Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπως τα λεει ο Τακαρος ;) Ολα θέλουν το χρόνο τους.

Σχολια για την αναβαθμιση εκτος placebo effect καλοδεχούμενα !

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν με αυτό τον τρόπο αλλά φοβάμαι μην γίνει τπτ. Το δικό μου είναι ελληνικό.

Με αναβάθμιση μέσω bridge το κινητό μας κάνει επαναφορά η είναι όπως η ota?

 

Sent from my awesome black leather LG G5

 

 

Προχωρα αφοβα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό γυαλί που να καλύπτει όμως όλη την οθόνη;

Δοκίμασα κανα 2 από eBay αλλά δεν με ενθουσίασαν..

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου

 

 

χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Σημερα ηρθε το δικο μου απο ebay. Μολις το βαλω θα σου πω.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

To LG G5 SE H840 τι διαφορά έχει;;;

Το se είναι και καλά η "μικρότερη" έκδοση. Έχει άλλον επεξεργαστή θα δω ποιον και θα κάνω Edit

 

Edit :

Available. Released 2016, JuneBODYDimensions149.4 x 73.9 x 7.3 mm (5.88 x 2.91 x 0.29 in)Weight156 g (5.50 oz)SIMSingle SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)DISPLAYTypeIPS LCD capacitive touchscreen, 16M colorsSize5.3 inches (~70.1% screen-to-body ratio)Resolution1440 x 2560 pixels (~554 ppi pixel density)MultitouchYesProtectionCorning Gorilla Glass 4*- Always-on display

- LG Optimus UX 5.0 UIPLATFORMOSAndroid OS, v6.0.1 (Marshmallow)ChipsetQualcomm MSM8976 Snapdragon 652CPUOcta-core (4x1.8 GHz Cortex-A72 & 4x1.2 GHz Cortex-A53)GPUAdreno 510MEMORYCard slotmicroSD, up to 256 GB (dedicated slot)Internal32 GB, 3 GB RAMCAMERAPrimaryDual 16 MP (f/1.8) + 8 MP (f/2.4), laser autofocus, OIS (3-axis), LED flashFeaturesGeo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDRVideo2160p@30fps, 1080p@30fps, HDR, stereo sound rec.Secondary8 MP, f/2.0, 1080p@30fpsSOUNDAlert typesVibration; MP3, WAV ringtonesLoudspeakerYes3.5mm jackYes*- Active noise cancellation with dedicated micCOMMSWLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspotBluetoothv4.2, A2DP, LE, aptXGPSYes, with A-GPS, GLONASSNFCYesInfrared portYesRadioFM radioUSBv2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-GoFEATURESSensorsFingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, color spectrumMessagingSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IMBrowserHTML5JavaNo*- Fast battery charging: 83% in 30 min (Quick Charge 3.0)

- MP4/DviX/XviD/H.264/WMV player

- MP3/WAV/FLAC/eAAC+/WMA player

- Photo/video editor

- Document editorBATTERY*Removable Li-Ion 2800 mAh batteryStand-byUp to 380 h (3G)Talk timeUp to 20 h (3G)MISCColorsSilver, Titan, GoldPrice group9/10

 

Έχει snapdragon 652 και 3gb RAM όχι 4gb. Αυτές είμαι δύο βασικές διάφορες που βλέπω + ότι είναι δικαρτο. Δεν ξέρω τι παίζει με εγγύηση επίσης

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το se είναι και καλά η "μικρότερη" έκδοση. Έχει άλλον επεξεργαστή θα δω ποιον και θα κάνω Edit

 

Edit :

Available. Released 2016, JuneBODYDimensions149.4 x 73.9 x 7.3 mm (5.88 x 2.91 x 0.29 in)Weight156 g (5.50 oz)SIMSingle SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)DISPLAYTypeIPS LCD capacitive touchscreen, 16M colorsSize5.3 inches (~70.1% screen-to-body ratio)Resolution1440 x 2560 pixels (~554 ppi pixel density)MultitouchYesProtectionCorning Gorilla Glass 4*- Always-on display

- LG Optimus UX 5.0 UIPLATFORMOSAndroid OS, v6.0.1 (Marshmallow)ChipsetQualcomm MSM8976 Snapdragon 652CPUOcta-core (4x1.8 GHz Cortex-A72 & 4x1.2 GHz Cortex-A53)GPUAdreno 510MEMORYCard slotmicroSD, up to 256 GB (dedicated slot)Internal32 GB, 3 GB RAMCAMERAPrimaryDual 16 MP (f/1.8) + 8 MP (f/2.4), laser autofocus, OIS (3-axis), LED flashFeaturesGeo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDRVideo2160p@30fps, 1080p@30fps, HDR, stereo sound rec.Secondary8 MP, f/2.0, 1080p@30fpsSOUNDAlert typesVibration; MP3, WAV ringtonesLoudspeakerYes3.5mm jackYes*- Active noise cancellation with dedicated micCOMMSWLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspotBluetoothv4.2, A2DP, LE, aptXGPSYes, with A-GPS, GLONASSNFCYesInfrared portYesRadioFM radioUSBv2.0, Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-GoFEATURESSensorsFingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, color spectrumMessagingSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IMBrowserHTML5JavaNo*- Fast battery charging: 83% in 30 min (Quick Charge 3.0)

- MP4/DviX/XviD/H.264/WMV player

- MP3/WAV/FLAC/eAAC+/WMA player

- Photo/video editor

- Document editorBATTERY*Removable Li-Ion 2800 mAh batteryStand-byUp to 380 h (3G)Talk timeUp to 20 h (3G)MISCColorsSilver, Titan, GoldPrice group9/10

 

Έχει snapdragon 652 και 3gb RAM όχι 4gb. Αυτές είμαι δύο βασικές διάφορες που βλέπω + ότι είναι δικαρτο. Δεν ξέρω τι παίζει με εγγύηση επίσης

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Να σαι καλά....βασικά αγνοουσα την ύπαρξη του και την είδα πριν λίγο το απόγευμα αλλά δεν καθησα να ρίξω καλύτερη μάτια....και μου έκανε εντύπωση ή τιμή τού...

Είναι πιο ακριβό από το G5.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά....βασικά αγνοουσα την ύπαρξη του και την είδα πριν λίγο το απόγευμα αλλά δεν καθησα να ρίξω καλύτερη μάτια....και μου έκανε εντύπωση ή τιμή τού...

Είναι πιο ακριβό από το G5.

Ναι μόλις το έφεραν τα σκρουζομαγαζα οπότε σύντομα θα πέσει αρκετά κάτω από το g5

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ΗΙΤ, ΟΤΑ ούτε σε μένα έχει έρθει κάτι ακόμα. Έχει d στο Bridge μου λέει ότι έχει αναβάθμιση σε e, σιγά τα ωά δεν κάνω κάτι φυσάει το κινητό περιμένω 7 Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καλυτερα....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/0e10c080311a0b9ba4e70d73f0d261cb.jpg

 

lg g5 απλά

Μα φανταστώ μόνο με WiFi σωστά? Εμένα σήμερα μόνο data πήγε 4:50 οθόνη. Έχω χρόνια να δω τέτοια νούμερα

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που κοιτάμε στη μπαταρία είναι η διάρκεια λειτουργίας με ανοικτή οθόνη, sot.

4 ώρες sot τρώγεται .

 

2 με 3 που είχε το g4 είναι χάλια

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καλυτερα....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161021/0e10c080311a0b9ba4e70d73f0d261cb.jpg

 

lg g5 απλά

Πόσες είναι όμως οι ώρες ενεργής οθόνης;

Το "7 ωρες και 23 λεπτά" είναι η συνολική χρήση εκτός φόρτισης! Εκτός κι αν δεν το άφησες καθόλου απ' τα χέρια σου στο διάστημα αυτό ;)

Αν και δε νομίζω, γιατί βλέπω το 61% καταναλώθηκε σε 3 ώρες.....

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα είδα ότι αναφέρει συσκευή και όχι οθόνη

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα φανταστώ μόνο με WiFi σωστά? Εμένα σήμερα μόνο data πήγε 4:50 οθόνη. Έχω χρόνια να δω τέτοια νούμερα

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Με wi fi αλλα 4g ανοιχτο οθωνη 100%

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Με wi fi αλλα 4g ανοιχτο οθωνη 100%

 

lg g5 απλά

Αν μπορείς πάτα μια εκεί που λέει χρήση μπαταρίας και μετά οθόνη να βγουν τα στατιστικά

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πόσες είναι όμως οι ώρες ενεργής οθόνης;

Το "7 ωρες και 23 λεπτά" είναι η συνολική χρήση εκτός φόρτισης! Εκτός κι αν δεν το άφησες καθόλου απ' τα χέρια σου στο διάστημα αυτό ;)

Αν και δε νομίζω, γιατί βλέπω το 61% καταναλώθηκε σε 3 ώρες.....

 

σχεδον καθολου κανα 2ωρο αν ηταν σβηστη η οθωνη.... κι αυτο οχι συνεχομενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορείς πάτα μια εκεί που λέει χρήση μπαταρίας και μετά οθόνη να βγουν τα στατιστικά

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

μολις εσβησε το εβαλα για φορτηση....

Link to comment
Share on other sites

.....

 

μολις εσβησε το εβαλα για φορτηση....

 

Για την ευζωία και μακροζωία της μπαταρίας σου ΜΗΝ την αφήνεις να αδειάζει τελείως. Καλό είναι στο 15%, άντε στο 10% να την φορτίζεις. Ισχύει για όλες τις μπαταρίες λιθίου...

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Για την ευζωία και μακροζωία της μπαταρίας σου ΜΗΝ την αφήνεις να αδειάζει τελείως. Καλό είναι στο 15%, άντε στο 10% να την φορτίζεις. Ισχύει για όλες τις μπαταρίες λιθίου...

Το γνωριζω απλα ηθελα να δω μεχρι που φτανει ....

Και να κανεις μια πληρη αποφόρτιση μια τον μηνα δεν νομιζω οτι κανει κακο....

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161022/9b67966cb1761f553bf2e81104715e6c.jpg

 

Αυτο ειναι με σβησμενη οθονη ολο το βραδυ...

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητάρα έχουμε ρε παιδιά,είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ,άξιζε τα λεφτά του,με βλέπω να το κρατάω καμιά διετία με κούρασε και η συνεχής αλλαγή συσκευών,5 άλλαξα σε 2 μήνες :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από το g2 ξανά έκανε καλή δουλειά η Lg,όντως πιστεύω για τα χαρακτηριστικά και τα + που έχουμε είναι η καλύτερη συσκευή για 2016!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθές την 10i, δεν είδα κάτι διαφορετικό, μια χαρά όλα.

Λογικα ειναι αναβάθμιση ασφαλείας κι οχι τοσο λειτουργικού...

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...