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το "ρουτάρη" είναι θηλυκό ; ή ρήμα ;

Γιατί αν είναι ρήμα, δεν ξέρω κανένα ρήμα με κατάληξη ήτα. Από όσο θυμάμαι στο δημοτικό, τα ρήματα που τελειώνουν με ι είναι πάντα με έψιλον γιώτα.

 

Δεν σας καταλαβαίνουμε πια με τα ορθογραφικά αυτά. κι εγώ είμαι ανορθόγραφος και προσπαθώ με βοήθεια απο τον υπολογιστή να βελτιώνομαι. Μερικά λάθη όμως, όπως καταλήξεις ρημάτων αλλάζουν όλο το νόημα. Δεν θα μπορούμε να επικοινωνούμε γραπτώς σε λίγο. Άλλα θα λέμε άλλα θα καταλαβαίνουμε.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το "ρουτάρη" είναι θηλυκό ; ή ρήμα ;

Γιατί αν είναι ρήμα, δεν ξέρω κανένα ρήμα με κατάληξη ήτα. Από όσο θυμάμαι στο δημοτικό, τα ρήματα που τελειώνουν με ι είναι πάντα με έψιλον γιώτα.

 

Δεν σας καταλαβαίνουμε πια με τα ορθογραφικά αυτά. κι εγώ είμαι ανορθόγραφος και προσπαθώ με βοήθεια απο τον υπολογιστή να βελτιώνομαι. Μερικά λάθη όμως, όπως καταλήξεις ρημάτων αλλάζουν όλο το νόημα. Δεν θα μπορούμε να επικοινωνούμε γραπτώς σε λίγο. Άλλα θα λέμε άλλα θα καταλαβαίνουμε.

 

 

χαχαχαχαχα μπράβο σου ρε φίλε μ έκανες και γέλασα πρωί πρωί......

το ρουταρη είναι τόσο ελληνική λέξη που μπορείς να την γράψεις όπως θέλεις ......

η ρίζα της μάλιστα προέρχεται από τ αρχαία χρονιά και την χρησιμοποίησαν για να κατασκευάσουν τον δούρειο ίππο .....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Αλλαξα το μοτίβο και δε θυμάμαι τι εβαλα. Το θέμα είναι ότι δε ζητάει κάποιο κωδικό να βάλω από τη στιγμή που έβαλα πολλές φορές λάθος το μοτίβο. Το δακτυλικο αποτύπωμα το δέχεται αρχικά και μετά μου ζητάει το μοτίβο. Κανονά δεν έπρεπε να έχει "δε θυμάμαι το μοτίβο " ώστε να βάλω κάποιο mail, password κ.α;

Τι πρέπει να κάνω τώρα;

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε λίγο στην διαχείριση συσκευής στην google....

Αν θυμάμαι καλά έχει μια επιλογή για τέτοιες περιπτώσεις

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε λίγο στην διαχείριση συσκευής στην google....

Αν θυμάμαι καλά έχει μια επιλογή για τέτοιες περιπτώσεις

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπήκα κι εκεί έχει επιλογη κλείδωμα σε περίπτωση απώλειας της συσκευής. Ξεκλειδωμα δε βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι και εγω..που παρατηρησα εχτες.....

Στην φωτογραφικη στο auto η επιλογη απο τις ρυθμισεις ''ois''δεν μπορω να την ενεργοιποιησω,εχω κανει καποιο λαθος...???:confused:

Στο βιντεο,ποια επιλογη ειναι πιο σωστη...??? FHD...???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εκεί έχει επιλογη κλείδωμα σε περίπτωση απώλειας της συσκευής. Ξεκλειδωμα δε βρίσκω
Δοκίμασε να το κλειδώσεις..... Μετά θα σου βγάλει στην οθόνη ξεκλείδωμα.....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κλειδώσεις..... Μετά θα σου βγάλει στην οθόνη ξεκλείδωμα.....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έκανα κι αυτό,το κλείδωσα αλλά δε μου βγάζει τίποτα άλλο. Αυτή τη στιγμή είναι και κλειδωμένο. Μάλιστα έκανα τόσες προσπαθειες για το μοτίβο που πρέπει να περιμένω 7 λεπτά για το επόμενο μοτίβο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα ένα τηλ στη procordia και είπαν ότι μπορούν να το ξεκλειδωσουν το μοτίβο με την απόδειξη αγοράς ή το κουτί της συσκευής. Με το αζημίωτο φυσικά 20€ με την αποστολή δική μου χρέωση(είμαι επαρχια). Μόνο όταν το στείλουν πίσω λένε δε πληρώνω. Έκανα την ερώτηση ότι δε μου δίνει η συσκευή εναλλακτικη να βάλω email ή κωδικό αλλά μου είπαν δε γίνεται με άλλο τροπο.Απαράδεκτο να μην υπάρχει εναλλακτική στο τηλ.

Το Samsung που είχα έδινε την επιλογή μέσω email για ανάκτηση. Και τι ρε παιδιά να στείλω συσκευή που τα έχω όλα ανοιχτά mail κ.α μου φαίνεται κάπως...:confused:

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα ένα τηλ στη procordia και είπαν ότι μπορούν να το ξεκλειδωσουν το μοτίβο με την απόδειξη αγοράς ή το κουτί της συσκευής. Με το αζημίωτο φυσικά 20€ με την αποστολή δική μου χρέωση(είμαι επαρχια). Μόνο όταν το στείλουν πίσω λένε δε πληρώνω. Έκανα την ερώτηση ότι δε μου δίνει η συσκευή εναλλακτικη να βάλω email ή κωδικό αλλά μου είπαν δε γίνεται με άλλο τροπο.Απαράδεκτο να μην υπάρχει εναλλακτική στο τηλ.

Το Samsung που είχα έδινε την επιλογή μέσω email για ανάκτηση. Και τι ρε παιδιά να στείλω συσκευή που τα έχω όλα ανοιχτά mail κ.α μου φαίνεται κάπως...:confused:

 

Καλημέρα φίλε, αν και δεν ξέρω εάν πετύχει δες στο link που σου παραθέτω

Βοήθησε φίλο μου που είχε κλειδώσει το κινητό του με pattern χρησιμοποιώντας τη δεύτερη μέθοδο αλλά νομίζω είναι εάν έχεις ενεργοποιήσει το developer option.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι και εγω..που παρατηρησα εχτες.....

Στην φωτογραφικη στο auto η επιλογη απο τις ρυθμισεις ''ois''δεν μπορω να την ενεργοιποιησω,εχω κανει καποιο λαθος...???:confused:

Στο βιντεο,ποια επιλογη ειναι πιο σωστη...??? FHD...???

 

Μπορεί κάποιος να το δει στο δικοβρου να μου πει ,να δω αν έχω ρύθμιση λάθος ή φταίει το κινητό μου...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε, αν και δεν ξέρω εάν πετύχει δες στο link που σου παραθέτω

Βοήθησε φίλο μου που είχε κλειδώσει το κινητό του με pattern χρησιμοποιώντας τη δεύτερη μέθοδο αλλά νομίζω είναι εάν έχεις ενεργοποιήσει το developer option.

Τη 1η μέθοδο δε μπορώ να την ακολουθήσω διότι δε μπορώ να το γυρίσω σε USB mode. Το είχα σε ρύθμιση φόρτισης.

Στη 2η μέθοδο δε κατάφερα να κάνω εγκατάσταση το aroma απο το zip. :(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να το δει στο δικοβρου να μου πει ,να δω αν έχω ρύθμιση λάθος ή φταίει το κινητό μου...

 

Εάν το πατήσεις μια φορά γράφει steady και πατώντας πάλι γράφει ois. Μόλις το δοκίμασα στο δικό μου, αυτά μου γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το πατήσεις μια φορά γράφει steady και πατώντας πάλι γράφει ois. Μόλις το δοκίμασα στο δικό μου, αυτά μου γράφει.

 

Είχε γίνει άλλο το έφτιαξα...απλά ειχα λάθος ρύθμιση....

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω το κινητο αρκετο καιρο, αλλα δεν εχω βρει ακομη πως να παρω με αποκρυψη η να κανω φωνητικη κληση.

Όσον αφορά την κλήση με απόκρυψη και για να μην αλλάζεις συνέχεια ρυθμίσεις ένας τρόπος είναι να πληκτρολογείς πριν τον αριθμό που θέλεις να καλέσεις, #31#

Link to comment
Share on other sites

ir έχουν εμφανίσει αρκετά, άλλα περισσότερο και άλλα λιγότερο και πολλές φορές είναι θέμα χρήσης. Προσωπικά δεν έχω. Βootloop όχι, είναι αμελητέος ο αριθμός και δεν αξίζει καν να αναφερθεί ως κάτι που έχει εμφανίσει το g5. Από εκεί και πέρα είναι μια φανταστική συσκευή με κορυφαία κάμερα. Στις τιμές που πωλείται τώρα μεταχειρισμένο πραγματικά ευκαιρία Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...