Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος του LG v10 σκέφτομαι πλεον να πάω σε g5. Κυρίως μπαταρία είναι το μειονέκτημα του που δεν βγάζει με τίποτα 3 ώρες sot..Έχει καλό ήχο από τα ακουστικά;Βγάζει σε 4g 4 ώρες τουλάχιστον sot;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ. Τι εννοείς στα 350€, γιατί στα 390€ το βλέπω το κανονικό το G5. Εκτός και αν εννοείς ότι είναι το se λίγο κάτω από τα 350 και το κανονικό λίγο πάνω.

Άρα μάλλον από εκεί θα το αγοράσω που έχει και την καλύτερη τιμή.

Σκέφτομαι για το χρυσό, όσοι το έχουν ποια είναι η γνώμη τους;

 

Αυτό ακριβώς εννοώ , για 40 - 50 ευρω διαφορά μεταξύ των δυο , η "καλή έκδοση" , στην βάση της σχέσης "τιμής - αξίας" , είναι περίπου μονόδρομος , ακόμη και αν δεν χρειάζεσαι απαραίτητα την αυξημένη επεξεργαστική δύναμη.

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Άμα ρουταρις την συσκευή δεν επανέρχεται και χάνεις την εγγύηση...

Δυστυχώς κι εμένα αυτό με κρατάει και δεν το ρουταρο...

Μου λείπει το παιχνιδάκι με το xposed κι όλα τ αλλά :(

 

 

 

lg g5 nougat monster

Πωω ρε παιδί μου πάει και αυτό... άντε τώρα να βρεις συσκευή...

Ευχαριστώ πολύ.

Και πώς φαίνεται μετά το ρουτάρισμα ότι το έχεις ρουτάρει;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πωω ρε παιδί μου πάει και αυτό... άντε τώρα να βρεις συσκευή...

Ευχαριστώ πολύ.

Και πώς φαίνεται μετά το ρουτάρισμα ότι το έχεις ρουτάρει;

Βγάζει μήνυμα στο boot ....

 

lg g5 nougat monster

Link to comment
Share on other sites

Nougat μέσο OTA τώρα στις επαφές δεν κάνει αναζήτηση με την μπάρα τον γραμμάτων που έχει δίπλα.έχει κάνεις καμιά λύση.
Link to comment
Share on other sites

Πωω ρε παιδί μου πάει και αυτό... άντε τώρα να βρεις συσκευή...

Ευχαριστώ πολύ.

Και πώς φαίνεται μετά το ρουτάρισμα ότι το έχεις ρουτάρει;

Και εγώ το ζαχαρωνω και με κολλάει αυτό γιατί παίζω μόνο με ροοτ και recovery..ψάχνω που και που και στο xda μήπως βρουν τίποτα που να ξανακλειδωνει ο bootloader

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και ήθελα αύριο να το παραγγείλω!
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

O bootloader μπορεί να ξεκλειδώσει και να κλειδώσει απλά το ξεκλείδωμα γίνετε μόνο μέσω του site developer της lg.

Και εγω ασχολούμαι πάρα πολύ με root, rom κτλ αλλά είναι πρώτη φορά που δεν μου λείπει με το g5.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μα αν γίνει αυτό, δε θα φαίνεται στο ενδεχόμενο service που θα το στείλεις;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και ένα σχετικό post απλά δεν ξέρω αν υπάρχουν χρήστες που το πήγαν στο service μετά το κλείδωμα

Source: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66780026&postcount=133

Είμαι σίγουρος ότι το κινητό πάει μπάλα απλά θέλω να διαγράφω εντελώς ότι δεν χρησιμοποιώ..και κυρίως τις πιο πολλές εφαρμογές Google, με κάνει να νιώθω κάθε κινητό πιο δικό μου

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Hard reset πως κάνουμε παίδες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΜΕ ΟΤΑ οχι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του LG v10 σκέφτομαι πλεον να πάω σε g5. Κυρίως μπαταρία είναι το μειονέκτημα του που δεν βγάζει με τίποτα 3 ώρες sot..Έχει καλό ήχο από τα ακουστικά;Βγάζει σε 4g 4 ώρες τουλάχιστον sot;

 

Φίλε επειδή είχα και το v10 μην περιμένεις τεράστιες διαφορές ανάμεσα στα δυο κινητά,για μένα πάρε άλλη μπαταρία και περίμενε να βγει κάνα g6.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εμένα μου είχαν αλλάξει πλακέτα λόγω κολληματος στην οθόνη αναβάθμισης, και ενώ πριν δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το gps, τώρα έχω .

Το θέμα είναι τι να κάνω τώρα;; 20 μέρες σέρβις όπως τη πρώτη φορά, δε περιμένω.

Ή προσπαθώ ανοίγοντας το να το φτιάξω μόνος μου ή αγοράζω άλλη συσκευή πουλώντας αυτό σε έναν φίλο μου με τη συμφωνία να το πάει αυτός στο σέρβις.

Στάθηκα άτυχος με το κινητό αυτό, ή μάλλον με τι σέρβις της lg θα έλεγα

Edited by jor1ge
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του LG v10 σκέφτομαι πλεον να πάω σε g5. Κυρίως μπαταρία είναι το μειονέκτημα του που δεν βγάζει με τίποτα 3 ώρες sot..Έχει καλό ήχο από τα ακουστικά;Βγάζει σε 4g 4 ώρες τουλάχιστον sot;

 

Δεν είχα το V10 αλλά από το G5 είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία του για το μέγεθος της μπαταρίας που έχει. Σήμερα το έβγαλα από το φορτιστή, ασχολήθηκα λίγο και μετά το ανέλαβαν τα ανήψια μου που έβλεπαν βιντεάκια στο youtube κυρίως και συνομιλούσαν και στο instagram. Κάποια στιγμή που το πήρα είχε 24% υπόλοιπο μπαταρία με σχεδόν 5 ώρες οθόνη (ανοιχτά wifi, δεδομένα, gps, συχρονισμοί και φωτεινότητα 60%) σε χρήση wifi. Σίγουρα σε 4g θα ήταν λιγότερο όμως νομίζω ότι η αυτονομία είναι ικανοποιητικότητη

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ειχα αναφερει ξανα οταν ημουν με MM. Μου "πηδαει" ποσοστα μπαταριας. Το κανει και τωρα με nougat. Καθως γραφω τωρα απο το 47% πηγε 45 χωρις να γραψει καθολου 46. Δεν θυμαμαι αν ειχε συμβει και σε καποιον αλλον τοτε

Αν μου ειχε απαντησει καποιος τοτε.

Πιστευετε οτι φταει η μπαταρια;

Μηπως πρεπει να παει για σερβις;

Φοβαμαι να μπλεξω με procordia.

Αν φταιει η μπαταρια ισχυει οτι εχει 6 μηνες εγγυηση;

Αν ναι πρεπει να βιαστω γιατι τελειωνει το εξαμηνο.

Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο;

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Πιστευετε οτι φταει η μπαταρια;

2. Μηπως πρεπει να παει για σερβις;

3. Φοβαμαι να μπλεξω με procordia.

4. Αν φταιει η μπαταρια ισχυει οτι εχει 6 μηνες εγγυηση;

5. Αν ναι πρεπει να βιαστω γιατι τελειωνει το εξαμηνο.

6. Εχει παρατηρησει κανεις κατι τετοιο;

 

1. Δεν νομίζω. Μάλλον για softwarικό δείχνει.

2. Παρακολούθησέ το λίγο ακόμα. Κάνε και ένα hard reset πρώτα.

3. Και πολύ καλά κάνεις και φοβάσαι (Κυρίως όσον αφορά στους χρόνους επισκευής).

4. Ναι.

5. Βλέπε Νο 2 απάντηση.

6. Προσωπικά όχι...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει. Το ίδιο θέμα είχα και με την τελευταία ενημέρωση στην mm. Έχω 2 μπαταρίες.

Και στις 2 έχω το ίδιο θέμα.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι θεμα λογισμικου. Δεν θα κατσω να ασχοληθω και πολυ. Καλα να μαστε να αλλαζουμε μπαταριες. Αλλιως μολις ληξει η εγγυηση ρουταρισμα και custom και αγιος ο θεος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ασχετο.

Πηγα το leon της γυναικας μου πριν μια βδομαδα για σερβις και ακομα η κατασταση tracking στο σαιτ της procordia ειναι received.

Καλα κρασια.

Ευτυχως ειχα το g2 και παιζει μπαλα.

Παντως με διαβεβαιωσε η υπαλληλος οτι ο χρονος αναμονης ειναι μαξιμουμ 10 εργασιμες..

Θα πεσει πολυ γελιο

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι; δεν με προλαβες του εχω κανει ηδη!

 

εννοεί οτι δεν είναι απαραίτητο... Αν έκανε factory reset κακό δεν έκανες πάντως.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα επιτέλους κινητό και πήρα το g5 .Όπως και στο Lumia όμως κι εδώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με το tempered glass.Μόλις διάβασα το πρόβλημα για την curved screen που έχει και δε κολλάει καλά το οποιοδήποτε tempered.Έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό?
Link to comment
Share on other sites

Nillkin φίλε μου. Εδώ και 4 μήνες είναι άψογο.

Καλοδουλευτο να είναι!ποιο χρώμα πήρες?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Nillkin tempered glass εννοείται.

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...