Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνώμη μου ότι είναι άδικο το να συγκρίνουμε LG G5 με S7 edge όσο αφορά την μπαταρία. Ιδίως όταν υπάρχει μια διαφορά των 800mah υπέρ του S7 edge. Με την ίδια λογική σας να το συγκρίνω και γω με το Mate 8. Εντελώς άδικο θα ήταν εκ μέρους μου.

Μα το s7 edge και το g5 είναι στο ίδιο μέγεθος (2 χιλ διαφορά στο μηκος μόνο), οπότε φυσιολογικότατα συγκρινονται. Άλλωστε όπως βλέπεις παρα πολοι γράφουν οτι ειναι ανάμεσα από αυτά τα 2 ακριβώς γιατι στην ίδια κατηγορία απευθύνονται..

Το mate 8 είναι πολύ ποιο μεγάλο, απευθύνεται σε αλλη κατηγορία.

Ας προσεχε η lg να βαλει μεγαλύτερη μπαταρία. Οταν στο ίδιο μέγεθος δινει 800mah λιγότερα, δεν της φταίει κανενας που δεν πουλάει και παρακολούθουμε την εντελώς αναμενόμενη και προβλέπομενη μεγαλύτερη κατρακύλα τιμης ολων των εποχών..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα το s7 edge και το g5 είναι στο ίδιο μέγεθος (2 χιλ διαφορά στο μηκος μόνο), οπότε φυσιολογικότατα συγκρινονται. Άλλωστε όπως βλέπεις παρα πολοι γράφουν οτι ειναι ανάμεσα από αυτά τα 2 ακριβώς γιατι στην ίδια κατηγορία απευθύνονται..

Το mate 8 είναι πολύ ποιο μεγάλο, απευθύνεται σε αλλη κατηγορία.

Ας προσεχε η lg να βαλει μεγαλύτερη μπαταρία. Οταν στο ίδιο μέγεθος δινει 800mah λιγότερα, δεν της φταίει κανενας που δεν πουλάει και παρακολούθουμε την εντελώς αναμενόμενη και προβλέπομενη μεγαλύτερη κατρακύλα τιμης ολων των εποχών..

Τρομερο. . . καν μετρο συγκρισης αλλα κ σαν επιχείρημα το μεγεθος . οποτε να το συγκρινουμε κ με το letv x500 αξιας 180€ .

Link to comment
Share on other sites

Μα το s7 edge και το g5 είναι στο ίδιο μέγεθος (2 χιλ διαφορά στο μηκος μόνο), οπότε φυσιολογικότατα συγκρινονται. Άλλωστε όπως βλέπεις παρα πολοι γράφουν οτι ειναι ανάμεσα από αυτά τα 2 ακριβώς γιατι στην ίδια κατηγορία απευθύνονται..

Το mate 8 είναι πολύ ποιο μεγάλο, απευθύνεται σε αλλη κατηγορία.

Ας προσεχε η lg να βαλει μεγαλύτερη μπαταρία. Οταν στο ίδιο μέγεθος δινει 800mah λιγότερα, δεν της φταίει κανενας που δεν πουλάει και παρακολούθουμε την εντελώς αναμενόμενη και προβλέπομενη μεγαλύτερη κατρακύλα τιμης ολων των εποχών..

 

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου. Λάθος της LG που δεν έβαλε ανάλογη μπαταρία με αυτή του S7 edge. Αυτά τα 800mah διαφορά μπαταρίας λογικό είναι να δίνουν μεγαλύτερη αυτονομία στο S7 edge, γι αυτό έβαλα τον παράγοντα εντιμότητας. Δεν λέω να το παραβλέψουμε σαν γεγονός. Απλά στα υπόλοιπα πέρα της μπαταρίας οι οποίες συγκρίσεις είναι πιο τίμιες.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση;

 

Δεν υποστηρίζει multi windows λειτουργία το G5,οπως το G4 η V10

Λογικά θα το υποστηρίξει με το Android N που θα το εχει εγγενώς.

Απο φθινόπωρο και μετα βέβαια οταν θα αρχίσουν δειλά δειλά να αναβαθμίζουν οι OEM.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα μια μπαταρια στο ebay 3200 mah. Ποιο συγκεκριμενα την παρακατω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/29f39e0832fb5c050dac907464cba062.jpg

Το κακο ειναι οτι δεν την φερνουν ελλαδα απο οτι ειδα. Λογικα δεν θα υπαρξουν και αλλες τετοιες μεγαλυτερου μεγεθους μπαταριες που να φερνουν στην Ελλάδα;

Το θεμα ειναι αν ειναι καλες και δεν δημιουργησουν κανενα προβλημα στη συσκευη.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα μια μπαταρια στο ebay 3200 mah. Ποιο συγκεκριμενα την παρακατω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/29f39e0832fb5c050dac907464cba062.jpg

Το κακο ειναι οτι δεν την φερνουν ελλαδα απο οτι ειδα. Λογικα δεν θα υπαρξουν και αλλες τετοιες μεγαλυτερου μεγεθους μπαταριες που να φερνουν στην Ελλάδα;

Το θεμα ειναι αν ειναι καλες και δεν δημιουργησουν κανενα προβλημα στη συσκευη.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξεχνα τες αυτες. 20 χρονια που ασχολούμαι με smartphone, μπαταρία με ιδιο μεγεθος ισον απατη. Ακριβώς την ίδια χωρητικότητα εχει, απλα γραφουν ψευτικη αυτονομία.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

 

Ξεχνα τες αυτες. 20 χρονια που ασχολούμαι με smartphone, μπαταρία με ιδιο μεγεθος ισον απατη. Ακριβώς την ίδια χωρητικότητα εχει, απλα γραφουν ψευτικη αυτονομία.

 

Κρίμα.... Δεν υπάρχει περίπτωση να βρούμε κάποια στιγμή μια μπαταρία με περισσότερα απο 2800 mah;

 

Σκέφτομαι να "τσιμπήσω" το g5 μεσα καλοκαιριού και θελω να ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να βρούμε κάτι τέτοιο.

Επίσης θελω να μου πείτε όποιοι εχετε το κινητό αν με το βάλε βγάλε χαλαρώνει το κάτω καπάκι.

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι βρισκόμαστε εδώ για να συζητάμε ήρεμα και πολιτισμένα. Προσβολές χαρακτηρισμοί και ύβρεις δεν έχουν καμία θέση στην κοινότητα μας και επιφέρουν κυρώσεις. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εξαρτημα για τον ηχο λεει τιποτα? Υπαρχει κανενας που να το χρησιμοποιει?

καπου διαβασα οτι ειναι συμβατο με ολα τα κινητα και pc

Αξιζει ο ηχος που βγαζει?

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει multi windows λειτουργία το G5,οπως το G4 η V10

Λογικά θα το υποστηρίξει με το Android N που θα το εχει εγγενώς.

Απο φθινόπωρο και μετα βέβαια οταν θα αρχίσουν δειλά δειλά να αναβαθμίζουν οι OEM.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Ευχαριστώ για την απάντηση, όντως με το Ν θα το υποστηρίζουν όλοι αλλά μέχρι τότε... είναι κάτι που προσωπικά με βολεύει όμως :(

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα πριν μερικές σελίδες αλλά δεν πειράζει, πάμε άλλη μια..

 

Ρυθμίσεις/Αρχική Οθόνη/Επιλέξτε Αρχική σελίδα/Home και app drawer

 

Δεν διαβαζω τοσο προσεκτικα. Εσεις που εχετε χρονο και ορεξη να το κανετε και να μας ενημερωνετε, σας ευχαριστω.

Οπως και να χει, αισθητικα ειναι ασ-χη-μο το λειτουργικο.

 

Πιο υπερβολικος δεν γινεται να γινεις! Εγω σημερα το.ειδα απο.κοντα και το ζαχαρωνω τρελα! Το μονο που με κρατάει πισω ειναι τα σχολια για την μπαταρια! Σιγουρα βεβαια πολλοι δεν ξερουν να πανε να απενεργοποιησουν τις εφαρμογες που δεν χρειαζοντε(και ειναι πολλες) εγω αυτο κανω σε καθε κινητο ασχετως αν ειναι 10πυρηνο με 6000mah που λεει ο.λογος

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

H oθονη του ειναι μαπα. Eιχα lenovo με ιδια οθονη και τιμη αγορας 159 ευρω.

Το σωμα ειναι ασχημο. Και σχηματικα και χρωματικα. Ευτυχως δεν προεξεχει η καμερα.

Αν μιλανε τωρα για κακη μπαταρια, η παραδοση λεει πως σε ενα 6μηνο θα ειναι τραγωδια.

Η LG θα φτασει αισιως στο σημειο που εφτασε η Samsung, δηλαδη να χανει αυτα που θεωρουσε δεδομενα, και τοτε θα αρχισουν οι αλλαγες κορεατικων προσωπων και η μεγαλη πλεον συσκευη. Η παρουσα ναυαρχιδα τους ειναι μια παιχνιδιστικη κοροϊδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβαζω τοσο προσεκτικα. Εσεις που εχετε χρονο και ορεξη να το κανετε και να μας ενημερωνετε, σας ευχαριστω.

Οπως και να χει, αισθητικα ειναι ασ-χη-μο το λειτουργικο.

 

βάζεις εναν άλλο launcher και τελείωσε η υπόθεση, αν έχεις χρόνο και όρεξη φυσικά

Link to comment
Share on other sites

βάζεις εναν άλλο launcher και τελείωσε η υπόθεση, αν έχεις χρόνο και όρεξη φυσικά

Εσένα φίλε πως σου φαίνεται η μπαταρία σε σχέση με το g4 ; με ενδιαφέρει η συσκευή

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εγώ από LG G4 dual πήγα στο LG G5 και το έχω ένα 24ωρο και δεν το έχω μετάνιωσει ΚΑΘΌΛΟΥ.Μεχρι στιγμής έχει καλύτερη μπαταρία από το LG G4, η οθόνη πιο φωτεινό, πιο γρήγορο σε όλα, fingerprint sensor όλα τα λεφτά σβελτα ανοίγει, ΚΑΘΌΛΟΥ LAG. Γενικά είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή για τα λεφτά του (γιατί έχει φτάσει πλέον κάτω από 480ευρω.)Σε αυτά τα λεφτά αξίζει με το παραπάνω. Όχι όμως στα 600+

Όσο αφορά το App drawer, σιγά τα αυγά, έβαλα το Νova Launcher και τελος. Κάμερα πιο φωτεινό από το LG G4 που είναι ακόμα μια από τα καλύτερα κάμερα phones και ολας, άρα με λίγα λόγια παπάδες κάνει το G5. Πολλές επιλογές έχει το menu της κάμερας. Από εμένα οποίος έχει LG G3 η G4 το περνετε με κλειστά μάτια στα λεφτά που είναι τώρα. Το καλύτερο value for money κινητο που μόλις έχει κυκλοφορήσει. Τώρα εάν θέλετε καλύτερο κινητό από το G5 πηγαίνετε και δώστε 700ευρω. (για να έχετε απλά λίγη μπαταρία παραπάνω, και μεγαλύτερη οθόνη όπως το S7 EDGE, και Note 5 και Mate 8) Άλλο 480ευρω και άλλο 700ευρω

Αααα ξέχασα να αναφέρω το Quick charge φορτώνει το κινητο σε μια ώρα για πλάκα

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εσένα φίλε πως σου φαίνεται η μπαταρία σε σχέση με το g4 ; με ενδιαφέρει η συσκευή

 

Στάλθηκε από το HUAWEI P6-U06 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελαφρώς καλύτερη θα έλεγα

 

Όσο αφορά το App drawer, σιγά τα αυγά, έβαλα το Νova Launcher και τελος.

 

Εχει app drawer κανονικά.. σε ποια έκδοση εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Ωρες ωρες απορω με ορισμενους.χαλια οθονη σα lenovo τον 160 ευρω.νομιζω λιγη αντικειμενικοτητα δε βλαπτει.Για μενα μετα το g2 η πιο ομορφη ναυαρχιδα της lg και ποιοτικη.Δυο μερες που το χρησιμοποιω με εχει κανει να το θελω.επισης το ξαναειπαμε βγηκε update και αλλαξε ο launcher.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/f39dc1169df16b1daf3b61fc68d359ad.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/173a4d30e880a36a9194ac2fb4a38b2f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/e5f7f783c75a8111c62f7da0cbb7c6a5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/9be3bafaa5ee26fe04f72e1d5a17d66c.jpg

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/7c089691a4b2d8dd3b36a7dd856d4289.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/43b1317ab2a39aaa486a6fecb778c17e.jpg

 

Δειτε κ τη δικη μου χρηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/e5f7f783c75a8111c62f7da0cbb7c6a5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/9be3bafaa5ee26fe04f72e1d5a17d66c.jpg

Οοου... Πολύ καλά νούμερα...! Ήσουν όλη μέρα με WiFi ή μεικτό με Data? Αν θες πες μας λίγο για την χρήση.

 

Ps. Συνήθεια πλέον πριν βγει απλά επειδή Είναι lg να σταυρωνεται. Τεσπα

Edited by impreza_sti

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από γραφικά, σα να βλέπω οθόνη με Dos είναι, βάλτε λίγο χρώμα,εκεί της LG βρε παιδιά! :p
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα τες αυτες. 20 χρονια που ασχολούμαι με smartphone, μπαταρία με ιδιο μεγεθος ισον απατη. Ακριβώς την ίδια χωρητικότητα εχει, απλα γραφουν ψευτικη αυτονομία.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δείξει σίγουρα πόσα mah ειναι aftermarket μπαταρίες για το g5;

Ψάχνω κάτι μεγαλύτερο απο 2800.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δείξει σίγουρα πόσα mah ειναι aftermarket μπαταρίες για το g5;

Ψάχνω κάτι μεγαλύτερο απο 2800.

 

Έχοντας ψάξει στο παρελθόν να βρω μεγαλύτερη μπαταρία για διάφορα κινητά μου, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν υπάρχουν μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας στις ίδιες διαστάσεις με τις εργοστασιακές. Τα μεγαλύτερα mah που δίνουν διάφοροι άγνωστοι κατασκευαστές είναι ψεύτικα και είναι πιο πιθανό αυτές οι μπαταρίες να έχουν μικρότερη διάρκεια από τις εργοστασιακές μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...