Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω και εγώ τα ίδια.

 

Τρελό battery drain από Facebook και messager.

Σήμερα το πρωί ένιωσα το κινητό λίγο πιο ζεστό και από κείνη την ώρα τρώει την μπαταρία σαν τρελό. Με 30 λεπτά on screen και μου έφαγε 90%.

Όποιος ξέρει τι παίζει ας ενημερώσει

 

ΥΓ. Απεγκατεστησα και τις δύο εφαρμογές και έχει πόση ώρα η μπαταρία μου δεν κουνιέται.

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο το Facebook είναι μέσα στις stock εφαρμογές του κινητού.

Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Η εφαρμογή του facebook είναι προεγκατεστημένη στην nougat; έχω την 6 και δεν την έχω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η εφαρμογή του facebook είναι προεγκατεστημένη στην nougat; έχω την 6 και δεν την έχω.

Όχι δεν είναι, γιατί να είναι;

 

Εγώ πάντως είμαι κομπλέ!! Ντεν έχω καρντιά μου φαστοβιβλιο και ταχυδρομικά περιστέρια :D

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι συγουρος οτι κατι καλο υπαρχει λογο κυρτότητας

 

κανείς δε φοράει τζαμακι στο κινητό?? να πει καμιά γνώμη τουλάχιστον....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι, γιατί να είναι;

 

Εγώ πάντως είμαι κομπλέ!! Ντεν έχω καρντιά μου φαστοβιβλιο και ταχυδρομικά περιστέρια :D

 

G5. -

 

Κάποιοι χρήστες αναφέρουν ότι υπάρχει ήδη προεγκατεστημένη στην συσκευή. Γι αυτό ρώτησα. Τώρα μπορείς και με τον περιηγητή να στείλεις μήνυμα. Δεν χρειάζονται τα προγράμματα αυτά. Και γω μια χαρά! Φοβερή συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι κάτοχος του κινητού απλά παρακολουθώ το νήμα.θελω να αναφερθώ στις δύο εφαρμογές fb,messenger.εχω Redmi note 3 pro και σήμερα η μπαταρία είχε δραματική πτώση με αυτές τις εφαρμογές να είναι ψηλά στη χρήση μπαταρίας,χωρίς να τις έχω δουλέψει ιδιαίτερα.επισης το ίδιο μου επιβεβαίωσε και η αδερφή μου σε mate 8.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο σήμερα...φεύγει νερο η μπαταρία...απο facebook και messenger.απο εχθές μ ήρθε ενημέρωση και πέρασα την 7ρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά νισάφι πια με FB και messenger. Από τις πιο κακογραμμένες εφαρμογές ειδικά το FB με τα συνεχή αποτυχημένα updates. Μην απορείτε καθόλου λοιπόν....
Link to comment
Share on other sites

κανείς δε φοράει τζαμακι στο κινητό?? να πει καμιά γνώμη τουλάχιστον....

 

 

Φιλε απο οσους εχω δει εδω μεσα ολοι για nilkin μιλανε.

 

Εγω εχω φερει απο ebay ενα τζαμι που πιανει ολη την οθονη και εχει και την καμπυλη επανω αλλα δεν την εχω περασει ακομα.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για fb & tweeter δοκιμαστε την εφαρμογή metal.

Εμένα με έχει βολεψει αρκετά και δεν έχει παρατράγουδα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιωνω για battery drain με facebook και Messenger σε σημείο που έκλεισε το κινητό επειδή δε το πήρα χαμπάρι. Τι παίζει ρε παιδία;

Πως ξαναγυρνάμε στην 6.0 χωρίς root και χωρίς να χάσουμε εγγύηση; Δε πολύγουστάρω την 7

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θεμα G5. Σίγουρα . εγώ χωρίς Fb πάντως μια χαρά πάει το κινητό και η μπαταρία.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά νισάφι πια με FB και messenger. Από τις πιο κακογραμμένες εφαρμογές ειδικά το FB με τα συνεχή αποτυχημένα updates. Μην απορείτε καθόλου λοιπόν....

 

Δεν είναι έτσι φίλε μου, αυτές οι εφαρμογές είναι λογικό να έχουν τόση κατανάλωση γενικά . το θέμα είναι ότι σήμερα έχουν ξεσκιστει και σε μένα με s7. Κάτι παίζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://focustech.it/problemi-batterie-prosciugate-samsung-galaxy-altri-prosciugate-che-succede-131385

 

Κάντε ένα Google translate, αναλύει την όλη φάση

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ρωτησε πιο πανω η εφαρμογη του fb ειναι κανονικα στην v20a

δεν ξερω γιατ αλλα ειναι

εγω βεβαια την χω απενεργοποιησει αλλα δεν ξερω αν ειναι το διο σαν να μην υπηρχε καθολου

δυσυχως δεν ειμαι ρουτ για να την βγαλω τελειως

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο πρόβλημα ειχα χθες, απ το πρωί. Ξαφνικά το κινητό ζεσταινόταν και η μπαταρία έπεφτε πολύ εύκολα. fb/messenger ηταν πρωτα στη λιστα του battery drain. Σήμερα τα πράγματα μου φαίνονται καλύτερα πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Έχει λυθεί το θέμα με το Facebook messenger ναι. Όλα καλά και εδώ.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το ενημερώνουμε δηλαδή γιατί έκανα απεγκατασταση ενημερώσεων για να μην ρουφάει μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με την μπαταρία πια....

 

Phone idle δίνει κατανάλωση πάνω από 20% σε μια μέρα χρήσης... Πιο πολύ κ από την οθόνηCapture_2017_01_11_17_43_02.png

Edited by iliadelo

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

το G5 δεν εχει το smart screen που ειχε το G3?

Δηλαδη να ανιχνευει τα ματια σου οτι την κοιτας την οθονη και να μη σβηνει??

 

Οχι δυστυχως.Το G3 ηταν το τελευταιο που ειχε το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο,ουτε το 4 ουτε το 5 το εχουν...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

το G5 δεν εχει το smart screen που ειχε το G3?

Δηλαδη να ανιχνευει τα ματια σου οτι την κοιτας την οθονη και να μη σβηνει??

Δεν ξέρω αν σε καλύπτει άλλα έχει αυτο

 

f1ef4cb32de3fa80ebbbe829a93c976b.jpg

 

lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...