Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια γνωριζει καποιος γιατι κανει αυτην την μεταβολη?

Απο τα 1,7 GB στα 2.38 GB τωρα

 

κανει install τωρα

Edited by dleyteris

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο ερθει η 7 ρα εννοειται hard τουλαχιστον εγω.. περασαν και 6 μηνες σχεδον

 

μολις το συνεδεσα στο bridge και λεει there are 2 updates available σε ολους ετσι λεει?

 

Ναι ετσι λεει,και μην φας αδικα την ωρα και τα mb σου,γιατι θα κολλησει στην αποσυμπιεση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια γνωριζει καποιος γιατι κανει αυτην την μεταβολη?

Απο τα 1,7 GB στα 2.38 GB τωρα

 

κανει install τωρα

 

Αρα την διορθωσαν!Χθες το βραδυ ηταν 1,7 και κολλουσε στην αποσυμπιεση!...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι λεει,και μην φας αδικα την ωρα και τα mb σου,γιατι θα κολλησει στην αποσυμπιεση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αρα την διορθωσαν!Χθες το βραδυ ηταν 1,7 και κολλουσε στην αποσυμπιεση!...

 

η μαλ.....ια κολλησε στην εγκατασταση στο 70% τι κανουμε?

Εβγαλα καλωδιο ξανα εβαλα και πατησα retry και ο θεος βοηθος

ξανα κολλησε την ωρα της εγκαταστασης!!!

καμια ιδεα? εχει μεινει στο κινητο το Update firmware

Edited by dleyteris
διορθωση

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα τίποτα μέσω bridge.

 

@johnnyman25 το λινκ που έδωσες έχει πάψει να λειτουργεί πλέον. παίζει να έχεις κάπου ανεβασμένη την generic eu να την περάσω με lgup?

γιατί αυτήν την vodafone rom του xda την φοβάμαι κι ας λένε ότι, εν τέλει, δεν τους αλλάζει την version σε V20a-222-01 (222 νομίζω είναι η VF Ισπανίας στα lg) αλλά την κρατάει σε ότι είχαν πριν, π.χ. V20a-EUR-xx.

Edited by dBpanos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να την περασουν με lg up οριστε το link ...

http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/LG_G5/H850/H85020A/H85020a_00_OPEN_EU_OP_1030.kdz

Never give up
Link to comment
Share on other sites

εχει κολλησει.. εκανα προσπαθεια για factory reset βαζοντας την μπαταρια ενω πατουσα volume down και power button με εβγαλε στο μενου για επαναφορα ... χαρηκα αλλα με ξαναπεταξε στην οθονη updating.

Μιλησα με lg το παραλαμβανουν αυριο

 

Εξαιρετικη δουλεια

Edited by dleyteris
διορθωση

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να την περασουν με lg up οριστε το link ...

http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/LG_G5/H850/H85020A/H85020a_00_OPEN_EU_OP_1030.kdz

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το link. Κατεβαίνει κανονικά. Απ'όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν επιπτώσεις για την μετέπειτα εγγύηση του κινητού με την χρήση του LG Up, καθότι δεν αλλάζει κατάσταση ούτε ο bootloader, ούτε αποκτάει κανείς root access και τα συναφή. Ουσιαστικά πρόκειται για καθόλα νόμιμη διαδικασία. Σωστά;

 

Διάβασα και στο xda για ένα workaround και update μέσω bridge, αφού πρώτα κατεβάσει κανείς το kdz αρχείο παραπάνω:

 

1) Πας στο C:\Program Files (x86)\LG Electronics\LG Bridge\Update και το κάνεις paste σε όλα τα subfolders που βρίσκονται εκεί.

2) Ξεκινάς την διαδικασία μέσω LG Bridge κανονικά η οποία μετά από ένα σημείο αποτυγχάνει.

3) Επιστρέφεις στα προαναφερθέντα subfolders και σβήνεις τα kdz αρχεία που έβαλες πριν, τα οποία πλέον είναι 0 kB

4) Ξαναξεκινάς την διαδικασία μέσω LG Bridge και δουλεύει κανονικά

 

EDIT: Ορίστε και το changelog της αναβάθμισης σε Nougat

Edited by dBpanos
changelog
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ήξερε ο komias2 που σχολίασε να "αναμένουμε" ΟΤΑ..... :D

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω.... Δεν μπλεκω με κατεβάσματα, μπρικαρισματα κτλ... Κάτσε να δούμε πως ρολαρει πρώτα

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχει κολλησει.. εκανα προσπαθεια για factory reset βαζοντας την μπαταρια ενω πατουσα volume down και power button με εβγαλε στο μενου για επαναφορα ... χαρηκα αλλα με ξαναπεταξε στην οθονη updating.

Μιλησα με lg το παραλαμβανουν αυριο

 

Εξαιρετικη δουλεια

Θα σου αλλάξουν πλακέτα λογικά. Τα ίδια είχα πάθει κι εγώ αλλά με το lg up.

Είχε κολλήσει στην οθόνη αναβάθμισης και δεν μπορούσα να το επαναφέρω με τίποτα.

Υπάρχει μια μέθοδος που διάβασα εκ των υστέρων στο xda.

Ένας τύπος το επανάφερε με adb εντολές κάνοντας erase στην μνήμη

Κάνα 10αρι μέρες στο νερό θα περιμένεις

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

φτιάχνω έναν οδηγό εγκατάστασης nougat μέσω lgup

 

χρειαζόμαστε 4 αρχεία

1)LGUP_Lab_Frame_Ver_1_11 download και εγατασταση

2)LGH850_DLL.msι dowload και εγκατάσταση

3)LGUP_H850.rar αποσυμπίεση και αντιγραφή στον φάκελο image.jpg

4)H85020a_00_OPEN_EU_OP_1030.kdz

edit το ανεβάζω και στο dropbox σε περίπτωση που χαθεί το υπάρχον

H85020a_00_OPEN_EU_OP_1030.kdz/dropbox

 

κάνουμε εγκατάσταση το lgup και στην συνέχεια το lgup850.msi αφού τελειώσουμε περνάμε από το rar αρχείο το dll στην διαδρομή της φώτο

ανοίγουμε το lgup και πατάμε της 3 τελείες

image.jpg"]image.jpg[/url]

δίνουμε την διαδρομή που αποθηκεύσαμε το H85020a_00_OPEN_EU_OP_1030.kdz και τσεκάρουμε το τετραγωνάκι και το upgrade

image.jpg"]image.jpg[/url]

και πατάμε start το τηλεφωνώ θα μπει μόνο του σε downloadmode και όλα τ άλλα τα κάνει μόνο του

 

αυτή την διαδικασία ακολούθησα και την μοιράζομαι

ευχαριστώ τους χρήστες

1)jimpsar για το dll αρχείο που μου έστειλε

2)johnnyman25 και razorkop για την euro kdz που έδωσαν link για download

 

ελπίζω να βοήθησα

καλή επιτυχία σε ολους....:)

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Έπαθα μεγάλη νίλα παιδια περιμενετε .

Ειπε το παλικαρι "της lg" οτι το κινητο ειναι ρουμανιας να μην αντιστοιχει η nougat με αυτην που ρολαρει και να παθαινει κοκομπλοκο.

Του λεω αφου τ κινητο μου ειναι μαμα και το εκανα by the book απο lg bridge

Τι να πω.. περιμενετε OTA καλυτερα να ειστε ησυχοι

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα μεγάλη νίλα παιδια περιμενετε .

Ειπε το παλικαρι "της lg" οτι το κινητο ειναι ρουμανιας να μην αντιστοιχει η nougat με αυτην που ρολαρει και να παθαινει κοκομπλοκο.

Του λεω αφου τ κινητο μου ειναι μαμα και το εκανα by the book απο lg bridge

Τι να πω.. περιμενετε OTA καλυτερα να ειστε ησυχοι

 

Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα αυτό που σου είπε. Σου ήρθε update notification, μέσω LG Bridge, για την δική σου συσκευή βάσει ΙΜΕΙ.

Τι σχέση έχει αν είναι Ρουμανίας ή Ελλάδας ή Χονγκ Κονγκ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο geo29 για τον οδηγο!!!Μεχρι στιγμης η nugat σπερνει!!Πολυ καλο το νεο πανελ με τις συντομευσεις,σαφως ταχυτερη rom!!

 

Με αρεσε πολυ που πλεον μπορεις να αλλαξεις το dpi και να τα κανεις μικροτερα οπως επισης και τα θεματα που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ εχει μαυρο θεμα!!!!

 

Μπορεις ακομη να δεις ποση μπαταρια εχεις στην always on screen σε μορφη εικονιδιου.

 

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οταν κανει boot το κινητο λεει ασφαλης λειτουργια και μου ζηταει knock code(Εχω βαλει knock code και αποτυπωμα).Το κανει και σε σας?

 

Για την μπαταρια δεν μπορω να πω ακομη θα φανει!!!

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για το link. Κατεβαίνει κανονικά. Απ'όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν επιπτώσεις για την μετέπειτα εγγύηση του κινητού με την χρήση του LG Up, καθότι δεν αλλάζει κατάσταση ούτε ο bootloader, ούτε αποκτάει κανείς root access και τα συναφή. Ουσιαστικά πρόκειται για καθόλα νόμιμη διαδικασία. Σωστά;

 

Διάβασα και στο xda για ένα workaround και update μέσω bridge, αφού πρώτα κατεβάσει κανείς το kdz αρχείο παραπάνω:

 

1) Πας στο C:\Program Files (x86)\LG Electronics\LG Bridge\Update και το κάνεις paste σε όλα τα subfolders που βρίσκονται εκεί.

2) Ξεκινάς την διαδικασία μέσω LG Bridge κανονικά η οποία μετά από ένα σημείο αποτυγχάνει.

3) Επιστρέφεις στα προαναφερθέντα subfolders και σβήνεις τα kdz αρχεία που έβαλες πριν, τα οποία πλέον είναι 0 kB

4) Ξαναξεκινάς την διαδικασία μέσω LG Bridge και δουλεύει κανονικά

 

EDIT: Ορίστε και το changelog της αναβάθμισης σε Nougat

Αποψη μου οτι η διαδικασια της αναβαθμισης πλεον εχει γινει ρισκο ακομα και με το επισημο εργαλειο της Lg ( Lg Bridge ) .. Ο φιλος

dleyteris εκανε την διαδικασια με το lg bridge και κολησε το κινητο του ... Αυτα τα πραγματα ειναι απαραδεκτα ... Αλλο που παρατηρησα ειναι οτι πριν ξεκινησω και εγω την αναβαθμιση εβγαζε 2 updates ... Αυτο παλι δεν ειναι φυσιολογικο κατ εμε ... Καποιο bug ειναι και ειμαι 100 % σιγουρος ... Καποια μ@λ@κια εχουν κανει εκει στην lg .... Επισης η διαφορα των Gb που περιγραφουν καποια παλικαρια πιο πανω ;;; Τι ειναι παλι τουτο ;;; Ακουστε και το πιο κουλο .... Εκανα την αναβαθμιση χθες το βραδυ ολα καλα , ανοιγει το κινητο και στο lg bridge κατω εγραφε ¨Συνεχεια της αναβαθμισης ¨ , το πρωτο πραγμα που ηρθε στο μυαλο και κατα την αποψη μου ηταν και το πιο λογικο ειναι οτι εβγαλε συμπληρωματικη αναβαθμιση της Nougat διορθωνοντας κατι που ισως ειχε η εκδοση v20a ... και ενω εχει ανοιξει κανονικα το κινητο οπως ειπα και πριν παταω και εγω συνεχεια αναβαθμισης περιμενοντας να συμβει κατι τετοιο και μου κατεβαζει παλι την ιδια αναβαθμιση που κατεβαζα .... Παταω ακυρωση φυσικα και κανω ελεγχο για ενημερωσεις παλι υποψιασμενος πια οτι καποια βλακεια εχει κανει η lg και φυσικα Το μηνυμα που πηρα ειναι το κινητο ειναι ενημερωμενο με την τελευταια εκδοση λογισμικου !!! Και τελος αλλο ενα κουφο ... Το κινητο που εχω ειναι branded vodafone Ιταλιας !!! Παρολο λοιπον που ειναι branded ηρθε με unbranded rom Out of the box ... Μετα απο λιγο καιρο παιρνει update σε v10i και γινεται branded το κινητο . Ευτυχως για μενα το μονο branded '' Σημαδι'' ηταν οταν ανοιγε ειχε λογοτυπο της vodafone ... ( δεν ειχε ευτυχως applications της vodafone κτλπ .) Η nougat rom λοιπον που περασα με lg bridge χθες το βραδυ ειναι unbranded Eυρωπαικη χωρις κανενα σκουπιδι της vodafone και χωρις λογοτυπα οταν ανοιγει το κινητο κτλπ !!! Τα συμπερασματα δικα σας :wacko::wacko::wacko:

ΥΓ : Για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις , δεν θελω να αποθαρρυνω κανεναν φιλο στο να προβει στην αναβαθμιση μεσω lg bridge ... Απλα ενω εκανα την αναβαθμιση χθες ετρεμε λιγο το φυλλοκάρδι μου ρε παιδια συμφωνα παντα με οσα διαβαζω και τα διαφορα κουλα που μου συνεβησαν !!!

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου οτι η διαδικασια της αναβαθμισης πλεον εχει γινει ρισκο ακομα και με το επισημο εργαλειο της Lg ( Lg Bridge ) .. Ο φιλος

dleyteris εκανε την διαδικασια με το lg bridge και κολησε το κινητο του ... Αυτα τα πραγματα ειναι απαραδεκτα ... Αλλο που παρατηρησα ειναι οτι πριν ξεκινησω και εγω την αναβαθμιση εβγαζε 2 updates ... Αυτο παλι δεν ειναι φυσιολογικο κατ εμε ... Καποιο bug ειναι και ειμαι 100 % σιγουρος ... Καποια μ@λ@κια εχουν κανει εκει στην lg .... Επισης η διαφορα των Gb που περιγραφουν καποια παλικαρια πιο πανω ;;; Τι ειναι παλι τουτο ;;; Ακουστε και το πιο κουλο .... Εκανα την αναβαθμιση χθες το βραδυ ολα καλα , ανοιγει το κινητο και στο lg bridge κατω εγραφε ¨Συνεχεια της αναβαθμισης ¨ , το πρωτο πραγμα που ηρθε στο μυαλο και κατα την αποψη μου ηταν και το πιο λογικο ειναι οτι εβγαλε συμπληρωματικη αναβαθμιση της Nougat διορθωνοντας κατι που ισως ειχε η εκδοση v20a ... και ενω εχει ανοιξει κανονικα το κινητο οπως ειπα και πριν παταω και εγω συνεχεια αναβαθμισης περιμενοντας να συμβει κατι τετοιο και μου κατεβαζει παλι την ιδια αναβαθμιση που κατεβαζα .... Παταω ακυρωση φυσικα και κανω ελεγχο για ενημερωσεις παλι υποψιασμενος πια οτι καποια βλακεια εχει κανει η lg και φυσικα Το μηνυμα που πηρα ειναι το κινητο ειναι ενημερωμενο με την τελευταια εκδοση λογισμικου !!! Και τελος αλλο ενα κουφο ... Το κινητο που εχω ειναι branded vodafone Ιταλιας !!! Παρολο λοιπον που ειναι branded ηρθε με unbranded rom Out of the box ... Μετα απο λιγο καιρο παιρνει update σε v10i και γινεται branded το κινητο . Ευτυχως για μενα το μονο branded '' Σημαδι'' ηταν οταν ανοιγε ειχε λογοτυπο της vodafone ... ( δεν ειχε ευτυχως applications της vodafone κτλπ .) Η nougat rom λοιπον που περασα με lg bridge χθες το βραδυ ειναι unbranded Eυρωπαικη χωρις κανενα σκουπιδι της vodafone και χωρις λογοτυπα οταν ανοιγει το κινητο κτλπ !!! Τα συμπερασματα δικα σας :wacko::wacko::wacko:

 

Μην εισαι αχαριστος.Αυτα μονο μια Lg,μπορει να τα προσφερει...:lol::lol::wacko:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει black theme

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μια ερώτηση ακόμα.

Νπορούμε επιτέλους να έχουμε δικαιώματα εγγραφής & backup, στην εξωτερική κάρτα "Μας" ;;

Αναφέρομαι σε προγράμματα σαν

τον "Es file explorer" & "Foldersync" κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Extreme games!!! :p :p :p :p

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

εεεετσι να ρεει η ανδρεναλινη........:lol::lol::lol::lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

εεεετσι να ρεει η ανδρεναλινη........:lol::lol::lol::lol:

 

Ε μα ναι... Είναι που είναι επιρρεπή τα LG στα bootloop άμα το κυνηγάς δεν θέλει και πολύ... Και δεν αναφέρομαι στο bridge που και εκεί με το που βγεί η αναβάθμιση είναι επίφοβο να προσπαθήσεις να την περάσεις γιατί έχουν μπει όλοι και προσπαθούν ταυτόχρονα να κατεβάσουν... Ε server είναι και αυτός κάποια στιγμή θα πέσει...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε μα ναι... Είναι που είναι επιρρεπή τα LG στα bootloop άμα το κυνηγάς δεν θέλει και πολύ... Και δεν αναφέρομαι στο bridge που και εκεί με το που βγεί η αναβάθμιση είναι επίφοβο να προσπαθήσεις να την περάσεις γιατί έχουν μπει όλοι και προσπαθούν ταυτόχρονα να κατεβάσουν... Ε server είναι και αυτός κάποια στιγμή θα πέσει...

 

Μην τους δικαιολογεις Τακη,γιατι το εβαλε ο φιλος πιο πανω το κινητο του να το αναβαθμισει,μεσω επισημου προγραμματος της εταιρειας(και οχι οτι να ναι )και του εκαψε προφανως την πλακετα και εμεινε χωρις κινητο...Οποτε ειναι αδικαιολογητοι σαν εταιρεια..Αμα δεν μπορεις να διαθεσεις μια σωστη αναβαθμιση οπως πρεπει ,και πληρως λειτουργικη,σαν εταιρεια,τι να το κανω αν κοκορευεσαι οτι την διεθεσες πρωτος και καις τα κινητα του κοσμακη??Φιλικα και χωρις ιχνος αντιπαλοτητας...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μην τους δικαιολογεις Τακη,γιατι το εβαλε ο φιλος πιο πανω το κινητο του να το αναβαθμισει,μεσω επισημου προγραμματος της εταιρειας(και οχι οτι να ναι )και του εκαψε προφανως την πλακετα και εμεινε χωρις κινητο...Οποτε ειναι αδικαιολογητοι σαν εταιρεια..Αμα δεν μπορεις να διαθεσεις μια σωστη αναβαθμιση οπως πρεπει ,και πληρως λειτουργικη,σαν εταιρεια,τι να το κανω αν κοκορευεσαι οτι την διεθεσες πρωτος και καις τα κινητα του κοσμακη??Φιλικα και χωρις ιχνος αντιπαλοτητας...

 

Καμία αντιπαλότητα εννεοέιται... Η εταιρεία είναι αποδεδειγμένα αφερέγγυα και δεν το δικαιολογώ στο ελάχιστο. Δεδομένων των παραπάνω δεν μπαίνω στη διαδικασία με φλασαρίσματα κτλ γιατί έχω πολλές περισσότερες πιθανότητες να μείνω με το ....... τηλέφωνο στο χέρι! :D:D:D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμία αντιπαλότητα εννεοέιται... Η εταιρεία είναι αποδεδειγμένα αφερέγγυα και δεν το δικαιολογώ στο ελάχιστο. Δεδομένων των παραπάνω δεν μπαίνω στη διαδικασία με φλασαρίσματα κτλ γιατί έχω πολλές περισσότερες πιθανότητες να μείνω με το ....... τηλέφωνο στο χέρι! :D:D:D

 

Ακριβως..Στην ιδια διαδικασια ημουν κι εγω σημερα το πρωι και εκανα abort στο παρα 1,μολις το γνωστοποιησε το παιδι(και να ειναι καλα και να παρει γρηγορα τη συσκευη του πισω),γιατι κι εγω θα πηγαινα στο σερβις με κολλημενο κινητο!!

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...