Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως που δοκίμασα την 20g από το πιο πάνω λινκ μου έβγαζε ειδοποίηση σφάλματος ......

Αν την περάσει κάποιος ασ ενημερώσει....

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ιταλικό brandet το δικό μου πέρασα την 20G με bridge προερχόμενος απο MM 10i χωρίς να κάνω factory reset. Αν και είναι πάρα πολύ νωρίς πρώτη εντύπωση είναι ένα ελάχιστο πιο αργό σε κάποια σημεία και ρουφάει λίγο πιο γρήγορα μπαταρία. Αν με ενοχλήσει περισσότερο μπορεί να κάνω μια επαναφορά
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα πάντως που δοκίμασα την 20g από το πιο πάνω λινκ μου έβγαζε ειδοποίηση σφάλματος ......

Αν την περάσει κάποιος ασ ενημερώσει....

 

Είναι branded το δικό σου; Προέλευσης;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το κινητό έφαγε μια τούμπα και δυστυχώς έσπασε το digiter και η prokordia θέλει 145 ευρώ βλέπετε εσείς κάποια συμφέρουσα επιλογή από εξωτερικ χωρίς κίνδυνο τελωνείου;; Γιατί Ελλάδα σκέτο το ανταλλακτικό γνήσιο δεν νομίζω ότι συμφέρει να το πάρεις αν δεν κάνεις μόνος σου την αλλαγη. Επίσης ένα παλικάρι είχε πει ότι το άλλαξε στην prokordia με 130 τον Νοέμβριο νομίζω.. Πήρε αύξηση δηλ....

Το καλό ήταν ότι είχε και θήκη αλλά δεν την γλύτωσε.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ως πρωην κατοχος της συσκευης εχω την εξης σημαντικη απορια. Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει μετα το update σε 20g, που ειχε πριν απο αυτο σημαντικο retention, και κανει την ιδια χρηση, εαν εχει εξαφανιστει το φαινομενο;
Link to comment
Share on other sites

Ως πρωην κατοχος της συσκευης εχω την εξης σημαντικη απορια. Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει μετα το update σε 20g, που ειχε πριν απο αυτο σημαντικο retention, και κανει την ιδια χρηση, εαν εχει εξαφανιστει το φαινομενο;

 

εγω προσωπικα και αναφερομαι αποκλειστικα σε εμενα οταν διαβασα οτι εξαφανιστηκε γελασα και ελεγα οκ ναι.....

ωστοσο επιβεβαιώνω οτι με την 20D δεν εχω δει τις σκιες στην οθονη. εχω το κινητο 11 μηνες ειμαι απολυτα ευχαριστημένος πιστολι κανονικα.

Το μονο που νομιζω οτι εχει γινει ειναι οτι επεσε ενα 25 με 30% η μπαταρια

Edited by dleyteris

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα και αναφερομαι αποκλειστικα σε εμενα οταν διαβασα οτι εξαφανιστηκε γελασα και ελεγα οκ ναι.....

ωστοσο επιβεβαιώνω οτι με την 20D δεν εχω δει τις σκιες στην οθονη. εχω το κινητο 11 μηνες ειμαι απολυτα ευχαριστημένος πιστολι κανονικα.

Το μονο που νομιζω οτι εχει γινει ειναι οτι επεσε ενα 25 με 30% η μπαταρια

 

Μάλιστα! Ενδιαφέρον. Μπορούν και άλλοι κάτοχοι να μας πουν την εμπειρία τους;

Είναι αρκετά σημαντικό το ζήτημα για όσους έχουμε/είχαμε σοβαρό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκινησα με marshmallow και δεν είχα ir. Έβαλα nougat 20b και εμφανίστηκε αμέσως ir. Τώρα είμαι 4 μέρες με 20g και πλέον ψάχνω το ir με το μικροσκόπιο. Εξαφανίστηκε κατα 99% σε σχέση με πριν. Επιση ή μπαταρία είναι σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με την 20b, κυρίως στο standby.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανα 2 μερες τωρα μετα την τελευταια αναβαθμιση σε 20d πριν 3 βδομαδες που το κινητο τρωει κατι σκαλωματα τυπου αργει να ανοιξει το αρχειο κλησεων τα μηνυματα και τετοια. Επισης η μπαταρια μου φαινεται οτι περνει την κατω βολτα πιο ευκολα ενω ειχε βελτιωθει αισθητα μετα την αναβαθμιση.

 

Συγκεκριμενα την κυριακη χωρις να εχω ανοιχτα wifi και δεδομενα εκανα ενα ταξιδι αστραπη στο χωριο και το κινητο το ειχα ολη μερα στο αμαξι δεν το χρησιμοποιησα πουθενα περα απο μια φορα που εκανα μια κληση. Η μπαταρια απο το 81% επεσε στο 60 μεσα σε 6 ωρες.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι κανα 2 μερες τωρα μετα την τελευταια αναβαθμιση σε 20d πριν 3 βδομαδες που το κινητο τρωει κατι σκαλωματα τυπου αργει να ανοιξει το αρχειο κλησεων τα μηνυματα και τετοια. Επισης η μπαταρια μου φαινεται οτι περνει την κατω βολτα πιο ευκολα ενω ειχε βελτιωθει αισθητα μετα την αναβαθμιση.

 

Συγκεκριμενα την κυριακη χωρις να εχω ανοιχτα wifi και δεδομενα εκανα ενα ταξιδι αστραπη στο χωριο και το κινητο το ειχα ολη μερα στο αμαξι δεν το χρησιμοποιησα πουθενα περα απο μια φορα που εκανα μια κληση. Η μπαταρια απο το 81% επεσε στο 60 μεσα σε 6 ωρες.

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες μετά την αναβάθμιση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε v20d το είδα λίγο πιο βαρύ στην λειτουργία του. Εγκατέστησα και έτρεξα και αμέσως μετά απεγκατέστησα τα άχρηστα για πολλούς clean master και ccleaner και είδα σημαντικότατη διαφορά στην ταχύτητα λειτουργίας
Link to comment
Share on other sites

αφού έκανα την αναβάθμιση και μετά την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν μπορώ με το bridge να ξαναφορτώσω τα δεδομένα από το health και το quick remote. υπάρχει άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα ειδοποίηση για OTA Update σε V20g. Ελληνικό CSM ("branded" cosmote).

 

Βάζω τα εισαγωγικά, γιατί στην αλήθεια δεν έχει τίποτα τo Cosmote πάνω του, εκτός από την σχετική σήμανση στο Software Version "V20a-202-01"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

1) γνωρίζουμε πόσο κοστίζει η αλλαγή στο τζαμάκι της κάμερας;

 

2) Έχει εξαφανιστεί το image retention με την τελευταία αναβάθμιση; δηλαδή ήταν θέμα software;; σκέφτομαι να γυρίσω για αυτό ρωτάω

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

1) γνωρίζουμε πόσο κοστίζει η αλλαγή στο τζαμάκι της κάμερας;

 

2) Έχει εξαφανιστεί το image retention με την τελευταία αναβάθμιση; δηλαδή ήταν θέμα software;; σκέφτομαι να γυρίσω για αυτό ρωτάω

Από ότι μου είπανε τ τζάμακι τις κάμερας περίπου 12 ευρώ. .

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στο service αλλά όταν έσπασε το τζαμακι της καμερας στο δικό μου πριν 7-8 μήνες μου είπαν ότι για την αλλαγή είναι 130 ευρω περίπου γιατί αλλάζει ολο το καπάκι. Οπότε κι εγώ παρήγγειλα απο eBay μονο το τζαμακι με 5 ευρω και το άλλαξα μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οπότε κι εγώ παρήγγειλα απο eBay μονο το τζαμακι με 5 ευρω και το άλλαξα μόνος μου.

 

Μπόρεσες να το αντικαταστήσεις χωρίς να σημαδέψεις την πλάτη της συσκευής; Σχετικά με την ποιότητα είδες διαφορά; Είχα διαβάσει ότι αυτά τα φτηνά του ebay κάνουν γρατσουνιές ακόμα πιο εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπόρεσες να το αντικαταστήσεις χωρίς να σημαδέψεις την πλάτη της συσκευής; Σχετικά με την ποιότητα είδες διαφορά; Είχα διαβάσει ότι αυτά τα φτηνά του ebay κάνουν γρατσουνιές ακόμα πιο εύκολα.

 

Μόνο ενα πολύ μικρό σημαδάκι έμεινε στο σημείο που έβαλα το λεπιδάκι για να αφαιρέσω το παλιό τζάμι. Ούτε που φαίνεται. Μου έχει βγει καλό και δεν έχει γρατσουνιές μέχρι τωρα. Έχει και πιο φθηνά με 2 και 3 ευρώ που δεν ξέρω αν αντέχουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στο service αλλά όταν έσπασε το τζαμακι της καμερας στο δικό μου πριν 7-8 μήνες μου είπαν ότι για την αλλαγή είναι 130 ευρω περίπου γιατί αλλάζει ολο το καπάκι. Οπότε κι εγώ παρήγγειλα απο eBay μονο το τζαμακι με 5 ευρω και το άλλαξα μόνος μου.

Στο service procordia όταν το πήγα για αλλαγή μου είπε 12 ευρώ η κοπέλα..δεν ξέρω βέβαια αν είναι τ αυθεντικό αλλα από ότι μ είπε ότι είναι τ κανονικό.γρατζουνιεται και λερώνεται πολύ εύκολα είναι η αλήθεια.ειδικα αν έχει έστω και μια δαχτυλία το βράδυ οι φωτεινές πηγές φαίνονται διαστρεβλωμενες

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό μου είναι ιταλικό αλλά ακόμα ειμαι με την v20d .είναι κανείς με ιταλικό που τ έχει έρθει ΟΤΑ; Το branded το καταλαβαίνουμε από το κουτί τις αγοράς; αναγράφει ιταλικά στο imei

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά χαρά από που μπορεί κάποιος να αγοράσει το κινητό από κάποιο κατάστημα ?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...