Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο εχω στα χερια μου.θα το εχω σα βασικο τηλεφωνο για μερικες μερες.πρωτες εντυπωσεις θετικες οσο αφορα εμφανιση.αδικειτε απο τις φωτογραφιες.μου θυμιζει το πολυαγαπημενο g2.η φωτεινοτητα για τα δικα μου δεδομενα μια χαρα αν και πιο χαμηλη απο s7.Απιστευτη γρηγορη φορτιση,απιστευτη καμερα και πισω και μπροστινή.Πηρε και τα update που χρειαζοντουσαν και επανηλθε το μενου οπως το ηθελα και οχι οπως iphoniζε.Μπαταρια ακομα δε μπορω να τη κρινω.Εκει που υστερει για μενα ειναι στον launcher που σε σχεση με το sense που εχω μαθει τρωει τα σκαλοματακια του και επισης πολυ φτωχη παραμετροποιηση ειδικα οσο αφορα τα themes και φυσικα σε σχεση με το sense.Στη τιμη που παιζει στο skroutz αξιζει η αγορα του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβγαλε εκτενες review το anandtech. Εδω: http://www.anandtech.com/show/10217/the-lg-g5-review/4 ,εξηγει τα της οθονης. Με λιγα λογια,στο αυτοματο εχει peak φωτεινοτητα 800 nits,η οποια εντος 2 λεπτων κατεβαινει στα 400,που ειναι και η μέγιστη που μπορει να διατηρησει επ απειρον. Στο χειροκινητο,εχει ακομη πιο περιεργη συμπεριφορα: σε ρυθμισεις φωτεινοτητας ανω του 50% , εντος 45 sec τη μειωνει κατα 15% . Δηλ. στο χειροκινητο 335 nits μεγιστο.
Link to comment
Share on other sites

τοδα σημερα και εγω. δεν ξερω αν ειναι μεταλλο η πλαστικο. η οθονη μου φανηκε πιο σκοτεινη απο του g4. πολυ καλη καμερα, ωραιο το wde.
Link to comment
Share on other sites

Ήδη έπεσε στα 469 ευρώ και ακόμα δεν έχει συμπληρώσει μήνα από την κυκλοφορία του! Σε αυτά τα χρήματα δεν πιστεύω ότι υπάρχει τίποτα καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, είμαι μεταξύ αυτού και του S7 edge (λόγω ομορφιάς κυρίως και πο ιότητας κατασκευής) από multitasking το G5 πως είναι;, το S7 χωρίζει η οθόνη στη μέση και τρέχεις 2 εφαρμογές μια πάνω μια κάτω στο G 5 πως γίνεται;
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί τέτοια γρήγορη καθημερινή πτώση τιμής,τόσο φθηνά τιμολογεί η LG;

 

Γνωστη πρακτικη της LG. Όπως εγραψα και πιο πισω, όμως, οποιος νομιζει ότι θα συνεχισει να πεφτει με τον ιδιο ρυθμο και θα το βρει σε ένα διμηνο στα 350 κανει λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα Ιούλη/αρχές Αυγούστου στα 350 θα ναι.

 

Στα 400 θεωρώ οτι θα κυλήσει εντός καλοκαιριού.

Στα 350 απο αρχές φθινοπώρου το πιο λογικό.

 

Πάντως με διαφορά την πιο βίαιη πτώση τιμών μόνο σε LG συναντάς.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δύο ώρες μινιμουμ κάτω από το s7 edge με την ίδια ακριβώς χρήση, εντελώς γελοίος ο κοφτης που έχουν βάλει στην οθόνη και έχει χαζές αυξομιωσεις. Κατά τα άλλα είναι μια χαρά συσκευή και πιστεύω ότι κοντά στα 450 και κάτω είναι πολύ καλή αγορά για ναυαρχίδα.

 

Nikos from s7 edge

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/bf8526e23f83466374ce14317e1fd61b.jpg

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δύο ώρες μινιμουμ κάτω από το s7 edge με την ίδια ακριβώς χρήση, εντελώς γελοίος ο κοφτης που έχουν βάλει στην οθόνη και έχει χαζές αυξομιωσεις. Κατά τα άλλα είναι μια χαρά συσκευή και πιστεύω ότι κοντά στα 450 και κάτω είναι πολύ καλή αγορά για ναυαρχίδα.

 

Nikos from s7 edge

 

Και 300 να πάει αν κάποιος εχει απαιτήσεις σε οθόνη,αυτονομία και ντιζάιν πάλι η συσκευη δεν πείθει.

 

Μόνο για όσους θέλουν να κάνουν συμβιβασμό.

 

Πάντως είδα συσκευη στα Public και εξαιρετική κακή εντύπωση μου έκανε η διαφορά στα bezel πάνω με κατω οπως επίσης η διχρωμία χτυπάει πολυ άσχημα.

 

Σαν τσίρκο Medrano το έκανε η εταιρία.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία δύο ώρες μινιμουμ κάτω από το s7 edge με την ίδια ακριβώς χρήση, εντελώς γελοίος ο κοφτης που έχουν βάλει στην οθόνη και έχει χαζές αυξομιωσεις. Κατά τα άλλα είναι μια χαρά συσκευή και πιστεύω ότι κοντά στα 450 και κάτω είναι πολύ καλή αγορά για ναυαρχίδα.

 

Nikos from s7 edge

 

Συμφωνώ απόλυτα Νικολα, εγώ το εσπρωξα αμεσα, η μπαταρια είναι για κλάματα αν έχεις συνηθίσει s7 edge. Αν μάλιστα εμενε η φωτεινότητα ψηλά θα έβγαζε καμιά ώρα ακόμα κάτω...

Κατά τα άλλα πολύ καλό, πραγματικά καλό.

ΥΓ άλλο μειον για μένα ο launcher. Βούτυρο, αλλά καθόλου όμορφα σχεδιασμένος (κιτς για τα δικά μου γούστα, ακολουθεί σε λίγο καλύτερο επίπεδο Η σαμμυ και τα γυαλιά τους βάζει η HTC)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγάλει ενα διάδοχο του V10 στις ίδιες διαστάσεις με το G5 και απλα να φροντίσει να βάλει μια πιο σοβαρή μπαταρία και να κόψει το απαράδεκτο του κόφτη φωτεινότητας.

 

Δεν θέλει κόπο αλλα τροπο.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου ότι είναι άδικο το να συγκρίνουμε LG G5 με S7 edge όσο αφορά την μπαταρία. Ιδίως όταν υπάρχει μια διαφορά των 800mah υπέρ του S7 edge. Με την ίδια λογική σας να το συγκρίνω και γω με το Mate 8. Εντελώς άδικο θα ήταν εκ μέρους μου.
Link to comment
Share on other sites

Στα 400 θεωρώ οτι θα κυλήσει εντός καλοκαιριού.

Στα 350 απο αρχές φθινοπώρου το πιο λογικό.

 

Πάντως με διαφορά την πιο βίαιη πτώση τιμών μόνο σε LG συναντάς.

 

Από τότε που βγήκε, η άποψη μου είναι ότι μόνο στα <400 έχει τύχη κάνει και πωλήσεις. Μιας και είναι και lg που ρίχνει ούτως ή άλλως τιμές, είναι εφικτό να συμβεί. Τώρα αν θα ναι 380 ή 360 δεν έχει και τόσο σημασία.

 

Με τίποτα πριν το φθινόπωρο 350. Βάζουμε στοίχημα; :lol:

 

Μέσα :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι και τι προώθηση θα έχει η συσκευή από τα δίκτυα μεγάλων αγορών που το δίνουν με συμβόλαια.

Πχ στην Αμερική 16% έχει η LG πίσω από apple και Samsung.

Δεν ασχολείται όλος ο κόσμος όπως εμείς εδω, ούτε διυλίζει τον κώνωπα με κόφτη φωτεινότητας, bezels κλπ.

Εγώ σχετικά ικανοποιημένος με g4 λέω να το πάρω σε κάνα δυο μήνες όταν λογικά θα έχουν διορθωθεί κάποιες παιδικές ασθενειες

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Τι προώθηση....πλέον Ο κόσμος δε κοιμάται οπως γινόταν στο παρέλθουν,μπαίνουν,ψάχνουν,ενημερώνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι προώθηση....πλέον Ο κόσμος δε κοιμάται οπως γινόταν στο παρέλθουν,μπαίνουν,ψάχνουν,ενημερώνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι καλά.... Μη κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια

Πως εξηγείς που η LG με τα τόσα προβλήματα είναι 3η στις πωλήσεις στις Ηνωμένες πολιτείες;;;;;

G3 ραγίσματα, g4 bootloops κλπ

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jor1ge
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω απο σημερινη προσωπικη επαφη. Ειναι ενα πολυ ασχημο κινητο. Πολυ ασχημο όμως. Η δε οθόνη ειναι μια τραγωδια. Ξεπλυμα η απεικόνιση χρωμάτων. Και διαπιστωσα, τελος, πως ο launcher δεν εχει συρταρι εφαρμογών πλεον, ειναι σε τοσο ταπεινή υλοποιηση ομως που δειχνει χειροτερο απο lenovo.

Πολυ κακο για το ΤΙΠΟΤΑ.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μενα μη βιαζεστε.το εχω ηδη ενα 24ωρο στο χερια μου και με ψηνει να το χτυπησω.το αδικειτε ορισμενοι χωρις να το εχετε χρησιμοποιησει.πηρε update και ο launcher ειναι σαν του g4 για οποιον θελει.και στη τιμη που ειναι με κλειστα ματια.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και διαπιστωσα, τελος, πως ο launcher δεν εχει συρταρι εφαρμογών πλεον, ειναι σε τοσο ταπεινή υλοποιηση ομως που δειχνει χειροτερο απο lenovo.

Πολυ κακο για το ΤΙΠΟΤΑ.

 

Το ανέφερα πριν μερικές σελίδες αλλά δεν πειράζει, πάμε άλλη μια..

 

Ρυθμίσεις/Αρχική Οθόνη/Επιλέξτε Αρχική σελίδα/Home και app drawer

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, είμαι μεταξύ αυτού και του S7 edge (λόγω ομορφιάς κυρίως και πο ιότητας κατασκευής) από multitasking το G5 πως είναι;, το S7 χωρίζει η οθόνη στη μέση και τρέχεις 2 εφαρμογές μια πάνω μια κάτω στο G 5 πως γίνεται;

 

Κάποια απάντηση;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω απο σημερινη προσωπικη επαφη. Ειναι ενα πολυ ασχημο κινητο. Πολυ ασχημο όμως. Η δε οθόνη ειναι μια τραγωδια. Ξεπλυμα η απεικόνιση χρωμάτων. Και διαπιστωσα, τελος, πως ο launcher δεν εχει συρταρι εφαρμογών πλεον, ειναι σε τοσο ταπεινή υλοποιηση ομως που δειχνει χειροτερο απο lenovo.

Πολυ κακο για το ΤΙΠΟΤΑ.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιο υπερβολικος δεν γινεται να γινεις! Εγω σημερα το.ειδα απο.κοντα και το ζαχαρωνω τρελα! Το μονο που με κρατάει πισω ειναι τα σχολια για την μπαταρια! Σιγουρα βεβαια πολλοι δεν ξερουν να πανε να απενεργοποιησουν τις εφαρμογες που δεν χρειαζοντε(και ειναι πολλες) εγω αυτο κανω σε καθε κινητο ασχετως αν ειναι 10πυρηνο με 6000mah που λεει ο.λογος

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιο υπερβολικος δεν γινεται να γινεις! Εγω σημερα το.ειδα απο.κοντα και το ζαχαρωνω τρελα! Το μονο που με κρατάει πισω ειναι τα σχολια για την μπαταρια! Σιγουρα βεβαια πολλοι δεν ξερουν να πανε να απενεργοποιησουν τις εφαρμογες που δεν χρειαζοντε(και ειναι πολλες) εγω αυτο κανω σε καθε κινητο ασχετως αν ειναι 10πυρηνο με 6000mah που λεει ο.λογος

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε μου καλημερα αν το ειδες κβσου αρεσε τοτε παρτο αφοβα. Μην ακους κανεναν. Εχε δικη σου κριση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...