Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα καλο battery dock ξέρουμε;από Ελλάδα;έχει κανείς υπόψη του πόσο έχει από procordia?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή παίζει να αγοράσω σε λίγο καιρό, θέλω να ρωτήσω αν εξακολουθεί να παρουσιάζει Image Retention. Σε νέες παρτίδες το έχουν φτιάξει ή όχι ? Γιατί στο G4 μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτό το πράγμα, πλέον είναι πολύ έντονο. Γενικά η συσκευή αξίζει για 2017 ?
Link to comment
Share on other sites

Το IR υπάρχει, είναι θέμα οθόνης και σίγουρα θέμα τύχης αν και κατά πόσο θα σου κάτσει.

 

Κατάλαβα, πάλι τζοκερ δηλαδή. Στη Procordia τα G5 με IR τα δέχονται να τα φτιάξουν ή κάνουν ότι και στα G4 ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατάλαβα, πάλι τζοκερ δηλαδή. Στη Procordia τα G5 με IR τα δέχονται να τα φτιάξουν ή κάνουν ότι και στα G4 ?

 

Σε γενικές γραμμές δεν θεωρούν ότι υπάρχει πρόβλημα για να φτιαχτεί, εκτιμώ ωστόσο ότι θα κάνουν εξαίρεση σε μεμονωμένα περιστατικά με πολύ έντονα φαινόμενα IR.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, πάλι τζοκερ δηλαδή. Στη Procordia τα G5 με IR τα δέχονται να τα φτιάξουν ή κάνουν ότι και στα G4 ?

 

Απο ότι διαβάζω εδώ, τίποτα δε κάνουν. Κ εγώ είμαι στο δίλημμα τι να κάνω. Το θέλω σαν τρελός, αν και........... :(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζει να αγοράσω σε λίγο καιρό, θέλω να ρωτήσω αν εξακολουθεί να παρουσιάζει Image Retention. Σε νέες παρτίδες το έχουν φτιάξει ή όχι ? Γιατί στο G4 μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτό το πράγμα, πλέον είναι πολύ έντονο. Γενικά η συσκευή αξίζει για 2017 ?

 

δεν πιστευω οτι ειναι θεμα παρτιδας...εγω που το χω κανα εξαμηνο δεν εχω ουτε ειχα ποτε./Λαχειο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μακριά από το 5αρι. Όπως είπαν τα παιδιά είναι θέμα μεγάλης τύχης να μην έχεις ir.

Ήταν ο μόνος λόγος που το έδωσα. Καλό, χρυσό αλλά αυτό το ir δεν παλεύεται δυστυχώς..

 

HTC 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι διαβάζω εδώ, τίποτα δε κάνουν. Κ εγώ είμαι στο δίλημμα τι να κάνω. Το θέλω σαν τρελός, αν και........... :(

 

Ότι νάναι η κατάσταση, θέλω να κάνω τη μετάβαση από το G4 αλλά αν είναι να έχω τα ίδια....άστο καλύτερα, μακριά και αγαπημένοι. Βασικά ξενερώνεις κιόλας, δε το χαίρεσαι το κινητό μετά και επίσης ούτε να το πουλήσεις δε μπορείς αν έχει IR. Ως εναλλακτική πάντως σκέφτομαι το OnePlus 3T.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου μακριά από το 5αρι. Όπως είπαν τα παιδιά είναι θέμα μεγάλης τύχης να μην έχεις ir.

Ήταν ο μόνος λόγος που το έδωσα. Καλό, χρυσό αλλά αυτό το ir δεν παλεύεται δυστυχώς..

 

HTC 10 Matte Black Power

Είναι άκρος εκνευριστικό το IR, ειδικά όταν παρουσιάζουν την οθόνη ως μία από τις καλύτερες και γίνεται αυτό, ξενερώνεις. Ενώ είναι τόσο καλό κινητό, σε κάμερα ειδικά (που με ενδιαφέρει περισσότερο) αυτό και μόνο το πρόβλημα το ακυρώνει (για μένα τουλάχιστον) αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα το ir με είχε καρκινιασει και στο g4 και στο v10 και στο g5.

Στο g4, v10 είχε γίνει αλλαγή οθόνης και μετά από 2 μήνες ελαφριάς χρήσης το ξαναπαρουσιασε....

Μετά έγινε χαρακτηριστικό της οθόνης και δεν άλλαζαν πλέον.

Δεν έχει κάτι άλλο να πω.

 

 

HTC 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζει να αγοράσω σε λίγο καιρό, θέλω να ρωτήσω αν εξακολουθεί να παρουσιάζει Image Retention. Σε νέες παρτίδες το έχουν φτιάξει ή όχι ? Γιατί στο G4 μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτό το πράγμα, πλέον είναι πολύ έντονο. Γενικά η συσκευή αξίζει για 2017 ?

 

Πάντως εμένα δεν έχει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είχα ir και κολλημένα pixel .στην καινούργια οθόνη τίποτα...ακόμα και όταν το δουλεύω χωρίς blue light filter..τι να πω είναι θέμα τύχης.σιγουρα 8 στα 10 τ παρουσιάζουν..

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χωρίς ir μετά από 9 μήνες χρήσης. Την φωτεινότητα την έχω στο 59% είναι η εργοστασιακή ρύθμιση αλλά και στο 100% που το πήγα για λίγο βέβαια δεν είδα τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,κάτοχος και εγώ του G5 αλλά στην Κορεάτικη version του (F700L).

Όλα άριστα ΠΛΗΝ του σηματος 4G το οποίο και δεν κατάφερα να δω μέχρι τώρα..

Υπάρχει κάποιος άλλος που να κατέχει το ίδιο μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει την band 20 800mhz και είσαι επαρχία ή είσαι σε μέρος με δύσκολο σήμα,και θέμα παρόχου,μάλλον δεν θα έχεις 4g. Σε μια μικρή αναζήτηση μοντέλου στο νετ σε άλλα λέει ότι την έχει σε άλλα όχι!

 

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δούλευε κανονικά το 4g πριν με την ίδια κάρτα.Και εστειλα και μήνυμα,όπου πήρα απάντηση ότι ήδη έχει ενεργοποιηθεί η υπηρεσία από τον πάροχο...
Link to comment
Share on other sites

Δε μου δουλεύει το Quick remote παιδιά... Ξέρει κάποιος κάτι; πατάω την τηλεόραση Samsung αλλά δεν κλείνει με τίποτα η τηλεόραση.. Με άλλα κινητά έκλεινε κανονικά, και με πιο παλιά LG όπως το G2..
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω μαζί σου το τηλ. πέρα απ το θέμα οθόνης (θα ήθελα αντικατάσταση εντός εγγύησης)

πάει σφαίρα δεν έχω κανένα απόλυτος παράπονο....!!!

 

όσοι περάσατε τη 20d είδατε μια αισθητά καλύτερη μπαταριά η έμενα μου φαίνεται...

 

Εχω διαβασει κ γω οσα ολα γραφετε.το πουλησα το κινητο λογω της οθονης.Με μιση καρδια.καθε μερα που περνουσε ολο κ πιο εντονο το προβλημα.κατα τα αλλα το κινητο σφαιρα σε ολα κ μαγικη καμερα.

!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει κ γω οσα ολα γραφετε.το πουλησα το κινητο λογω της οθονης.Με μιση καρδια.καθε μερα που περνουσε ολο κ πιο εντονο το προβλημα.κατα τα αλλα το κινητο σφαιρα σε ολα κ μαγικη καμερα.

 

Πρόλαβες πριν το πουλήσεις να βάλεις την 20d έκδοση;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δε μου δουλεύει το Quick remote παιδιά... Ξέρει κάποιος κάτι; πατάω την τηλεόραση Samsung αλλά δεν κλείνει με τίποτα η τηλεόραση.. Με άλλα κινητά έκλεινε κανονικά, και με πιο παλιά LG όπως το G2..

Δουλεύει αλλά δεν εχει μεγάλη εμβέλεια. Πχ το tablet Samsung που έχω καιναπο τα 5μ πιανει ενω στο g5 θελει μαξ 2μ.

Link to comment
Share on other sites

Δε μου δουλεύει το Quick remote παιδιά... Ξέρει κάποιος κάτι; πατάω την τηλεόραση Samsung αλλά δεν κλείνει με τίποτα η τηλεόραση.. Με άλλα κινητά έκλεινε κανονικά, και με πιο παλιά LG όπως το G2..

 

Δοκίμασες όλα τις διαθέσιμες συχνότητες για τις Samsung τηλεοράσεις ή μόνο την αρχική?

 

Χρησιμοποιώ καθημερινά για Samsung, LG και SONY CRT (15ετίας) χωρίς πρόβλημα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

To Samsung Μου, μετά απο 3 χρόνια κ 9 μήνες, πέθανε........ Οριστικά.

Το κινητό που ήθελα σαν τρελός, βγάζει I.R. κ όπως βλέπω ένα σωρό άλλα προβληματάκια, κάθε τόσο. Αλλα είναι σίγουρα αυτό που με καλύπτει.

Αλλα αν δε μπορώ να το κρατήσω, τι το θέλω?

Οπότε?? :(:mad:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...