Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια και απο μενα πριν λιγο πηρα το g5 απο τον johnx2 δεν περημενε να με πετύχει εδω φανταζομαι, μικρος ο κοσμος.johnx2 με τον τροπο που περασες την καινουργια ρομ δεν βγαινω εκτος εγγυησης ε; Edited by filippos_04
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

το συνδεσα με LG bridge και βρηκε 2 version.

Η πρωτη ειναι 2.38 GB και κατεβαινει. Ξερουμε τι ειναι το 2ο;

Το ίδιο είναι την 7 θα σου περάσει

 

 

Γεια σας παιδια και απο μενα πριν λιγο πηρα το g5 απο τον johnx2 δεν περημενε να με πετύχει εδω φανταζομαι, μικρος ο κοσμος.johnx2 με τον τροπο που περασες την καινουργια ρομ δεν βγαινω εκτος εγγυησης ε;

 

Οχι φίλε μου δεν χάνεις εγγύηση

 

 

lg g5 nougat monster

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Σε idle εμένα χτες την ώρα που κοιμομουν έφαγε μόνο 2% με κλειστά τα πάντα. Όχι σε flight Mode. Το θεωρώ μια χαρά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/1d756ff43228bb1fd94b0890af67b236.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/fbfb08f1cc1f1e1c7207ced88ba597f6.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε συ Φιλιππε, μια χαρα έχεις εγγυηση.

Ποτε δεν κανουμε πειραματα με θεματα εγγυησης οταν ειναι να πουλησουμε ενα κινητο !

 

Απεναντιας το G5 σου εχει οσο το δυνατον πιο καθαρη εγκατασταση γινετε σε καθε περιπτωση.

Εγινε Hard Reset πριν και μετα την αναβαθμιση και πληρης εγκατασταση της ROM H85020a_00_OPEN_EU_OP_1030.kdz που ειναι η επισημη της LG απο το PC.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις κλειδωμένο bootloader και εφόσον η LG δεν έχει κάτι τύπου knox να γράφει είσαι κομπλέ!

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε idle εμένα χτες την ώρα που κοιμομουν έφαγε μόνο 2% με κλειστά τα πάντα. Όχι σε flight Mode. Το θεωρώ μια χαρά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/1d756ff43228bb1fd94b0890af67b236.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/fbfb08f1cc1f1e1c7207ced88ba597f6.jpg

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Εγώ με MM σε 8 ώρες το βράδυ idle με WiFi ΠΑΝΤΑ ανοικτό, χάνω 0%

 

Κοιμαμαι με 100; ξυπνάω με 100...

 

Κοιμαμαι με 50; ξυπνάω με 50...

 

Σε σπάνιες περιπτώσεις που με έχουν πάρει αρκετά τηλ η έχω πολλά μυνήματα και ανάβει συνεχώς το notification Light τότε ίσως χάσω 1%

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με MM σε 8 ώρες το βράδυ idle με WiFi ΠΑΝΤΑ ανοικτό, χάνω 0%

 

Κοιμαμαι με 100; ξυπνάω με 100...

 

Κοιμαμαι με 50; ξυπνάω με 50...

 

Σε σπάνιες περιπτώσεις που με έχουν πάρει αρκετά τηλ η έχω πολλά μυνήματα και ανάβει συνεχώς το notification Light τότε ίσως χάσω 1%

Εγώ πάντα έχανα το βράδυ στα ίδια επίπεδα με τώρα. Από το 100% δεν έχανα καθώς είναι γνωστό ότι τα lg αργούν πολύ να πέσουν στο 99%. Γενικότερα σε φουλ χρήση χτες ήμουν στα ίδια επίπεδα με marshmallow. Σε ταχύτητα έχω την εντύπωση ότι είμαι ένα κλικ πιο κάτω. Ελπίζω να στρώσει πιο πολύ με κάποιο update αν και πιστεύω πάμε για 7.1 κατευθείαν. Αρχές Δεκεμβρίου παίρνουν τα nexus οπότε ελπίζω κατά τον Γενάρη - Φλεβάρη να έρθει και σε εμάς.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ' την εμπειρία μου πάντως με τα lg έχω την εντύπωση πως η επίσημη lg μένει στις αρχικές εκδόσεις ( βλ. G2 5.0.2 G3 6.0 όπως και το G4 ) ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει τακτική...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η σονυ είναι καλή θα έλεγα και δίνει μέχρι τις τελευταίες εκδόσεις των firmwares... την ΚΚ την έφτασε 4.4.4 την λολιποπ 5.1.1. κλπ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καπου επισημα απο την LG το προγραμμα για την αναβαθμιση με βαση τα region/variants;;;

Σε εμενα δεν εχει ερθει που ελεγχω μεσω του Bridge σε iMac. Το δικο μου λεει:

Provider: NEU

Provider Name: NEU/NORTHERN EUROPE

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καπου επισημα απο την LG το προγραμμα για την αναβαθμιση με βαση τα region/variants;;;

Σε εμενα δεν εχει ερθει που ελεγχω μεσω του Bridge σε iMac. Το δικο μου λεει:

Provider: NEU

Provider Name: NEU/NORTHERN EUROPE

 

Ευχαριστω

Το g3 που είχα ήταν τέτοια προέλευσης και πάντα αρκούσε αναλογικά με τις άλλες χώρες.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το g3 που είχα ήταν τέτοια προέλευσης και πάντα αρκούσε αναλογικά με τις άλλες χώρες.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Πόσο άραγε; :cool:

Και εγώ neu έχω.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μου γραφει fast charge με nougat. δεν εχει πλεον;

Έχει κανονικά. Δοκίμασε να βγάλεις μια τον φορτιστή από την πρίζα κτλ

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει "ψαχτεί" κανείς για εφεδρική μπαταρία;

Αν έχει προχωρήσει κανείς σε αγορά, θα με ενδιέφερε η άποψή του και η εμπειρία του.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γυρναμε στην mm; δε μου πολυαρεσει η νουγκατ και μου φαινεται και λιγο πιο αργη σε ολα...... χανω εγγυηση αμα γυρισω με φλασαρισμα;

κανας οδηγος;

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γυρναμε στην mm; δε μου πολυαρεσει η νουγκατ και μου φαινεται και λιγο πιο αργη σε ολα...... χανω εγγυηση αμα γυρισω με φλασαρισμα;

κανας οδηγος;

Με lg up φλασαροντας mm rom με update και όχι refurbish.

Ας απαντήσει κάποιος από το φόρουμ που το έχει επιχειρήσει.

Ίσως έχει κάποια ρίσκα ή διαδικασία γιατί διάβασα ότι σε μερικούς κόλλησε το κινητό.

Συμβουλή να κάτσεις στη nougat και να περιμένεις κάποια αναβάθμιση που σίγουρα θα βελτιώσει την απόδοση

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η σχετική συζήτηση περί G5 vs P9 μεταφέρθηκε στο σωστό μέρος...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=444728

 

Συνεχίζετε εκεί, εδώ συζητάμε μόνο για τη συσκευή του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το g5 το κινητο το εχω περιπου 2μηνο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε ολα του.Ναι οκ η μπαταρια του ειναι μετρια για τη χρηση που κανω(4g,bluetooth κλησεις 2-2.30 ωρες/μερα) αλλα αν χρεαιαστεις λιγο ρευμα βαλτο ενα 20 λεπτο και εισαι ετοιμος

Κατι αλλο που παρατηρησα με 7.0 Nougat.

Εβαλα τα εικονιδια απο ρυθμισεις προβολη στο πιο μικρο δυνατο μεγεθος . Προσωπικα μου αρεσει γιατι δεινχει η οθονη μεγαλυτερη και πιο απολαυστικη παρολο που ειναι 'μολις' 5.3''. Ομως παρατηρησα καποια μικρο hiccups και ισως και lags, στον dialer οπως και στις ρυθμισεις. Επιπροσθετα τα εικονιδια στο notifications μικρυναν τοσο που οταν ειναι μολις τα 5 πρωτα ειναι λιγο πιο δυσκολο να τα πατησεις σωστα. Βαζοντας ομως παλι το μεγεθος εικονιδιων στην μεση οπως ηταν παρατηρησα πως οποιαδηποτε lags hiccups που αναφερω εξαλειφθηκαν εντελως. Εκτιμω οτι μαλλον ειναι πρωτη εκδοση nougat και σιγουρα οι επομενες θα εχουν αρκετες διορθωσεις. Προσωπικα μενω εδω και στη εκδοση και στο κινητο οντας απολυτα ευχαριστημενος

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που παρατηρησα με 7.0 Nougat.

Εβαλα τα εικονιδια απο ρυθμισεις προβολη στο πιο μικρο δυνατο μεγεθος . Προσωπικα μου αρεσει γιατι δεινχει η οθονη μεγαλυτερη και πιο απολαυστικη παρολο που ειναι 'μολις' 5.3''. Ομως παρατηρησα καποια μικρο hiccups και ισως και lags, στον dialer οπως και στις ρυθμισεις. Επιπροσθετα τα εικονιδια στο notifications μικρυναν τοσο που οταν ειναι μολις τα 5 πρωτα ειναι λιγο πιο δυσκολο να τα πατησεις σωστα. Βαζοντας ομως παλι το μεγεθος εικονιδιων στην μεση οπως ηταν παρατηρησα πως οποιαδηποτε lags hiccups που αναφερω εξαλειφθηκαν εντελως. Εκτιμω οτι μαλλον ειναι πρωτη εκδοση nougat και σιγουρα οι επομενες θα εχουν αρκετες διορθωσεις. Προσωπικα μενω εδω και στη εκδοση και στο κινητο οντας απολυτα ευχαριστημενος

 

Και εγώ έχω παρατηρήσει την ίδια συμπεριφορά αλλά θα το αφήσω στα μικρά εικονίδια , είναι πιο όμορφα .

 

Κάτι άλλο που έχω με nougat και δεν είχα πριν είναι η πολύ λίγη ελεύθερη μνήμη , λιγότερη από 1gb με αποτέλεσμα να κλείνει εφαρμογές που δε χρησιμοποιώ , κάτι που δεν συνέβαινε στην mm.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παρατηρήσει την ίδια συμπεριφορά αλλά θα το αφήσω στα μικρά εικονίδια , είναι πιο όμορφα .

 

Κάτι άλλο που έχω με nougat και δεν είχα πριν είναι η πολύ λίγη ελεύθερη μνήμη , λιγότερη από 1gb με αποτέλεσμα να κλείνει εφαρμογές που δε χρησιμοποιώ , κάτι που δεν συνέβαινε στην mm.

 

Σωστός το επιβεβαιώνω και εγώ. Αν και το android θέλει μνήμη να έχει προγραμματα φορτωμένα εντούτοις βλέπω κοντα στα 2.8gb παντα χρησιμοποιημένα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Πως βλέπω από ποια χώρα είναι; το deu που γράφει στο πλάι είναι; Γερμανία; μου έβγαλε μια αναβάθμιση 230 mb νομίζω την κάνω; δεν έχω σκοπό να πάω σε nougat ακόμα με αναβάθμιση μέσω lgup η bridge.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...