Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρίμα,καινούρια κινητά τόσα λεφτά και να βγάζουν προβλήματα!!Και μετά μου έλεγαν μην πάρω Leeco γιατί βγάζουν προβλήματα,είδαμε και τις μεγάλες μάρκες...

Το πρόβλημα με το Leeco δεν είναι αν θα βγάλει πρόβλημα αλλά το που θα το πας για service, ο φίλος παρόλο που χάλασε θα το φτιάξει. ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πρόβλημα με το Leeco δεν είναι αν θα βγάλει πρόβλημα αλλά το που θα το πας για service, ο φίλος παρόλο που χάλασε θα το φτιάξει. ..

 

Iσχύει ναι,από του χρόνου λένε θα έρθουν και αυτά επίσημα στην Ελλάδα,οπότε ίσως είναι ακόμα μια επιλογή,μπας και αυξηθεί λίγο ο ανταγωνισμός και πέσουν και λίγο οι τιμές..

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει ναι,από του χρόνου λένε θα έρθουν και αυτά επίσημα στην Ελλάδα,οπότε ίσως είναι ακόμα μια επιλογή,μπας και αυξηθεί λίγο ο ανταγωνισμός και πέσουν και λίγο οι τιμές..

Συμφωνώ, οποιοδήποτε κινητό είναι καλό και φθηνό θα είναι επιλογή μου. Και ας λέγεται όπως θέλει...αλλά να έχει αντιπροσωπία και service εδώ

Link to comment
Share on other sites

την ημέρα που πήγα να δω από κοντά το lg g5 στο MALL ...πήγα Vodafone Shop.

Το μαγαζί είχε στείλει την συσκευή για αντικατάσταση στο service.

Ο λόγος...φούσκωσε η μπαταρία....

έπαθα σοκ...τελικά το αγόρασα.

Απλά το αναφέρω.

 

 

Υ.Γ. Το g3 είχε θέμα με μπαταρία...τον πρώτο χρόνο του. Τουλάχιστον δεν γινόταν έκρηξη! ΛΟΛ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το κόστος αντικατάστασης από το τζάμι της κάμερας;βρήκα ένα σημάδι κοντά στον ευρυγωνιο φακό ενώ το προσέχω πολύ,χωρίς καθαρό φακό δεν λέει το g5,ίσως να μην επηρεάζει Την ποιότητα από τις φωτογραφίες αλλά αν κάνει τόσο εύκολα σημάδια θα υπάρχει θέμα,εκτός και αν υπάρχει προστατευτική ταινία και δεν την εχω πάρει χαμπάρι

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την cosmote είχα πολύ χαμηλό σήμα. Από τις ρυθμίσεις- δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- επίλεξα μόνο GSM. Έτσι από δύο μπάρες έχω τώρα πέντε. Full σήμα. Βέβαια για όσους θέλουν συνέχεια σύνδεση στο 4G πρέπει να το έχουν στο αυτόματο. Είναι όμως μια λύση σε δύσκολα σημεία που δεν υπάρχει καλό σήμα.

 

Ακου η μαλλον κοιτα να δης φιλε τσαμπα παιδευεσαι αστο στο 4g το κινητακι τι ζορι εχεις με το σημα 2 3 4 5 γραμμες.ΟΤΑΝ ΟΤΑΝ παιρνεις τηλεφωνο η σε παιρνουν αυτοματα το σημα γινεται 3g η gsm αυτοματα και βουαλα ανεβαινουν οι γραμμες του σηματος

Μη σε αγχωνουν οι γραμμουλες του σηματος λοιπον.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

αργεί να βρει δορυφόρους και στην πλοήγηση πολλές φορές χάνει το σήμα.

 

το άνοιξα χθες....έκανα αυτα που είναι στα κάτω λινκ και διορθώθηκε. άμεσο κλείδωμα.

 

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g5/help/varients-software-models-lg-g5-gps-fix-t3421192

Link to comment
Share on other sites

αργεί να βρει δορυφόρους και στην πλοήγηση πολλές φορές χάνει το σήμα.

 

το άνοιξα χθες....έκανα αυτα που είναι στα κάτω λινκ και διορθώθηκε. άμεσο κλείδωμα.

 

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g5/help/varients-software-models-lg-g5-gps-fix-t3421192

Καλα εκανες αυτην την διαδικασία σε τέτοιο τηλέφωνο?:ninja:

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα δοκιμασει το gps αλλα το δοκιμασα μολις τωρα και το κλειδωμα ηταν αμεσο και με πολλους δορυφορους. Το snr -σημα βεβαια δεν ειναι και οτι καλυτερο...ελαχιστοι δορυφοροι στα κιτρινα και σχεδον κανενας δτα πρασινα, ισως γι αυτο και προφανώς σε πολεις με ψηλα κτιρια να χανει σχετικα ευκολα το σημα.

Μετα απο εγκατασταση του gps test και το update του agps διορθωθηκαν καπως αλλα παλι δεν το θεωρω και καλο το gps του.....Με root και faster gps θα βελτιωνοταν και αλλο αλλα παπαλα εγγυηση οποτε μενουμε ως εχει.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/9507988/Spigen-Rugged-Armor-Black-LG-G5.html Παιδιά τι γνώμη έχετε γι αυτή την θήκη,είναι πολύ χοντροκομμένη;

Κοίτα λεπτή δεν την λες αλλά όχι και γκουμουτσα. Και εγώ αυτή έχω, δείχνει να προστατεύει πολύ καλά, είναι ωραία εμφανισιακά και έχει αρκετά καλό grip. Αν θες κάτι να φαίνεται γενικότερα το τηλέφωνο δεν πας σε αυτή, αν θες κάτι να προστατεύει και να είναι και όμορφο την αγοράζεις χτες...

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λεπτή δεν την λες αλλά όχι και γκουμουτσα. Και εγώ αυτή έχω, δείχνει να προστατεύει πολύ καλά, είναι ωραία εμφανισιακά και έχει αρκετά καλό grip. Αν θες κάτι να φαίνεται γενικότερα το τηλέφωνο δεν πας σε αυτή, αν θες κάτι να προστατεύει και να είναι και όμορφο την αγοράζεις χτες...

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Για προστασία την θέλω,γιατί το αγόρασα καινούριο και σκοπεύω να το κρατήσω καιρό,και δεν φοράω και προστασία οθόνης!!

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία την θέλω,γιατί το αγόρασα καινούριο και σκοπεύω να το κρατήσω καιρό,και δεν φοράω και προστασία οθόνης!!

συμφωνώ με το τάκαρο και εγώ την ίδια έχω και είμαι κατευχαριστημένος!!! δεν είναι κουμούτσα,είναι όμορφη και με ένα τζαμάκι προστασίας οθόνης είσαι κομπλέ.

Εμένα μου έπεσε προχθές από τα χέρια,από μισό++ μέτρο ύψος,με την οθόνη κάτω και ούτε γρατζουνιά....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με το τάκαρο και εγώ την ίδια έχω και είμαι κατευχαριστημένος!!! δεν είναι κουμούτσα,είναι όμορφη και με ένα τζαμάκι προστασίας οθόνης είσαι κομπλέ.

Εμένα μου έπεσε προχθές από τα χέρια,από μισό++ μέτρο ύψος,με την οθόνη κάτω και ούτε γρατζουνιά....

 

Δεν βάζω τζαμάκι,ένα δοκίμασα και δεν εφαρμόζει καλά,γιαυτό θέλω μια καλή θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία την θέλω,γιατί το αγόρασα καινούριο και σκοπεύω να το κρατήσω καιρό,και δεν φοράω και προστασία οθόνης!!

Εφόσον την θες για προστασία η θήκη είναι άψογη. Μπροστά είναι ανασηκωμενη οπότε δεν έχει επαφή η οθόνη με επιφάνειες πχ αν σου πέσει και συρθει.. Και στο v10 και στο g4 που την είχα με έχει βγάλει ασπροπροσωπο από πτώσεις καθώς τα τηλέφωνα δεν έπαθαν το παραμικρό κάνα δυο φορές που μου έπεσαν.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες αυτην την διαδικασία σε τέτοιο τηλέφωνο?:ninja:

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα δοκιμασει το gps αλλα το δοκιμασα μολις τωρα και το κλειδωμα ηταν αμεσο και με πολλους δορυφορους. Το snr -σημα βεβαια δεν ειναι και οτι καλυτερο...ελαχιστοι δορυφοροι στα κιτρινα και σχεδον κανενας δτα πρασινα, ισως γι αυτο και προφανώς σε πολεις με ψηλα κτιρια να χανει σχετικα ευκολα το σημα.

Μετα απο εγκατασταση του gps test και το update του agps διορθωθηκαν καπως αλλα παλι δεν το θεωρω και καλο το gps του.....Με root και faster gps θα βελτιωνοταν και αλλο αλλα παπαλα εγγυηση οποτε μενουμε ως εχει.

 

Πως κανω update το AGPS στο gps test? μου βγαζει ενα μηνυμα κ δεν το κανει..

Link to comment
Share on other sites

Έσκισε σε επίπεδο κάμερας το 5...αναμενόμενο θα έλεγα όπως αναμενόμενη και η εξαιρετική δουλειά στο λογισμικό του s7 ιδιαίτερα όσον αφορά την αποθορυβοποιηση στις νυχτερινές λήψεις...

http://m.gsmarena.com/camera_shootout_iphone7_galaxy_s7_xperia_xz_lg_g5-review-1509p7.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έσκισε σε επίπεδο κάμερας το 5...αναμενόμενο θα έλεγα όπως αναμενόμενη και η εξαιρετική δουλειά στο λογισμικό του s7 ιδιαίτερα όσον αφορά την αποθορυβοποιηση στις νυχτερινές λήψεις...

http://m.gsmarena.com/camera_shootout_iphone7_galaxy_s7_xperia_xz_lg_g5-review-1509p7.php

Η LG μια χαρά τα πάει σε αυτό το τομέα... Πρεπει να εστιασει όμως σε μια καλύτερη οθόνη, καλύτερη αυτονομία και καλύτερο quality control στις συσκευές της ούτως ώστε να μην έχουμε τα παρατραγουδα του g4... Αν και με το g5 δεν έχω παράπονο προς το παρόν μου φαίνονται εντάξει και η οθόνη και η αυτονομία αλλά το s7 edge είναι ένα επίπεδο πάνω σε αυτά

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάκη το g5 ήθελα να πάρω και ας έκανα τα στραβά μάτια σε κάποια σημεία ας πούμε.Αυτό που με χαροποιεί ιδιαίτερα για εσάς μιλώ είναι η μπαταρία μιας και όπως φαίνεται έχει γίνει πολύ καλή δουλειά, εγώ δεν το έχω το κινητό το οποίο το υποστήριξα από θέμα εμφανισης από τότε που πρώτο παρουσιαστηκε. Για μένα είναι τρομερή υπόθεση που ασχολούμαι με την φωτογραφία ο υπέρ ευρυγωνιος φακός ιδιαίτερα για κλειστούς εσωτερικούς χώρους. ..το ήθελα πολύ για να ξεφορτωθώ το κουβάλημα της slr με τον ευρυγωνιο φακό 11-20 2.8f που μαζί φτάνουν κοντά στο 1,3 κιλά μονάχα ο ένας φακός και το σώμα. Όμως η μοναδική οθόνη όπως έγραψες του s7 edge η τρομερή του μπαταρία η παντελή απουσία θερμοκρασίας έστω και λίγο του Samsung σε συνδυασμό με την αδιαβροχοποιηση, συν το γεγονός ότι δεν ήθελα να ξανά ρισκάρω όσον αφορά την οθόνη, επέλεξα τελικώς το edge.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η LG μια χαρά τα πάει σε αυτό το τομέα... Πρεπει να εστιασει όμως σε μια καλύτερη οθόνη, καλύτερη αυτονομία και καλύτερο quality control στις συσκευές της ούτως ώστε να μην έχουμε τα παρατραγουδα του g4... Αν και με το g5 δεν έχω παράπονο προς το παρόν μου φαίνονται εντάξει και η οθόνη και η αυτονομία αλλά το s7 edge είναι ένα επίπεδο πάνω σε αυτά

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Θα συμφωνήσω. Άν και με βάση αυτά τα δεδομένα πάλι LG επιλέγω.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Άν και με βάση αυτά τα δεδομένα πάλι LG επιλέγω.

Χεχεχεχ και εγώ στη λουμπα μια ζωή!

 

Φίλε Τάκη το g5 ήθελα να πάρω και ας έκανα τα στραβά μάτια σε κάποια σημεία ας πούμε.Αυτό που με χαροποιεί ιδιαίτερα για εσάς μιλώ είναι η μπαταρία μιας και όπως φαίνεται έχει γίνει πολύ καλή δουλειά, εγώ δεν το έχω το κινητό το οποίο το υποστήριξα από θέμα εμφανισης από τότε που πρώτο παρουσιαστηκε. Για μένα είναι τρομερή υπόθεση που ασχολούμαι με την φωτογραφία ο υπέρ ευρυγωνιος φακός ιδιαίτερα για κλειστούς εσωτερικούς χώρους. ..το ήθελα πολύ για να ξεφορτωθώ το κουβάλημα της slr με τον ευρυγωνιο φακό 11-20 2.8f που μαζί φτάνουν κοντά στο 1,3 κιλά μονάχα ο ένας φακός και το σώμα. Όμως η μοναδική οθόνη όπως έγραψες του s7 edge η τρομερή του μπαταρία η παντελή απουσία θερμοκρασίας έστω και λίγο του Samsung σε συνδυασμό με την αδιαβροχοποιηση, συν το γεγονός ότι δεν ήθελα να ξανά ρισκάρω όσον αφορά την οθόνη, επέλεξα τελικώς το edge.

 

Για μένα είναι και τα δύο πολύ καλά τα τηλέφωνα με το s7 να κερδίζει στα σημεία. Ωστόσο ευτυχώς προς το παρόν δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα γενικότερα τι τηλέφωνο εξ όσων διαβάζω και ελπίζω να μην παρουσίασει. Με την αυτονομία πραγματικά δεν το πιστεύω ακόμα και που το βλέπω... Βλέποντας στην αρχή την χωρητικότητα έλεγα ότι εντάξει θα κρέμεται συνέχεια από την πρίζα πάλι... Αμ δε μια χαρά τα πάει και ειναι αξιοπρεπεστατο πολύ καλύτερο από g4 και v10... Θυμίζει λίγο από εποχές g2

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...