Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμ, ναι. Ίσως ημουν λίγο υπερβολικός με τη λέξη κραξιμο. Ήθελα να πω κριτική. Και ναι, φίλος ήθελε να το πάρει, και διαβαζοντας σχολια "τρομοκρατήθηκε", αλλά τελικά το πήρε, και είναι ευχαριστημένος. Τελικά συμπεράσματα μπορεις να βγάλεις μόνο μόνος σου, τα reviews και οι εμπειρίες άλλων χρηστών είναι για την γενική εικονα. Γενικά, το κλίμα στην αρχή ήταν πολυ αρνητικο. Αλλά ναι, συμφωνούμε :)

 

Όπως τα λέει ο θανος το κινητό πριν το πάρω με είχε προβληματίσει τόσο πολύ. Τελικά το πήρα και είμουν έκπληκτος από όλα αυτά που λέγατε, ρε παιδιά μην κολλάτε συνέχει στα ίδια πράγματα. Ναι οκ το γ5 έχει θέματα, ναι οκ το σ7 είναι καλύτερο, αλλά ρε παιδιά φτάνει πια. Συγκρίνοντας το με τα άλλα φλαγκσιπς μπορεί σε κάποια θέματα να είναι κατώτερο άλλα ρε παιδιά είναι 400 ευρώ, ενώ όλα τα υπόλοιπα είναι 500++++. Ξέρετε πόσος κόσμος διαβάζοντας αυτά που λέτε συνεχεία προβληματίζετε και καταλήγει να μην το πάρει? Εγώ ευτυχώς το πήρα και κατάλαβα τι κινητάρα είναι. Πάει ο καθένας και κρίνει και κράζει το κινητό χωρίς καν να το έχει. Αυτά είχα να πω.

Edited by ChrisG96
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο ακριβως ηθελα να θιξω! Καμια φορα γινομαστε υπερβολικοι με τις λεπτομερειες και χανουμε την ουσια! Με Οτι ακριβως γραψατε συμφωνω!

 

Το μαμα πληκτρολογιο πολυ σπαστικο ρε παιδια! Εχω καλοσυνηθισει το swiftkey !και δεν εχω wifi να το βαλω

 

Να αναφερω επισης οτι το ροζακι δεν ειναι ακριβως ροζ...ειναι χρυσοροζ...ή μαλλον μια αποχρωση σομον οπως μου ανεφερε ενα φιλος...του οποιου την ανδρεια πλεον αμφισβητω (εγω δεκα χρωματα ξερω ολα κι ολα)...

Με λιγα λογια το κραταει και ανδρας χωρις να φαει (πολυ) κραξιμο...

Εγω παντως δεν θα το κρατησω πολυ..ισα ισα να το σκαλισω μεθαυριο το δινω στη γυναικα...αν και μ αφβσε καλυτερες εντυπωσεις απο οτι περιμενα!

Edited by kassotis
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο θανος το κινητό πριν το πάρω με είχε προβληματίσει τόσο πολύ. Τελικά το πήρα και είμουν έκπληκτος από όλα αυτά που λέγατε, ρε παιδιά μην κολλάτε συνέχει στα ίδια πράγματα. Ναι οκ το γ5 έχει θέματα, ναι οκ το σ7 είναι καλύτερο, αλλά ρε παιδιά φτάνει πια. Συγκρίνοντας το με τα άλλα φλαγκσιπς μπορεί σε κάποια θέματα να είναι κατώτερο άλλα ρε παιδιά είναι 400 ευρώ, ενώ όλα τα υπόλοιπα είναι 500++++. Ξέρετε πόσος κόσμος διαβάζοντας αυτά που λέτε συνεχεία προβληματίζετε και καταλήγει να μην το πάρει? Εγώ ευτυχώς το πήρα και κατάλαβα τι κινητάρα είναι. Πάει ο καθένας και κρίνει και κράζει το κινητό χωρίς καν να το έχει. Αυτά είχα να πω.

Κανείς δεν διαφωνεί πως είναι VFM, αλλά έχει κάποιες αδυναμίες. Η τιμή συγχωρεί πολλά, αλλά τα προβληματα δεν παυουν να υπάρχουν. Το αν εσένα σε πειράζουν ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό. Και εμένα δεν θα με ενοχλούσε το ότι δεν είναι μεταλλικό, αλλά η μικρή αυτονομία θα ήταν deal breaker(υποκειμενικό)

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, ναι. Ίσως ημουν λίγο υπερβολικός με τη λέξη κραξιμο. Ήθελα να πω κριτική. Και ναι, φίλος ήθελε να το πάρει, και διαβαζοντας σχολια "τρομοκρατήθηκε", αλλά τελικά το πήρε, και είναι ευχαριστημένος. Τελικά συμπεράσματα μπορεις να βγάλεις μόνο μόνος σου, τα reviews και οι εμπειρίες άλλων χρηστών είναι για την γενική εικονα. Γενικά, το κλίμα στην αρχή ήταν πολυ αρνητικο. Αλλά ναι, συμφωνούμε :)

 

Παρακολουθω στο forum για το lg 5

 

Αυτο που εχω να πω εγώ αναλαμβανοντας την ευθυνη μου ειναι οτι πέντε άνθρωποι εχουν καταντήσει γραφικοί.

Το μονο που λενε συνέχεια ειναι για την οθόνη αντε και μπαταρία.

Κατι για τις λειτουργίες πχ advanced mode καμερα πως βγαζουμε την καλύτερη εικονα στον χ ψ φωτισμο δεν εχω δει.

Μονο αυτο ..δεν είναι μεταλλικό δεν εχει καλη συναρμολογηση δεν εχει μπαταρία δεν εχει οθονη..κτλπ

Ολο αυτό επαναλαμβάνεται απο 5 αντε 7 άτομα.

 

*Εχω g3 ούτε bootloop ούτε ρωγμή έπαθε

Πηρα το g5 το προτινα και σε φιλο μου και ειμαστε απολυτα ευχαριστημένοι με οτι προσφέρει το κινητό.

 

Ελεος ρε παιδια τα ιδια και τα ίδια.. Τα ειπατε τα ξαναειπατε ελεος

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω στο forum για το lg 5

 

Αυτο που εχω να πω εγώ αναλαμβανοντας την ευθυνη μου ειναι οτι πέντε άνθρωποι εχουν καταντήσει γραφικοί.

Το μονο που λενε συνέχεια ειναι για την οθόνη αντε και μπαταρία.

Κατι για τις λειτουργίες πχ advanced mode καμερα πως βγαζουμε την καλύτερη εικονα στον χ ψ φωτισμο δεν εχω δει.

Μονο αυτο ..δεν είναι μεταλλικό δεν εχει καλη συναρμολογηση δεν εχει μπαταρία δεν εχει οθονη..κτλπ

Ολο αυτό επαναλαμβάνεται απο 5 αντε 7 άτομα.

 

*Εχω g3 ούτε bootloop ούτε ρωγμή έπαθε

Πηρα το g5 το προτινα και σε φιλο μου και ειμαστε απολυτα ευχαριστημένοι με οτι προσφέρει το κινητό.

 

Ελεος ρε παιδια τα ιδια και τα ίδια.. Τα ειπατε τα ξαναειπατε ελεος

 

Πρέπει σιγά σιγά να ανοίξει υποπεριοχη όπως και στις προηγούμενες ναυαρχίδες και να αναλύουμε τα επιμέρους θέματα... Σιγά σιγά μαζεύεται κόσμος που το έχει το κινητό στα χέρια του, και όχι στη θεωρία, και πρέπει να αναλυθούν καλύτερα κάμερα, αυτονομία, λειτουργικό, customιες κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) νέος κάτοχος προερχόμενος από V10, πρώτες εντυπώσεις θετικές :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) νέος κάτοχος προερχόμενος από V10, πρώτες εντυπώσεις θετικές :happy:

 

Καλορίζικο. :D

Θα θέλαμε ένα mini review για τις διαφορές που υπάρχουν με το v10 (όπως αυτονομία, οθόνη, ήχος, επιδόσεις). :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) νέος κάτοχος προερχόμενος από V10, πρώτες εντυπώσεις θετικές :happy:

Καλορίζικο...! Για πες γιατί είμαι σε διαδικασία ψαξιματος!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά :) είναι εξαιρετικά νωρίς για κάποιο συμπέρασμα, επιβεβαιώνεται όμως η αρχική μου εκτίμηση ότι με τον 808 το v10 δεν είχε την σπιρτάδα που έπρεπε και την βλέπω στο 5αρι:happy: όλα εκτελούνται ταχύτατα, ποιότητα κατασκευής σε καλά επίπεδα και το μέγεθος πλέον σε ιδανικές διαστάσεις :) ελπίζω να με δικαιώσει η επιλογή μετάβασης.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και απροβληματιστο βαγγελη μου!!!!Αντε να το δω απο κοντα τωρα!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και απροβληματιστο βαγγελη μου!!!!Αντε να το δω απο κοντα τωρα!!!

 

Ευχαριστώ Γιάννη ψυχαρα :):) εννοείται συνάντηση:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε φίλε μου πιστεύεις ότι θα δεις τέτοιες ταχύτητες ποτέ στην ελλαδα;εδώ το ανώτερο που πιάνουν και σε συγκεκριμένα λίγα σημεία είναι 134 mpbs που τα 300 ;και θες και 600;

Στον καναδα μπορεί μη τρελενεσαι με τα σπεκς λοιπόν.:)

Αυτή σου κάνει?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/c975bfe0900009917939ecba33cca3eb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) νέος κάτοχος προερχόμενος από V10, πρώτες εντυπώσεις θετικές :happy:

Καλορίζικο. Έχεις δει light bleed στην οθόνη σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Έχεις δει light bleed στην οθόνη σου;

 

Σε ευχαριστώ :) έχω την αίσθηση για ελάχιστα πιο φωτεινά είναι στο πάνω μέρος, στο v10 ήταν αρκετά έντονα στην δεύτερη οθόνη.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή σου κάνει?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/c975bfe0900009917939ecba33cca3eb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχα κάτω από την κεραία είσαι; Με ΚΟΣΜΟΤΕ εγώ το ανώτερο που είδα ήταν αυτό.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κάτω από την κεραία είσαι; Με ΚΟΣΜΟΤΕ εγώ το ανώτερο που είδα ήταν αυτό.

Χμμ αυτή είναι δική μου μέτρηση,σε εσωτερικό χώρο στο Πειραιά.

Σε ολη τη περιοχή εκει γύρω εκει κοντα παιζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή είχα πει ότι δεν έχω bleeding πρέπει να ανακαλεσω! Έχω λίγο κάτω δεξια και από πάνω φαίνεται απο δύο λεντακια..

Ωστόσο φαίνεται μόνο σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο με εντελώς μαύρο φόντο και με φωτεινότητα από την μέση και πάνω ...διαφορετικά δεν φαίνεται καθόλου

Ποιος βάζει άραγε τέρμα την φωτεινότητα στο σκοτάδι; και αν το κάνει κανείς αυτό θα έχει θέμα με τα μάτια του!

Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρατήρησα με την ησυχία μου στο Public.

Δεν έχει κάτι το εντυπωσιακό αλλά τα έχει απλά όλα.

Δε γίνεται να το αγνοήσεις στα 380.

Πιο δίπλα είχε Ζ3 στα 299 (285 skroutz) ναυαρχίδα του 2014 με την εντυπωσιακή μπαταρία. Λίγο πιο αριστερά, Ζ5 στα 470 (410 skroutz) ναυαρχίδα του 2015 με την εντυπωσιακή κατασκευή και οθόνη.

 

Όταν κοιτάς το G5 δε βλέπεις ένα τόσο χτυπητά θετικό σημείο αλλά δεν του λείπει Τ Ι Π Ο Τ Α. 380 για ναυαρχίδα του 2016 είναι κλεψιά δίπλα στις τιμές των άλλων.

Μόνο το Oneplus 3 στέκεται δίπλα του με το θετικό του Dual Sim.

 

Πρέπει να προσθέσεις +50% στην τιμή για να βρεις αντίλογο.

Ελπίζω σύντομα να το έχω στα χέρια μου.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρατήρησα με την ησυχία μου στο Public.

Δεν έχει κάτι το εντυπωσιακό αλλά τα έχει απλά όλα.

Δε γίνεται να το αγνοήσεις στα 380.

Πιο δίπλα είχε Ζ3 στα 299 (285 skroutz) ναυαρχίδα του 2014 με την εντυπωσιακή μπαταρία. Λίγο πιο αριστερά, Ζ5 στα 470 (410 skroutz) ναυαρχίδα του 2015 με την εντυπωσιακή κατασκευή και οθόνη.

 

Όταν κοιτάς το G5 δε βλέπεις ένα τόσο χτυπητά θετικό σημείο αλλά δεν του λείπει Τ Ι Π Ο Τ Α. 380 για ναυαρχίδα του 2016 είναι κλεψιά δίπλα στις τιμές των άλλων.

Μόνο το Oneplus 3 στέκεται δίπλα του με το θετικό του Dual Sim.

 

Πρέπει να προσθέσεις +50% στην τιμή για να βρεις αντίλογο.

Ελπίζω σύντομα να το έχω στα χέρια μου.

400 έχει πλέον , 380 έχει το ροζ :p, επίσης βάζεις +85 ευρώ και παίρνεις S7...δλδ +20%.

Μην τα φουσκωνουμε τόσο...

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

S7 είναι 5άρι. Επίσης εμένα το ροζ δε με χαλάει, κάνει και την καλύτερη αντίθεση με τη μαύρη φάσα :p.

Επίσης δεν έχει υπέρυθρες ούτε ράδιο, ούτε αποσπώμενη μπαταρία. Και για reload των Samsung τα ξέρουμε.

 

Δε διαφωνώ ότι είναι συσκευάρα όποιο από τα δύο flavors του S7 αλλά τα +100 για το απλό ή + 200 για το Edge είναι ήδη υπολογισίμα χρήματα χωρίς να αποζημειώνουν καταφανώς κάπου.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή είχα πει ότι δεν έχω bleeding πρέπει να ανακαλεσω! Έχω λίγο κάτω δεξια και από πάνω φαίνεται απο δύο λεντακια..

Ωστόσο φαίνεται μόνο σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο με εντελώς μαύρο φόντο και με φωτεινότητα από την μέση και πάνω ...διαφορετικά δεν φαίνεται καθόλου

Ποιος βάζει άραγε τέρμα την φωτεινότητα στο σκοτάδι; και αν το κάνει κανείς αυτό θα έχει θέμα με τα μάτια του!

Και εμένα έχει πάνω δεξιά και κάτω δεξιά αλλά σε ανεκτά επίπεδα. Είναι το δεύτερο που έχω, το πρώτο βγήκε doa με πρόβλημα στο ακουστικό και τώρα αυτό είναι με light bleed. Η lg έχει πρόβλημα με την ποιότητα σοβαρό. Κατά τα άλλα μια χαρά τηλεφωνάρα. Το πρώτο ήταν Ρουμανίας το δεύτερο Αγγλίας έτσι για την ιστορία. Εννοείται θα το κρατήσω έχω τραβήξει πολύ ωραίες φωτογραφίες και βίντεο είναι τηλεφωνάρα όπως ξαναείπα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κάτω από την κεραία είσαι; Με ΚΟΣΜΟΤΕ εγώ το ανώτερο που είδα ήταν αυτό.

 

Χμμ αυτή είναι δική μου μέτρηση,σε εσωτερικό χώρο στο Πειραιά.

Σε ολη τη περιοχή εκει γύρω εκει κοντα παιζω.

 

Ναι, έτσι ακριβώς είναι. ;)

Δεν την έδωσα ως δικιά μου. Απλά ότι τα 300άρια είναι εδώ πλέον, πάντα με Cosmote βέβαια. Και προχωράμε .....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενα κλικ πριν την αγορα βρηκα σε ενα γνωστο σκρουτζομαγαζο με επωνυμια που θυμιζει την ταινια συνήθεις ύποπτοι ενα που γραφει ομως στην περιγραφη pink-gold-eu αυτο ειναι το κλασσικό ροζ??ποιο πανω ενας φιλος ειπε το πηρε η γυναικα του αλλα για να μην μας παρουν με τις ντοματες ειναι κλασσικο ροζακι???!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ενα κλικ πριν την αγορα βρηκα σε ενα γνωστο σκρουτζομαγαζο με επωνυμια που θυμιζει την ταινια συνήθεις ύποπτοι ενα που γραφει ομως στην περιγραφη pink-gold-eu αυτο ειναι το κλασσικό ροζ??ποιο πανω ενας φιλος ειπε το πηρε η γυναικα του αλλα για να μην μας παρουν με τις ντοματες ειναι κλασσικο ροζακι???!!!!!

Παρά είναι ροζακι φίλος! Είναι σαν τα κοσμήματα σε ροζ χρυσό αλλά πιο ματ

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...