Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα το πρωτο lg g5 που πηρα και ηταν προβληματικο (υπερθερμανση και προβληματικη οθονη) ηρθε επιτελους μετα απο 10 μερες λογω καθυστερησης ατην αντιπροσωπεια το νεο...

1 ειναι παρα πολυ γρηγορο

2καταπληκτικη καμερα

3Το επιπεδο φωτεινοτητας ειναι λιγο μειωμενο...Αλλα ρε παιδια κατω απο τον ηλιο ποιος ανθρωπος κανει κατι απραπανω απο τηλ η κανα μνμ??Για τη χρηση που το θελω εγω ειναι υπεραρκετο...Τωρα αν καποιος θελει επειγοντως να δει ταινια πχ σε νταλα ηλιο μαλλον θαχει προβλημα...

4 η κατασκευη μπορουσε να ειναι λιγο καλυτερη

5στη τιμη 320 ευρω συν φπα ειναι με διαφορα το πιο value for money της αγορας...Ομως πρεπει να το τσεκαρεις για πιθανο προβλημα και να το αλλαξεις μεσω DOA...

Edited by giannis3011
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα το πρωτο lg g5 που πηρα και ηταν προβληματικο (υπερθερμανση και προβληματικη οθονη) ηρθε επιτελους μετα απο 10 μερες λογω καθυστερησης ατην αντιπροσωπεια το νεο...

1 ειναι παρα πολυ γρηγορο

2καταπληκτικη καμερα

3Το επιπεδο φωτεινοτητας ειναι λιγο μειωμενο...Αλλα ρε παιδια κατω απο τον ηλιο ποιος ανθρωπος κανει κατι απραπανω απο τηλ η κανα μνμ??Για τη χρηση που το θελω εγω ειναι υπεραρκετο...Τωρα αν καποιος θελει επειγοντως να δει ταινια πχ σε νταλα ηλιο μαλλον θαχει προβλημα...

4 η κατασκευη μπορουσε να ειναι λιγο καλυτερη

5στη τιμη 320 ευρω συν φπα ειναι με διαφορα το πιο value for money της αγορας...Ομως πρεπει να το τσεκαρεις για πιθανο προβλημα και να το αλλαξεις μεσω DOA...

 

το είχες αγοράσει από Αλυσίδα καταστημάτων ή ήταν παρά εισαγωγής? ρωτάω για το DOA ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Konakis

Μήπως είσαι από Γαλαξιδι και έχεις μαγαζί με γλυκά κλπ

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

το είχες αγοράσει από Αλυσίδα καταστημάτων ή ήταν παρά εισαγωγής? ρωτάω για το DOA ;)

 

Παραεισαγωγης απο πολυ γνωστο καταστημα του σκρουτζ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τα δυο που πηρα ηταν παρτιδας 605...Το προβληματικο ηταν ρουμανικο και το δευτερο ειναι μεγαλης βρετανιας...

Edited by giannis3011
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα απο μεγαλη Βρετανία ηρθε παρτιδα 605 και δεν έχει κανένα πρόβλημά,λέτε τα προβληματα να εχουν σχέση με την χωρα απο την οποια έρχονται;
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα απο μεγαλη Βρετανία ηρθε παρτιδα 605 και δεν έχει κανένα πρόβλημά,λέτε τα προβληματα να εχουν σχέση με την χωρα απο την οποια έρχονται;

Δεν νομίζω, τυχαίνει αυτό. Εγώ έχω από την Ρουμάνια κινητό.

Χθες κόλλησα πάνω από το κινητό και έκανα 5!!! ώρες gaming με το κινητό να φορτίζει ταυτόχρονα.

Εάν είχε πρόβλημα υπερθέρμανσης δεν νομίζω να άντεχε ούτε 10 λεπτά...

Απλά όπως είπα πριν, ελαττωματικά προϊόντα υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν...

Όταν βρίσκετε ένα, μην χαρίζετε σε καμία εταιρία. Κατευθείαν αλλαγή.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή εφαρμογή να βάλετε για τον φακό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apptuners.keyplusapp

 

Με Double κλικ στο volume up ανοιγει και κλείνει τον φακό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Κάτοχος του G5 και γω από τα μέσα του Ιουνίου και απόλυτα ικανοποιημένος απο την επιλογή μου. Ωστόσο την τελευταία εβδομάδα άρχισα να παρατηρώ μια περίεργη συμπεριφορά που με προβληματίζει ιδιαίτερα πια. Το κινητό άρχισε στα καλά καθούμενα να σβήνει.Εκεί που το είχα ειτε μέσα στο τσαντάκι ειτε στην τσέπη και το έπαιρνα στα χέρια μου το έβλεπα σβηστό και χωρίς καμία ανταπόκριση. Ο μόνος τρόπος για να ξαναδουλεψει ήταν να βγάλω την μπαταρία για λίγο και μετα να το ανοίξω πάλι.Χτες όμως αυτή η ιστορία έγινε πανω απο 6 φορές με την μπαταρια να έχει περίεργη συμπεριφορά.Ενώ έδειχνε στην αρχή να έχει 66% υπόλοιπο ξαφνικά έπεφτε στο 0 και δεν άνοιγε με τίποτα.Έπειτα απο αρκετές προσπάθειες βαλε βγάλε και με το φορτιστή στο ρευμα κατάφερε να δουλέψει πάλι.

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι ανάλογο?

Λέτε να φτάσει η νέα αναβάθμιση που έκανε το κινητό γιατί απο έναν πρόχειρο έλεγχο στο internet βρήκα κάποιες τέτοιες αναφορές.

Σας ευχαριστώ και ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος κάτοχος του g5 παραμόρφωση στο ακουστικό του κατά την διάρκεια κλήσης από μεσαία ένταση και πάνω; πιο πολύ ακούγεται σαν συντονισμός

Κανένας; μάλλον έπεσα σε ελαττωματικό .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να μην κανει καλη επαφή;

Κουμπωνει καλα η μπαταρία;

 

Το πρόβλημα έγκειται μονο στην διαρκεια μπαταριας;

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κουμπωνει καλά.Κάνει επαφή και κλείνει κανονικά. Στην μπαταρία εντοπίζεται το θεμα.

Αν το εχω στην αναμονή με σβηστη την οθόνη μετά απο κάποιο διάστημα δεν ανοίγει πάλι....

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κουμπωνει καλά.Κάνει επαφή και κλείνει κανονικά. Στην μπαταρία εντοπίζεται το θεμα.

Αν το εχω στην αναμονή με σβηστη την οθόνη μετά απο κάποιο διάστημα δεν ανοίγει πάλι....

 

Μονη διεξοδος service.6 μηνες εγγυηση μπαταριας.

Ριξε ενα τηλ στην lg hellas

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Κανένας; μάλλον έπεσα σε ελαττωματικό .

Εδώ όλα καλά με το ακουστικό. Πολύ καλή απόδοση.

Πήγαινε να το κοιτάξεις.

Δεν είναι κάτι σπουδαίο ή αλλαγή ακουστικου

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, για να αλλαχτεί το ακουστικό πρέπει να βγει ολόκληρη η οθόνη. Και για
. Οπότε δεν είναι και το ποιο εύκολο πράγμα.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... Δυστυχώς την εκανα την βλακεια μου... Μου εφυγε απο το σελφοκονταρο και έπεσε μεσα στην θαλασσα. Το επιασα σε δευτερολεπτο. Εβγαλα μπαταρια. Παω σπιτι σε 10 λεπτα και το φυσηξα με πιστολακι. Ανοιγει... Δουλευει κανονικα αλλα στην οθονη με εμφανισε ολο γραμμες.. Τι κανουμε τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... Δυστυχώς την εκανα την βλακεια μου... Μου εφυγε απο το σελφοκονταρο και έπεσε μεσα στην θαλασσα. Το επιασα σε δευτερολεπτο. Εβγαλα μπαταρια. Παω σπιτι σε 10 λεπτα και το φυσηξα με πιστολακι. Ανοιγει... Δουλευει κανονικα αλλα στην οθονη με εμφανισε ολο γραμμες.. Τι κανουμε τωρα?

 

Εγω προσωπικα θα το ξεβγαζα με γλυκο νερο και μετά 48 ωρες σρο ρυζι θαμμένο

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει στο ρυζι τωρα. Αλλα Λεω να το παω στο σερβις... Κριμα τωρα να το χασουμε το τηλ.... Αν το αφησω 2 μερες μεσα στο ρυζι. Και παρει την υγρασια. Και παω μετα στην αντιπροσωπεια κ πω οτι απλα η οθονη μου εμφανισε γραμμες. Θα μπορεσουν να το δουν αυτοι οτι επεσε στην θαλασσα? Edited by papako35
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το δουν διοτί υπάρχουν αυτοκόλλητα που δείχνουν αν έχει πάρει υγρασία το τηλέφωνο.

 

1ο λάθος ότι το φύσηξες με το πιστολάκι και 2ο ότι το άνοιξες τόσο σύντομα μετά τον εμβαπτισμό του σε νερό.

Τώρα μπορείς να πας σέρβις αλλά έχε στο νου ότι θα σου κοστίσει.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το δουν διοτί υπάρχουν αυτοκόλλητα που δείχνουν αν έχει πάρει υγρασία το τηλέφωνο.

 

1ο λάθος ότι το φύσηξες με το πιστολάκι και 2ο ότι το άνοιξες τόσο σύντομα μετά τον εμβαπτισμό του σε νερό.

Τώρα μπορείς να πας σέρβις αλλά έχε στο νου ότι θα σου κοστίσει.

 

 

Αν ειναι να μου κοστισει μονο οθονη. Θελω να πιστευω πως με κανα 150αρι θα την γλιτώσουμε.

Παντως σκεφτηκα να το αφησω μια μερα μεσα στο ρυζι κλεισμενο αεροστεγώς. Να το ανοιξω αυριο το απόγευμα και να το παω στο σερβις οτι κ αν γινει να καθαριστει απ τα αλατια.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι γραμμές είναι της κάρτας γραφικών. Οπότε μου μυρίζει μητρική κλπ.

Το 150άρι διπλασιασέ το για να είσαι σίγουρος. Αλλά μη σε απογοητεύω, πήγαινε το και οπωσδήποτε μη το χρησιμοποιείς μέχρι να το επισκευάσεις.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι γραμμές είναι της κάρτας γραφικών. Οπότε μου μυρίζει μητρική κλπ.

Το 150άρι διπλασιασέ το για να είσαι σίγουρος. Αλλά μη σε απογοητεύω, πήγαινε το και οπωσδήποτε μη το χρησιμοποιείς μέχρι να το επισκευάσεις.

 

 

Μας εκανες την καρδια περιβόλι. :cry::cry::cry::cry:

Οι βλακείες πληρώνονται...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το δούλεψα πρόσφατα σε ένα Κατάστημα πλαίσιο. Ειδικά την κάμερα. Το μελανο σημείο που είδα εγώ στην μοναδα του πλαισίου, ήταν ότι όταν έκανα ζουμ στην εγγραφή βίντεο έκανε σκάλωματα πολλά. δεν είχε ομαλότητα. Και το αποτέλεσμα ήταν ορατό και στην αναπαραγωγή του βίντεο. Το κάνει και σε άλλους αυτό;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μόλις έκανα μια δοκιμή με ζουμ στην εγγραφή και αναπαραγωγή βίντεο, δεν είδα σκαλώματα ούτε σε ήχο ούτε σε εικόνα. Αναπαραγωγή έκανα με την εφαρμογή video και την mx player.

Μήπως έχει να κάνει με τις αναβαθμίσεις ; έχω την 10d ή με το μέγεθος του αρχείου εγγραφής ;

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...