Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Πρώην κάτοχος V10 κι εγώ (σαν τον johnnyman25) και πλέον Titan G5, έπειτα από ένα μικρό διάλλειμα σε Samsung A9 για ξέγνοιαστες διακοπές!

 

Είχα παρεξηγήσει το κινητό, κυρίως εμφανισιακά. Είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος τις λίγες ημέρες που είναι στα χέρια μου. Το ευχαριστιέμαι πολύ και σαν αίσθηση στο χέρι, αλλά και σαν απόκριση. Σε αυτό το σημείο θέλω να πω ότι μου είχε λέιψει η εφαρμογή της κάμερας G5/V10, την οποία και θεωρώ την κορυφαία προεγκατεστημένη σε κινητό

 

Κι εγώ με V10e-202-01 ΟΤΑ από την περασμένη Παρασκευή σε ελληνική συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο πανο!! :) Αμα θες manual video υπαρχει στο xda η καμερα του v10!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Είμαι και εγώ στη διαδικασία ψαξιματος ελπίζω να τα πούμε σύντομα και σε αυτό το νήμα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο πανο!! :) Αμα θες manual video υπαρχει στο xda η καμερα του v10!!

 

Καλορίζικο! Είμαι και εγώ στη διαδικασία ψαξιματος ελπίζω να τα πούμε σύντομα και σε αυτό το νήμα

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο! :)

Γιάννη αν και δεν είμαι τόσο poweruser τουλάχιστον στο video, σίγουρα θα το δοκιμάσω. Δίνει τη δυνατότητα για την αλλαγή θέσης της πηγής ήχου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την δίνει αλλά δεν ξέρω άμα δουλεύει. Δεν το έχω δοκιμάσει

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) @dBpanos καλομιλητο :happy: Μετά το V10 η επιλογή στο 5αρι με δικαίωσε.

Τάκη τι περιμένεις; προχώρα άφοβα. :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα μου εκανε αυτόματη λήψη νεας έκδοσης λογισμικού,τι ακριβώς νεο φέρνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα μου εκανε αυτόματη λήψη νεας έκδοσης λογισμικού,τι ακριβώς νεο φέρνει?

Καλησπέρα αγόρασα προχθές το G5 από σκρουτζομάγαζο και στο κουτί που γράφει το ΙΜΕΙ και S/N αντί για χώρα γράφει TLF το οποίο βρήκα οτι αντιστοιχεί σε TELEFONICA(ΙΣΠΑΝΙΑ). Το τηλέφωνο είναι Η850 για Ευρώπη και λειτουργεί κανονικά, δεν έχει πάνω κάποιο σήμα εταιρείας και το μαγαζί λέει οτι καλύπτεται απο την ευρωπαική εγγύηση. Μετά τις αναβαθμίσεις που έκανε έχει την έκδοση V10e-214-07.

Όποιος μπορεί να μου πει κάποια χρηστική πληροφορία ευπρόσδεκτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από νέο κάτοχο!

Μία πρώτη ερώτηση:

Υπάρχει ρύθμιση για 160 χαρακτήρες στα SMS στη native εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα προχθές το G5 από σκρουτζομάγαζο και στο κουτί που γράφει το ΙΜΕΙ και S/N αντί για χώρα γράφει TLF το οποίο βρήκα οτι αντιστοιχεί σε TELEFONICA(ΙΣΠΑΝΙΑ). Το τηλέφωνο είναι Η850 για Ευρώπη και λειτουργεί κανονικά, δεν έχει πάνω κάποιο σήμα εταιρείας και το μαγαζί λέει οτι καλύπτεται απο την ευρωπαική εγγύηση. Μετά τις αναβαθμίσεις που έκανε έχει την έκδοση V10e-214-07.

Όποιος μπορεί να μου πει κάποια χρηστική πληροφορία ευπρόσδεκτος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το "Ρυθμίσεις > Περισσότερα > Μηνύματα κειμένου > Κωδικοποίηση" έχει δύο επιλογές. Και με τις δύο δεν είδα διαφορά.

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

 

Edit: Απαντώ στον εαυτό μου:

Αν επιλέξουμε στην παραπάνω ρύθμιση "Προεπιλεγμένη αλφάβητο", τα μηνύματα φαίνονται μεν στο δικό μας τηλέφωνο με ανάμικτα κεφάλαια / πεζά γράμματα, αλλά στον παραλήπτη φαίνονται μόνο με κεφαλαία. Άρα έχουμε 160 χαρακτήρες. Case closed.

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα μου εκανε αυτόματη λήψη νεας έκδοσης λογισμικού,τι ακριβώς νεο φέρνει?

 

ποια έκδοση σου πέρασε?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά 10e.

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα αγόρασα προχθές το G5 από σκρουτζομάγαζο και στο κουτί που γράφει το ΙΜΕΙ και S/N αντί για χώρα γράφει TLF το οποίο βρήκα οτι αντιστοιχεί σε TELEFONICA(ΙΣΠΑΝΙΑ). Το τηλέφωνο είναι Η850 για Ευρώπη και λειτουργεί κανονικά, δεν έχει πάνω κάποιο σήμα εταιρείας και το μαγαζί λέει οτι καλύπτεται απο την ευρωπαική εγγύηση. Μετά τις αναβαθμίσεις που έκανε έχει την έκδοση V10e-214-07.

Όποιος μπορεί να μου πει κάποια χρηστική πληροφορία ευπρόσδεκτος.

 

Η συσκευή σου είναι ισπανική telefonica branded. Ωστόσο ισχύει ότι σε καλύπτει η ευρωπαϊκή εγγύηση κάτι που ισχύει για όλες τις ευρωπαϊκές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι ελληνικό 10e έχει! :)

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπεθεσα οτι θα εχουν δωσει την επομενη..εγω σημερα πηρα την 10h.αλλα ειπαμε το δικο μου ειναι taiwan...παντως παιδια νομιζω οτι ενσωματωνει τις ενημερωσεις ασφαλειας αυγουστου της google...τι να πω ,σε αυτο το θεμα η lg με εκπλησςο ευχαριστα

 

Εγώ είμαι με ενημερώσεις ασφαλείας Ιουνίου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα Αυγούστου είναι. Να δούμε πότε θα πάρουμε την Ν

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Αυγούστου είναι. Να δούμε πότε θα πάρουμε την Ν

 

Sent from my awesome titan LG G5

Μια χαρά πετάει και με την Μ άσε που την φοβάμαι την lg στα μεγάλα updates

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

 

χθες το απόγευμα παρατήρησα , μόνο σε γκρι φόντο , να αχνοφαίνονται σχέδια που φαίνεται να ακολουθούν τις γραμμές του dolphin browser , που είναι η εφαρμογή που χρησιμοποιώ πάρα πολύ.

 

Το ίδιο παρατήρησα και χαζομάρα μου, όταν το φόρτιζα και ταυτοχρόνως σέρφαρα.

Έχω την εντύπωση πως μετά από ώρες αδράνειας το φαινόμενο εξαλείφεται.

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά,

 

Από χθες ήρθε η ενημέρωση και σε εμενα over the air. Το μέγεθός της είναι 295,01 ΜΒ.

Χθες δοκίμασα να την κάνω την αναβάθμιση μέσω LG Bridge. Το μέγεθος όμως εκεί αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν 1,2 GB.

 

Μεγάλη διαφορά. Από που να την κάνω καλύτερα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά,

 

Από χθες ήρθε η ενημέρωση και σε εμενα over the air. Το μέγεθός της είναι 295,01 ΜΒ.

Χθες δοκίμασα να την κάνω την αναβάθμιση μέσω LG Bridge. Το μέγεθος όμως εκεί αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν 1,2 GB.

 

Μεγάλη διαφορά. Από που να την κάνω καλύτερα?

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα:) Κάνε την ΟΤΑ, δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα, εγώ βιαζόμουν όταν βγήκε και την πέρασα μέσω υπολογιστή αλλά μου έφαγε κάνα δίωρο :(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

 

χθες το απόγευμα παρατήρησα , μόνο σε γκρι φόντο , να αχνοφαίνονται σχέδια που φαίνεται να ακολουθούν τις γραμμές του dolphin browser , που είναι η εφαρμογή που χρησιμοποιώ πάρα πολύ.

 

Το ίδιο παρατήρησα και χαζομάρα μου, όταν το φόρτιζα και ταυτοχρόνως σέρφαρα.

Έχω την εντύπωση πως μετά από ώρες αδράνειας το φαινόμενο εξαλείφεται.

Καλησπέρα. Είναι το γνωστό Image retention που είχε και το g4, v10 κτλ. Κατέβασε την εφαρμογή Blue screen filter από την Sisco mobile και βάλε αυτές τις ρυθμίσεις. Το retention δεν θα ξαναεμφανιστει. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160921/f99c470f6a51152f1e35272089c3113c.jpg

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είναι το γνωστό Image retention που είχε και το g4, v10 κτλ. Κατέβασε την εφαρμογή Blue screen filter από την Sisco mobile και βάλε αυτές τις ρυθμίσεις. Το retention δεν θα ξαναεμφανιστει. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160921/f99c470f6a51152f1e35272089c3113c.jpg

 

Sent from my awesome titan LG G5

 

Είσαι αρχηγός :)

 

Αυτό είναι για να καταλάβω, ένα παροδικό φαινόμενο που εμφανίζεται όταν κάνει κανείς χρήση της ίδιας εφαρμογής για αρκετή ώρα ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...